Jun 23, 2024, 05:16:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.209 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Soja...da li je zdrava?  (Pročitano 10187 puta)

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #15 poslato: Jun 03, 2009, 04:23:29 posle podne »
Najveci problem kod sojinih proteina je taj sto soja ima nesto sto se zove "tripsin inhibitors"  sto zapravo sprecava sve te proteine da se svare,tako da totalno nema smisla uzimati ih !! Dok to nisam saznao ja sam koristio sojin izolat (min. 90% proteina) ,i popio sam jedno 3 - 3,5 kg i NISTA nisam dobio cak mogu da se zakunem da sam sve te "proteine" izbacio kroz stolicu :) WHEY je zakon uz odgovarajucu ishranu naravno,a tu mislim i na minerale i vitamine i sto je vise moguce SIROVOG povrca jer sadrze kompleksne ugljene hidrate,enzime (koji se i sastoje iz aminokiselina izmedju ostalog) koji MNOGO ubrzavaju varenje i iskoriscenje svih hranljivih materija pa tako i proteina !!! Poenta sirovog povrca i uopste sirove hrane je ta sto ti enzimi ostaju citavi dok se termickom obradom (kuvanjem) sve to izgubi !
« Poslednja izmena: Jun 03, 2009, 04:26:41 posle podne Trogdor »

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #16 poslato: Jun 03, 2009, 04:43:58 posle podne »
sto je vise moguce SIROVOG povrca jer sadrze kompleksne ugljene hidrate,enzime (koji se i sastoje iz aminokiselina izmedju ostalog) koji MNOGO ubrzavaju varenje i iskoriscenje svih hranljivih materija pa tako i proteina !!!

kompleksne?!mislis vlaknaste...

Van mreže Nemanja Simon

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2009, 04:47:23 posle podne »
SIROVOG povrca jer sadrze kompleksne ugljene hidrate,enzime (koji se i sastoje iz aminokiselina izmedju ostalog) koji MNOGO ubrzavaju varenje i iskoriscenje svih hranljivih materija pa tako i proteina !!! Poenta sirovog povrca i uopste sirove hrane je ta sto ti enzimi ostaju citavi dok se termickom obradom (kuvanjem) sve to izgubi !
zaboravih,a i imas na prethodnoj strani,MR.BIG je napisao da ni jedna namirnica biljnog porekla,a da genetski nije modifikovana ne sadrzi pun amino kiselinski sastav...

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2009, 05:46:02 posle podne »
@Nemanja Simon
Pa sadrzi i vlakna ali i kompleksne UH ! A to sto je MR. BIG napisao jeste istina,mislim nece ti inzimi sagraditi misic,ali su izuzetno bitni u varenju i apsorpciji proteina !

Van mreže big muscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #19 poslato: Jun 03, 2009, 10:37:31 posle podne »
tema je iz 2006..... :)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: Soja...da li je zdrava?
« Odgovor #20 poslato: Jun 03, 2009, 11:50:09 posle podne »