Septembar 19, 2024, 07:26:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda na bench-u  (Pročitano 10075 puta)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Povreda na bench-u
« poslato: Mart 08, 2006, 11:52:45 posle podne »
Pre godinu dana u teretani mi je svisnula tetiva na benchu.Ta tetiva se nalazi u predelu pazuha i grudi i lekari su mi rekli da sam je "skratio" od pprevelike kilaze (inace su mi zabranili teretanu na 1.5 godinu)...Kada sam se povredio nisam radio bench jedno 5-6 meseci ali sam trenirao i dalje (forsirao sam zgibove).Sada opet radim bench kao pre samo se bojim da predjem 60kg da se nebi opet povredio i bacio sve u vodu...Da li postoji neki preparat za jacanje tetiva i kolika je cena?Ranije sam radio 80kg 5xMAX na ravnoj klupi sa svojih 70kg, a inace imam 19 goina.Jos uvek imam posledice od povrede,teriva se zateze pri bench-u ali 70% slabije kao pre 8 meseci.Da li ona moze da zaraste?
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2006, 01:01:05 pre podne »
Ima neki Joint repair ili tako nesto sto navodno pomaze kod ocuvanja vezivnih tkiva.Glukosamin sulfat je takodje namenjen tome,ali nisam koristio nista od toga tako da ti ne mogu vise pomoci.Inace,Tetive se obnavljaju,znam jer sam davno prekinuo onu koja pokrece mali prst,zasili je i sve je ki novo :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2006, 06:16:30 pre podne »
da..sve su to prepratai za to sto je sale naveo..ali tebi je potrebno MIROVANJE...neam preprata koji ce ti obnoviti tetivu...samo mirovanje..a prepratai su tu da ubrzaju proces..

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2006, 12:05:44 posle podne »
i sledeci put obrati paznju na zagrevanje da ne dodje do jos neke povrede.Bolje spreciti nego leciti...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2006, 12:37:23 posle podne »
Citat: markoni87
i sledeci put obrati paznju na zagrevanje da ne dodje do jos neke povrede.Bolje spreciti nego leciti...


Tako je
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2006, 12:52:16 posle podne »
Nakon povrede ja nisam odustao od treninga,radio sam samo zgibove i ruke sto se tice sklekova nisam mogao ni jedan sklek da uradim..Sada ih radim 50 u seriji bez problema-kao da sam se oporavio ali kada bi stavio opet 80 kg na bencu-pala bi neka operacija sigurno.Koliko je dovoljno ponavljanja i serija da radim sa 60 kg na benchu i sta da radim jos uz to?Razvlacenje bucicama mi smeta zbog povrede a propadanja radim bez problema.Unapred hvala za savet.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

j00j4nt200

  • Gost
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2006, 12:52:18 posle podne »
Jedan drug je isto pocepao tetivu tako sto se nije zagrejao i uzeo da radi bench. :(

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2006, 12:57:55 posle podne »
Sale,cuo sam za joint repair ali se najezim kada vidim kapsule. :x  Od suplemenata sam koristio samo Power Gainer-iskljucivo Waider-ove proizvode pa sam presao na Crash weight Gain.Razmisljam da kupim glutamin ,cuo sam da daje lep i pravilan oblik misica...Moze jos koja informacija o glutaminu?
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2006, 01:08:16 posle podne »
nije o glutaminu a mozda nije ni o povredi na bencu ali hajde....

svaki trening pocinjem sa minimum 10 minuta zagrevanja zglobova a onda...
ako radim grudi uradim nesto sklekova razne sirine (uski siroki ...) cisto da vidim da li sta boli da li sta zateze da se malo razbudim da prostruji krv....ako radim noge onda malo vozim bicikl sa promenljivim opterecenjem opet da malo osetim butine, listove da probije znoj...

i onda kada krenem da vezbam prve dve serije su opet kao neko zagrevanje 15 ponavljanja, 12 ponavljanja, nekada uradim i 20 cucnjeva bez opterecenja cisto da se kolena razmrdaju...

mozda je ziheraski, mozda je o 20 minuta izgubljenih od treninga ali bez toga ne pocinjem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2006, 03:11:55 posle podne »
Citat: t1000
Sale,cuo sam za joint repair ali se najezim kada vidim kapsule. :x  Od suplemenata sam koristio samo Power Gainer-iskljucivo Waider-ove proizvode pa sam presao na Crash weight Gain.Razmisljam da kupim glutamin ,cuo sam da daje lep i pravilan oblik misica...Moze jos koja informacija o glutaminu?
.....LEP I PRAVILAN OBLIK MISICA??????......a koji je ruzan i nepravilan????

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2006, 03:27:44 posle podne »
Pod lepim i pravilnim oblikom podrazumevam lepu definiciju misica a pod ruznim podrazumevam brzu nabacanu masu i vene preko sala (tako radi kreatin) Procitao sam da glutamin zauzima 60% aminokiselina u misicnoj masi i da je bitan za metabolizam proteina u organizmu.
Ja kada sam uzimao kreatin,a to je pilo pre 7-8 meseci pio sam ga sa sokom od jabuke i dekstrozom da bi se brze rastvarao i + pio sam nenormalno mnogo vode...Rezultat je bio ocigledan samo dzaba sve posle sam postepeno izgubio u snazi i srce mi je tokom trenininga jace "udaralo"... Pedjose,posto sada idem do AMG-a,da li ljudi hvale Optimum whey i da li je dobar za masu?
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2006, 03:31:46 posle podne »
Citat: t1000
Pod lepim i pravilnim oblikom podrazumevam lepu definiciju misica a pod ruznim podrazumevam brzu nabacanu masu i vene preko sala (tako radi kreatin) Procitao sam da glutamin zauzima 60% aminokiselina u misicnoj masi i da je bitan za metabolizam proteina u organizmu.
Ja kada sam uzimao kreatin,a to je pilo pre 7-8 meseci pio sam ga sa sokom od jabuke i dekstrozom da bi se brze rastvarao i + pio sam nenormalno mnogo vode...Rezultat je bio ocigledan samo dzaba sve posle sam postepeno izgubio u snazi i srce mi je tokom trenininga jace "udaralo"... Pedjose,posto sada idem do AMG-a,da li ljudi hvale Optimum whey i da li je dobar za masu?
.....

POD 1...on JE DOBAR U SVAKOM SLUCAJU...

POD 2..nemoj molim te da vise prasis ovakve,pa hajde necu da ih imenujem...

gle..imamo jedno pravilo na forumu....ako neznas onda pitaj..nemoj da lupas.....

LEPA DEFINICJA MISICA JE PO TEBI PRAVILNO OBLIKOVAN MISIC????

BRZO NABACAN MASA I VENE PREKO SALA??????

I ONDA TI JOS SA SIGRUNSOTI KONSTATUJES DA TO SVE RADI TJ KRIV JE KREATIN!!!!!

ZNACI..lepo te molim da se suzdrzis ovakivh komentara na dalje..

ok????

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2006, 03:32:17 posle podne »
Citat: t1000
... i vene preko sala (tako radi kreatin) ...


 8O  8O  8O  8O
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2006, 03:33:17 posle podne »
Citat: sasacg
Citat: t1000
... i vene preko sala (tako radi kreatin) ...


 8O  8O  8O  8O
...ok sale....smiri se...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povreda na bench-u
« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2006, 03:33:20 posle podne »
t1000 moras jos dosta da citas i da sredis neke stvari u glavi koje mislis da si naucio o suplementima
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!