Septembar 20, 2024, 10:25:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: bol u grudima u toku carb loadinga?  (Pročitano 3645 puta)

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
bol u grudima u toku carb loadinga?
« poslato: Maj 04, 2008, 02:23:43 posle podne »
posle duze pauze pracene jedenjem i pijenjem svega i svacega preko zime i netreniranja pre 6 nedelja sam poceo intenzivno da treniram i nisam imao bol prvih 4 nedelje ali poslednje dve nedelje mi se javlja u danu kad se punim cim se vratim na dijetu sve je ok..citajuci po netu to je simptom za anginu pectoris...jel imao neko slicna iskustva?
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: bol u grudima u toku carb loadinga?
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2008, 02:35:57 posle podne »
posle duze pauze pracene jedenjem i pijenjem svega i svacega preko zime i netreniranja pre 6 nedelja sam poceo intenzivno da treniram i nisam imao bol prvih 4 nedelje ali poslednje dve nedelje mi se javlja u danu kad se punim cim se vratim na dijetu sve je ok..citajuci po netu to je simptom za anginu pectoris...jel imao neko slicna iskustva?


Grudna angina (Angina pectoris )


Angina pektoris se javlja u vidu kriza, najčešće kod ljudi koji imaju više od četrdeset godina života. Krize nastupaju ili za vreme nekog naročitog doživljaja, ili posle fizičkog ili teškog intelektualnog rada, bilo posle jela, bilo noću, bez naročitog razloga.

Obično pre ponoći nastupi strahovit bol iza grudne kosti, koji se prenosi prema levoj sisi, a nekad i prema drugim delovima grudnog koša. Bol je tako strašan da prisiljava bolesnika da legne ako sedi, da stane ako ide, da ostane nepokretan, bez reči, bled i uplašen. Strah od smrti prati svaku krizu od početka do kraja. Kriza traje obično nekoliko sekundi ili nekoliko minuta. Noćne krize mogu trajati i pola sata. Bol prestane odjednom, kao što je i nastao, a ostaje samo telesni i duševni zamor, sa češćim mokrenjem i podrigivanjem.

Da bi se utvrdilo postojanje angine pektoris, mora se lekaru dati tačan odgovor na tri pitanja:
- gde je bol lokalizovan
- kako se bol ispoljava
- čime se bol odstranjuje ili ublažava.

Bol je obično lokalizovan iza grudne kosti, a zrači prema ramenu, vratu, u donju vilicu ili u unutrašnju stranu obe ruke, pretežno leve.

Bol koji nastaje zbog trenutno jače izražene loše ishrane srčanog mišića, ispoljava se kao „pečenje“, „bol u grudima“, „osećaj naduvanog balona u grudima“, uvek iza grudne kosti. Bolovi koji se javljaju u predelu srca, na površini tela, nemaju nikakve veze sa anginom pektoris.

Bol se pojačava ili jače ispoljava fizičkim radom, jer se pritom pojačava i rad srčanog mišića. U cilju utvrđivanja uticaja rada na srčani mišić, vrši se tzv. „test opterećenja“, koji zahteva posebnu aparaturu.

Bol se ublažava i odstranjuje ležanjem i uzimanjem tabletica nitroglicerina.

Razmak između kriza u početku je duži, ali vremenom one postaju sve češće, tako da se mogu ponoviti i više puta u toku jednog dana.

Razlikuju se dva stepene angiozne krize: laka angiozna kriza i teška angiozna kriza (angiozno stanje).

Laka angiozna kriza natupa češće usled nekog telesnog napora ili usled uzrujavanja. U tim slučajevima, naime, dolazi do potrebe za većom količinom krvi u samom srčanom mišiću, a sklerozirani koronarni krvni sudovi nisu u stanju da tu krv dovedu u dovoljnoj količini. Bol nastaje bilo usled nedostatka krvi u srčanom mišiću, bilo usled spazma (grča) koronarnih arterija.

Teška angiozna kriza nastaje kada se jedna koronarna arterija potpuno zatvori, pa usled toga prestane priliv krvi u odgovarajući deo srčanog mišića. Ovakva kriza traje satima, a u izvesnim slučajevima ceo dan ili čak i nekoliko dana.

Bolest je teško izlečiva. Ukoliko su krize češće, utoliko je opasnost po život veća. Stoga je potrebno voditi miran i umeren život.

Evo i nesto o tome...nekako mi nema logike da se bol javlja samo u danima punjenja ako je to u pitanju,ali mozda je najbolje da kontaktirash
docu...

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže vasa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: bol u grudima u toku carb loadinga?
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2008, 03:14:48 posle podne »
pa ima logike listao sam po netu i kazu da je srcu bas u toku odmora potreban kiseonik a meni bol nestane kad udahnem duboko ja bi rekao da mi se usled duze pauze natalozilo dosta masti u krvnim sudovima(neaktivnost+sedenje+fast food+alkohol) pa sad kad hocu dva kardia dnevno umesto jednog onda nastaje problem mozda sam naglo povecao broj treninga
budimo realni zahtevajmo nemoguce!

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: bol u grudima u toku carb loadinga?
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2008, 10:33:07 pre podne »
Tebi treba lekar a ne savet sa foruma cini mi se.