Septembar 19, 2024, 11:34:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Whey... opet!  (Pročitano 11213 puta)

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #15 poslato: Decembar 26, 2007, 06:54:24 posle podne »
Citat
sto se prduckanja tice-primetio sam da me whey bas nadima, po ceo dan mi je naduven stomak.

Protein surutke (popularni whey protein) ne moze da te nadima. Ono sto iz ove grupe proizvoda moze da te nadima je laktoza - mlecni secer koji mnogi ljudi ne mogu da vare. Ako si uzeo neki proizvod sa nesto nizim procentom proteina kao sto je EAS 100% Whey (koji ima oko 75% proteina i solidnu kolicinu laktoza), onda je to uzrok tvog nadimanja.
U vezi tvog ranijeg pitanja o EAS 100% Whey proteinu, on je solidan (pre svega ima sjajan ukus) ali je pomalo precenjen, posto se za identican novac moze dobiti neki visoko-kvalitetan whey protein u klasi sa 81-82% proteina i pri tom ima manje laktoze, kao npr. Ultimate Prostar Whey.

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #16 poslato: Decembar 27, 2007, 12:08:57 pre podne »
to MAXX: Da, koristim bas EAS 100% Whey. Hvala za savet, probacu sa nekim drugim proizvodjacem.

to Big V: Bio bih ti zahvalan da ti meni napises tvoj jelovnik, s obzirom da si bio dogurao do zavidnih 130kg. Mene lude smene koje radim i opet kazem finansije do 00 ogranicavaju, tako da se ne hranim bas redovno, ali recimo da u toku dana pojedem oko 1/2kg belog mesa, 1-2 tunjevine, 10-ak belanaca, u zavisnosti sta keva spremi-krpompir, pirinac, itd. Naravno izmedju svega toga uleti neka uzina u vidu banana, psenicnih klica, kostunjavih plodova i sl.

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #17 poslato: Decembar 27, 2007, 08:34:25 pre podne »
Bilo je jasno da se radi o tome. Na primer, Twinlab 100% Whey Fuel je gotovo identican proizvod (75-76%, gotovo potpuno koncentratN. azalost, EAS nema whey proizvod baziran na izolatu, ili bar da bude kombinacija izolata i koncentrata, tako da ces morati da potrazis od neke druge firme. Srecom, izbor je dosta dobar: Ultimate Prostar Whey, Dymatize Elite Whey, Champion 100% Whey, ON Gold standard i drugi). Verovatno znas da je idealna varijanta da uzmes 100% izolat (86-90+ % proteina i najvise 1 gram laktoze u merici), ali ovi proizvodi su za 20-25% skuplji od ovih pomenutih iz klase mesavine koncentrata i izolata. Izolati na nasem trzistu su: All Stars Iso Tech, Ultimate Isopreme, Ultimate Iso-Cool i Ultimate Iso Sensation 93 (apsolutni rekorder sa 93% proteina by weight). Sagledaj svoje finansijske mogucnosti i potrebe, pa izaberi.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #18 poslato: Decembar 27, 2007, 12:23:00 posle podne »
I ranije sam govorio o Ultimatu kao mom izboru svih dodataka, ali izgleda da njihova medijska kampanja nije tako agresivna kao nekih drugih firmi, pa je ocito da mnogi nijesu dovoljno upoznati sa njima.

Iso cool i iso sensation 93 su fenomenalan izbor. I ubjedljivo nesto najbolje sto se moze naci na CG trzistu.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Spartak

  • Gost
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #19 poslato: Decembar 27, 2007, 01:11:19 posle podne »
I ranije sam govorio o Ultimatu kao mom izboru svih dodataka, ali izgleda da njihova medijska kampanja nije tako agresivna kao nekih drugih firmi, pa je ocito da mnogi nijesu dovoljno upoznati sa njima.

Iso cool i iso sensation 93 su fenomenalan izbor. I ubjedljivo nesto najbolje sto se moze naci na CG trzistu.
VELIKI POTPIS NA OVO!!

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #20 poslato: Decembar 27, 2007, 01:14:10 posle podne »
Vec koliko danas cu se zapucati do grada i kupim neki od gore navedenih. Zahvaljujem, momci-javljam rezultate. PoZz

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #21 poslato: Decembar 27, 2007, 01:58:26 posle podne »
Citat
I ranije sam govorio o Ultimatu kao mom izboru svih dodataka, ali izgleda da njihova medijska kampanja nije tako agresivna kao nekih drugih firmi, pa je ocito da mnogi nijesu dovoljno upoznati sa njima.

Iso cool i iso sensation 93 su fenomenalan izbor. I ubjedljivo nesto najbolje sto se moze naci na CG trzistu.

VELIKI POTPIS NA OVO!!

Apsolutno se slazem sa Vladarem i Spartakom. Iso Cool i 93 su najbolji whey proteinski proizvodi ne samo na CG nego i sam vrh svetske ponude. Jedino sto bi moglo biti iznad su whey hidrolizati (koji su neprihvatljivo skupi za ogromnu vecinu korisnika a ne daju toliko bitnu prednost) i posebne preparacije whey proteina gde su frakcije i mikro-frakcije prvo izdvojene svaka za sebe, pa onda ubacivane u konacni proizvod u zeljenim proporcijama (kako bi se povecao sadrzaj odredjenih dragocenih mikro-frakcija iznad onog sto je originalno sadrzano u whey proteinu), no ovakve preparacije su cenom jos nedostiznije i u principu rezervisane su za skupe privatne bolnice i klinike, gde se koriste za jacanje imuniteta kod kriticno obolelih i traumatizovanih pacijenata, itd, da ne duzim sad o tome. Od stvari koje su dostupne sirokom trzistu i atletama, hladno procesirani ultra/mikro filtrirani whey izolati (na nasem trzistu to su All Stars Iso Tech 94 i pomenuti Ultimate proizvodi) su zaista nesto najbolje sto neko od nas "obicnih smrtnika" moze kupiti. No, ostaje nazalost cinjenica da Ultimate nema marketing koji bi adekvatno ispratio i promovisao vrhunski kvalitet njihovih proizvoda.
« Poslednja izmena: Decembar 27, 2007, 04:41:57 posle podne MAXX »

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #22 poslato: Decembar 27, 2007, 02:12:18 posle podne »
I da nesto jos razjasnimo: uopste se ne radi o tome da Ultimate PROIZVODI najbolje proteine. Treba znati da nijedan proizvodjac suplemenata (EAS, Twinlab, Ultimate, Prolab, Muscle Tech itd itd) ne proizvodi proteinske (ni bilo koje druge) komponente koje stavlja u svoje proizvode, vec ih kupuju od velikih specijalizovanih kompanija, u ovom slucaju iz oblasti mlekarske industrije (Glanbia, DMV, Davisco Foods, Protient, Arla Foods itd). Pomenute vrhunske whey komponente iz Ultimate proizvoda koje smo sad pominjali dostupne su svakom proizvodjacu suplemenata, i svaki proizvodjac suplemenata moze da ih nabavi, ali izgleda da gotovo niko od njih uopste ne zeli da ima proteinske proizvode u toj cenovnoj klasi (posto takve komponente normalno moraju biti skuplje od obicnih koncentrata), verovatno procenjujuci da za to ne postoji dovoljno veliko trziste. Iz nekog razloga, Ultimate procenjuje da mu se isplati da ima takve visoko-pozicionirane proizvode, i zato za njih nabavlje pomenute komponente. Da li to rade iz razloga sto im to donosi direktnu zaradu od prodaje, ili mozda idu bez neke bitnije zarade ali im ovi proizvodi koriste da bi im vrhunski podigli ugled citavog brenda, to ne znam, ali cinjenica je da je Ultimate jedna od svega par firmi na svetu koja ima ove proizvode u ponudi. Ostali uglavnom biraju opciju pristupacnijih proizvoda (Twinlab i EAS whey su koncentrati sa 75-76% proteina, dok Optimum, Dymatize, Champion itd imaju mesavine koncentrata i izolata, itd).

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #23 poslato: Decembar 27, 2007, 11:11:53 posle podne »
Evo ti primer sta sam danas jeo;dorucak300grama ovsenih sa mericom proteina,uzina 7 belanaca i tunjevina,,izmedu uzine i rucka dve merice proteina popio,rucak junetina sa krompirom,uzina dimljena curetina sa salatom,trening pa tri merice proteina,vecera piletina sa salatom ,uzina5belanaca sa ela sirom,i pred spavanje tri merice proteina.Vidis sada pred novu godinu sam nesto popustio sa ishranom treba kombinovati a znas i sam praznici pokloni pa se i budzet smanji.Moj savet je naravno meso meso meso,ako si natural krkaj sto vise i vezbaj,posto su nam prirodno izduzeni misici koliko god da pumpas nikad nisi zadovoljan,ja sam bio sa 130kg ali tesko brate za obuci i treba to nositi.

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #24 poslato: Decembar 27, 2007, 11:17:45 posle podne »
E sad sto se tice slatkog ja ga nikad nisam jeo(citaj nepodnosim slatko)eventualno koja banana ili jabuka sto je smejurija za nasu kilazu ,jer imaj u vidu da ti je sto kila pocetna a neko sanja sto kila,znaci uporedicu nas sa slonovima jedi kao slon.

Van mreže vlada31

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #25 poslato: Decembar 28, 2007, 10:18:59 pre podne »
...ja sam bio sa 130kg ali tesko brate za obuci i treba to nositi.
Ha, ha, ha, vala bash. Mogu da zamislim, kad ja sa mojom kilazom jedva pronalazim odecu za sebe. Pozdrav!

Van mreže manfree

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #26 poslato: Decembar 28, 2007, 06:48:52 posle podne »
Neko je gore napisao da EAS nema izolat, EAS-ov izolat je Precision Protein, čist izolat.

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #27 poslato: Decembar 28, 2007, 07:34:56 posle podne »
Nije "neko" napisao, nego sam ja napisao. EAS nema whey izolat, a Precision se vise ne proizvodi.
http://www.bodybuilding.com/store/eas/protein/html
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2007, 07:37:07 posle podne MAXX »

Van mreže MAXX

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #28 poslato: Decembar 28, 2007, 07:42:03 posle podne »
Izgleda da link koji sam naveo ne radi, pa se zato izvinjavam onima koji su pokusali da ga koriste. Link je dobijen posle Google pretrage na temu "eas precision protein", i na linkovanoj strani uredno pise
"11/16/2005 - Sorry, this product has been discontinuited by EAS."

Van mreže CurvaNord

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Whey... opet!
« Odgovor #29 poslato: Decembar 28, 2007, 08:44:39 posle podne »
@Maxx - Koja je to "solidna" kolicina laktoze u EAS-ovom proteinu?