Septembar 23, 2024, 12:31:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kinoa  (Pročitano 3252 puta)

Van mreže vendeta

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Kinoa
« poslato: Decembar 02, 2007, 08:25:46 posle podne »
KINOA:jedna je od nutritivno najvrednijih namirnica na planeti.kinoa je zitarica ,ali sadrzi proteine koji se lakse vare od proteina iz mesa i jaja.sto se tice kvaliteta nema neke bitnije razlike.najvaznije je to sto kinoa sadrzi svih osam esencijalnih aminokiselina,dok ostale zitarice sadrze najvise tri.kinoa je bogata dobrim nezasicenim mastima,a sadrzi manje ugljenih hidrata nego vecina ostalih zitarica.odlican je izvor gvozdja i ostalih minerala.iako se ova zitarica koristi vec 500 godina,nema je u rafovima nasih prodavnica,nakojima jos dominirajunutritivno mnogo iferiornije namirnice,poput kukuruza,krompira i pirinca.ipak danas je ova visokokvalitetna namirnica kultivisana u evropi,pa je mozete pronaci u vecini prodavnica zdrave hrane.kinoa je izuzetno zdrava ,vrlo ukusna i lako se priprema.ZELEO BI DA CUJEM VASE STRUCNO MISLJENJE O OVOME .DA LI JE OVO BAS TOLIKO ZDRAVO.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kinoa
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2007, 09:24:23 posle podne »
KINOA:jedna je od nutritivno najvrednijih namirnica na planeti.kinoa je zitarica ,ali sadrzi proteine koji se lakse vare od proteina iz mesa i jaja.sto se tice kvaliteta nema neke bitnije razlike.
cini mi se da je ovo boldirano kljucni deo recenice... jbg nemozess porediti proteine mesa i zitarica....jednostavno ne mozess... zvotinjskog i biljnog porekla...
drugo...zitarice se zna zasta se uzimaju - to je prvensveno zbog u.h. a kinoa kao sto si i sam rekao nema mnogo u.h.
ne znam da li se koristi u bodibidingu ili u sportskoj ishrani- to neko mozda kompetentiji zna..ali ja bih se pre drzao krompira i pirinca, ovsenih... kinoa mi ne deluje kao nesto  posebno...visse kao pronalazak tople vode... :lol:

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Kinoa
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2007, 11:29:45 posle podne »
KINOA:jedna je od nutritivno najvrednijih namirnica na planeti.kinoa je zitarica ,ali sadrzi proteine koji se lakse vare od proteina iz mesa i jaja.sto se tice kvaliteta nema neke bitnije razlike.najvaznije je to sto kinoa sadrzi svih osam esencijalnih aminokiselina,dok ostale zitarice sadrze najvise tri.kinoa je bogata dobrim nezasicenim mastima,a sadrzi manje ugljenih hidrata nego vecina ostalih zitarica.odlican je izvor gvozdja i ostalih minerala.iako se ova zitarica koristi vec 500 godina,nema je u rafovima nasih prodavnica,nakojima jos dominirajunutritivno mnogo iferiornije namirnice,poput kukuruza,krompira i pirinca.ipak danas je ova visokokvalitetna namirnica kultivisana u evropi,pa je mozete pronaci u vecini prodavnica zdrave hrane.kinoa je izuzetno zdrava ,vrlo ukusna i lako se priprema.ZELEO BI DA CUJEM VASE STRUCNO MISLJENJE O OVOME .DA LI JE OVO BAS TOLIKO ZDRAVO.

kakvo strucno misljenje, i kakve su to namjernice koje same po sebi mogu biti zdrave.. zdrava je izbalansirana ishrana jedino. a ako se neko bavi bbom, onda se zna sta i kako se radi... nema izmisljanja tople vode...


edit:   tek sad vidjeh da je i pirat spomenuo toplu vodu :).
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kinoa
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2007, 12:06:49 pre podne »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže zmajov

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Kinoa
« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2007, 01:23:47 posle podne »
ja sam citao o ovoj namirnici u BLIC ZENI   :)
kao preporucuju zenama sad je popularno u svijetu  i taj fazon , odmah mi je sve jasno bilo