Jun 22, 2024, 12:53:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.209 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa razvojom ruku  (Pročitano 12162 puta)

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #45 poslato: Avgust 28, 2006, 06:34:23 posle podne »
zar nije malo puno to 15 ponavljanja,ja kad radim odma natovarim i maksimalno radim 8 ponavljanja

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #46 poslato: Avgust 28, 2006, 06:37:04 posle podne »
dobro je pojasnit kako to radit nemam pojma ,citao sam o tome u flexu ,kad arnold radi biceps ali ne kontam u cemu je fol ili je to samo blamaza

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #47 poslato: Avgust 28, 2006, 08:31:23 posle podne »
Citat: Markoni
evo ti jedan trening da malo pokrenes biceps i triceps


radis 5 superserija
radis prvo uske zgibove 4-6 ponavljanja odmah zatim tj. negde za 10s radis pregib jednorucnim tegovima na kosoj klupi 8-10 ponavljanja  onda 2 min. pauze pa sve ponovo

za triceps 5 superserija
5 ponavljanja propadanja nakon 10s radis triceps ekstenziju sa konopom inad glave 10-12 ponavljanja pa 2 min. pauze pa sve ponovo

mozes dodati tezine kada radis zgibove i propadanja ako ti je malo sa svojom tezinom


Hvala na programu. Ovo bi video da primenim posle nekog vremena. Mislim da moj trenutni problem lezi u tome da sam previse forsirao biceps a izgleda i triceps pa mi je slab napredak. Sasadim mi je rekao najednostavniji nacin kako da probam da ga "probudim" a jos nisam tako radio.
Inace za triceps radim 3 vezbe. I lat masina sa V sipkom, zatim potisak na bench klupi sa grudi (obozavam ovu vezbu) i za kraj odradim ili iznad vrata da odizem bucicu sa 2 ruke ili radim na lat masini iznad glave. E, sad, tu zadnju vezbu kada radim iza glave. Nekako ne mogu da procenim koji bi mi hvat najvise odgovarao? Da li mozda da uzmem sa kanapom? Ja uglavnom radim sa ravnom sipkom pa uhvatim negde izmedju tj da se razlikuje hvat od prve i od druge vezbe.

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #48 poslato: Avgust 28, 2006, 09:16:17 posle podne »
Citat: chokolino
zar nije malo puno to 15 ponavljanja,ja kad radim odma natovarim i maksimalno radim 8 ponavljanja


Evo ti odgovor sa pocetka teksta, sta da radim kad moram sam sebe da citiram:

Citat: sasadim
....problem kod bicepsa je taj sto je on dosta mali misic i ne bi trebao previse da se preopterecuje velikim brojem serija ili ponavljanja...

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #49 poslato: Avgust 28, 2006, 09:20:23 posle podne »
Citat: chokolino
znas sta mi je samo malo smjesno ,kako cu misic opteretiti putem mozga,ako sam ono glup pa ne znam to,uradit,,yeahbuddy


Odgovor na to ti je dao:

Citat: fitness_instructor
TREBA VJEŽBAT S GLAVOM A NE SRCEM !!!!!


A ja cu da dodam, vremenom, ali samo vremenom ces nauciti kako da spojis misic i mozak.

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #50 poslato: Avgust 28, 2006, 09:21:13 posle podne »
Citat: princo
...Mislim da moj trenutni problem lezi u tome da sam previse forsirao biceps a izgleda i triceps pa mi je slab napredak.


Takodje i za tebe princo, odgovor sa pocetka:

Citat: sasadim
Previse vezbi ili radnih serija izvodis koliko vidim. Dovoljne su ti 2 vezbe i to...


Citat: sasadim
treba menjati vezbe, kao i sirine uglova svata, ali ja licno bih izbegavao bilo kakvu masinu i drzao bih se proverenih stvari - tegova i bucica


Citat: sasadim
Ja nisam rekao da neko treba da izbaci izolirajuce vezbe. Ali neko ko vec mozda ima izgradjen misic, a ovaj decko rece da ima problem sa bicepsom


A to je otprilike isto sto i ovo.

Citat: pedjos
ja bih na jednom treningu primenio tkav princip tj pristup treningu sa sipakma i bucicama a na drugom treningu sa sajlama i masinama


Prema tome svaciji odgovor je ovde uglavnom tacan. najbolje je da eksperimentises, i da sam pronadjes sta odgovoara tvom misicu.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #51 poslato: Avgust 28, 2006, 09:22:56 posle podne »
Citat: chokolino
znas sta mi je samo malo smjesno ,kako cu misic opteretiti putem mozga,ako sam ono glup pa ne znam to,uradit,,yeahbuddy


I nemam bas dugogodisnjeg iskustva ali jedno sigurno znam sto iz silnih tekstova sto iz prakse:
 koliko mogu zakljuciti iz tvojih odgovora ti u teretani ganjas tezine izgleda?? nemoj da ti ovaj gore odgovor bude smjesan nego se potrudi u teratni da osjetis svoj misic kad radis vjezbu ne ganjaj tezine nego ganjaj osjet.....ne broji ponavljanja...nemora bas sve biti toliko precizno(normalno drzi se okvira koji su ti naveli)  vremenom ces se naviknuti na vise od 10 ponavljanja u tome i jeste tvoj problem...vidis ti odmah "natovaris" za 8 ponavljanja-Zasto? u tome je sva poenta okreni svoje misli ga utegu i misicu a ne ka tezinama i ponavljanjima i potrudi se da u svakoj vjezbi osjetis svoj misic i biti ce rezultata,tezina uopste nije bitna ona je samo proizvod pravilnog vjezbanja!
Nek me neko ispravi ako grijesim.
Pozdrav!

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #52 poslato: Avgust 28, 2006, 09:24:19 posle podne »
Citat: princo
i za kraj odradim ili iznad vrata da odizem bucicu sa 2 ruke ili radim na lat masini iznad glave. E, sad, tu zadnju vezbu kada radim iza glave. Nekako ne mogu da procenim koji bi mi hvat najvise odgovarao? Da li mozda da uzmem sa kanapom? Ja uglavnom radim sa ravnom sipkom pa uhvatim negde izmedju tj da se razlikuje hvat od prve i od druge vezbe.


Nemoj da komplikujes sam sebi.
Radi proverene stvari.
Bucica je bucica, a masina masina.  :wink:

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #53 poslato: Avgust 28, 2006, 09:26:51 posle podne »
Citat: damirjam
...vidis ti odmah "natovaris" za 8 ponavljanja...


Tipicna pocetnicka greska.
Tezina nikada nije presudna.
Kod dizaca tegova da, ali u BB ne.
Ali vremenom sve dodje "na svoje".

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #54 poslato: Avgust 29, 2006, 07:43:03 pre podne »
hvala puno prijatelji na finim odgovorima

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #55 poslato: Avgust 29, 2006, 07:59:19 pre podne »
pa po svemu ovome koliko ponavljanja sada raditi za ponajbolji razvoj ruku  ??

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #56 poslato: Mart 12, 2007, 05:46:37 posle podne »
I sta bi na kraju princo?Jel porasla ruka?
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Problem sa razvojom ruku
« Odgovor #57 poslato: Mart 12, 2007, 07:29:34 posle podne »
Pa...valjda ne ide to tako brzo... Sada mi je skoro 42cm desna a leva skoro 41cm. Kombinovao sam razne programe, sa razlicitim brojem ponavljanja itd. Valjda cu naci neki idealnu sredinu.

Mada svakako mnogo vise sada znam nego tada kada sam postavio ovu temu. Bice valjda sve ok.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2007, 07:32:30 posle podne princo »