Jul 06, 2024, 05:26:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Veza između veličine i snage  (Pročitano 4444 puta)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Veza između veličine i snage
« poslato: Avgust 29, 2009, 09:25:41 posle podne »
ftp://http://www.building-body.com/Veza-izmedu-velicine-snage.html
Zanima me  sto vi mislite o ovome tekstu koji sam stavio?
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2009, 09:27:13 posle podne IGI900 »

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2009, 04:09:04 pre podne »
mrzi me da citam sada ujutru cuali mislim da velicina nije direktno uslovljena snagom i obrnuto.kada treniras kao bb i trudis se da izazoves maksimalnu hipertrofiju snaga ce biti propratni efekat toga-povecavace se vremenom tezine sa kojima radis..itd..itd...kad radis pl trening velicina misica ce biti propratni efekat a povecanje snage glavni...tako da od toga da ako dizes 200 kila iamces velike misice i lepo oblikovane nema nista....isto tako ako imas grudi kao svarci uopste ne mora da znaci da mozes "boga da dignes".
pa dovoljno je samo pogledati kako izgleda bb a kako pl!!!!nebo zemlja....
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2009, 10:03:43 pre podne »
Dobar text, bas sam ga prije dva dana procitao, i ovako kako je to napisano zvuci sve fino i logicno. I upravo to o cemu ti pricas..mogu da budu povezani ali i ne moraju..

Ja sam uspio solidno da izgradim tjelo, ali sto se tice snage jako sam slab...po izgledu svak bi rekao da mogu i dosta vise...
Ali nikad nisam isao na taj neki pl nacin treniranja..uvijek sam trazio sa mnjim kilazama nacin da stimulisem misic.

Sad u zadnje vrijeme sam poceo da koristim neke srednje kilaze, i da isprobam sa ekstra sporim tempom da vidim koliko ce doprinijeti hipertrofiji i dal ce doprinijeti snazi. (pridrzavam se nekih brojkih sto se tempa tie iz onog clanka ''zaboravljeni X-faktor'') ... pa cu da vidim..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2009, 11:42:55 pre podne »
sve je to ok , ali kad sam video na eurosportu dizaca tegova , koji u najmanju ruku izgleda smesno , znaci da ga sretnem na ulici rekao bih ma ovaj sport nije video ... i sve ih prejebe ko od sale ... sve je moguce !!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2009, 04:46:23 posle podne »
Po ovome tekstu bi znaci najidealnije bilo raditi mjesec dana na masi, i onda kasnije mjesec dana snage da iskoristimo na najbolji moguci nacin tu masu.
Ako sam dobro skuzio...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2009, 05:58:44 posle podne »
zavisi igi koji ti je cilj..ali mislim da je tata poliquin objasnio tu neke stvari u svojoj knjizi o treningu.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2009, 05:59:44 posle podne »
Po ovome tekstu bi znaci najidealnije bilo raditi mjesec dana na masi, i onda kasnije mjesec dana snage da iskoristimo na najbolji moguci nacin tu masu.
Ako sam dobro skuzio...

pa nekako tako...samo mislim da bi mjesec dana bilo PREkratak period da se ostvati pomak u masi ili snazi...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2009, 01:54:47 posle podne »
Mislim da je poenta kombinovati i menjati nacine treniranja i da nikad ne ides istom kombinacjiom...nekad sa super serijama, nekad giga seriej..nekad samo negativne...itd kombinovati i ubijati misic na sve nacine.....

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #8 poslato: Septembar 02, 2009, 05:39:02 posle podne »
Mislim da je poenta kombinovati i menjati nacine treniranja i da nikad ne ides istom kombinacjiom...nekad sa super serijama, nekad giga seriej..nekad samo negativne...itd kombinovati i ubijati misic na sve nacine.....

Da,ali ja mislim da se svime time sto si nabrojao nece bas povecati nesto znatno i snaga.
Trebalo bi ako hoces snagu vjezbati malo i powerlifting.

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2009, 05:55:21 posle podne »
nisam mislio na samo te tri razlicite varijante, mislio sam da ce svi svatiti i da nema potrebe za objasnjavanjem......poenta je bilo....raditi sve i ubijati misic na sve varijante, na sto vise nacina, dobro isplanirati i kombinovati.

evo ima extra tema kome treba

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12454.0.html

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2009, 07:40:40 posle podne »
Pa  za optimalni i najbrzi nacin razvoja misicne mase da, ali za snagu je najbolji powerlifting.

Van mreže triton

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2009, 04:57:51 posle podne »
Sto se izgleda i snage dizaca tice ne bih se bas slozio. Oni rade specificne vezbe za ledja noge i td. a vrlo malo za na pr. grudi pa po merilima vecine ne deluju snazno. Treba da se uzme u obzir da se takmice po teziinskim kategorijama tako da je njihova "apsolutna snaga" izuzetno visoka. Trude se da sa min. mase dignu sto vece tezine. To je i razlog upotrebe diuretika u dizackom sportu (i kontrole na diuretike).
U principu veliki misic=velika snaga. U kojiko je CNS stimulans dovoljno izrazen doci ce i do savladavanja velike tezine.
Otprilike se zna (merenjem tj. vezbama) kada neki dizac dostigne max. za svoju tezinu (masu) i u koliko hoce da napreduje tada prelazi u visu-tezu kategoriju gde radi na izgradnji mase i snage.
Mislim da puno zavisi i od genetike. Vecina najbolju hipertrofiju (u cilju bodybuildinga) dostize sa tezinama za 8-12 ponavljanja.
Ja licno sam probao puno sistema i najvise mi prija oko 6-8 ponavljanja. Sa manjm tezinama brzo gubim na masi. Iz tog razloga radim periodizaciju treninga gde jedno vreme radim mesu (6-10 ponavljanja) zatim snagu (2 ponavljanja) a zatim par nedelja oporavak 12-15ponavljanja.
Ovo sve mloze da bude dosta individualno.
Samo da napomenem da nisam bb vec treniram radi snage (kao suplement drugom sportu) i bb vezbe cisto radi estetike.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2009, 01:56:22 posle podne »
Nekad pre nekih 15-20 godina smatralo se da trening sa velikim tezinama i ekstremno malim brojem  ponavljana, stimulise rast misica ali na taj nacin sto izaziva hiperleziju odnosno smatralo se da se na taj nacin moze povecati broj misicnih vlakana, ali kolko mi se cini danas ta teorija ne pije vodu.

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2009, 06:36:16 posle podne »
Nekad pre nekih 15-20 godina smatralo se da trening sa velikim tezinama i ekstremno malim brojem  ponavljana, stimulise rast misica ali na taj nacin sto izaziva hiperleziju odnosno smatralo se da se na taj nacin moze povecati broj misicnih vlakana, ali kolko mi se cini danas ta teorija ne pije vodu.
x2
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Veza između veličine i snage
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 20, 2009, 10:33:44 posle podne »
Ја сам се курчио ,трпао тежине  јер ми снага дозвољава ,али..... пошто вежбах тек 2 месеца ,мишићна маса ,тетиве,зглобови и све то на гомили нису баш били припремљени за такав напор  :o
И сад већ пар недеља седим кући јер сам истегао тетиве или тако нешто...рече ми кума болничарка како се тачно зове ал поборавих  ???
Лек само мировање руке.

Е сад зашто све то ? Зато што рекох : ајд имам скоро 190 цм и 120 кила ,блам да радим леђа са 50 кила или слегање раменима  са  40.... смејаће се људи  ;D
Сад се школа плаћа ...добро ми дође овај текст  :-\