Jun 30, 2024, 12:41:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Kada i kako trenirati  (Pročitano 4051 puta)

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Kada i kako trenirati
« poslato: Maj 05, 2008, 11:44:58 pre podne »
E  svakom  od nas se desi da smo previse umorni i iscrpljeni od raznih obaveza, sto psihickih sto fizike prirode, pa me interesuje koje je vase misljenje  oko treninga  tj dali taj dan  kada se osecamo maksimalno icrpljenim i umorni  stisnuti zube i trenirati  ( ja licno osecam da nema šanse da odradim trening kako bog zapoveda)  ili jednostavno odmoriti taj  dan , kao bi sutra bio  mnogo  odmnorniji i spremniji da se odradi sto kvalitetniji trening???  ::)

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2008, 11:54:39 pre podne »
Bolje je taj dan preskociti trening i dovesti se u red...bez obzira koliko je dobar tvoj trening plan,
vaznije je spreciti povredu i izbeci pretreniranje.Mnogo toga moze dovesti do pretreniranja...
stres,okruzenje,nervoza...itd.itd.itd. Naravno,ne treba da ti predje u naviku to da ne treniras,vec jednostavno da razmisljash pametno;)

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2008, 01:13:14 posle podne »
Citat
E  svakom  od nas se desi da smo previse umorni i iscrpljeni od raznih obaveza, sto psihickih sto fizike prirode..

Ja odradim trenig pre nego sto me fizicki i psihicki izj*** na poslu.Onda mogu da mi rade sta im je volja. 8)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2008, 11:03:17 posle podne »
Svakom od nas se desi da bude preumoran i iscrpljen ili ima dan D,
kad imam takav dan onda popijem duplu crnu kavu i ... trening.

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2008, 09:36:07 pre podne »
Al dzaba  ponekad mi ni kafa ne pomaze, i uglavnom budem previse umoran psihicki  tj spava mi se od  buljenja ceo dan u racunar na poslu.. a i ponekad budem neispavan kasno legnem  uveče...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.585
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2008, 10:27:04 pre podne »
taj dan radi kardio, i cisto malo dizi tegove da postignes pumpu samo... znaci neki lagani trening... svhati odlazak u gym kao terapiju a ne obrnuto... posle fizicke aktivnoti bi trebalo da ti bude bolje a ne gore...

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2008, 07:04:59 posle podne »
iznenadio bi se kako kratki odmori od 10-20 min vracaju u zivot probaj..samo se potrudi da se dobro opustis tih dvadesetak minuta..
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2008, 01:41:23 posle podne »
taj dan radi kardio, i cisto malo dizi tegove da postignes pumpu samo... znaci neki lagani trening... svhati odlazak u gym kao terapiju a ne obrnuto... posle fizicke aktivnoti bi trebalo da ti bude bolje a ne gore...


Znam i kontam ga kao relax  za psihu.. Al mislim da je onda  najbolja konstatacija odraditi  lagani kardio..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.585
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2008, 08:38:49 posle podne »
taj dan radi kardio, i cisto malo dizi tegove da postignes pumpu samo... znaci neki lagani trening... svhati odlazak u gym kao terapiju a ne obrnuto... posle fizicke aktivnoti bi trebalo da ti bude bolje a ne gore...


Znam i kontam ga kao relax  za psihu.. Al mislim da je onda  najbolja konstatacija odraditi  lagani kardio..
pa tako nesto...

Van mreže kicafaca

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 106
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2008, 02:06:11 pre podne »
taj dan uraditi trbusnjake kao majmun, zatim jesti kvalitetne ugljene hidrate, prosetati pola sata pred spavanje da se to svari i leci sto ranije da se sto bolje odmorite za sutrasnji dan!!

Van mreže Sinisa Privulovic

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 56
  • Ko nece kad moze, nece moci kad bude hteo
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2008, 08:38:13 pre podne »
Al dzaba  ponekad mi ni kafa ne pomaze, i uglavnom budem previse umoran psihicki  tj spava mi se od  buljenja ceo dan u racunar na poslu.. a i ponekad budem neispavan kasno legnem  uveče...

I ja sam izgleda u istoj situaciji kao ti; kasno legnem (oko 1) a ustajem rano (u 6). Celog radnog dana ne radim skoro nista ali "buljim" u racunar i od sedenja se umorim. Situaciju razresavam tako sto jedno sat i po do dva odmorim popodne, pa u pola 9 uvece "kao nov" sam za trening.
Naravno, posle treninga se uvek lepo osecam i posle dva-tri sata opustanja pravo u krevet...

Kada se vremenom naviknes na rezim treniranja i oporavak od treninga, sve ce ti izgledati normalno.
U principu je bolje da preskocis trening nego da ga silom odradjujes (preskociti znaci da ce sutradan biti nadoknadjen).

Za 14 i po godina ne verujem da imam vise od deset-petnaest propustenih (nenadoknadjenih) treninga. To znaci da treniram i kada sam bolestan, ali naravno intenzitetom koji je prilagodjen trenutnom fizickom stanju.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Kada i kako trenirati
« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2008, 01:05:27 posle podne »
Jedan E, Coca-cola 0 i jedan A i kao nov za trening!  ;)