Jun 30, 2024, 12:25:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc pri treningu  (Pročitano 3038 puta)

Van mreže Luka

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Pomoc pri treningu
« poslato: Mart 26, 2008, 03:12:22 posle podne »
Iman samo malo problema sa brojen ponavljanja, citan po forumu pa se pitan da li da se drzin kroz sve serije odredenkog broja ponavljanja, npr 10, ili da broj ponavljanja pada a tezina raste...

Ovako radin:
PON: noge
UTO: grudi
SRI: odmor
CET: leđa
PET: ramena
SUB: ruke
NED: odmor..

Po 4 vjezbe za velike skupine, po 3 za manje.

Zanima me samo koliko serija da ubacin za vece, koliko za manje skupine.. broj ponavljanja..
Znan da nema nista optimalno..

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2008, 03:42:57 posle podne »
Pazi ovako...znaci za velike grupe misica kao sto su noge recimo po meni optimalan broj ponavljanja koji ce da izazove napredak a da se izbegne pretreniranost je recimo
kvadriceps 3 vezbe po 3 serije recimo
1cucanj 3 serije
2presa 2-3 serije
3iskorak 2 serije
ali da ovo budu iskljucivo radne serije...znaci ne racunamo zagrevanje i da stavis tezinu koju mozes da izvuces preko 10 ponavljanja ali da to bude recimo 13 ponavljanja ali bas do otkaza...bilo bi dobro da ti neko pomogne da uradis i par negativnih ponavljanja...
Sto se zadnje loze tice dosta ti je 2 vezbe po 2-3 radne serije sa tezinom koju mozes izvuci 8-10x i to naravno do pravog misicnog otkaza...smatram da je to sasvim dovoljan broj serija da se izbegne pretreniranost koja je dosta opasna za vezbace koji koriste dosta skromnu paletu suplemenata i ne koriste AAS.
Sto se tice manjih partija kao sto su biceps i triceps...mislim da je 3 vezbe po 2 radne serije do otakaza za svaku od njih sasvim dovoljno..ubaci dosta kvalitetnog odmora i dosta dobre ishrane...nadam se da sam ti bar malo pomogao pozdrav i sretno!
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Luka

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2008, 06:42:59 posle podne »
Naravno da si mi pomoga, hvala ti.
Znaci opcenito da to bude do 10 ponavljanja i da onaj zadnji bude otkaz?
Koliko se obicno radi serija zagrijavanja,2-3?
I koji je najbolji tempo za dobivanje misicne mase,3-0-2?
« Poslednja izmena: Mart 26, 2008, 06:45:46 posle podne Luka »

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2008, 07:35:21 posle podne »
Serija zagrevanja koliko tebi treba to je individualno...a sta mislis pod tim 2-0-3?
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2008, 08:24:09 posle podne »
vidi zagrej se dobro pre svakog treninga jedno 10-ak minuta i uradi 2-3 serije po 15-20 ponavljanja zagrevanje cisto da zagrejes misic i da osetis pumpu

posle gledaj da ides ovako (barem meni je ovo delovalo) grudi,ramena,noge po 3 vezbe i 3 serije a broj ponavljanja 4-6,a ledja,biceps i triceps isto po 3 vezbe 3 serije samo po 8-10 ponavljanja.

znaci dosta sam dobio snage i misicne mase za vreme tog programa radio sam ga oko 3 meseca,pa dobio sam oko 10-12 kg ali cistih nista u stomaku,ali je ishrana bila odlicana i od suplemenata uzimao sam kreatin,ugljene hidrate samo pre treninga,i whey posle treninga i predspavanje.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2008, 08:33:24 posle podne »
Serija zagrevanja koliko tebi treba to je individualno...a sta mislis pod tim 2-0-3?

Kada kaze 3-0-2 vjerovatno misli na tempo izvodjenja pokreta.

posle gledaj da ides ovako (barem meni je ovo delovalo) grudi,ramena,noge po 3 vezbe i 3 serije a broj ponavljanja 4-6,a ledja,biceps i triceps isto po 3 vezbe 3 serije samo po 8-10 ponavljanja.

Zbog cega za pomenute misicne partije treba ici samo sa opsegom 4-6!?

znaci dosta sam dobio snage i misicne mase za vreme tog programa radio sam ga oko 3 meseca,pa dobio sam oko 10-12 kg ali cistih nista u stomaku...

Izvanredan, ali i prilicno nevjerovatan rezultat.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2008, 12:46:51 pre podne »
pa ne znam tako je meni odgovaralo 4-6 pon,a za ovo pa izvanredan rezulat za ta 3 meseca sam sam izdvojio dobar novac na ishranu,suplemente,nisam izlazio do kasno,spavao po 8-9 sati,budio se u 7 ujutru i imao 5 obroka na dan,a i sam po sebi znam da mi je takav organizam.

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2008, 12:49:04 pre podne »
i sve to lepo cakum pakum 10-12kg cistih misica....
hahahaha

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2008, 01:49:52 pre podne »
i sve to lepo cakum pakum 10-12kg cistih misica....
hahahaha

Nemas ti ppima Nellle kako se nabacuju misici. Ja sam radio po tom programu, dva meseca, ali sam ubacio i nedeljom onu spravu sto je reklamiraju na telleshopu... I tako dva meseca 10 kg cistih, pa sam batalio jer nisam hteo da se prenabildujem.  ;rolf;

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2008, 11:41:07 pre podne »
1.Grudi - bench 4 serije,6-10 ponavljanja,kosi bench 4 serije,6-10 pon,ravno razvlacenje 4 serije,8-12 pon,propadanja 4 serije,10-15 pon.
2.Noge - cucanj 4 serije,6-10 ponavljanja,leg press 4 serije,6-10 pon,sut prednja loza 4 serije,10-15 pon,sut zadnja loza 4 serije,10-15 pon
3.Odmor
4.Ramena - potisak iza glave 4 serije,6-10 pon,potisak bucicama 4 serije,6-10 pon,letenje 4 serije,10-15 pon,letenje u predklonu 4 serije,6-10,slaganje ramenima bucicama 4 serije,6-10 pon
5.Triceps i Biceps - potisak na lat masini 4 serije,10-12 pon,uski bench 4 serije 6-10,potisak sa cela 4 serije,4-10 pon,jednorucna extenzija iza glave 4 serije,6-10 pon. - Biceps - pregib pravom sipkom 4 serije,10-12 pon,skotova klupa 4 serije 10-12,sedeci neizmenicno bucicama 4 serije 10-12 pon.
6.Ledja - zgibovi 4 serije,8-10 pon,veslanje u predklonu 4 serije,6-10 pon,veslanje t-sipkom 4 serije,6-10 pon,lat masina ispred 4 serije,10-12 pon,mrtvo dizanje 4 serije,4-10 pon.
7.Odmor

Jel ovo bese Johnny tvoj trening koji si postavio u svom postu i trazio misljenje...otkud sad savetujes druge i to odjednom sa drugacijim pristupom ?  ;think;

Van mreže Bertil Foxxx

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2008, 02:26:56 posle podne »
PA DA JESTE ALI SAM SAMO TRAZIO MISLJENJE ZANIMALO ME JE STA CE DA KAZETE NA TO, A ONAJ TRENING STO SAM NAVEO OVOM DECKU  MI JE STVARNO DAO REZULTATE

VEROVAO NEKO ILI NE.POZZ

Van mreže Luka

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Pomoc pri treningu
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2008, 06:56:51 posle podne »
Mislia san na tempo, 3 sekunde spusta, 0 sekundi zadrzajen i 2 sekunde dizen...
Pa me zanimalo koji je najbolji tempo za masu?
Koji je najbolji tempo za definiciju?