Oktobar 06, 2024, 08:23:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Koji proteini su najbolji?  (Pročitano 12191 puta)

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Koji proteini su najbolji?
« poslato: Jun 22, 2008, 10:47:15 posle podne »
Nema nijednog praska koji je bolji od drugog jer svi funkcionisu razlicito i sve zavisi od toga sta vi trazite. Najbolje je to sto odogvara vasim potrebama i vasem ukusu.

 Proteinski praskovi su najbolji  doprinosi za ozbiljne sportase.

 
Od svih proteina koje imate na trzistu najbolji je vasle protein bez razmisljanja. Ali ima izuzetaka kada se radi o zdravstvenim problemima kod ukusa.

Od proteina imate  vasle, kazein, soja, bjelanecvina.

 
Izmixani proteinski prasak koji ima kombinaciju od vise proteinski izvora kao sto su vasle i kazein su vjerovatno najbolji za vecinu ljudi.

 
Dobra rekomendacija je The Nutrition na nasem trzistu, jako dobri i kvalitetni ukusi i sto je najvaznije ne grudva kada se mixa!

 
Ako ste alergicni na aspartam i druge zasladjivace, gledajte da ih izbjegavate i kupujete proteine koje ne sadrze te dodatke.

 
Za vas koji ste alergicni na mlijecne proizvode birajte soju ili bjelancevinski protein.
 
Dobar vasleprotein je vjerovatno najbolji izgradjivac misicne mase koji mozete da kupite. Proteinske praskove mozete da kupite u velikim pakovanjima kao sto i u manjim.

 
Neke marke imaju manje vrsta ukusa nego druge cak imate i bez ukusa.

Moj omiljeni je od The Nutrition - Ljesnik!
« Poslednja izmena: Jun 22, 2008, 10:51:36 posle podne Nella »
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2008, 12:17:46 pre podne »
Citat
sto je najvaznije ne grudva kada se mixa!

Kome je to najvaznije?Meni sigurno nije,ionako kad se mixa u shakeru to nema nikakve veze.Najvaznije je,valjda,da je dobar na relaciji cijena-kvaliteta,da ima sto manje secera i carbsa,da ima sto vise bcaa u sebi.Okus,rastvorivost i ostale slicne stvari nemaju veze bar za mene.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2008, 09:17:34 pre podne »
Ma to se samo tako kaze .. "najvaznije je da ..."
Sigurno niko ne misli da je to jedina vaznija kvaliteta nekog proteina, pa ako se dobro mucka e onda cu taj da kupim ;)

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2008, 09:23:18 posle podne »
Malojaci jako me raduje da si dio ovog dijela i da pratis moje textove i da si primjetio tu recenicu koju je Tanja prefektno skontala...

Ovo je nesto sto je meni vazno sad boze moj svako ima svoje..tebi nije i to je to..hvala ti sto si podjelijo svoje misljenje sa nama..  ;)

a Tanja  ljesnik je zakon navukla sam se da je strasno  :-\
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2008, 10:17:39 pre podne »
Moracu onda da probam, ali prvo neko drugi da kupi, da se ne desi kao jednom prilikom kad sam uzela bananu (cisto od zelje za tim vocem), ma jedva sam popila tu kantu :) Nakon toga sam sebi rekla, ako cu da kupujem, onda samo vanila i jagoda, tu se ne mogu zeznuti ni pod razno, hahahhaa

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2008, 10:32:10 pre podne »
Vezbam kako vezbam, imam 52 godine i to radim da bih se zategla i odrzavala kondiciju i naravno na kraju i smrsala.
Imam jedan mali problem a u vezi je proteina.Ne znam nist au vezi proteina , sportasa, stetnosti i koristi.Ne gubite vreme da me ovde uzite o tome, brljacu po net-u inauciti.Nego, posto ja nisma mesaros, ne JEDEM nikakvu ribu niti bilo sta iz vode,kako do proteina i da li su oni meni potrebni i u kojoj meri.Naravno da su mi potrebni u kolicini kao i svakom coveku, ne pricamo o tome nego kao o vezbacu i to poprilicno redovnom.Koji su najzdraviji (?),najprirodniji (?) najkvalitetniji (?).?
Dakle koji proteini i da li mi trebaju????

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2008, 02:58:33 posle podne »
A sta znaci 'nisam mesaros'? Znaci li to da se meso uopste nikakvo nikad ne jede, ili to znaci da se komad mesa pojede samo u vreme rucka u 15 :00? :)
Ako je u pitanju ovo drugo, super, jer u tom slucaju, samo se trebas navici da meso ipak jedes malo cesce, i da se smanje UH tokom dana - za pocetak.

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2008, 09:12:35 pre podne »
Da, tako je , do sada sam jela meso po nekada za rucak.Od sada ga jedem
i za dorucak, pokusavam  naterarti sebe da pojedem tokom dana u dva-tri obroka, i
ne ide lose.Za pocetak, kako kaze draga Tanja.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Koji proteini su najbolji?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2008, 11:40:45 pre podne »
Svojevremeno i meni je bilo cudno kako jesti meso, ili ribu, za dorucak. I to jos bez kruha?? Pa dorucak je uvek bio kruh i pasteta ;)
No vremenom se covek navikne.

Osim toga, ne smemo obroke gledati kao na samo "dorucak, rucak, vecera", tj klasicna 3 obroka dnevno. Trebamo ih imati bar 4, 5 tokom dana, sto znaci da ujutru kad se probudimo mogu se pojesti recimo ovsene pahuljice, pa onda 2-3 sata nakon toga komadic pileceg belog i npr paradajz, pa kad opet ogladnimo 1 zelenu kiseliju jabuku, sledeci obrok neka bude npr oslic i neko povrce, i evo, vec je vreme vecere :)