Septembar 20, 2024, 08:56:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: kako kombinirati razlicite suplemente  (Pročitano 4074 puta)

Van mreže SIMERIJANAC

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
kako kombinirati razlicite suplemente
« poslato: Januar 19, 2009, 11:28:36 pre podne »
htio bi uzeti whey protein od optimum gold 2285grama, kreatin i glutamin od labrade po 500grama.
 
mislio sam ovako nesto 6 dana uzimati kreatin po 20 grama(4x5grama ujutru, izmedju dorucka i rucka, pred trenig i poslije treninga po 5g) pa poslije po 5 grama prije i poslije treninga, glutamin po 5 grama prije i poslije i whey protein samo poslije treninga (krenuti sa jednom mjericom pa pojacavati na 1 ipo do dvije najvise mjerice).

znaci prije treninga 5 grama kreatina i 5 grama glutamina(zajedno sa mlakom vodom oko 0.3 litra 30minuta pred trening), poslije treninga 50 gram suhih grozdjica i onda poslije 10minuta sejk 1 mjerica wheya, 5 grama kreatina i 5 glutamina sve ovo u 0.5 litara mlake vode.

u dane netreniranja ujutru 1 mjerica wheya sa mlijekom, kreatin 5 grama na prazan stomak u toku dana, i navece pred spavanje 5 grama glutamina.

mozeli se uzimati kreatin bez faze punjena ono samo po 5 grama prije i poslije treninga (hoceli imati isti efekat na snazi, izdrzljivosti, na dobijanju mase itd)

pise da u jednoj mjerici wheya ima 5 grama bcaa i 4 grama glutamina i 24 grama proteina

cilj je dobijanje misicne mase, snage, izdrzljivosti ono da me pogura malo na svemu :) imam 84kg

valjali ovo i trebam li sta mijenjati

hvala

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2009, 12:31:52 posle podne »
u startu da ti kazem da ti je cilj nerealan... ti bi da postanes Supermen jel? :D
ne moze da se istovremeno dobija i na snazi i na izdrzljivosti i jos plus da nabacis koji misic , to ne uspevaju vrhunski sportisti ni sa ko zna kakvom hemijom a ti bi sa dve kile wheya i nesto malo glutamina i kreatina :)...znaci to zaboravi... ovo moze samo malo da te pogura da napredujes i to uz adekvatnu ishranu... pogotovo ako si pocetnik u teretani ..ujutru sa tim wheyom ako vec oces zamenu za obrok ubaci ovsene.. mada koilko malo wheya imas na raspolaganju na taj nacin ces brzo spizditi sve...
ne ne valja ovo ... ae ovako... znaci odlucio si se za punjenj kreatinom ok...
moze tako kako si napisao... jedino ga posle odrzavaj sa 5 grama u danima ne treniranja ujutru na prazan stomak, a kad treniras u pwm sa 2 merice wheya, 15 g glm i nabavi dex 2-3 supene kasike ili ovo grozdje- to je ok ...  


Van mreže Dusannis

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • Radim na crno trosim na belo
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2009, 11:00:50 posle podne »
Uzeo sam Six Star Professional Strength Creatine,Dymatize ELITE Whey Pro,Ultimate Nutrition Amino 2002 e sad me interesuje vase misljenje kad i kako da pijem??hvala unapred

Van mreže SIMERIJANAC

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2009, 10:59:45 pre podne »
daj pirat kakv supermen rekao sam da me malo pogura
a izracunao sam moze mi biti malo manje od dva mjeseca ovo 10 doza wheya sedmicno oko 300grama, kreatina 65 grama sedmicno i glutamina 65 grama, da se pije kada netreniram 1 mjerica wheya kada se trenira dvije znaci solidno je ovo po mom misljenju nisam pro

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2009, 02:26:21 posle podne »
uzimaj taj kreatin ujutru na prazan stomak sa dex i posle treninga..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2009, 04:36:23 posle podne »
uzimaj taj kreatin ujutru na prazan stomak sa dex

NE!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2009, 05:20:18 posle podne »
Nema dizanja insulina ujutru...

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2009, 10:38:54 posle podne »
sto???

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2009, 10:44:45 posle podne »
zato!!!!!
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2009, 10:49:22 posle podne »
hah..extra odgovor..neka,ja cu nastaviti da se drzim starih i proverenih preporuka...

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #10 poslato: Mart 22, 2009, 11:18:24 posle podne »
hah..extra odgovor..neka,ja cu nastaviti da se drzim starih i proverenih preporuka...
pa ko ti je to preporucio ,majke ti ? :D dex  brze transportuje kreatin do misica ili sta ? :D
inace insulin se dize kada nam je to najpotrebnije a to je posle treninga, a moze i tokom ako ima odgovarajucu suplementaciju , sve zavisi kome sta odgovara...

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #11 poslato: Mart 22, 2009, 11:45:23 posle podne »
smatram da meni odgovara kada ga uzimam  da ga pijem ujutro i posle treninga...i nema potrebe da sada razmatramo o kreatinu...moje misljenje je ovakvo...svako ima drugacija razmisljanja...

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #12 poslato: Mart 22, 2009, 11:54:29 posle podne »
smatram da meni odgovara kada ga uzimam  da ga pijem ujutro i posle treninga...i nema potrebe da sada razmatramo o kreatinu...moje misljenje je ovakvo...svako ima drugacija razmisljanja...
pa nema tu nekog razmisljanja... dzabe iritiras pankreas ako u tom trenutku nemas hranljivih materija...

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2009, 11:57:50 posle podne »
ma ja sam ga jedno vreme koristio i to ujutro sa wheyom i dex.....i to nesto kratko....

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: kako kombinirati razlicite suplemente
« Odgovor #14 poslato: Mart 23, 2009, 12:05:07 pre podne »
Oni ti pricaju o dextrozi,ne o kreatinu.