Septembar 17, 2024, 10:09:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI STE ZA EUTANAZIJU?  (Pročitano 10135 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: DA LI STE ZA EUTANAZIJU?
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2006, 02:33:48 posle podne »
U principu, ja sam ZA, iako pitanje zaista jeste diskutabilno.

laracroft

  • Gost
Re: DA LI STE ZA EUTANAZIJU?
« Odgovor #16 poslato: Mart 13, 2006, 02:38:29 posle podne »
Izvinjenje kolegi Papagenu,

Eutanazija je tema koja se nazalost konfrotira sa necim sto se zove nada i ljudske emocije,s druge strane mislim da religija ne ide u korak s vremenom kao sto ide medicina,mislim da je ona do sada dostigla nivo u kome moze da oceni koliko je bolesniku ostalo.
Ogradjujem se od recimo onih koji posle 10godina ustaju iz kome,izlece se od raka ili side;ali stari ljudi koji se raspadaju,ili bas beznadezni slucajevi trebalo bi se lisiti bola.

To je pitanje kome treba dati pravni okvir,regulisati kako se u ocima onih koji su protiv nje ne bi to smatralo ubistvom!mnoge zemlje su prihvatile eutanaziju Holandija,SAD tacnije texas oregon,nemacka francuska svedska japan i naziva se Smrt sa dostojanstvom ili ponosna smrt.

Nas zakonik raspravlja o uvodjenju i najverovatnije ce kazne biti od 7meseci do 5godina zatvora i nazivace se Ubistvo iz milosrdja.

Naglasavam za sve protivnike na forumu da JEste Bog je rekao tj.biblija zivot je svet i ko ima pravo da odlucuje o njemu!!!!Eutanazija nije nesto od danas do sutra,postoje uslovi i obilna papirologija koja je prati.

Zelja bolesnika treba da bude trajna kako bi se iskljucila privremena depresija;treba je dati svesno i pismeno u suprotnom porodica o tome odlucuje i konzilijum lekara koji je u savetodavnoj ulozi a ne odlucujucoj!

Gledali ste i film Million $Baby koji je dobio oskara!!!!

Ako je neko protiv legalizacije eutanazije neka napise argument kakav god da je religijski,moralni.....pa cu onda dati zasto i kako jer je tema za siroku diskusiju ima tu i negativnih strana-zloupotrebe ali kao i globalizacija u drugim sferama ovo je globaliz.u medicini,ona ce postati deo zakona pianje je vremena i kako cemo to regulisati.kao bivsi student medicine zapravo ne smatram eutanaziju u bistvom pogotovo se veoma jezim na biblijske i ostale crkvene stavove po tom pitanju