Jul 06, 2024, 05:10:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: trening za ledja  (Pročitano 10635 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: trening za ledja
« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2006, 07:56:40 pre podne »
Citat: Spale
Ako mozes da radis sklekove na jednoj ruci, ubaci tu vjezbu. Naravno radi na ruci koja ti zaostaje... Ovo je pomoglo meni i nekim drugovima koji su imali slican problem nastao od krivog vratila i nepravilnog vjezbanja u pocetku...
....SPALE MOLIM TE BEZ OVAKVIH SAVETA!!!!

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Re: trening za ledja
« Odgovor #16 poslato: Februar 11, 2006, 11:08:14 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: Spale
Ako mozes da radis sklekove na jednoj ruci, ubaci tu vjezbu. Naravno radi na ruci koja ti zaostaje... Ovo je pomoglo meni i nekim drugovima koji su imali slican problem nastao od krivog vratila i nepravilnog vjezbanja u pocetku...
....SPALE MOLIM TE BEZ OVAKVIH SAVETA!!!!


Nema problema pedja, napisao sam iz licnog iskustva, kad sam poceo da treniram lijeva ruka mi je zbog povrede i neaktivnosti bila dosta slabija od desne, a to je uzrokovalo da mnogo slabiji bude lijevi dio ledja, lijevi trapez, grudi, trbusni... Najvise sa jednorucnim sklekovima ja sam uspio da vratim balans misica lijeve i desne strane, i imao jake upale lijevog latismusa radeci sklekove samo na lijevoj ruci(u pocetku nisam mogao sklek vec samo sam odrzavao ravnotezu..). Ja sam vidno bio zadovoljan, ali na pregledu svih misica tijela na detaljnoj elektromiografiji posle druge operacije utvrdjeno je da je disbalans mnogo dublje ukorijenjen, cak i u listovima, butinama, veoma jako bocnim trbusnim misicima... Sada o mom oporavku brinu profesionalci, i imam odobrenje da ponovo pocnem sa obicnom teretanom...

Pedja rekao si da je probem u "U DEOMENU NAUCNE FANTASTIKE", pa mozda je i resenje problema u domenu naucne fantastike;).

I da ne pametujem ja vise ostavicu samo adresu http://www.profexacademy.com/  , ako imas para obrati se njima i problem ce biti rijesen.
pozz
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Re: trening za ledja
« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2006, 11:12:46 pre podne »
Citat: Binais
Evo dvije fotke od mog druga Mikael, prvak Francuske u invalidskom bodibildingu...on mi je jaka inspiracija, covek ima jednu ruku i vidite mu simetrije ledja, skoro su identicne! Ako on moze onda mozemo svi!


Stvarno slika navede na razmisljanje... Ovaj covjek je pravi sampion! Kako je uopste uspio praviti pokrete za grudi, ledja, ramena...?
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: trening za ledja
« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2006, 11:25:29 pre podne »
Citat: Spale
Citat: pedjos
Citat: Spale
Ako mozes da radis sklekove na jednoj ruci, ubaci tu vjezbu. Naravno radi na ruci koja ti zaostaje... Ovo je pomoglo meni i nekim drugovima koji su imali slican problem nastao od krivog vratila i nepravilnog vjezbanja u pocetku...
....SPALE MOLIM TE BEZ OVAKVIH SAVETA!!!!


Nema problema pedja, napisao sam iz licnog iskustva, kad sam poceo da treniram lijeva ruka mi je zbog povrede i neaktivnosti bila dosta slabija od desne, a to je uzrokovalo da mnogo slabiji bude lijevi dio ledja, lijevi trapez, grudi, trbusni... Najvise sa jednorucnim sklekovima ja sam uspio da vratim balans misica lijeve i desne strane, i imao jake upale lijevog latismusa radeci sklekove samo na lijevoj ruci(u pocetku nisam mogao sklek vec samo sam odrzavao ravnotezu..). Ja sam vidno bio zadovoljan, ali na pregledu svih misica tijela na detaljnoj elektromiografiji posle druge operacije utvrdjeno je da je disbalans mnogo dublje ukorijenjen, cak i u listovima, butinama, veoma jako bocnim trbusnim misicima... Sada o mom oporavku brinu profesionalci, i imam odobrenje da ponovo pocnem sa obicnom teretanom...

Pedja rekao si da je probem u "U DEOMENU NAUCNE FANTASTIKE", pa mozda je i resenje problema u domenu naucne fantastike;).

I da ne pametujem ja vise ostavicu samo adresu http://www.profexacademy.com/  , ako imas para obrati se njima i problem ce biti rijesen.
pozz
...gle ..ja se necu sa tobom raspravljati o tome sta si i kako si ti uspeo i dali si uspeo...sam si rekao da je problem kod tebe mnog slozneiji...i pricas o disbalansu koji ima svoje korene  i u trbusnom zidu pa cak i u listovima.....ovo je fizicki poremecaj i ne moze da se leci nikako osim na onaj nacin na koji se to radi u strucnim ustnanovma...dali je ovo ta...ja ne zelim o tome da raspravljam niti mi je to cilj...ali da ces ti svoje funckije da vratis RADECI SKLEKOVE NA JEDNOJ RUCI....NEMOJ MOLIM TE OVAKVe savete da dajes...ja sam samo to hteo reci.....

kod ovog momka je vidan poremecaj jednog ili vise misica..i NECE4 IH SIGURNO OTKLONITI RADECI SKLEKOVE NA JEDNOJ RUCI.....

Van mreže dejan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za ledja
« Odgovor #19 poslato: Februar 11, 2006, 12:05:20 posle podne »
evo i slike od pozadi! sad ste me stvarno "natereli" da se zapitam sta dalje jer se vidi i ne simetrija i kod trapeza! pokusacu kod nekog fizijatra videcu sta ce reci!

Van mreže dejan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za ledja
« Odgovor #20 poslato: Februar 11, 2006, 12:08:12 posle podne »
-------------------------------

Van mreže dejan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za ledja
« Odgovor #21 poslato: Februar 11, 2006, 12:11:53 posle podne »
kako je taj  francuz uspeo to meni nije jasno ako znas reci.    hvala!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: trening za ledja
« Odgovor #22 poslato: Februar 11, 2006, 12:54:22 posle podne »
do..ov je difeitivno neki problem koji moze da sredi samo fizijatar....znaci..od sovih saveta ovde nemas krosti i najbolje ti je da potrazis strucnu pomoc..

Van mreže Spartacus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Re: trening za ledja
« Odgovor #23 poslato: Februar 11, 2006, 02:50:33 posle podne »
Ja mislim da je problem nastao zbog vece pokretljivosti lijeve lopatice. Kako se na slici vidi mislim da ona ne stoji kako bi trebala.
Ja imam slican problem samo sto je kod mene razlika izmedju latisimusa bar za sad skoro pa neprimjetna.
Nos morituri te salutamus!!!

Van mreže tech

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Re: trening za ledja
« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2006, 06:25:40 pre podne »
Svaka mu cast...nikada nisam video nista slicno.

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: trening za ledja
« Odgovor #25 poslato: Februar 16, 2006, 09:17:30 posle podne »
Stvarno impresivno......... a sto se tice onog misica , ne znam sta da kazem, ali mislim da je to npr kao i sa bicepsom jedan veci drugi malo manji, ni jedan misic nije bas isti, tako da ispravice se to vezbanjem...
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže AquaZX

  • Član
  • *
  • Poruke: 38
Re: trening za ledja
« Odgovor #26 poslato: Februar 17, 2006, 12:08:35 pre podne »
Citat: Spartacus
Ja mislim da je problem nastao zbog vece pokretljivosti lijeve lopatice. Kako se na slici vidi mislim da ona ne stoji kako bi trebala.
Ja imam slican problem samo sto je kod mene razlika izmedju latisimusa bar za sad skoro pa neprimjetna.


I meni se chini da lopatica ne stoji kako bi trebalo. A misici su se jednostavno prilagodili 'situaciji'.

Van mreže dejan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za ledja
« Odgovor #27 poslato: April 20, 2006, 05:09:21 posle podne »
posle meseca smisljanja otisao sam kod fizijatra i on mi rece da nisu lopatice da one stoje kako trebaju ali da mi je teras minor i major atrofirali iz nekog razloga i da nih radim ja gledao i razmisljao pa nasao samo jednu vezbu  gde se on aktivira ako i vi znate neku recite on ucestvuje u rotaciji nadlakta !

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: trening za ledja
« Odgovor #28 poslato: April 20, 2006, 05:39:32 posle podne »
Nije toliko strasno,mozda ti je trapezi malkice nesimetricni,sa prednje strane se bolje vidi..Zao mi je zbog tebe,potrazi pomoc od pravog strucnjaka,bolje napravi pauzu dok ne vidis u cemu je problem.Sto se lopatica tice,primecuje se razlika,ali opet kazem-nije toliko strasno ima i gorih slucajeva sa time...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."