Jun 30, 2024, 07:22:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!  (Pročitano 4940 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« poslato: Mart 19, 2008, 01:56:11 pre podne »
Žiža na Radiju 101
 
Kao što smo i najavili, Marijan Žižanović, trener našeg Mirka Filipovića, gostovao je prekjučer u emisiji radija 101 - “101 Dojo”. Povod ovome interviewu, čije Vam najzanimljivije dijelove ovom prilikom prenosimo, bila je, naravno, Mirkova pobjeda nad slabo poznatim japanskim borcem Tatsuyom Mizunom, u sklopu prve priredbe novoosnovane japanske organizacije DREAM.

Činjenica da Mizuno u tom meču nije bio ništa doli “topovsko meso” ne umanjuje bitno vrijednost Mirkovog pristupa borbi. Pristupa kakvog smo se svi zaželili. Prošlo je svega nekoliko mjeseci otkako je Mirko obnovio suradnju s legendarnim zagrebačkim trenerom tajlandskog boksa, a Žižin “rukopis” već je itekako zamjetan.

Mirko je jako napredovao. Želim naglasiti kako osobno nikada nisam ni sumnjao u njega. Dapače, uvijek sam isticao kako u Mirku postoji veliki potencijal, velike radne navike, hrabrost i želja da se obračuna s bilo kojim borcem ovoga svijeta, bez obzira radilo se o K-1 ili o slobodnoj borbi. Obnovili smo suradnju i vratili se načinu treninga koji smo prakticirali u K-1. Ja u svakom sportu preferiram tehniku. Bilo da je riječ o nogometu, košarci, hokeju ili o K-1 odnosno slobodnoj borbi — tehnika je temelj svega. Zato sada radimo na tehničkom usavršavanju svakog pojedinog elementa te na kombinacijama svih tih elemenata. Cilj nam od svih Mirkovih ekstremiteta stvoriti oružje. Obje ruke, obje noge, koljena i laktovi moraju biti oružje! Iako smo prvi korak na tom putu uspješno načinili, nikada ne smijem biti posve zadovoljni. Znate, kada čovjek kaže da je zadovoljan — napretka više nema. Mi težimo savršenstvu, jer za ljude poput Mirka nema granica...

Na pitanje voditelja emisije “101 Dojo” o psihofizičkom stanju u kojem je Žižanović zatekao Mirka prilikom obnove suradnje, Žiža je rekao:

Nemojte me pitati u kakvom je stanju bio. Bio je u stanju u kakvom je bio! Mene to, iskreno, nije ni zanimalo. Ja sam znao kakav Mirko može biti i nije me interesirao način na koji je trenirao kao ni što je radio. O tome nisam htio ni razgovarati. Vjerujem da su svi Mirkovi treneri željeli najbolje. Ja sam došao i nametnuo svoj način treninga, način koji je za mnoge neprihvatljiv jer je iznimno zahtjevan. No, samo zahtjevan, težak trening, trening gdje ima krvi i znoja donosi pobjede. Vjerujte mi kad vam kažem da nam je bilo posve svejedno tko će biti Mirkov protivnik.

Osvrnuo se Žižanović i na sami meč:

Znalo se da je Mirko favorit u meču protiv Mizuna i znalo se da će pobijediti, međutim nitko nije znao da će to biti tako brzo i na takav način. Ono što je mene najviše obradovalo jest činjenica da je Mirko napravio nešto što nije činio godinama — koristio je koljena. To je odlučilo meč! To je novi put Mirka Filipovića, jer on je, prije svega, udarač!

Slažem se, Mizuno nije protivnik po Mirkovoj mjeri, međutim svatko tko uđe u ring traži svoju šansu. Iskreno, mislim da nema mnogo ljudi koji su čuli za Gonzagu ili Konga prije nego što su pobijedili Mirka; a danas za njih znaju svi. Sličnu je priliku tražio i Mizuno, ali mu je Mirko nije dao. No, kad sam ih već spomenuo, dopustite mi da kažem kako bi Mirko danas i Gonzagu i Konga — “pojeo”!


Mirkov sparing partner Igor Pokrajac, također je u subotu ostvario značajnu pobjedu, možda i najznačajniju u svojoj karijeri pobijedivši u Nizozemskoj njemačkog borca Martina Zawadu. Neposredno nakon meča istaknuo je značaj koji je za cijeli CROCOP TEAM imao angažman Marijana Žižanovića.

To su sve krasni dečki — reći će Žiža. Prošli su "Scile i Haribde" sparirajući s Mirkom. Vjerujte, to treba izdržati. Zvali smo sparing partnere iz cijele Hrvatske i nitko nije došao. Dečki iz CROCOP TEAM-a su sve to stoički podnijeli i pritom profitirali. Osobito me veseli napredak Pokrajca koji danas bez problema udara oba high kicka, kao i Kišičeka koji je počeo koristiti koljena. Kada govorim o Igoru (Pokrajcu), vjerujem kako će, nastavi li ovako, vrlo brzo biti u svjetskom vrhu. Samo da ga sreća malo pomazi....

Uslijedilo je pitanje koga bi Žiža volio vidjeti u suprotnom kutu DREAM-ovog ringa u lipnju, kada je na rasporedu nova Mirkova borba:

Fedora! Iako to još nije realno očekivati. Međutim, kad — tad će doći do tog revanša i apsolutno sam uvjeren da će ga Mirko pobijediti!

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2008, 02:11:13 pre podne »
Rekao jednom jedan NEZNALICA nešto...bumo videli....  ;bravi;

Odličan TEXT, hvala Vladane!

Van mreže reninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2008, 09:44:23 pre podne »
volio bi da to Mirko pokaže prvo protiv Gonzage i Konga,
i to u UFC-u

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2008, 02:58:45 posle podne »
polaka momci pa nije mirko king kong... :mrgreen: :mrgreen:

treba ici iz borbe u morbu i dizat formu... i tako dokazivati da nije on jos za biciti...

danas sam cito o mogucim sljedecim borcima s kojima bi se mogo boriti u 6 mjesecu

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2008, 03:00:41 posle podne »
Cro Cop i Fjodor na Silvestrovo

Mirko Filipović priželjkuje još jednu borbu s Fjodorom Jemjeljanjenkom. Ona bi se mogla i dogoditi posljednjeg dana 2008. godine, ali ako Mirko izađe kao pobjednik iz borbi koje ga čekaju u lipnju i rujnu, a taj put popločen je teško preskočivim preprekama. Jer, kandidati za njegove protivnike su Francuz Jerome LeBanner, Mighty Mo, Brazilac Francisco Filho, Korejac Hong Man Choi, Novozelanđanin Ray Sefo...

Prema pisanju japanskog internetskog portala Sportnavi, a što prenosi profightstore.com čelnici organizacije Dream sve će učiniti da na Silvestrovo sučele Cro Copa i Fjodora.  Po riječima predsjednika Sasahare, Mirko će u lipnju na nekoga između trojice K-1 teškaša - LeBannera, Choija ili Moa.

Znamo kolika je Mirkova želja da se ponovo bori s Fjodorom, pa i Minotaurom. Kada su ga japanski novinari prije nekoliko dana pitali je li spreman vratiti se u sam vrh, kazao je:

"U listopadu mi je operirana deformacija septuma nosa zbog koje sam puno teže dolazio do kisika i gubio snagu nakon šest-sedam minuta borbe."

Izgledalo je to kao da sam tjelesno nepripremljen, a zapravo sam imao teškoća s disanjem. Da, sada sam potpuno spreman vratiti se ondje gdje sam bio - kazao je nekad jedan od najcjenjenijih gladijatora na svijetu.


www.vecernji-list.ba

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2008, 08:14:31 posle podne »
tko god da bude nadam se da ce mu mirko upaliti mrak sherif ;tsak; 'fight' :wink:

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2008, 08:35:46 posle podne »
sta bi bilo, da je bilo...

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2008, 09:35:23 posle podne »

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2008, 11:56:33 posle podne »
sta bi bilo, da je bilo...


sta je pisac htio reci??

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2008, 08:51:08 pre podne »
Ja isto ne kontam  :mrgreen: ;rolf; ;think;

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2008, 09:46:32 pre podne »
Misli na borbu sa Fedorom,pretpostavljam...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Marijan Žižanović: Mirko bi danas pojeo Gonzagu i Konga!
« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2008, 11:50:34 pre podne »
to se onda moze reci i za borbu s minotaurom!!