Jul 02, 2024, 01:32:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: komentari na moj trening i vezbe  (Pročitano 2907 puta)

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
komentari na moj trening i vezbe
« poslato: Oktobar 21, 2008, 04:35:29 posle podne »
pon:ledja,listovi
uto:grudi,podlaktica
sre:odmor
cet:butine,podlaktica
pet:listovi,ramena
sub:ruke
ned:odmor
ja mislim da valja ovaj trening jer radim odvojene dane grudi i triceps,kao i ledja i biceps,pa time mogu sa 100% snage da odradim trening,pod ovim ne mislim na ono isti  dan grudi,triceps,nego 1 dan triceps,2 dan grudi,sto naravno znam da ne valja jer triceps opet aktiviramo radeci bench i ne dajemo mu dovoljno odmora sto opet utice negativno na rast misica
dakle,jel po vama valja ovaj trening ili treba vrsiti neke izmene?
hvala
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2008, 04:40:26 posle podne bojanh66 »

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:16:33 posle podne »
pa probaj pa vidi dal je dobar
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:26:04 posle podne »
pon:ledja,listovi
uto:grudi,podlaktica
sre:odmor
cet:butine,podlaktica
pet:listovi,ramena
sub:ruke
ned:odmor
ja mislim da valja ovaj trening jer radim odvojene dane grudi i triceps,kao i ledja i biceps,pa time mogu sa 100% snage da odradim trening,pod ovim ne mislim na ono isti  dan grudi,triceps,nego 1 dan triceps,2 dan grudi,sto naravno znam da ne valja jer triceps opet aktiviramo radeci bench i ne dajemo mu dovoljno odmora sto opet utice negativno na rast misica
dakle,jel po vama valja ovaj trening ili treba vrsiti neke izmene?
hvala
OK je program samo zbog cega radis dva puta sedmicno listove i podlaktice?Ja bih izbacio podlaktice i radio samo jednom listove...

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:48:34 posle podne »
pa podlaktice i listovi su mi najlosije partije i zbog toga ih radim cesce.
znam da cesce nije bolje kad je rec o treniranju,ali na dosta mesta sam procitao da su listovi i podlaktice mali misici koji se brzo regenerisu i stoga ih radim 2 puta nedeljno,ali razmisljam da ipak podlakticu radim jedno nedeljno jer nju dosta aktiviram kad radim ledja i bicepse,pa se verovatno ne moze dovoljno odmoriti,ali mislim da je za listove 2 treninga nedeljno minimum,a procitao sam i ovde na forumu da i nekoliko njih koji su dobre gradje takodje rade listove 2 puta nedeljno,neki cak i 3...ako imam pogresno razmisljanje,ispravite me

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:58:42 posle podne »
Pa dobro,ako ti listovi zaostaju mozes ih raditi 2x ali podlaktice kao sto si rekao su aktivne u skoro svim vjezbama pa nema potrebe...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2008, 09:07:50 posle podne »
listove vecina ljudi radi 2-3 puta nedeljno,oni se brzo oporavljaju takva im je gradja tj tip vlakana da se brzo oporave,svaki misic bi trebalo da se radi cim s eoporavi,znaci svakih 5 dana da kazemo


to je jedan od razloga sto ne volim te fiksne splitove tipa sutra je zacrtano grudi a ja imam upalu triceps recimo,ili sutra idu noge a meni vriste ledja i stomak...

ides prema osecaju,ako ti se misic odmori radis njega,ako upala traje odmori  dok ne prodje...

a ne da radis listove recimo svaka 2 dana ili 3 a upala ti traje 4 dana pa radis misic pod upalom (meni list nekad bude upaljen po 5 dana pa samim tim ga necu raditi)  za vecinu misica je dosta 4-5 dana odmora,pa shodno tome organizuj trening
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2008, 08:03:23 posle podne »
procitao sam na forumu da vecina vas kad radi kvadricepse,prvo odradi noznu extenziju pa tek onda cucanj.ja samo te dve sprave za noge i imam u teretani,a pre sam radio samo cucanj bez te nozne extenzije,ali kad sam sad procitao da treba onako raditi,onda cu to probati na sledecem treningu za noge.
jel bi mogao neko da mi kaze sta da radim za zadnju lozu osim noznog pregiba,jer malko mi zaostaje zadnja loza i onda izgleda kao da imam veliko dupe zbog tog nedostatka,znaci nije lep prelaz sa dupeta na zadnji deo noge,pa bih hteo to da popunim da lepo izgleda kad se obuku farmerice.
procitao sam tanjinu temu,Osnovne i izolacione vežbe po mišićnim grupama,i video da jedino preostaje vezba- mrtvo dizanje (stopala paralelna u širini kukova).
jel neko radi tu vezbu i jel dala lepe rezultate i ako moze neki link na youtube ili negde drugde da vidim pravilno izvodjenje te vezbe?
eto malo duzi post,al jbg,sta ces,dosta toga me zanima.
koga ne mrzi neka odgovori ako moze :):)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 22, 2008, 09:55:28 posle podne »
nozna extenzija cisto kao zagrevanje...


pa pazi sad mozes sledece vezbe da radis samo ti sipka treba-prednji cucanj,zadnji cucanj,iskorak,mrtva vuca sa krutim nogama
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2008, 10:21:09 posle podne »
hvala na odgovoru.
dakle nozna extenzija 3 serije po dvadesetak ponavljanja da se dovede krv u misic i pripremi za cucanj i onda zadnji cucanj,to je to sto se tice prednjeg dela butine,prednji ni u ludilu ne bih pokusavao jer vidim da je jako zajebana tehnika,a iskorak sam probao raditi par puta,i ne ide mi od ruke,jer mi se klima telo dosta levo desno,samo sto ne padnem,a i posle zadnjeg cucnja,jedva stojim na nogama.
za zadnju lozu cu nastaviti da radim nozni pregib 3 serije po 10-15 ponavljanja i onda cu ubaciti mrtvo dizanje sa krutim nogama,i ako mi ne bude odgovarala ta vezba,onda je necu ni raditi da ne bih sjebao neki misic.
prednji deo butine kao i zadnji deo butine bi trebalo da se radi samo jednom nedeljno zar ne?
a listovi su jedini misic koji radim 2 puta nedeljno,cak sam i podlakticu sa 2 puta smanjio na 1 nedeljno,mislim da je tako u redu i tako vecina vas radi :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: komentari na moj trening i vezbe
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2008, 07:07:35 posle podne »
-prednji ni u ludilu ne bih pokusavao jer vidim da je jako zajebana tehnika
-a iskorak sam probao raditi par puta,i ne ide mi od ruke,jer mi se klima telo dosta levo desno,samo sto ne padnem
-onda cu ubaciti mrtvo dizanje sa krutim nogama,i ako mi ne bude odgovarala ta vezba,onda je necu ni raditi da ne bih sjebao neki misic
-prednji deo butine kao i zadnji deo butine bi trebalo da se radi samo jednom nedeljno zar ne?

-Prednji cucanj kreni sa manjom tezinom, dok ne uhvatis tehniku. Evo ti primer...



-Za iskorak probaj da sa nogom kojom iskoracujes ides malo u stranu. Znaci za nijansu je pomeri u stranu od zamisljene prave linije ispred tela. Trebao bi tako biti stabilniji. Kad udjes u stos, bice to sve OK. Ako i tako ne uspes, a u teretani imas prostora radi hodajuci iskorak. Ili eventualno iskorak unazad.


-Mrtvo dizanje je odlicna vezba i ja od nje ne bih lako odustajao.


-Za pocetak butine radi jednom nedeljno, pa posle vidi....u principu trebalo bi da se radi misic na otprilike  svaka 4, ali prilagodi sebi i svojim mogucnostima.