Septembar 21, 2024, 10:02:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Steroidi pronadjeni u saplementima  (Pročitano 6186 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Steroidi pronadjeni u saplementima
« poslato: Decembar 09, 2007, 04:37:18 pre podne »
Studija: Steroidi pronadjeni u saplementima       
Napisao: A.J. Perez, USA TODAY
     

Po studiji koju je objavio USA TODAY tvrdi se da je 13 od 52 samplementa (25%) kupljeni u razlicitim prodavnicama sirom SAD-a sadrzalo male kolicine steroida, a sest od njih (11.5%) su sadrzale zabranjene stimulanse.

Studija je nadgledana od strane Informed-Choice. Test je vodjen od strane HFL, laboratorije odobrene od Svjetske anti-doping organizacije sa sjedistem u Engleskoj.

"Vrlo smo iznenadjeni dobijenim rezultatima", ustvrdio je Dave Hall, CEO - HFL-a.

Istrazivanje Internacionalnog Olimpijskog komiteta sprovedeno izmedju 2000-2002. godine pokazalo je da 18,8 % od 240 testiranih saplemenata kupljenih u SAD-u sadrze steroide.

Zvanicnici Informed-Choice i HFL-a su odbili da otkriju koji su saplementi bili u pitanju ili gdje su kupljeni, ali Hall je ustvrdio da su nasumice selektovani proizvodi najprodavanijih brendova, uglavnom iz maloprodaje.

"Nijesmo isli za proizvodima koji su bili sumnjivi," rekao je Hall. "Zeljeli smo da testiramo proizvode koji su standardni i koji su mainstream, nesto cemu bi neki srednjoskolac bio privucen."

John Barnes, trener americkog futbala u Los Alamitos srednjoj skoli u Californiji je bio vrlo alarmiran.

"Nije dobro da klinac moze pronaci ove stvari u prodavnicama zdrave hrane," i dodao "Kao otac i kao trener vjerujete da cete u takvim prodavnicama naci potpuno bezbjedne proizvode, a sada saznate da se tu nalaze i nedozvoljene supstance. Ovo je nesto sto cu poceti da prenosim mojim igracima odmah."

Od deset kategorija saplemenata koji su testirani, testosteronski boosteri su najcesce sadrzavali nedozvoljene supstance. Sest od devet boostera su imali u sebi androstenedione, steroidni prekursor koji je koristio Mark McGwire na svom putu ka rekordnoj sezoni u broju home-runova 1998 godine.

Andro je stavljen na zabranjenu listu prije tri godine.
 
Kelly Hoffman, izvrsni direktor Informed-Choice-a, je ustvrdila da je najvise zabranjenih supstanci naslo put u proizvodima nenamjerno - na primjer, kada proizvodjaci ne ociste dovoljno dobro opremu koju koriste, a takodje je dodala da sirovi materijali koji se uvoze iz Azije, Indije i Istocne Evrope takodje mogu biti kontaminirani nekom nedozvoljenom supstancom.

Americka drzavna administracija za hranu i ljekove se ozbiljnije ukljucuje u pracenje saplemenata, ukljucujuci i primanje izvjestaja o nezeljenim dejstvima upotrebe saplemenata pocev od 22. decembra.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2007, 06:23:42 pre podne »
Jebote, ja sam 100% na steroidima. Ovi moji Ameri pakuju to u whey, sada sam i vise nego siguran. Jos se pitam kako ja to napredujem ovako natural, dal' je to moje znanje ili nesto drugo, kada ono nesto drugo! 'DRIVINV' ;pisss;


Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2007, 01:26:07 posle podne »
U proteklim godinama neki od optuzenih su bili i jako popularni proizvodi firmi muscletech,gaspari nutrition i jos neki..I svi su jos uvek u biznisu...Ali ovo samo pokazuje da detaljnije analize se vrse samo sporadicno i nekada iz nekog razloga...Kupac ,korisnik proizvoda,suplemenata se suocava sa vise "NLO" stavki,jedna od tih je je sad pomenuta,druga nista manje neozbiljna je --na etiketi pise to,to i to,a unutar proizvoda tragovi..Znaci najcesce manje npr.proteina od pomenute kolicine,ili umesto neznam ,hidrolizata ,obican koncentrat i slicne stvari..

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2007, 01:31:34 posle podne »
Ma svaku godinu bude barem 3 ovakve analize, ja sam na jednom drugom forumu isto napisao, tj. drugi članak, ma dokle ovo... [glupkol

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2007, 01:55:13 posle podne »
padali su ljudi na doping testovima navodno koristeci razne prohormone i antiestorogene (najizvikaniji u toj klasi su 4-androstenedione i 6-oxo). ili su to mozda bila samo opravdanja ...
a koliko je samo novokomponovanih drolova,bolova, clenova, legalsteroida, prohormona i chega sve ne. jeste da je to prodaja magle ali vjerovatno ce se nac neki bistri preduzetnik pa ce sipat malo hemije unutram boze moj , amerikanci su to.

dosta ovakvih vjesti i analiza ali niko ne precizira koji suplement i koja supstanca tacno ...
uglavnom dok ne bude nekog veceg skandala i lova na vjestice nista se nece konkretno saznat.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2007, 02:01:58 posle podne »
padali su ljudi na doping testovima navodno koristeci razne prohormone i antiestorogene (najizvikaniji u toj klasi su 4-androstenedione i 6-oxo). ili su to mozda bila samo opravdanja ...
a koliko je samo novokomponovanih drolova,bolova, clenova, legalsteroida, prohormona i chega sve ne. jeste da je to prodaja magle ali vjerovatno ce se nac neki bistri preduzetnik pa ce sipat malo hemije unutram boze moj , amerikanci su to.

dosta ovakvih vjesti i analiza ali niko ne precizira koji suplement i koja supstanca tacno ...
uglavnom dok ne bude nekog veceg skandala i lova na vjestice nista se nece konkretno saznat.
ali sta ces, this its only bysnees,nothing personal...money,money...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2007, 02:05:45 posle podne »
Sta znaju Ameri :twisted: Od kad se to kod nas radilo :lol: :lol: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2007, 02:08:12 posle podne »
Sta znaju Ameri :twisted: Od kad se to kod nas radilo :lol: :lol: :lol:

bas tako.... 'goodboy'

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2007, 09:46:52 posle podne »
Sta znaju Ameri :twisted: Od kad se to kod nas radilo :lol: :lol: :lol:

Bas tako, slazem se Sale ljudino! :lol: :lol: :lol:

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2007, 01:22:07 pre podne »
Moze li preciznije - sta se to kod nas radilo...?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2007, 01:23:13 pre podne »
Moze li preciznije - sta se to kod nas radilo...?

Ma nemoj ti to bas bukvalno da shvatis!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2007, 01:24:46 pre podne »
Moze li preciznije - sta se to kod nas radilo...?
buncalo se na nekom saboru:
http://www.suplementi.org.yu/prezentacije.html
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #12 poslato: Decembar 10, 2007, 01:28:01 pre podne »
a ne vidjeh na sta se odnosilo pitanje.
ja mislio za neke analize suplemenata pa sam zato postavio link
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2007, 01:28:10 pre podne »
Moze li preciznije - sta se to kod nas radilo...?
buncalo se na nekom saboru:
http://www.suplementi.org.yu/prezentacije.html


Sada si ih sve razotkrio! Maske su pale! 'DRIVINV'

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.497
Odg: Steroidi pronadjeni u saplementima
« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2007, 12:05:13 posle podne »
Studija: Steroidi pronadjeni u saplementima       
Napisao: A.J. Perez, USA TODAY
    
 
Kelly Hoffman, izvrsni direktor Informed-Choice-a, je ustvrdila da je najvise zabranjenih supstanci naslo put u proizvodima nenamjerno - na primjer, kada proizvodjaci ne ociste dovoljno dobro opremu koju koriste, a takodje je dodala da sirovi materijali koji se uvoze iz Azije, Indije i Istocne Evrope takodje mogu biti kontaminirani nekom nedozvoljenom supstancom.


Amerikancima je uvek neko drugi kriv,a oni jadni uvek budu nesto prozvani... :roll: :roll: :roll:...ko  jos veruje u ovo? :roll:
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2007, 12:06:49 posle podne EXTREME »