Jul 05, 2024, 03:02:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Gubljenje daha  (Pročitano 25839 puta)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2008, 10:25:07 posle podne »
pravo da ti kazem i ja sam od letos imao problema, jer sam uspeo stici 3 puta u teretanu ici, svaki dan na bazen sam isao, uzto sam dosta plivao pa plus trcanje i basket sa drustvom, nisam stajao bukvalno.

znam priblizno kakav je to osecaj.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #31 poslato: Decembar 14, 2008, 01:22:30 pre podne »
dje vam je mladost  :P
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #32 poslato: Decembar 16, 2008, 09:00:37 pre podne »
Ne bi bilo lose prekontrolisati na viruse ( koksaki ) ako postoje neka preskakanja srca i malo slabiji imunitet
heh ne bih nikog da plasim , ali na to sam mislio kad sam rekao u prethodnom postu... ja sam pre par dana szanao da imam koksaki odnsno da je kroz mene prohujao taj virus... imao sam simptome gubljenje daha , lupanje srca i zamaranje iako sam bio u kondiciji, ali sam  to ignorisao i nisam obracao paznju ... i slucajno mi se ukazala prilika da posetim kardiologa i n a testu ekg i na opetrecenju srce mi radilo ko u starca ... po recima lekara... tako da sad moram godinu dana da mirujem i pijem vitamine i beta blokatore ... jos mi nije doslo u glavu kako cu bez teretane i fizicke aktivnosti ali sto se mora nije tesko... nadam se samo da na ultrazvuku nece biti nikakvih pokaztelja ostecenja....tako da nije bas sve tako za zajebanciju


bas sam citao nesto o koksakiju,baci pogled evo ti link jbt... ta bolest se leci godinama :( http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?p=8718

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #33 poslato: Decembar 16, 2008, 10:07:37 pre podne »
najcesce godinu dana... i ultrazvuk mi je bio ok... sto je najvaznije u celoj prici...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #34 poslato: Decembar 16, 2008, 10:48:56 pre podne »
jel si imao povisenu temperaturu sve vreme??

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #35 poslato: Decembar 16, 2008, 11:17:52 pre podne »
jel si imao povisenu temperaturu sve vreme??
ne nikad nisam imao temperaturu... samo ono sto sam naveo... najvise mi je u celoj prici smetalo to lupanje srca i ta neka da kazemo blaga malaksalost... vrtoglavica ... ono kao da hodas po palubi... lako sam se zamarao i onda mi je sinulo kako to da mi se desava kad sam u kondiciji ... mislio sam da je mozda pretreniranost jer je istina da sam povezao skoro godinu dana redovnog treninga (4 puta nedeljno) ,medjutim i kad sam naprav io bio malu pauzu jos gore mi je bilo , pogotovo te vrtoglavice i onda kad sam otisao kod lekara , prvo sto je posumnjao je bilo to.. i  na nalazu krvi mi se naslo da sam prelezao koksaki (Igm mi je bio dosta visok cak dva tri  puta od gornje vrednosti)doca mi rekao da sam imao srece... e sad radio sam sve testove jedino sam na testu opterecenja imao EKG ko u starca.... jako visoku frekvenciju na malom stageu pa mi je predlozeno da mirujem i da pratim sta se desava...

temperatura moze a i ne mora da se pojavljuje... u svakom slucaju ako sumnjas na nesto nije na odmet da proveris... ali zna se... kad se ide u teretanu i kad dodju zimski periodi:
1g vitamina C nekad i visse, omega 3, B vitaminski kompleks, magnezijum , selen , koenzim q.. minerali vitamini... glutamin .... i nema brige ikao sto vlada-nutrition rece posle treninga ako je uvece pravac kuci i na has i na spavanje.. a ja sam praktikovao cesto da posle treninga jedem i zaginem negde do kasno... jbg sad znam da to necu visse nikad...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #36 poslato: Decembar 16, 2008, 11:22:46 pre podne »
ma i ja sam letos imao ceste vrtoglavice i osecaj kao da sam slomljen,i desavalo mi se iz cista mira jako ubrzan rad srca koji me je terao na kasalj..to je trajalo nekih 2 meseca i to se smirilo...nisam isao kod lekara uopste mislio sam da je pretreniranost posto bas dosta vezbam i radim kardio u isto vreme,ali sad kad sam prcitao tvoje simptome to me je malo zabrinulo...
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2008, 11:25:19 pre podne mr.perfect86 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #37 poslato: Decembar 16, 2008, 11:29:21 pre podne »
ma i ja sam letos imao ceste vrtoglavice i osecaj kao da sam slomljen,i desavalo mi se iz cista mira jako ubrzan rad srca koji me je terao na kasalj..to je trajalo nekih 2 meseca i to se smirilo...nisam isao kod lekara uopste misloio sam da je pretreniranost posto bas dosta vezbam i radim kardio u isto vreme,ali sad kad sam prcitao tvoje simptome to me je malo zabrinulo...
ako su te prosli simptomi onda mislim da je sve ok... ali ja da sam na tvom mestu bih ipak proverio... na kraju krajeva verovatno nije nista s obzirom da  te je to proslo... ali radi sebe- URADI TO... znam da je muka i da je totalno smaranje ali nije na odmet...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #38 poslato: Decembar 16, 2008, 11:33:42 pre podne »
moracu kompletnu analizu krvi da uradim i EKG to je dovojno valjda...zelim ti brz oporavak..pozz druze :)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #39 poslato: Decembar 16, 2008, 11:35:48 pre podne »
temperatura moze a i ne mora da se pojavljuje... u svakom slucaju ako sumnjas na nesto nije na odmet da proveris...
Beshe ovako nesto na drugom forumu, i otprilike, kod nas ako mladji dodju kod doce i kazu da sumnjaju na srce, samo sto ne odglume Dr. House-a i kazu "Gde si to procitao, mars kuci, premlad si da brines" :(

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #40 poslato: Decembar 16, 2008, 11:53:01 pre podne »
temperatura moze a i ne mora da se pojavljuje... u svakom slucaju ako sumnjas na nesto nije na odmet da proveris...
Beshe ovako nesto na drugom forumu, i otprilike, kod nas ako mladji dodju kod doce i kazu da sumnjaju na srce, samo sto ne odglume Dr. House-a i kazu "Gde si to procitao, mars kuci, premlad si da brines" :(

ne znam koji je doktor to nekom rekao(sto se tice bb foruma samo sam clan ovog) , ja znam da kad bi neko meni tako nesto rekao, da bih ga oterao u picku materinu i otisao kod drugog... ok postoje hipohondre koje za svaku stvar trce kod doktora, ali kad je nekom lose onda je lose... jer nije normalno da ti srce lupa ubrzano i da ti se vrti u glavi... i sto je najgore to ume da bude jako iritantno ako se prolongira...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #41 poslato: Decembar 16, 2008, 04:14:07 posle podne »
drugari.
nije mi jasno zasto i iz kog razloga ne zatrazite omdah bilo kakvo misljenje??
ipak..covek i magarac su pametniji od samog coveka..
pa tako,da ste pitali bilo gde bilo koji info
najgora moguca opcija koju je pirat uradio je da nakon primecenih simptoma..veoma losih kao sto je i sam rekao,je dosao do zakljucka..SAM..da je MOZDA pretreniran...
ipak...znaci pretreniranosti ne bi trebali i obicno nisu tako dramtacni kao simtomi koje je recimo pirat rekao..
znam ja sve o nasim lekarima itd itd itd...ali ovo je prilicno jednostavna stvar da se utvrdi pogtovo sto se odmah poakze na krvnoj slici da nesto nije u redu....
to je prvi alarm i onda treba ici dalje...
nikako..i nikada nemojte da sami sebi postavljate dijganoze jer nas sklop je takav da uvek kazemo..ma nije to nista..ili to je ono sto ja znam...ili na zalost se odlazi u krajonst koju neko je spomenuo tj da postoje hipohondri koji su stalno bolesni a u stvari im nista nije..
ali nisu oni bitni za ovu pricu vec ovo sto rekoh..nemojte sami sebi postavjati dijganoze.
pirat vam je lepo objasnio STA SE NJEMU DESILO..ukoliko neko ima bilo sta slicno nnjemu..cemu zadrzavanje??

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #42 poslato: Decembar 16, 2008, 04:29:43 posle podne »
Ja sam imao proslog leta bol u grudima, leva strana, srce je lupalo malo brze, ali sam bio svestan lupanja, itd...
odem ja do doce, ona me je bukvalno ispic*ala napolje!
Druge su bile malo bolje, uradile su testove, koji su... osim holesterola bili sasvim OK. Ali eto...

Isti simptomi su mi se javili ovog leta, kad je bilo jako vruce... tako da je izgleda bila samo vrucina.
Ali stvarno nije bio prijatan osecaj, a doca samo sto ne pojuri cipelom kao Busha ;)

Za svaki slucaj, slazem se, oslusnite telo i proverite ga... ja sam samo isticao lose stanje naseg zdravstva.