Jun 26, 2024, 09:01:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Mihajlović novi trener Katanije  (Pročitano 2132 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Mihajlović novi trener Katanije
« poslato: Decembar 08, 2009, 08:09:10 posle podne »
Mihajlović novi trener Katanije



Srpski fudbalski stručnjak Siniša Mihajlović imenovan je za novog trenera italijanskog prvoligaša Katanije, objavljeno je utorak na zvaničnom sajtu tog kluba.

Mihajlović je nasledio Đanluku Acorija sa kojim je Katanija imala izuzetno slabe rezultate u dosadašnjem delu prvenstva. Na 15 utakmica ostvarila je samo jednu pobedu i uz šest remija sakupila tek devet bodova, zbog čega se nalazi na pretposlednjem mestu Serije A.

U saopštenju Katanije, u kojem je potvrdjen prekid saradnje sa Acorije, dodaje se da će Mihajlović sa svojim asistentom Darijom Markolinom zvanično biti predstavljan već u utorak na konferenciji za novinare u 13,00 sati.

Mihajlović je bio asistent Robertu Mančiniju u Interu od 2006. do 2008. godine, a Bolonju je prošle sezone predvodio pet meseci.
Otpušten je 14. aprila posle poraza od Sijene od 1:4 na svom terenu.

U karijeri je igrao za Vojvodinu, Crvenu zvezdu, Sampdoriju, Lacio i Inter. Italijanski mediji prethodnih dana preneli su da je Mihalović najozbiljni kandidat za mesto trenera Lacija.

----------------------------------------------

Mihajlović: "Ostaćemo u Seriji A"

Novi trener Katanije Siniša Mihajlović ocenio je da je realno da ekipa do kraja sezone sačuva prvoligaški status, iako je trenutno pretposlednja u Seriji A.

"Spreman sam za novi izazov. Hvala ljudima iz kluba koji su mi ukazali poverenje i dali mi šansu da radim. Ubeđen sam da Katanija zaslužuje bolji plasman na tabeli", rekao je Mihajlović za sajt kluba. Mihajlović je u dosadašnjoj trenerskoj karijeri radio kao pomoćnik Roberta Manćinija u Interu, a samostalno je vodio Bolonju.

"Gledao sam sve utakmice Katanije ove sezone. Danas imamo samo devet bodova, ali ako vežemo nekoliko pobeda, popravićemo plasman na tabeli. Verujem u opstanak Katanije u Seriji A", zaključio je Mihajlović.

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i SCG na klupi Katanije debitovaće u nedelju u prvenstvenoj utakmici protiv Livorna.



Izvor
B92

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Mihajlović novi trener Katanije
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2009, 03:35:14 posle podne »
Mihajlović zadovoljniji igrom nego rezultatom, stižu pojačanja?

Katanija-Livorno 0:1

Siniša Mihajlović smatra da je Katanija propustila priliku u prvom poluvremenu. Najavljuje žestok rad, a ekipa bi mogla da se pojača u januaru...
Mihajlovic vecaSiniša Mihajlović je mnogo nezadovoljniji rezultatom nego igrom na svom debiju na klupi Katanije.

„Mislim da smo propustili da sve rešimo u prvom delu. Imali smo tri sjajne prilike, nismo uspeli da postignemo gol, pa smo kasnije kažnjeni. Nemam ništa da zamerim ekipi što se borbenosti tiče, ali moramo da radimo“, kaže srpski trener.

Direktor kluba Lo Monako je obećao da će se pojačati tokom januara.

„Mislim da imamo dobar tim, ovo je osnova, možda nam nedostaje par igrača. Imam u principu neku ideju ko bi mogao da nas odvede na viši nivo u drugom delu sezone, ali još nisam razgovarao sa čelnicima kluba o tome“, dodao je Mihajlović.