Septembar 20, 2024, 01:28:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Malo mi nejasno  (Pročitano 2885 puta)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Malo mi nejasno
« poslato: Februar 02, 2008, 02:16:35 pre podne »
Zdravo dobri ljudi... Bavim se BB vec 4-5god. ali cisto amaterski. Dobio sam odlicne rezultate prvu 1-2 god. i onda sam stao sa napretkom. Razlog skroz slaba ishrana, pa sam se iscitao dobro na ovom forumu, pribavio sam neke suplemente sto ste savijetovali, pa da da krenem iz pocetka. Samo da 2x provijerim da nesto ne za'ebem:

Od suplemenata sam uzeo:

Whey - koristicu ujutro 20g kad se probudim sa ovsanim za dorucak, i poslije treninga 40g u shake sa 20g dekstroze. Jel' ok?

Spori whey - koristicu 20g za jelo prije spavanja sa 100g cottage sir (nema kod nas Elle). Valja?

Glutamin - 5/10g poslije umivanja, 10g poslije cardio i 5/10 pred spavanje.

Multivitamin - jednu kapsulu za rucak i jednu za veceru.

Fat burner - jednu kapsulu prije treninga. Jel' sam na dobrom putu?

E to je sve sto sam skupio od vas sa foruma i hvala vam do nebesa, E SAD STA ME BUNI JE OVAJ GLUTAMIN. Puno me kosta, pa bi htio da ga iskoristim na pravi nacin.
Posto cu da radim tegove 30mins pa poslije njih 30min kardio, da li treba da uzmem glutamin poslije tegova odma onako u teretani, ili kako? Jos mi tu nedoumicu da rijesim, pa da se vratim vjezbanju.

Evo i mali program sto sam sastavio, pa ako neko ima vremena da predje preko i iskriza sto ne valja, i stavi koju kvaku na ono sto valja.


Training:

Mon - Biceps + 30mins cardio
Tue - Shoulders + 30mins cardio
Wed - Triceps + Chest
Thu - Back + Cardio
Fri - Legs
Sat – Basketball training - 2hrs cardio
Sun - REST


Supplements: Whey, Glutamine, Dextrose, Multivitamin, Fat burner.

Diet:

Monday

[First thing in the morning - 5/10g Glutamine]

9:00 - 100g oats + 20g whey


12:00 - 100g tuna + 5 white yoke [Multivitamin]


2:30 - 100g rise + 200g white meat


[1hr before training - Fat Burner]
5:30 - Weights training (30mins) [5/10g glutamine] + Cardio (30mins)

+ PWM: 40g whey + 20g Dextrose


7:00 - 200g white meat + salad [multivitamin]


9:30 - 100g cottage cheese + 20g whey


[Before sleep - 5/10g Glutamine]

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2008, 11:10:01 pre podne »
poprlicno ti je cudan sitem treninga...no..dobro...ako ti tako dgovra..zasto da ne..

inace.plan ti je super..cak sto vise...mogao bih reci da je ok.

e sada oko glutamina..jbg..on jeste skup...ali zato je i vrlo deltotvoran..

nist ane gresis sto ga uzimas pred spavanje..mejdtuim..s bozriom kako mogu da shvatim da ti je budzet ogrnicen po pitanju glutamina..onda bih ga radje korstio u nekim drugim situacijma..
necu da ti sada pricam o idelanoj kombinaicji koja bi tebi.tj ovom sistemu treninga odgovrala jel bi to iznosila preko 60 gr glutamina..
ali isto tako cu da ti kazem da ni od 10-15 gr..nemas  nikakve3 koristi..na zalost....znaci..ti kako vidim unosis oko 30 gr..to je ok....

samo bih ja to drugacije rasporedio...kada vec tako radis...da te ne prozdeere toliko cardio treninga i kosakrke....ubacio bih 15 gr glutamina..pred trening...i 15 gr omdah posle..zajedno sa pwm..

idelano bi bilo jos 15 pred spavanje..ali jebiga.

ovo sve ostalo sto si sastavio..extra izgleda..

akzem..osim treninga.koji je malo cudan..pogtovo sto prvi dan u nedljei radi najmanji misic...ali bozemoj...

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2008, 02:55:03 posle podne »
 poslije treninga 40g u shake sa 20g dekstroze?
Ja pijem posle treninga 3merice the wheya(to je 75gwheya),50g dex+10g kreatina.
Ocigledno da sam malo preterao [glupkol

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2008, 03:01:18 posle podne »
Sto se tice wheya i dex.

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2008, 04:11:08 pre podne »
U prodavnici gdje sam kupio glutamin, sam dobio instrukcije kako da ga koristim, i pise 5g po upotrebi. Ovdje sam procitao da se uzme malo vise, pa sam mislio da podebljam na 10g, ako treba i vise od toga, moze. Nije budzet problem, samo kad je vec skup da od njega dobijem i neke koristi, da ne prodje samo kroz mene  :lol: Kad ustanem 10-15g, prije treninga 15g, i poslije treninga 15g, pa pred spavanje 15g. Ako radim tegove, pa onda kardio, da li ga uzimam prije ili poslije kardija. Ima li veze?

Sto se tice treninga, to sam dobio u teretani od instruktora, malo cu ovdje jos da procitam, pa cu da ga korigujem. Koja je greska najuocljivija, sta bi trebao da mijenjam odma? Jos ne znam da li mi odgovara, posto tek treba da se vratim treniranju, a to mi je novi program...

A kardio, da li je bolje ujutro na prazan stomak, ili poslije tegova poslije podne? Da li je dovoljno pola sata na dan i 24sata odmora izmedju kardija?


Mozda i jeste malo 40g + 20g wheya. Posto tek pocinjem sa ovim suplementima, nisam htio da opteretim organizam. Kasnije cu i ja malo da povecam. Na mojih 90-95kg i meni bi bilo ok 75g wheya i 50g deksa.




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2008, 09:24:35 pre podne »
poslije treninga 40g u shake sa 20g dekstroze?
Ja pijem posle treninga 3merice the wheya(to je 75gwheya),50g dex+10g kreatina.
Ocigledno da sam malo preterao [glupkol


ovo je ok..nista ti ne brini..nemas ti viska budi uveren..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2008, 09:28:58 pre podne »
Citat
U prodavnici gdje sam kupio glutamin, sam dobio instrukcije kako da ga koristim, i pise 5g po upotrebi.

PRIAJTELJU..SVASTA TI MOZES DA CUJES PO PRODAVNCIMA..PA JA DA TI KRENEM STA SVE TI STO RADE TAMO NE PRICAJU LJUDIM AKOJI NEZNAJU TO BI BILO DA SE NA SUD DAJE..ALI ETO..STA CES..POLTIKA JE TAKVA DA MOZE SVAKO DA RADI SVE..PA DANAS TAKO SVAKI Q...C..KOJI STAVI SRAFCIGER U DZEP JE MAJSTOR...A I TI PO PRODAVNCIIMA..JEL SI SE IKADA ZAPITAO..ZNAS KOLIKO NEJGA BOLI PATKA JEL TEBI TREBA 5 ILI 19 GR GLM????

AMA BAS NI MALO..ON JE TAMO DA DOEKCA SVOJ PRVI U MSECEU I DA UZME PLATU I TU SE RPICA ZAVRSAVA

Citat
Sto se tice treninga, to sam dobio u teretani od instruktora

IZ\LGEDA DA JE ISTRUKOTR RODJENI BRAT OD TOGA STO RADI U PRODAVNICI..

KARDIO UVEK NA PRAZNA STOMAK AKO SI U MOGUCNOSTI..

PRIJATELJU..JA TI OVDE DADOD PRIMER KAKO TO TREBA DA IZGLEDA...AKO NE MOZES ILI IBLO STA DRUGO..IZIVNI..ALI TO TREBA TAKO..SVE DRUGO TI JE OBICNO GULBJENJE VREMENA

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2008, 11:20:47 pre podne »
poslije treninga 40g u shake sa 20g dekstroze?
Ja pijem posle treninga 3merice the wheya(to je 75gwheya),50g dex+10g kreatina.
Ocigledno da sam malo preterao [glupkol


ovo je ok..nista ti ne brini..nemas ti viska budi uveren..


hvala

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2008, 03:29:20 pre podne »
Hvala Pedja, naravno da cu da radim onako kako vi savijetujete ovdje.

Zivio majstore!

Van mreže Surovi_Koki

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • On my signal unleash hell...
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2008, 04:52:19 posle podne »
POzdrav svima, iskoristicu ovu temu da postavim jedno pitanje vezano i slicno pitanju koje je nas dragi prijatelj (pokretac teme) pitao. Ne zamerite mi malo na cudnom sastavu recenice, kraj je radnog vremena, pa mi mozak slabije radi. Naime zanima me, kako se uzima pravilno whey protein, kupio sam Whey isolate, nisam ga koristio nikada ranije, sa ukusom cokolade. Pio sam glutamin mesec dana . Moj plan je da uzimam dve merice, plus voda posle treninga, dve merice plus voda ujutru kad ustanem. I dve merice plus mleko pred spavanje, radi sporije absorbcije.

Da li je to ok. I kako da se ponasam, tj. pijem kada ne treniram, da li zadrzim ritam ili smanjim unos. Izvinjavam se ako sam otisao u off.

Hvala svima

Zaboravih da napomenem. Izvinjavam se unapred svim forumasima, ali nekako Pedjino i Sasacg misljenje najvise cenim, oni mi nekako odisu znanjem i poverenjem. Molio bih ih da mi daju neki lep i koristan savet. Inace visok sam 190 tezak oko 105 kg. Bavim se bodibuildingom, rekreativno vec skoro godinu i po dana, ali sam tek od pre dva meseca resio da se pomognem malo suplementima, cilj mi je na ovu moju poprilicnu masu, dodam i malo definicije... Inace radim po jednu grupu misica, treniram 3-4 puta nedeljno, i posle treninga u teretani, otrcim savskim kejom. relacija novi blok, 70a, oni koji su iz blokova razumece me :)

POzdrav i hvala jos jednom unapred.
« Poslednja izmena: Februar 08, 2008, 04:58:06 posle podne Surovi_Koki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2008, 05:47:37 posle podne »
pozdrav

ujutro ti je pamtnije da taj whey ubacis u ovsnene..mnogo bolja i korisnija opcija..

ovo posle treninga je ok..ali ubaci bar 20 gr dexttroze..

a pred sapvanje..isto extra opcija..ali mozda je bolje sa posnim sirom ako vec gledas apsorbciju,jer mleko ipak ima vise masti nego posni sir..mada sada ima i kao bezmasno mleko..itd..itd..ali iapk opcija sa sriom je mnogo zastupljenija

Van mreže Surovi_Koki

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
  • On my signal unleash hell...
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #11 poslato: Februar 09, 2008, 09:23:33 pre podne »
Pedjoni hvala na savetima i vremenu koje si odvojio da posavetujes nas obicne smrtnike, i mene medju njima najobicnijeg.... :)


... kako se samo chepim boze pa to je strasno :)

Zaboravih da pitam, cemu zapravo sluzi dextroza, moje neko shvatanje dextroze, kao upotrebnog materijala je ta da bi uneo ukus slatkosti u protein, ili sta vec da to sto pijemo ne bi bilo previse bljutavo i bezukusno, ili pak gresim ?
« Poslednja izmena: Februar 09, 2008, 09:26:33 pre podne Surovi_Koki »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Malo mi nejasno
« Odgovor #12 poslato: Februar 09, 2008, 09:49:13 pre podne »
matere mi matere,
kupicu ti dimije