Jul 03, 2024, 01:07:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.956 članova - Poslednji član: SUPA Helay Premium
X3MShop banner

Autor Tema: LISTOVI!!!!  (Pročitano 3434 puta)

Spartak

  • Gost
LISTOVI!!!!
« poslato: Decembar 09, 2007, 11:01:00 pre podne »
e ovako,posto su mi listovi najslabija misicna partija,a vjerujem i vecini forumasa,bilo bi dobro da na ovoj temi svi iznosimo iskustva iz teretane sto se ticne treninga istih,koji treninzi najvise "rade",koje kilaze,tempo treninga,vrijeme itd...
ja u teretani gdje treniram imam mogucnost da ih radim na leg pressi i standing calf raise
radim npr tesku seriju na leg pressi do otkaza,pa onda superset na standing calf raise mala kilaza dosta ponavljanja dok ne izgore,i tako 4 puta,2-3puta sedmicno.Nekad odradim i na standing calf raise quad drop znaci krenem od npr 70kg pa smanjujem do 10kg.Napreduje list ali na jedvite jade.Sa teskim treninzima sam probao ono na smit masini po 150kg glupiranja al slabo...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2007, 11:22:29 pre podne »
listovi su dosta stvar genetike, ja ih radim samo na treningu za noge (mislim da je 3 puta sedmicno mnogo- radi 2 puta- jednom kada radiss noge i joss jednom)
inace ovo kako radiss je po meni skroz ok...sad jbg znass i sam genetika...


Spartak

  • Gost
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2007, 11:48:36 pre podne »
eto znam,al jbg vidis pedju i on kaze da nema genetski dobre listove a uspio je da ih izgradi.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2007, 03:29:33 posle podne »
Nesto cu da apostrofiram sto gledam vrlo cesto na forumima, nevezano za vas dvojicu.

Cesto se spominje genetika, doping, sve to stoji, ali mislim da ako u startu razmisljate da ste inferiorni u bilo cemu sigurno cete postici gore rezultate neko sto bi to bio slucaj da imate pravu postavku uma... Ako udjes u teretanu sa idejom da si u necemu slab i da nemozes natjerati bilo koji dio svog tijela na rast, sigurno i neces napredovati, makar ne onoliko koliko si mogao.

Mogu da nadjem milion izgovora za nesto, ali ih ne trazim, svaki dan idem u gym cvrsto odlucan da stimulisem rast, i ubjedjen sam da cu to i uciniti bez obzira sto sam mozda te noci dosao kasno sa posla, sto nijesam na (dobroj) hemiji, ili sto sam 2 m visok pa kao nijesam stvoren za BB etc etc...

Nadam se da me razumijete.

Nego da se vratimo na listove.

Evo kako ja radim svoje listove, nijesam nikakav reper, niti mislim da svako treba da trenira kao ja, cak sta vise to sto ja radim mnogima nece odgovarati, ali iznijecu ovdje neke ideje, pa mozda nekom bude korisno.

Prvo, listove nikada ne radim sa nogama. Makar ne sa quadsima. Ukoliko odvojim zadnju lozu od quadsa, sto u zadnje vrijeme radim cesce, mozda i uradim listove sa zadnjom lozom, ali poslije 15-20-25 serija za quadse listovi mi ne padaju na pamet.

Radim ih 2 ili 3 (najcesce) puta nedjeljno. Koristim masine, stojece podizanje na prste, sjedece podizanje na prste, magarece podizanje na prste.

Nekad je to sve jedan gigantski set ili pak veoma dugi opadajuci setovi ili klasicni setovi, ali generalno sa kratkim pauzama odmora.

Apsolutno nikada ne radim setove sa beskonacno mnogo ponavljanja sa nekim polu-opsegom gdje citav pokret traje 1 sekundu. Recimo ko je gledao kako Ronnie radi listove, zna o cemu pricam, po meni to je idealan primjer kako oni ne trebaju da se rade!

Moje ponavljanje izgleda ovako: Spustim se se do apsolutnog maksimuma, zadrzim tako 5-10 sekundi, razmisljam samo o tome kako se listovi istezu u donjem polozaju, krenem polako gore, dovedem se u maksimalnu kontrakciju u gornjem polozaju i zadrzim 2-3-4 sekunde, lagano se vracam nazad, i sve krece ispocetka.

Maksimalno i dugo istezanje u donjem polozaju, apsolutno potpuni opseg pokreta i bolno snazna kontrakcija u gornjem polozaju, puni mentalni fokus na listove, pri tom vizualizujem ih kako rastu i kako postaju moja najbolja partija. Potpuno mi je nebitno koliko sam uradio ponavljanja, ako uzmem da brojim samo cu skinuti mentalni fokus sa njih, bezrazlozno ih ograniciti nekom brojkom, pa od tuda i ne brojim, a u svakom slucaju to nije neki mnogo veliki broj, jer je tempo ubitacan.

Takodje koristim razlicite polozaje stopala, prsti nekad gledaju naprijed, nekad prema unutra a nekada sa strane, i da takodje vrlo vazno, najcesce ih vjezbam prve na treningu, kada sam najsvjeziji i kada su mi mentalna energija i koncentracija na najvisem nivou.

Kao sto vidite nema 4x25 i slicnih savjeta, to moze svako da izusti, ja mislim da je kljuc u ovome gore opisanom, tj formi, punom opsegu, tempu i mentalnom fokusu.

Toliko.
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2007, 03:36:05 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2007, 04:24:26 posle podne »
UPRAVO KAO STO RECE BIG VLAD..

DAKLE...LISTOVE SA NOGAMA NIKAKO..JER SIGURNO ONDA NESTO NE RADIS KAKO TREBA..

DA..PEDJA IMA ODVRATNO LOSU GENETIKU ZA LISTOVE..NI SADA ONI NISU NESTO BOG ZNA...ALI S OBZIROM DA IH NISAM NI IMAO...EXTRA SAM ZADOVLJAN..

NEZNAM STA SVE NISAM PROBAO U TERETANI DA RADIM..NIJE ISLO.

JEDNOM SAM PROCITAO TEXT OD SHWN RAY KOJI JE KRATKO PITAO SVE ONE KOJI SU MU SE OBRACALI SA ISTIM PROBLEMM..

JEL CE TE DA PITATE NEKOGA KO JE BOGOM DAN DA IMA OGROMNE LISTOVE PA CAK DA SI PRIUSTI TO ZADOVLJSTVO DA IH I NE VEZBA..ILI CE TE DA VERUJETE NEKOME KO JE KRV PISAO DOK IH JE RAZVIO,,

PA JE ONDA NAVEO JEDAN TRENING KOJI SAM VEC SLEDICE DAN PROBAO.

REZULATAT JE BIO TAJ DA SAM MORAO DA LZEIM U KREVETU 3 DANA..

A BIO JE OTILIKE OVAKO..

NA LIST MASINU..STAVIS TEZINU KOJU MAXIMLANO MOZES DA DIGNES 30 PONAVLJNJA..

SA TIM..DA SVAKI PUT KADA URADIS 30 PONAVLNJA SMANJIS TEZINU ZA TOLIKO DA U SLEDECEM SETU URADIS 30...

SVE RADIS ZA REDOM..BEZ ODOMRA SVE DOK NE DOJES DO TOGA DA URADIS 30 PONAVLJNJA BEZ I JEDNOG KG NA NOSACU..

KRAJ VEZBI SA LISTOVE..

PROBAJTE

Spartak

  • Gost
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2007, 05:03:44 posle podne »
iskusacu ovaj savjet pedjin, naravno vladar kao i uvjek pravi info!zadnja 2 mjesesca upravo praktikujem mentalni fokus,sada jos samo da modifikujem trening i to bi trebalo da upali

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2007, 11:31:03 posle podne »
... ja sam ovaj pedjin nacin odavno probao, jos kad je prvi put to postavio na forum, mogu da ti kazem da je jebena vezba... i to sam ja modifikovao i radio po 20 ne po 30... sutra nisam mogao da hodam...bukvalno...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže airmax89bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2007, 08:40:36 posle podne »
Istina je da su stvar gemetike, ali pre nego sto nedajboze odustanete nadjite na netu AIRALERT program za odraz kosarkasa. Ortak je to radio i rezultati su fascinantni!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: LISTOVI!!!!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2007, 10:52:45 pre podne »
Istina je da su stvar gemetike, ali pre nego sto nedajboze odustanete nadjite na netu AIRALERT program za odraz kosarkasa. Ortak je to radio i rezultati su fascinantni!

OVDE SE PRICA O MASI LISTOVA...A NE O POBOLJSANJU ODRAZA....