Jul 02, 2024, 06:56:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Sergio Oliva-triceps  (Pročitano 8365 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Sergio Oliva-triceps
« poslato: April 16, 2009, 03:22:26 posle podne »
Serdjo Oliva
rodjen-1941god,Havana-Kuba.

Kubanci su 1960god poslali Olivu na Pan Americke igre u Jamajku nadajuci se zlatnoj medalji u dizanju tegova.
Postao je 'Mit' kako ga i danas zovu.
Bio je opcinjen velikanima bodybuildinga koje je upoznao u svom novom domu u Americi.Nije imao dobre tehnike
ni metod treninga,ali su mu treninzi bili maratonski.
Veliki tricepsi na Serdjovim rukama nisu slucajnost.
Kaze Serdjo-bio sam lud,za svaki deo tela radio sam po 10tak vezbi u 5,6 serija sa 8-12pon.Iako nekonvencionalna
metoda  ipak je donela odlicne rezultate.Serdjo je rastao ludo.
Tricepsu su mu posebno dobro reagovali na ovakve treninge.Kada sam poceo da dizem tegove nisam imao pojma
sta su tricepsi,a niti da imaju 3 glave.
Kjuc za velike tricepse je u tome da na svakom treningu ga odradite kompletno.U moje vreme momci su uglavnom
radili spoljnju glavu,te su im gornji delovi tricepsa bili veliki a donji mali.Ja sam imao odlicne rezultate sa francuskim
presom,lat potiskom ali obrnutim hvatom.Svaka vezba u kojoj su dlanovi okrenuti prema glavi u pocetnom polozaju
naglasava donji deo tricepsa.
Serdjo je voleo da praktikuje piramidalno doziranje opterecenja.Tada su vezbaci najcesce trenirali jedan sa velikim
,a drugi dan sa manjim tezinama.No ja sam velike i male tezine praktikovao na svakom treningu.Tokom prve 3 serije
sam progresivno dodavao tezinu sve dok ne bi dosao do maximalnog opterecenja,a potom bih isto svlacio na dole.
Oliva je skroman kada je rec o njegovom znanju o bildingu,iako se moze smatrati da je 'ikona' ovog sporta.
Mogu vam samo reci sta je meni najvise koristilo.Ne volim ljudima da govorim sta da rade.
Pored pomenutih vezbi za tricepse,kada je rec o masi mojih ruku takodje jako dobre rezultate sam imao sa propadanjima
na razboju sa opterecenjem.To nije bila popularna vezba,ali ja sam je radio sa remenom oko struka i nekoliko velikih ploca.
Zvali su me-pobunjenik sa Kube-zbog mog nacina treniranja.Kubanski Eskim,jer zivim u Cikagu.Zovu me i Mit,ali neznam
zasto.Mozda dobijem jos neki nadimak jer i dalje umem trenirati ludo i mnoge baciti na pod.

Trening tricepsa
propadanje sa opterecenjem 5x8-12
lat potisak 5x8-12
lat obrnuti potisak 5x8-12
triceps extenzija iznad glave 5x8-12
francuski pres obrnutim hvatom 5x8-12


http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,8451.msg127768.html#msg127768

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Sergio Oliva-triceps
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2009, 05:19:57 posle podne »
Iz dana u dan sve vise postujem staru skolu. Nekako su mi jedinstveni,svaki od njih ima specifican nacin vezbanja,ishrane...ovi danas su mi nekako hiper produkcija,kao i sve ostalo.

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: Sergio Oliva-triceps
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2009, 12:45:50 pre podne »
legenda

Van mreže tadiano

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Sergio Oliva-triceps
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2009, 06:52:11 posle podne »
Iz dana u dan sve vise postujem staru skolu. Nekako su mi jedinstveni,svaki od njih ima specifican nacin vezbanja,ishrane...ovi danas su mi nekako hiper produkcija,kao i sve ostalo.
slazem se
utezi su prelagani pa dizem cijele sprave!