Jul 06, 2024, 04:13:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: NEKI TAMO TRENING???  (Pročitano 8693 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #15 poslato: Septembar 20, 2008, 06:55:28 posle podne »
izbaci sajle posto su one za oblikovanje pedja ili nelle je pre rekao.
:) :) :)

Tesko mi je vjerovati da Pedja u svom treningu ne koristi sajle ili da ih pak ne preporucuje drugima. A za Nelleta stvarno ne znam.

No nije ni vazno. Nemam dilemu da su masine sa sajlama odlicne.  ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #16 poslato: Septembar 20, 2008, 07:42:05 posle podne »

No nije ni vazno. Nemam dilemu da su masine sa sajlama odlicne.  ;)

Upravo tako... :) :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #17 poslato: Septembar 20, 2008, 08:54:19 posle podne »
pa u sustini po meni pocetnik nema sta da trazi na sajlama , pogotovo kros za grudi... potrebno je malo iskustva da bi se lepo "osetio" misic na sajli...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #18 poslato: Septembar 20, 2008, 09:16:24 posle podne »
A iskustvo ce dobiti gledajuci druge kako rade ?
Mozda si mislio da mora imati odredjenu misicnu masu, da bi lepo osetio misic...
Mada i taj kros se moze raditi na razlicite nacine...kao razvlacenje....kao potisak...pod raznim uglovima....varijacije odozdo na gore i sl...
Misic je mnogo vise vremena pod tenzijom tokom rada na sajlama...a to je ono sto misicu i treba za rast...
Naravno free weights su osnova, ali nisu sajle bas samo za iskusne....recimo

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #19 poslato: Septembar 20, 2008, 09:31:14 posle podne »
Mislim da se dosta stvari meša ovde kada se misli na sajle...
Većina odmah pomišlja na kabl kros vežbu i naravno da to nije vežba za početnika...
Ali šta onda sa triceps ekstenzijom koja spada u najčešće vežbe i gomilom mašina koje funkcionišu na principu sajli ...
Tu već dolazimo do onoga mašine vs free weights...
Po meni uvek i jedno i drugo...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #20 poslato: Septembar 20, 2008, 09:41:38 posle podne »
Ako se radi o grudima...decko radi 2 serije kros-a po treningu za grudi...i apsolutno stojim iza toga da toj vezbi ima mesta u programu pocetnika.
Daleko od toga da je to najvaznija vezba, ali nije ni za izbacivanje...
Triceps, biceps i ostale vezbe sa sajlama - apsolutno da treba da se rade with free weights....1+1=3

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #21 poslato: Septembar 20, 2008, 10:46:37 posle podne »
ja sam se zajebao ... mislio sam na kros ...a mislim i da su ovi pre mene isto mislili , znaci niko ali niko ne preporucuje pocetniku da radi tu vezbu... pocetnik obicno kad udje u teretanu bench i razvlacenje bucica itd ...ali sve radi najvise rukama i to sam primetio kod svakog ali kod svakog... treba vremena da se nauche da se fiksiraju ruke oseti ciljani misic... pa tek onda kros, i nema to veze po meni da li neko ima razvijeni misic da bi osetio vezbu... ne znam sta podrazumevate pod razvijeni misic- odredjena misicna masa ???
ako mislite na ravne skroz grudi to imaju samo ali samo pocetnici...
mada ako cemo za grudi konkretno... po meni najjaca vezba je sa bucicama potisak i razvlacenje(i to gomila serija i ponavljanja, znaci nisu neke velike tezine ali zato pumpa...)... bench sam odavno izbacio iz programa...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #22 poslato: Septembar 20, 2008, 11:17:17 posle podne »
Momak o kome ovde pricamo ide 2 godine u teretanu - znaci nije apsolutni pocetnik...mada je jos uvek pocetnik.

TO sto ti vidis sta pocetnici rade kad udju u teretanu, ne treba da bude nikom merilo...zato i jesu pocetnici

Nijedna vezba ti nece nauciti da "fiksiras ruke" za kros, osim same primene te vezbe...

NIko nije rekao da je bitno da ima razvijen misic, vec si upitan da li ti to mislis

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #23 poslato: Septembar 20, 2008, 11:49:26 posle podne »
Bench press dvorucnim tegom je odlicna vjezba za grudi (Ovo je sigurno nesto novo ;D) i jedna od najbazicnijih u bodybuildingu - oni koji imaju problema sa ovom vjezbom vjerovatno je ne izvode kako treba.... Ukrstanje sajlama na kros masini je po meni takodje odlicna vjezba...

Varijacije sa sajlama - kada se klupa namjesti na sredini krosa, pa se iskombinuju razvlacenja/potisci sajlom na pravoj, kosoj ili kontra-kosoj klupi su takodje po meni sjajne varijacije...

Ne vidim zbog cega bi se bilo ko drzao samo par vjezbi - pored toliko napredne i kvalitetne opreme koja danas postoji. Da ne pricamo kakav ce napredak ostvariti vjezbac koji malo rotira stvari od vjezbaca kojem je trening za bilo koju misicnu partiju isti iz treninga u trening.

Ovim ne tvrdim da je kros masina superiornija od bilo koje druge vjezbe, vec samo da ne vidim razloga zbog cega po defaultu ne treba da se radi.

BTW... Ove "gomile serija i ponavljanja" su mozda za nekog i pogodne, nekog ko debelo poznaje materiju i sve sto treba da uradi da bi takav trening podrzao (i ne, ne govorim o 5 gr glutamina tu i tamo), a za nekog ko nije takav to je put u sigurnu pretreniranost, katabolizam, nezadovoljstvo napredkom - nesto sto gledam svakodnevno.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #24 poslato: Septembar 20, 2008, 11:57:12 posle podne »
Izgleda da se rec sajle ovde nisu bas najbolje razumele....kad samo ja i duh rekli sajle nismo mislili na sve vezbe sa sajlama nego na sajle za grudi....

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #25 poslato: Septembar 21, 2008, 12:52:56 pre podne »
Da....slajle treba da radi tek onaj ko ima masu na grudima....
znaci jos mnoooogo godina bendza i sklekova.
pa u sustini po meni pocetnik nema sta da trazi na sajlama , pogotovo kros za grudi... potrebno je malo iskustva da bi se lepo "osetio" misic na sajli...
Izgleda da se rec sajle ovde nisu bas najbolje razumele....kad samo ja i duh rekli sajle nismo mislili na sve vezbe sa sajlama nego na sajle za grudi....
Ja ne mogu zaista da verujem sta sam upravo procitao ovde :'( :'( :'(

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #26 poslato: Septembar 21, 2008, 12:56:02 pre podne »
Ne znam zasto ne mozes..ako ti smatras da neko ko nema nikakvu masu na grudima treba da radi na crossu onda uredu.....

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #27 poslato: Septembar 21, 2008, 04:02:29 pre podne »
VIDIM DA OD MOJE TEME U KOJOJ PITAM ZA PONAVLJANJA, NAPRAVISMO TEMU O SAJLAMA ;D, NEMA VEZE SUPER JE!!!

PRVO DA VAM OBJASNIM "KOLIKI" SAM POCETNIK!

MOJ NAPREDAK JE ISAO OD 50 KG NA BENCU PA DO 90KG NARAVNO X 10! NARAVNO FORMA IZVODJENJA MI JE BILA KAO STO SARCEV OPISUJE U SECRETS OF THE PRO'S! NAKON TOGA SAM UZEO KREATIN+WHEY I BENCH JE ONDA ISAO DO 100KG X 6! NARAVNO DA TEZINE NISU MERILO NEGO CISTO DA STVORITE NEKU SLIKU... MOZDA CE SE NEKO SMEJATI ALI KONCENTRACIJU ZA BICEPS RADIM SA 7,5-10 KG BUCICE, MALO JESTE ALI MENE POGADJA, STO JE SLOZICETE SE I CILJ BODYBUILDINGA! IMAM 178CM I PROSLE GODINE SAM BIO 85KG, SADA SAM SPAO NA 78KG...

A STO SE TICE SAJLI NEKAKO STE ME NAPALI DA IZBACIM, PA DA IZBACIM... U SUSTINI SAJLE SU ODLICNE PO MENI I ZA POCETNIKE, POSTO AKO JE FORMA POKRETA DOBRA MISIC MOZE SUPER DA SE NAPUMPA SAJLAMA, I NARAVNO UZ "STISKANJE" PECTORALISA...

ZAR NISAM U PRAVU??? ;)

 
“Where there’s a will there’s a way.”

Van mreže sashanz

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: NEKI TAMO TRENING???
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 12, 2008, 02:34:46 pre podne »
Kad vidis sve na svemu svaki trening je ok...sta i da radis u zavisnosti sta volis postici. Kao sto vidim neces da budes pro-bodybilder tako da ima vise drugih opcija da se malo sredis i budes veci i bolje izgledas a stime i osecas. Saplimentacija i ishrana je najbitnija kao i odmor(recovery). Ja bavim se kosarkom i kao i ti volim da vezbam ali nije mi plan da budem profi, i imam problema da stavim masu na sebi ali kao sto svi znamo moze biti genetski ili ne radimo kao treba:) poceo sam da treniram pre 6meseca neki novi program sto sam ja uradio pa vidim poboljsanje. Radim supersets svaki trening, i treniram 4 puta nedeljno. Mozes da probas ako hoces...:) pisem program na engleski i nadam se da znas koje su vezbe jer mi lakse jer to tu u new zealand ucim na engleski:)))
                         sets/reps   load            tempo          odmor
Bench press 
Squats             4-6/10-12     85-90%       5/2/5/2          90sec max (kad zavrsis sve tri grupe,nema pauza izmedju)
Bent over row
Abs                     3  / 50           /                     /                    /
Abs                     3/1min       plank
Dicline DB bench press
Good morn.    4-6/10-12     85-90%       5/2/5/2          90sec max (kad zavrsis sve tri grupe,nema pauza izmedju)
Seated row     
Wall seat            3/1 min        /                      /                    /
Back extention   3/ 20           /                       /                    /
Shoulder DB press
Calf raise         4-6/10-12    85-90%        5/2/5/2          90sec max (kad zavrsis sve tri grupe,nema pauza izmedju)
Triceps extention
Abs                    3/ 50              /                      /                      /
Abs                      3/1min       plank

Pokusaj ovo i za svaku grupu mozes nakon nekoliko nedelja da promenis vezbu(seated row/Lat pull down kao primer ili bench pres dicline i incline) a i promeni load znaci da ima progresija nemoj da ides istom kilazom dugacak vremenski period. A pokusaj ako hoces da promenis i tempo...mozes da ides 5/2/10/4 ako sto mi kazemo to si bolestan heheh.:))
Tempo ako ne razumes ti je kao na primer na bench press 5 tija 5 sec dole,2 sec pauza dole, 5 sec guras gore i 2 sec pauza na vrhu. Nadam se da ce ti odgovarati. High intencity i high volume trening zato budi disciplinovan sa ishranom i saplimentacije.:))
Pozdrav..tu sam ako imas neko pitanje.