Septembar 22, 2024, 09:29:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!  (Pročitano 14233 puta)

Van mreže Odin

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #45 poslato: Jun 15, 2009, 08:27:50 posle podne »
Pedja i ostali forumasi da znate nesto za ubuduce.
kao prvo ako te pandur uhvati na radaru i pokaze ti prekoracenje brzine mozes napomenuti sledece
1.policajac je obavezan da radar drzi na stalku a ne da puca iz ruke jer ko ti moze garantovati da on nije recimo samo krenuo rukom sa radrom prema vozilu i time ti povecao brzinu(95% puca iz ruke)
2.na licu mesta mozes traziti atest radara na uvidjaj(97% pandura ne nosi atest ili nije radar atestiran)
3.policajac koji vrsi radarsku kontrolu mora biti vidljiv na 500 metara(nije poenta uhvatiti te nego te neterati da smanjis brzinu)
ove tri stavke mozete navesti u napomeni koju cete potpisati i ako jednu od obaveza nije ispunio moze da ga duva... ;)

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #46 poslato: Jun 15, 2009, 08:29:27 posle podne »
Pa i da se ne usaglasis ide tvoja rec protiv njegove, a on je pandur :)
Ja sam se izvukao za obuku i polaganje po novom zakonu, ali svi mladji od '92 godista ce placati obuku i polaganje nekih 350-400e!
NEK NAS SISAJU KAD SMO OVCE I CUTIMO!!!
Odine jesi siguran za trecu stavku? Da je radar vidljiv kontrola ne bi imala smisla...Tj svako bi iza radara produzio svojom brzinom i tako stalno!
« Poslednja izmena: Jun 15, 2009, 08:31:48 posle podne r3d »

Van mreže ile

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #47 poslato: Jun 15, 2009, 08:55:29 posle podne »
Pedja i ostali forumasi da znate nesto za ubuduce.
kao prvo ako te pandur uhvati na radaru i pokaze ti prekoracenje brzine mozes napomenuti sledece
1.policajac je obavezan da radar drzi na stalku a ne da puca iz ruke jer ko ti moze garantovati da on nije recimo samo krenuo rukom sa radrom prema vozilu i time ti povecao brzinu(95% puca iz ruke)
2.na licu mesta mozes traziti atest radara na uvidjaj(97% pandura ne nosi atest ili nije radar atestiran)
3.policajac koji vrsi radarsku kontrolu mora biti vidljiv na 500 metara(nije poenta uhvatiti te nego te neterati da smanjis brzinu)
ove tri stavke mozete navesti u napomeni koju cete potpisati i ako jednu od obaveza nije ispunio moze da ga duva... ;)
          ti kao da si pandur :)

Van mreže Odin

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #48 poslato: Jun 15, 2009, 10:42:04 posle podne »
Niam pandur daleko bilo,ali imam debelo iskustvo.
sto se tice trece stavke mora da bude vidljiv na 500 metara po zakonu da bi mogao da usporis,a ne sme da puca iza zbuna kao sto i rade svi,samo niko nije obavesten pa to precuti!

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #49 poslato: Jun 16, 2009, 04:07:00 posle podne »
trebao si apelacionom da se zalis na presudu, pa da jebes kevu i sudiji i panduru... :) za sledeci put da znas

naravno
pa bi dobio godinu zabrane i 50 000 koliko je maximalno...
a to sam pitao i tako mi je i receno
cuti i plati..jer mozes samo da dobijes jos vise..

koje su to sise... nezavisno sudstvo moj k****
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #50 poslato: Jun 16, 2009, 05:24:14 posle podne »
Ali sta ce mu radar ako ces ti usporiti?! Razumes sta govorim, ako svako uspori pred radar onda bi svakog boleo kurac za radar i svako bi vozio 150 pa usporavao pred radar ?!

Van mreže zetz

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 284
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #51 poslato: Jun 17, 2009, 12:36:45 pre podne »
U saobraćajnim nesrećama u svetu godišnje gine više od 1,2 miliona ljudi

U saobraćajnim nesrećama u svetu pogine više od 1,2 miliona ljudi svake godine, a između 20 i 50 miliona pretrpi razne povrede, nalazi su studije Svetske zdravstvene organizacija (SZO), sprovedene u 178 zemalja.

Saobraćajne nesreće bile su deveti uzrok smrtnosti u svetu 2004., a jedan od prva tri među populacijom između pet i 44 godine.

Više od 90 odsto nesreća se događa u zemljama sa niskim ili srednjim prihodima dok te zemlje poseduju samo 48 odsto od ukupnog voznog parka u svetu.

U studiji se ukazuje da je posebno zabrinjavajuće to što su skoro pola (46 odsto) od 1,2 miliona žrtava takozvani ugroženi učesnici u saobraćaju, kao što su pešaci, biciklisti i motociklisti.

I u toj kategoriji je proporcionalno više stradalih u siromašnim zemljama, pa na primer taj broj predstavlja 70 odsto u zapadnom Pacifiku u skoro 80 odsto u Tajlandu.

Broj smrtnih slučajeva od saobraćajnih nesreća „stabilizovao se ili pao poslednjih godina u mnogim zemljama sa visokim prihodima”, naglašava se u studiji,ali se dodaje da i pored toga što se u nekim zemljama veća pažnja pridaje bezbednosti u saobraćaju u većini oblasti u svetu „ta epidemija i dalje širi”.

„Ako se ništa ne preduzme da se to zaustavi, broj poginulih će dostići 2,4 miliona do 2030., čime će nesreće na putevima biti peti uzrok smrtnosti u svetu”, upozoravaju autori studije.

U studiji se naglašava da ni jedna zemlja ne može da se opusti po pitanju sigurnosti na putevima i da čak i zemlje s najboljim učinkom kao Holandija, Velika Britanija ili Švedska „mogu još mnogo da poprave situaciju”.

U Švedskoj, na primer, nesreće na putevima su uzrok smrtnosti kod 20 odsto dece od pet do 19 godina.

U studiji je naznačeno da još treba preduzeti značajne napore da se osigura saobraćaj i ističe da manje od polovine zemalja u svetu ima zakone kojima se bori protiv „pet faktora rizika” – vožnja u alkoholisanom stanju, prevelika brzina, nošenje kacige, nošenje pojasa i korišćenje bezbednosne opreme za decu.

Autor : Beta.rs

Van mreže Odin

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #52 poslato: Jun 17, 2009, 01:16:59 pre podne »
R3d ja mislim da ti ne svatas neke stvari ....da li si nekad vozio auto u zivotu(nisi 100%)...da li si nekad naleteo na znak pored puta....gde pise RADARSKA KONTROLA(nisi jer ne vozis 100%).....
Cilj je da ti usporis vozilo zato i postoje znaci....sekundarna stvar je da te navataju ako si prebrzo vozio i naplate kaznu...a to ces tek videti u buducnosti jer ne vozis(100%)

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #53 poslato: Jun 17, 2009, 02:38:59 pre podne »
Ako NE VOZIM ne znaci da se NISAM VOZIO u automobilu i to ne igra nikakvu ulogu...I jesam vozio, stavise cesto vozim i za par meseci cu da polazem...
Video sam znakove radarska kontrola, nisam tupav, ali kazem da je to ako stvarno tako pise u zakonu besmislica...
Mislim koja svrha svega, isto kao da si postavio znak za ogranicenje brzine!

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #54 poslato: Jun 17, 2009, 01:54:43 posle podne »
r3d,policija treba da deluje preventivno, a ne represivno... ako si uopste razumeo sta sam hteo da kazem. Ali, moram da priznam, Odin te je izuo za vozacku!!! hahaah
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže Gagi79

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
  • KAD JE TESKO,STISNI ZUBE
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #55 poslato: Januar 28, 2010, 03:07:30 posle podne »
Tako ti je U Nemackoj,radar je samo prevencija,i on treba da natera ljude da smanje brzinu!
U Nemackoj naprimer svaki normalan radio,javlja svaki pola sta gde su postavljeni radari,
ljudi zovu radio kad vide radar,i radio to odmah javlja u etar!A da nije tako,radijo nebi smeo da kaze gde je radar!
U Holandiji naprimer te slikaju od nazad tako ni nevidis da si slikan!Tu neznas nikad gde je radar,samo vidis crveno od nazad!
A ovaj nas zakon u sustini nije normalan.ustvari je smesan,8 bodova za pretecanje sa desne strane, ;D ;D ;D ;D


 ;D ;D ::) ::) ??? ??? ???

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #56 poslato: Januar 28, 2010, 05:46:08 posle podne »
Tako ti je U Nemackoj,radar je samo prevencija,i on treba da natera ljude da smanje brzinu!
U Nemackoj naprimer svaki normalan radio,javlja svaki pola sta gde su postavljeni radari,
ljudi zovu radio kad vide radar,i radio to odmah javlja u etar!A da nije tako,radijo nebi smeo da kaze gde je radar!
U Holandiji naprimer te slikaju od nazad tako ni nevidis da si slikan!Tu neznas nikad gde je radar,samo vidis crveno od nazad!
A ovaj nas zakon u sustini nije normalan.ustvari je smesan,8 bodova za pretecanje sa desne strane, ;D ;D ;D ;D


 ;D ;D ::) ::) ??? ??? ???

Pa brate i ja zivim u Svajcarskoj pa nisam primetio da policija postavlja tablu gde pise pazi radar i smanji brzinu jer ne zelimo da ti uzmemo pare  :D :D :D, sakriju se oni iza drveta i jedva cekaju da naidje neko kao ja da im popuni malo kasu,
a sto se tice rdija i ovde se ljudi ukljucuju uzivo i jave gde je radar jer na koi nacin ce policija to zabraniti  ???. Ja sam platio 800 sfr sto sam nagazio MALO punu liniju ili 800 sfr sto sam na zadnjoj sajbi imao snega.
Tako da i ovde a i u celoj evropi rade oni na preveniciji saobracajki to stoi, ali takodje im je veoma bitno da sto vise uzmu para na kaznama ...

Van mreže Gagi79

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
  • KAD JE TESKO,STISNI ZUBE
Odg: USVOJEN ZAKON O BEZBEDNOSTI U SAOBRACAJU NA PUTEVIMA!!!
« Odgovor #57 poslato: Januar 30, 2010, 12:58:22 posle podne »
Da to vazi za radare koji su pokretni,i sa njima policija nema nista to rade privatne firme koje imaju ugovore sa gradom.
Ali oni koji su nepokretni,su 60% obelezeni sa tablom,VRSI SE KONTROLA BRZINE!
Jasno da se vrti sve oko para,ali ako ti vozis 40kmh-50kmh. brze nego sto je dozvoljeno ti si sam kriv ako te uslikaju!
Ovde ako si ispod 21kmh  brzi nedobijas bodove,samo kaznui platis!A sve preko si sam kriv i treba da te kazne!
  ;D ;D ;D ;D ;D