Septembar 20, 2024, 06:29:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti za moju dijetu  (Pročitano 5372 puta)

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Saveti za moju dijetu
« poslato: Januar 16, 2008, 06:10:40 posle podne »
E ovako nov sam na ovom forumu i mogu da kazem da je fenomenalan i pun strucnih ljudi e bas se njima i obracam.Imam18 godina 180 cm  dok sam radio masu dostigao sam 96 kg pa sam pre 5 nedelja krenuo sa definicijom smrsao sam za prve 3 nedelje do 88 kg i tako sam i ostao  nisam smrsao ni 100g :( Ovkav je moj program ishrane koji mi je dao moj trener:
Dorucak izmedju 10 i 11
80-110 g ovsenih pahuljica+yogurt sa 0% masti+jedna kafena kasika meda+jadna jabuka ili banana
Trening izmedju 11 i 12
1H-1,20H  tegovi 15 min kardio (traka program sa menjanjem brzine )
Rucak izmedju 13 i 14
Integralni pirinac , pirinac ili 150 g testenina +100g tunjevine+1000mg vitamin C
Uzina izmedju 16 i 17
trener mi je rekao malo kikiriki puter ali posto ga ne volim obicno uzimam dva kuvana jaja
Vecera izmedju 20 i 21
Zelena salata +crni luk +50-100g ella sir
Zavisi:
 ili 150 mesa (junetina ili svinjetina) + kajgana na maslinovom ulju od 2belanaca + 1 celo jaje
ili 250 tunjevine ili lososa
Jos jedna stvar meni se cini da je malo 15 min kardia da li da trcim ujutro pre dorucka ili uvece?
Saveti? Hvala unapred

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2008, 06:26:24 posle podne »
Ujutro na prazan stomak je najbolji cardio... Uveche ili posle treninga sa tegovima 2. cardio...

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2008, 06:39:12 posle podne »
Hvala ti a sto se tice ishrane jel sve ok?Ujutru otprilike koliko da trcim kao posle treninga ili malo duze?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2008, 06:47:02 posle podne »
Neki recimo shablon ishrane: da imash shto vishe manjih obroka dnevno u zavisnosti koliku kolichinu hrane unosish... Smanjish skrobaste UH, jedesh vishe vlakana,  i ja mislim najvaznije ( poshto ti se telo naviklo na odredjenu kolichnu kalorija ) variranje UH... Imash temu na forumu pa pogledaj.  Princip je kod visoko proteinske dijete sl. : drzish fixno proteine( min, 2g x kg telesne tezine) , masnocje drzish nisko i varirash kolichinu UH..
I nije ti bash naj jasnija ishrana.. Shta ti znachi ono "zavisi" dole na kraju... Pozdrav!

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2008, 06:52:18 posle podne »
Pa zavisi sta imam kuci tj. ako imam pare za losos super ako nemam jbg. :((sto se masti tice jel ok?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2008, 09:24:24 posle podne »
Nema dovoljno proteina u ovom planu.

Primjer: dorucak - jedini protein onaj iz jogurta, uzina - dva jaja - ukupno 8 gr proteina. Vecera 50-100 gr ella sira ima mozda koliko do 12-13 gr proteina na svakih 100gr etc etc etc...

Prvo treba da obezbjedis protein u svakom od 5-6 obroka koje treba da imas pa onda da razmisljas dalje. Takodje nemas PWM - velika greska.
 
Treba ti barem 35 gr proteina po obroku + jaci PWM...

Sjajan izvor proteina su pileci fileti, njih takodje nemas u svom meniju.

Svinjetinu, med, banane ostavi za experta koji te je tako savjetovao.
 
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2008, 10:01:56 posle podne »
Ne brini izracunuo sam da ih uzimam 1,5 g po kg sto se slazem da je malo mogao bih vise ali za veceru nisi izracunao 3 jaja +150 ili 200 g junetine sto ima 25 g na 100 g a piletinu jedem i za rucak umesto tunjevinu kad nemam ili za veceru samo sto nisam napisao da ne bi napisao roman :))

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2008, 11:49:55 posle podne »
evo ja nemam sta da radim, pa da ti izracunam proteine.. dakle....
1. 15g
2. 25g
3. 12g
4. 10g
+zavisi  45g

brat bratu, 107g proteina, na jedvite jade....
tako mozes da napredujes samo prvih par meseci.

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2008, 02:29:04 posle podne »
E burazeru ja sam vec odavno izracunao za jedan dan uzimam 125 g proteina sto se slazem da bi mogao malo vise ali nemoj me zajebavati pa da jedva 100 uzimam...Ja sam ovde dosao lepo da VAS  pitam za neke savete.ok malo vise prot. koliko? 2g/kg ili vise?a sta i kad da jedem da bi dodao tih 30-tak grama?

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2008, 02:32:41 posle podne »
pa kako da dodas 30gr proteina?
ova tvoja dieta ima koliko ja vidim oko 300-400gr mesa dnevno a mozda i manje....
pa jedi mnogo vise mesa,zajebi te zajebancije testenine salate i to....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2008, 02:48:09 posle podne »
Ujutru ubaci 4-5 belanaca,za rucak teletina ili belo pilece,a ovu tunjevinu prebaci za uzinu,pred spavanje pola ella sira-250g...Eto,za pocetak
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2008, 03:52:03 posle podne »
Sale hvala puno za savete probacu od sutra to samo tebe da pitam sta mi ti savetujes ako si procitao gore u vezi traninga.Jel ok kardio od 20 min. na prazan stomak pa opet 15 min kardia posle tegova?I u slucaju da fali malo pare sta ima da se kupi proteinsko a da je relativno jeftino?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2008, 04:02:04 posle podne »
Ok je ovo za kardio,kad se uhodas mozes i HIT da ubacis(za detalje- "search" na forumu).Jeftin protein a da je dobar je nemoguce naci!Imas temu gde je napisano koji se preporucuju-Optimim i Ultimate po mom licnom izboru.Za zastitu misica BCAA je zakon...Glutamin je fantasticna stvar...ali za sve treba para,jbg
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže BBuca

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2008, 04:37:13 posle podne »
OK za HIT znam reci mi samo kad da uzmem glutamin i BCAA.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Saveti za moju dijetu
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2008, 05:46:40 posle podne »
BCAA pre kardia,glutamin mozes i pre i posle,bitnije je nakon treninga...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!