Septembar 23, 2024, 10:20:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša  (Pročitano 4576 puta)

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« poslato: Decembar 16, 2007, 01:50:41 posle podne »

IAKO je meč protiv 34-godišnjeg Australca Dannya Greena vjerojatno bio jedan od najvećih u njegovoj karijeri, Stipe Drviš se svojski potrudio razočarati svoje pristaše te indolencijom iziritirati svog protivnika i australsku publiku.

Naime, u ovaj meč Stipe je ušao kao u nekakav sparing, ne pokazujući gotovo nikakvu želju sa borbom, koju je vrlo često izbjegavao, tako da mu je jedno vrijeme prijetila i diskvalifikacija.

Razumljivo je da Stipe Drviš, svjetski prvak u poluteškoj kategoriji po WBA verziji, sa svoje 34 godine možda i izgubio entuzijazam za ovaj sport, tj. da se već okrenuo drugim stvarima u životu(otvorio teretanu), ali teško je razumjeti da je na ovakav, čak možda sramotni način želio okončati svoju veliku karijeru.

Stipe je bio suočen sa salvama zvižduka gotovo cijelo vrijeme meča, no to mu nije smetalo, on se samo smješkao i izazivao vidno nervoznog Greena, koji nije mogao vjerovati kako se ponaša njegov protivnik. Pokušavao ga je ovaj malo motivirati, ali Stipe je bio negdje drugdje danas..

Da, tužno je bilo gledati kako se Stipe, koji je ruku na srce imao problema sa ozljedom šake i ramena posljednjih dana, ponaša prema sportu koji mu je osigurao budućnost, a možda će i njemu jednog dana biti žao što je na ovakav način odradio ovu borbu.

Novi svjetski prvak po WBA kategoriji je Danny Green, koji je meč protiv Stipe dobio na bodove. No, čak i ovako nezainteresiran Stipe je pokazao svoje velike sposobnosti, jer je s lakoćom izbjegavao teške udarce protivnika i bez većih problema priveo borbu kraju.

Baš onako kako je želio.....Naravno, sa pola milijuna eura u džepu...

Vedran Buble
Foto: AFP


Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2007, 02:46:04 posle podne »
Upoznao sam se sa Stipom nakon osvajanja svjetske titule, čestitao sam mu na tituli, mogu samo reć da je djelovao dosta sa visoka na ostale ljude, imao je par incidenata ovo ljeto sa nekim mulcima, a kad god izađem uvečer vani, a to je dosta rijetko, on je uvijek tu, do rane zore, a mislim da se na taj način ne postaj šampion...
Ja uopće ne znam kako je on dobio meč protiv Branco-a, koji je po meni totalna pušiona, bio je u knock downu dva puta, da je i danas isto mislim da bi to bilo pretjerano, mislim da je dosudjeno u njegovu korist  [glupkol

Van mreže mladich01

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2007, 03:46:35 posle podne »
Za mene on nikada nije ni bio sampion, nije ovo sad prica kraj karijere pa ga gazi kakvi znamo biti, nego gledajuci njegove meceve, pa ja ne mogu zvati ono boksom.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2007, 03:50:36 posle podne »
Gledao sam ovaj mec,Green ga je ubedljivo dobio,cini mi se da mu je pripala svaka runda...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2007, 09:40:24 posle podne »

IAKO je meč protiv 34-godišnjeg Australca Dannya Greena vjerojatno bio jedan od najvećih u njegovoj karijeri, Stipe Drviš se svojski potrudio razočarati svoje pristaše te indolencijom iziritirati svog protivnika i australsku publiku.

Naime, u ovaj meč Stipe je ušao kao u nekakav sparing, ne pokazujući gotovo nikakvu želju sa borbom, koju je vrlo često izbjegavao, tako da mu je jedno vrijeme prijetila i diskvalifikacija.

Razumljivo je da Stipe Drviš, svjetski prvak u poluteškoj kategoriji po WBA verziji, sa svoje 34 godine možda i izgubio entuzijazam za ovaj sport, tj. da se već okrenuo drugim stvarima u životu(otvorio teretanu), ali teško je razumjeti da je na ovakav, čak možda sramotni način želio okončati svoju veliku karijeru.

Stipe je bio suočen sa salvama zvižduka gotovo cijelo vrijeme meča, no to mu nije smetalo, on se samo smješkao i izazivao vidno nervoznog Greena, koji nije mogao vjerovati kako se ponaša njegov protivnik. Pokušavao ga je ovaj malo motivirati, ali Stipe je bio negdje drugdje danas..

Da, tužno je bilo gledati kako se Stipe, koji je ruku na srce imao problema sa ozljedom šake i ramena posljednjih dana, ponaša prema sportu koji mu je osigurao budućnost, a možda će i njemu jednog dana biti žao što je na ovakav način odradio ovu borbu.

Novi svjetski prvak po WBA kategoriji je Danny Green, koji je meč protiv Stipe dobio na bodove. No, čak i ovako nezainteresiran Stipe je pokazao svoje velike sposobnosti, jer je s lakoćom izbjegavao teške udarce protivnika i bez većih problema priveo borbu kraju.

Baš onako kako je želio.....Naravno, sa pola milijuna eura u džepu...

Vedran Buble
Foto: AFP


Upoznao sam se sa Stipom nakon osvajanja svjetske titule, čestitao sam mu na tituli, mogu samo reć da je djelovao dosta sa visoka na ostale ljude, imao je par incidenata ovo ljeto sa nekim mulcima, a kad god izađem uvečer vani, a to je dosta rijetko, on je uvijek tu, do rane zore, a mislim da se na taj način ne postaj šampion...
Ja uopće ne znam kako je on dobio meč protiv Branco-a, koji je po meni totalna pušiona, bio je u knock downu dva puta, da je i danas isto mislim da bi to bilo pretjerano, mislim da je dosudjeno u njegovu korist  [glupkol
Za mene on nikada nije ni bio sampion, nije ovo sad prica kraj karijere pa ga gazi kakvi znamo biti, nego gledajuci njegove meceve, pa ja ne mogu zvati ono boksom.
Gledao sam ovaj mec,Green ga je ubedljivo dobio,cini mi se da mu je pripala svaka runda...
PARE SU GA SJEBALE

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2007, 12:42:00 pre podne »
UZMI PARE I BJEŽI
Drviš: To više nije moj svijet

'Zar sam se trebao dokazivati pa da doživim klasični nokaut? Na ovu sam se borbu natjerao samo zbog osiguranja egzistencije. Neću se folirati, kažem što jest', priznao je Stipe.

Iako je u Perthu branio naslov svjetskog prvaka u poluteškoj kategoriju po WBA verziji, Stipe Drviš je protiv Australca Daniela Greena u ring ušao potpuno bez ambicija.

PAD BEZ OTPORA
Drviš predao titulu
Vidjelo se to u njegovom nastupu, u kojem je uglavnom izbjegavao žešći sukob i samo gledao kako da što bezbolnije odradi borbu do kraja. Na kraju je i pao bez ispaljenog metka.

Stručni komentator HTV-a Željko Mavrović je Drvišev nastup ocijenio klasičnim sparingom, u kojem se hrvatski borac čuvao teških udaraca.

Bivši europski prvak, a sada uspješni poduzetnik primijetio je da je i Greenu bilo neobično što se nije imao s kime nadmudrivati jer Stipe nije pokazao ništa, a mogao je puno više.



"Mavrović je u pravu. Da sam bio motiviraniji, sve ovo bi drukčije izgledalo, jer Green nije bolji borac od Branca kojeg sam pobijedio u borbi za naslov. Zapravo, ja sam već tada potrošio sve svoje motive, a na ovu borbu sam se natjerao samo zbog osiguranja egzistencije. Možda ovo nekome neće zvučati lijepo, no ja se neću izvlačiti na ozljedu niti bilo što drugo. Možda tako sebi radim štetu, no neću se folirati, kažem što jest", rekao je sada već bivši svjetski prvak.

Tijekom borbe su suci Spidermana triput opominjali zbog opstrukcije borbe, Puljanin je stalno uzmicao, smješkao se i samo čekao kraj 12. runde. No, bio je to nastup kojim se neće i ne može ponositi.

"Ja ne tugujem, nego slavim početak novog života. Shvatite me, potpuno sam prazan, nije to više moj svijet. Uostalom, zar nije čudno da su ljudi iz moga Universuma već prije ove borbe potpisali ugovor s Greenom da sljedećih nekoliko borbi odradi za njih. Ako sam već odlučio da mi je ovo posljednja borba, zar mi je trebalo da se idem dokazivati pa doživim klasični nokaut ili neki prijelom vilice?", objasnio je Drviš koji kreće u neke sasvim druge vode.



Posvetit će se biznisu s nekretninama (Villas Forum), ali i brzoj dostavi u što ulaže u Njemačkoj. I obitelji.

"Sada najviše želim biti roditelj. Tako silno želim klince", zaključio je Stipe Drviš u razgovoru za Večernji list.





STA REC???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2007, 01:06:14 pre podne »
Jadno...jbg ako je vec prihvatio borbu samo zbog para,mogao je i muski da izgubi,bar da mu se posteno suprotstavi ako nista drugo...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2007, 10:53:04 pre podne »
Jadno...jbg ako je vec prihvatio borbu samo zbog para,mogao je i muski da izgubi,bar da mu se posteno suprotstavi ako nista drugo...
ja bi onakvima kao sto je drvis,musashi u k1 i cro cop u zadnje vrijeme zabranio da se bore(ima ih jos):-(

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2007, 02:56:28 posle podne »
Jadno...jbg ako je vec prihvatio borbu samo zbog para,mogao je i muski da izgubi,bar da mu se posteno suprotstavi ako nista drugo...
ja bi onakvima kao sto je drvis,musashi u k1 i cro cop u zadnje vrijeme zabranio da se bore(ima ih jos):-(
Zamolio bih da Mirko ne ide u isti koš,hvala!!!

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2007, 03:14:42 posle podne »
Jadno...jbg ako je vec prihvatio borbu samo zbog para,mogao je i muski da izgubi,bar da mu se posteno suprotstavi ako nista drugo...
ja bi onakvima kao sto je drvis,musashi u k1 i cro cop u zadnje vrijeme zabranio da se bore(ima ih jos):-(
Zamolio bih da Mirko ne ide u isti koš,hvala!!!

netreba se mirko usporedjivat sa stipom jer nemaju nista zajedniicda mirko ima samo problema u glavi i nedostatak motivacije

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2007, 05:43:58 posle podne »
ATJ

Upravo tako, usporedjujemo pravog sportaša i legendu sa muktašom (lova mu najbitnija pa sport, ponos i dalje...) i sportašom manjim od mene (po sportskom životu), te se obračunava sa klincima iz diskoteka  doup blow ;pisss;
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2007, 05:49:10 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2007, 06:34:37 posle podne »
mogli bi ovu temu zajljucak da nebrukamo vise sport... sherif

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Tužan kraj boksačke karijere Stipe Drviša
« Odgovor #12 poslato: Decembar 18, 2007, 07:41:17 posle podne »
mogli bi ovu temu zajljucak da nebrukamo vise sport... sherif
Mislis na bivšeg prvaka, jer ne blatimo sport već individue...