Septembar 20, 2024, 12:04:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio i težina?  (Pročitano 3912 puta)

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Kardio i težina?
« poslato: Septembar 27, 2009, 02:43:55 posle podne »
Pozdrav, zovem se Miloš, visok sam 185 cm a težak samo 65 kg i imam 16 godina! Zanima me da li je meni potreban kardio trening s obzirom da ja zelim da dobijem na masi ne da je izgubim? Radim sve potrebne vezbe, ubacujem proteine samo putem ishrane ali ne znam da li mi je potreban kardio, ipak sa njima valjda sagorevam masti ne i misice? Znači, konkretno moje pitanje je da li cu ako svakog dana imam kardio trening da i dalje dobijem na mišićnoj masi? Hvala unapred!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2009, 03:07:53 posle podne »
Pitanje je koliko kalorija unosis, kao i njihova preraspodela i tajming unosenja...Naravno i koji je to kardio i koliko traje...Znaci postavi otprilike jelovnik koji unosis, kao i vrstu i trajanje aktivnosti....

U svakom slucaju, ne zaboravi da umereni kardio samo doprinosi boljem zdravlju...

Pozz..

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2009, 03:23:41 posle podne »
Uglavnom je trcanje ili preskakanje vijace oba radim 20 do 40 min, naravno ponekad to zamenim samo dobrim starim basketom. A sto se tice jelovnika imam 3 obroka, dorucak je otprilike uvek isti 3-4 jajeta sa jogurtom, mlekom ili sirom zavisi sta ima, a ostala dva obroka zavise od toga sta moja keva spremi tako da ne mogu tacno da kazem koliki mi je unos kalorija.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2009, 03:25:51 posle podne »
treba ti kardio u sklopu tvog programa , ne sad da se odvaljujes od kardia kao sto radis, smanji to na 10 minuta ... IHRANA TI JE KATASTROFA kao sto sam znas... tu nema napredka sa takvom ishranom ...

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2009, 03:30:22 posle podne »
Nece mi biti problem da smanjim kardio trening ali za ishranu e tu nastaje problem ne verujem da bi mi keva ispunjavala zelje kako bi ja bolje napredovao...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2009, 03:48:30 posle podne »
e izvini , nisam video koliko imas godina !!!! 16 godina ... opusteno !!! uzivaj treniraj tebi sad bujaju hormoni pogotovo testosteron , tako da sta god radio imaces neki napredak ... samo budi redovan u teretani i nauchi da pravilnom formom izvodish vezbe !!! ishrana jbg ... konzewrva tune , ela sir , jaja , pilece belo , pirinac , krompir ... jendom mesecno da uzmes neki whey... pokusaj u mogucnosti kako ti finansije dozvoljavaju...

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2009, 05:45:08 posle podne »
Hvala! Iskreno, ovo pitanje sam postavio iz razloga sto nisam želeo da izgubim stomacne mišiće koji sam dobijao samo dobrim kardio treningom a sada posto želim da povećam masu pomislio sam ako prestanem sa kardio treninzima da bih dobio masu salo će prekriti trbusne mišiće ali ok sada mi je lakše kada znam da mogu da nastavim sa kardio treningom! Hvala jos jednom!

Van mreže aleksandarcg

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Kardio i težina?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2009, 11:33:07 posle podne »
Pozdrav!Zovem se Aleksandar,visom sam 190,tezak 85kg i imam 20 godina.Imam malih problema sa donjim delom stomaka.Sta da radim i kojim putem cu najbrze skinuti taj deo?Kakva treba da bude ishrana a kakav kardio trening?Hvala unapred!

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348