Jun 23, 2024, 04:32:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.209 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Da li se secate prvog treninga?  (Pročitano 8895 puta)

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Da li se secate prvog treninga?
« poslato: Mart 18, 2006, 10:11:52 posle podne »
Jednostavno pitanje da li se secate prvog treninga, kako ga se secate, kako ste se osecali posle?

Da pocenm prvo ja.
To je bio septembar mesec pre 2-ipo godine, imao sam preko 100 kg (sala), secam se da sam radio sa "zenskim tezinama" i da me je bilo neverovatno blam posto su oko mene bili sve iskusniji momci.
Secam se da se sutradan ujutru prosto nisam mogao da pomerim od upale misica, nisam mogao da savijam ruke, jedva sam se kretao, a morao sam da nosim komp u servis (ne pitajte kako).
Upala je trajala pa ja mislim sigurno nedelju dana, posto nisam imao pojma oko toga mislio sam da sam potpuno s*ebao nesto cim me toliko boli.

Potom sam se koncentrisao na kardio i do leta 2004 sam smrsao 20 kg sto mi je tada i bio cilj.
Pauzirao sam skoro godinu dana zbog zdravstvenih tegoba, pa sam onda trenirao nesto kratko (6 meseci) prosle godine ne bas uspesno posto sam isao sa ortacima, pa smo veci deo treninga protracili u caskanju, i onda od skoro ponovo pocinjem da treniram ali u novoj teretani i mnogo ozbiljnije, nadam se rezultatima.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2006, 09:52:50 posle podne »
Ja sam prvi dan usao u teretanu i digao 100 kg na benchu.
Imao sam 90 kg i ruku 42-3 cm..

Do tada sam radio samo zgibove i propadanja godinu ipo dana, svaki drugi dan..   i onda sam se smorio..    :D

Ja sam prvi dan u teretani dizao vishe nego sad posle godinu ipo dana treninga  :D  :D  :D  

Ali sad bolje izgledam !  :D

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2006, 10:06:18 posle podne »
Ja sam poceo trenirati 1986 i mogao sam na bench pressu podignuti 180 kg. Bio sam jak, mlad i lep, jebem ti jak kao zemlja. Niko mi nista nije mogao. :lol: Cucanj sam radio kao od sale sa 400 kg. Sa 18 mi je ruka bila 50 cm. Da sam bar u ono vrijeme imao ovakve uslove kako ih imam danas gdje bi mi bio kraj. Mislim da mi ruka ne bi bila ispod 59 cm.
E, sad vise nisam mlad i jak ali sam jos uvek lep.

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2006, 10:13:07 posle podne »
Citat: Manimal

E, sad vise nisam mlad i jak ali sam jos uvek lep.


Hahhahhaaa,dobar si  :P  :P

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2006, 10:14:49 posle podne »
Citat: doktor83
Citat: Manimal

E, sad vise nisam mlad i jak ali sam jos uvek lep.


Hahhahhaaa,dobar si  :P  :P


Hvala ti puno na lijepim rijecima.
I RESPECT THAT.

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2006, 10:17:32 posle podne »
al ajde i ja da dam neki odgovor na temu.
Pre oko 3.5 god mi cale izlio neke tegove od betona, dvorucni od 20kg i od 40,i jednorucne od po 7 kg.
40ku sam mogao da izguram jedno 5 puta najvise u benchu :)
od tad sam nabacio 25 kila, i sad radim serije sa 90 kg... Nije bas neki napredak ako pogledam kolko sam kila nabio... al i nije mi zelja da guram 200 kg,dosta mi je oko 130 :)

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2006, 10:24:16 posle podne »
Ja kad sam prvi put usao u teretanu prvo sam se zalepio za sipku za cucanj.Neverovatno ali istinito. :roll: Prvih 8 cucnja sa 50kg.
I dan danas mi je omiljena vezba cucanj.
Koliko se secam mislim da sam benc poceo da radim sa 20-30kg 8 puta. :twisted:

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2006, 10:35:59 posle podne »
Citat: doktor83
al ajde i ja da dam neki odgovor na temu.
Pre oko 3.5 god mi cale izlio neke tegove od betona, dvorucni od 20kg i od 40,i jednorucne od po 7 kg.
40ku sam mogao da izguram jedno 5 puta najvise u benchu :)
od tad sam nabacio 25 kila, i sad radim serije sa 90 kg... Nije bas neki napredak ako pogledam kolko sam kila nabio... al i nije mi zelja da guram 200 kg,dosta mi je oko 130 :)


Ne,ne, ako guras 90 kila sada svaka cast, to je lijep napredak. Nemoj da usporedjujes to sa kilama koje si nabio. Za tri godine to je lijep napredak. Samo tako nastavi i pazi na ishranu, nemoj da ti bude cilj da nabacis sto vise kila na sebe u kratko vrijeme, bitan je kvalitet a to dolazi sa godinama, moras ostati konstantan i rezultati ce doci.

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2006, 10:59:41 posle podne »
Ne znam kako drugi "matorci" reaguju ali mene stvarno pocinju da nerviraju mnogi odgovori omladine na forumu. Jedan dobija pola kilograma ciste misicne mase nedeljno, drugi je usao prvi put u teretanu i igrao se sa 100kg na bencu, treci kaze uzmes AAS i za mesec dana si sampion... Decko mogao si 10godina da radis propadanja i zgibove i sklekove i ne bi mogao da podignes prvi put 100kg na bencu sa svojih 90kg, ne radi se tu samo o snazi koliko god da si jak a nisi bio toliko jak, pocetniku treba bar 10 treninga da nauci da kontrolise teg posebno na vezbama sa nekim ozbiljnijim tezinama i slobodnim tegom, a ti si prvi dan legao i lagano 100kg, da si bar rekao neka nautilus sprava ili bar Smit masina nego odmah pa u ruke slobodan teg od 100kg. Citajuci neke tvoje ranije postove znam da ce odgovor biti "sta ja imam od toga da lazem", zaista me ne interesuje sta ti imas od toga i sta god da kazes nema sanse da to popijem. Inace bas mene briga sto ti lazes sebe, onaj ko imalo zna nece poverovati u tvoju glupost ali ce neki klinac koji bi voleo da vezba procitati i reci "sta ja ovde trazim ja sam prvi put jedva podigao 30kg" i otici odavde.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #9 poslato: Mart 19, 2006, 11:10:36 posle podne »
Citat: rush
Ne znam kako drugi "matorci" reaguju ali mene stvarno pocinju da nerviraju mnogi odgovori omladine na forumu. Jedan dobija pola kilograma ciste misicne mase nedeljno, drugi je usao prvi put u teretanu i igrao se sa 100kg na bencu, treci kaze uzmes AAS i za mesec dana si sampion... Decko mogao si 10godina da radis propadanja i zgibove i sklekove i ne bi mogao da podignes prvi put 100kg na bencu sa svojih 90kg, ne radi se tu samo o snazi koliko god da si jak a nisi bio toliko jak, pocetniku treba bar 10 treninga da nauci da kontrolise teg posebno na vezbama sa nekim ozbiljnijim tezinama i slobodnim tegom, a ti si prvi dan legao i lagano 100kg, da si bar rekao neka nautilus sprava ili bar Smit masina nego odmah pa u ruke slobodan teg od 100kg. Citajuci neke tvoje ranije postove znam da ce odgovor biti "sta ja imam od toga da lazem", zaista me ne interesuje sta ti imas od toga i sta god da kazes nema sanse da to popijem. Inace bas mene briga sto ti lazes sebe, onaj ko imalo zna nece poverovati u tvoju glupost ali ce neki klinac koji bi voleo da vezba procitati i reci "sta ja ovde trazim ja sam prvi put jedva podigao 30kg" i otici odavde.


Ti moje slike mozesh da vidish ! Ja tvoje ne mogu !!!
Ti na mojim slikama mozesh da vidish DA JA TRENIRAM !

Drug mi drzi teretanu i kod njega sam prvi put usao u teretanu !
A JA NISAM BIO DETE DA UCIM KONTROLU TEGA, NEGO SAM IMAO SKORO 19 GODINA !!!

60,70 kg po 10 puta i onda 100kg 1x ....
Uzmi i radi 18 meseci, svaki, svaki drugi dan 10 x 20 propadanja i 10x10 zgibova , sa 90 KG !

Ne znam sta da ti kazem, ako si ti ljubomoran, jebiga  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

MOJ DRUG JE USAO PRVI PUT U TERETANU I PODIGAO 130 KG !
ISPISAO MI SE PO FACI I IZASAO IZ NJE  SA RECIMA, MA BEZVEZE JE TA TERETANA, STA CE MI TO ??? !!!!

Ko hoce da veruje, neka veruje, ko nece.. dovidjenja, prijatno  :D

Ja ne znam gde ti vezbash, ali ja svake 2-3 nedelje vidim neku sominu koja dodje u teretanu i podigne 100kg !
Pre neki dan u teretani je klinac 90 godiste , radio samnom bench ! On je povecao na 100 kg, dok sam ja ostao na 80 !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #10 poslato: Mart 19, 2006, 11:15:00 posle podne »
Citat: Manimal
Ja sam poceo trenirati 1986 i mogao sam na bench pressu podignuti 180 kg. Bio sam jak, mlad i lep, jebem ti jak kao zemlja. Niko mi nista nije mogao. :lol: Cucanj sam radio kao od sale sa 400 kg. Sa 18 mi je ruka bila 50 cm. Da sam bar u ono vrijeme imao ovakve uslove kako ih imam danas gdje bi mi bio kraj. Mislim da mi ruka ne bi bila ispod 59 cm.
E, sad vise nisam mlad i jak ali sam jos uvek lep.


Ovo meni kontrirash..   Sta da ti kazem na ovo ?  :D

Jebiga, jednostavno uopste ne prihvatate to, da je neko jednostavno drugaciji od vas ! Da ima drugaciju genetiku ! Da ima predispoziciju za nesto !
Ja imam predispoziciju za misice ruku ! I jednostavno kad sam odmoran, mogu uzasno da napredujem u treningu !

Sta je tu nerealno? Ne razumem ?  Jel svi moramo da dizemo iz bencha 20kg prvi put ???

Pitajte pedju da li je video nekad da je neko prvi dan u teretani podigao 100 kg ! Da li je neko nekada video da je neko jednostavno jak  i da ne mora da vezba 10 godina da bi dosao do toga ???

Neki komentari su stvarno smeshni..    definitivno ne mozete da podnesete ako je neko drugaciji od vas...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #11 poslato: Mart 19, 2006, 11:17:16 posle podne »
Citat: doktor83
al ajde i ja da dam neki odgovor na temu.
Pre oko 3.5 god mi cale izlio neke tegove od betona, dvorucni od 20kg i od 40,i jednorucne od po 7 kg.
40ku sam mogao da izguram jedno 5 puta najvise u benchu :)
od tad sam nabacio 25 kila, i sad radim serije sa 90 kg... Nije bas neki napredak ako pogledam kolko sam kila nabio... al i nije mi zelja da guram 200 kg,dosta mi je oko 130 :)


Super napredak!

Meni je bila zelja da radim serije sa 100 kg.. i bio sam na tome jedno vreme.
Sad vishe ne radim bench..  ne pogadja me nesto ...  bolje su mi bucice..

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #12 poslato: Mart 19, 2006, 11:18:04 posle podne »
Citat: rush
Ne znam kako drugi "matorci" reaguju ali mene stvarno pocinju da nerviraju mnogi odgovori omladine na forumu. Jedan dobija pola kilograma ciste misicne mase nedeljno, drugi je usao prvi put u teretanu i igrao se sa 100kg na bencu, treci kaze uzmes AAS i za mesec dana si sampion... Decko mogao si 10godina da radis propadanja i zgibove i sklekove i ne bi mogao da podignes prvi put 100kg na bencu sa svojih 90kg, ne radi se tu samo o snazi koliko god da si jak a nisi bio toliko jak, pocetniku treba bar 10 treninga da nauci da kontrolise teg posebno na vezbama sa nekim ozbiljnijim tezinama i slobodnim tegom, a ti si prvi dan legao i lagano 100kg, da si bar rekao neka nautilus sprava ili bar Smit masina nego odmah pa u ruke slobodan teg od 100kg. Citajuci neke tvoje ranije postove znam da ce odgovor biti "sta ja imam od toga da lazem", zaista me ne interesuje sta ti imas od toga i sta god da kazes nema sanse da to popijem. Inace bas mene briga sto ti lazes sebe, onaj ko imalo zna nece poverovati u tvoju glupost ali ce neki klinac koji bi voleo da vezba procitati i reci "sta ja ovde trazim ja sam prvi put jedva podigao 30kg" i otici odavde.



Ma sta ti znas, sklekovi i propadanja ti toliku masu nabiju da me malo cudilo sto nije dizao i 150kg :lol:
Sad malo ozbiljno, ja ih ne mogu durati vise, imao sam strpljenja dosta dugo vremena a sada vise nemam. Pa nisu krocili u teretanu dvaput a vec sve znaju(doduse rekao sam i prije ima dobrih momaka, onih pametnih kojima ne treba puno paznje) ali ja sa ovih nekoliko jebivjetrova nemam vise strpljenja da im ozbiljno odgovaram.
Oni nisu dosli da nauce nego da provociraju. Vidis da mali kekka daje sebi za pravo da se sa Pedjom nadmece u misljenju, pa koje on jebeno misljenje i znanje ima, mozda samo o sklekovima i zgibovima i tu je kraj price. On sa Pedjom diskutuje o Creatinu a ne zna ni osnovnu definiciju o istom. Mislim da je vrijeme da mu se zacepi usta i da se trajno banuje sa ovoga foruma.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #13 poslato: Mart 19, 2006, 11:20:36 posle podne »
Citat: Kekka
Citat: Manimal
Ja sam poceo trenirati 1986 i mogao sam na bench pressu podignuti 180 kg. Bio sam jak, mlad i lep, jebem ti jak kao zemlja. Niko mi nista nije mogao. :lol: Cucanj sam radio kao od sale sa 400 kg. Sa 18 mi je ruka bila 50 cm. Da sam bar u ono vrijeme imao ovakve uslove kako ih imam danas gdje bi mi bio kraj. Mislim da mi ruka ne bi bila ispod 59 cm.
E, sad vise nisam mlad i jak ali sam jos uvek lep.


Ovo meni kontrirash..   Sta da ti kazem na ovo ?  :D

Jebiga, jednostavno uopste ne prihvatate to, da je neko jednostavno drugaciji od vas ! Da ima drugaciju genetiku ! Da ima predispoziciju za nesto !
Ja imam predispoziciju za misice ruku ! I jednostavno kad sam odmoran, mogu uzasno da napredujem u treningu !

Sta je tu nerealno? Ne razumem ?  Jel svi moramo da dizemo iz bencha 20kg prvi put ???

Pitajte pedju da li je video nekad da je neko prvi dan u teretani podigao 100 kg ! Da li je neko nekada video da je neko jednostavno jak  i da ne mora da vezba 10 godina da bi dosao do toga ???

Neki komentari su stvarno smeshni..    definitivno ne mozete da podnesete ako je neko drugaciji od vas...


Sjecas li se nadimka koji sam ti dao na hrvatskom forumu:
CUDO OD DETETA
Jos uvijek si.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Da li se secate prvog treninga?
« Odgovor #14 poslato: Mart 19, 2006, 11:23:35 posle podne »
Citat: Kekka
Citat: rush
Ne znam kako drugi "matorci" reaguju ali mene stvarno pocinju da nerviraju mnogi odgovori omladine na forumu. Jedan dobija pola kilograma ciste misicne mase nedeljno, drugi je usao prvi put u teretanu i igrao se sa 100kg na bencu, treci kaze uzmes AAS i za mesec dana si sampion... Decko mogao si 10godina da radis propadanja i zgibove i sklekove i ne bi mogao da podignes prvi put 100kg na bencu sa svojih 90kg, ne radi se tu samo o snazi koliko god da si jak a nisi bio toliko jak, pocetniku treba bar 10 treninga da nauci da kontrolise teg posebno na vezbama sa nekim ozbiljnijim tezinama i slobodnim tegom, a ti si prvi dan legao i lagano 100kg, da si bar rekao neka nautilus sprava ili bar Smit masina nego odmah pa u ruke slobodan teg od 100kg. Citajuci neke tvoje ranije postove znam da ce odgovor biti "sta ja imam od toga da lazem", zaista me ne interesuje sta ti imas od toga i sta god da kazes nema sanse da to popijem. Inace bas mene briga sto ti lazes sebe, onaj ko imalo zna nece poverovati u tvoju glupost ali ce neki klinac koji bi voleo da vezba procitati i reci "sta ja ovde trazim ja sam prvi put jedva podigao 30kg" i otici odavde.


Ti moje slike mozesh da vidish ! Ja tvoje ne mogu !!!
Ti na mojim slikama mozesh da vidish DA JA TRENIRAM !

Drug mi drzi teretanu i kod njega sam prvi put usao u teretanu !
A JA NISAM BIO DETE DA UCIM KONTROLU TEGA, NEGO SAM IMAO SKORO 19 GODINA !!!

60,70 kg po 10 puta i onda 100kg 1x ....
Uzmi i radi 18 meseci, svaki, svaki drugi dan 10 x 20 propadanja i 10x10 zgibova , sa 90 KG !

Ne znam sta da ti kazem, ako si ti ljubomoran, jebiga  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

MOJ DRUG JE USAO PRVI PUT U TERETANU I PODIGAO 130 KG !
ISPISAO MI SE PO FACI I IZASAO IZ NJE  SA RECIMA, MA BEZVEZE JE TA TERETANA, STA CE MI TO ??? !!!!

Ko hoce da veruje, neka veruje, ko nece.. dovidjenja, prijatno  :D

Ja ne znam gde ti vezbash, ali ja svake 2-3 nedelje vidim neku sominu koja dodje u teretanu i podigne 100kg !
Pre neki dan u teretani je klinac 90 godiste , radio samnom bench ! On je povecao na 100 kg, dok sam ja ostao na 80 !!!



Da li ti stvarno mislis da izgledas dobro.
A to drugo dete je isto CUDO OD DETETA. Mora da je tvoj brat blizanac.
Mozes da seres jos malo ali ne vjerujem da ces jos dugo.