Septembar 23, 2024, 06:25:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: pravilna ishrana - molim za pomoc  (Pročitano 6213 puta)

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
pravilna ishrana - molim za pomoc
« poslato: Novembar 06, 2007, 12:44:41 posle podne »
dugo sam na forumu, ne postujem , ali citam... znaci, prelistao sam sve teme... znam po nešto o ishrani, treningu itd... u teretanu sam krenuo pre 3 god (sa mnooogo pauza) tako da to nije ni pola god. kad se sve sabere... imam 17 god, visok sam 178cm i imam 85kg...
od ponedeljka sam baš baš aktivno krenuo u teretanu i rešio sam da ne prestajem dok se ne doteram kako ja hoću... (70kg)
za sada koristim samo unydine. treniram 5x nedeljno, (zbog škole, jedne nedelje idem idem u ter oko 14h, druge oko 19:30), kardio radim posle treninga.. još ne mogu HIT, ali planiram da ga radim u trajanju od 20min..
sve do sada je ok, ali moj problem je ISHRANA! odrastao sam u takvoj okolini gde se ne gleda ni šta ni koliko ni kada jedeš, tako da nemam nikakvu naviku oko pravilne ishrane... čitao sam teme, znam da treba da jedem 5 obroka, ali ne znam šta i kada da jedem, tako da se vama obraćam za pomoć. molim vas da mi ne pišete "pogledaj ovu ili onu temu" pošto sam sve već pogledao, ali moj problem je što ja ne mogu da spojim 5 obroka jer sam pre podne u školi (od 8 do 14), a kad idem posle podne, (od 13 do 19:30), znači, ako neko može da mi malo objasni, kada i šta treba da jedem i koliko UH da unosim itd...(znači nije bitno što se tiče cene itd, samo mi recite tačno koje namirnice)

i još nešto, da li bi valjalo da uz ovo uzmem neki visokoprocentni (iliti whey) protein?

puno hvala unapred!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2007, 01:18:33 posle podne »
Nisi dobro citao ali ajde...Whey je vise nego pozeljan,posebno za PWM
Ujutru ovsene,mleko,belanca...Pred spavanje posni sir...To je za pocetak,sad ono izmedju:posle ovog prvog obroka  mozes tunjevinu uz malo integralnog hleba npr,neko povrce,dalje- posle treninga npr.:belo pilece/teletina/riba,pirinac,salata...Posle opet mozes neka belanca,tunjevinu,malo nemasnog jogurta...Eto ukratko kako bi to trebalo da izgleda...
Problem u skoli resis tako sto poneses sendvic od integralnog hleba sa belim mesom ili tunjevinom,mozes da dodas nekoliko belanaca bez problema,ili malo jogurta...Sve se moze...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže student

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2007, 10:27:30 pre podne »
uf,pa mlad si.kada ces nesto moci ako ne sada.moze sve da se organizuje samo ako imas volje.
polako menjaj navike i bices ko za "zenidbu".
mleko,sir i jogurt

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2007, 10:05:41 posle podne »
evo, neki dan pre postavljanja teme sam počeo kao da jedem pravilno (ali, opet nije to to kad ja moram nešto da pojedem pre podne, da bih mogao da treniram, a da to bude nešto kvalitetno...), treniram redovno, nekako mi se čini da samo dobijam masu... da su mi ruke sve veće, a ne primećujem da sam smršao...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2007, 03:06:57 pre podne »
evo, neki dan pre postavljanja teme sam počeo kao da jedem pravilno (ali, opet nije to to kad ja moram nešto da pojedem pre podne, da bih mogao da treniram, a da to bude nešto kvalitetno...), treniram redovno, nekako mi se čini da samo dobijam masu... da su mi ruke sve veće, a ne primećujem da sam smršao...

Sta jedes?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2007, 10:13:26 pre podne »
1. oko 7h (pre škole) musli sa mlekom (ella mleko)
2. moram nešto da pojedem u školi pošto posle toga odmah idem na trening, znači, neki senvič ili nešto (znam da je to očajno)
3. oko 15:30-16 posle treninga: belo meso (kuvano) ili tunjvina i neka salata, neko povrće...
4. oko 18-18:30: isto u tom fazonu nešto... meso neko ili tako nešto i neko povrće... (ili podelim 3. obrok na 2 dela... da se ne najedem odmah kad dođem sa treninga, nego jedem 2x)
5. oko 21h ili popijem mleko ili neka tunjevina... sve zavisi kako kad....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2007, 11:41:43 pre podne »
pokusaj da ubacis malo varanja sa UH da ti nije stalno isti i konstantan unos istih..

telo ti se naviklo i tacno zna sta ces u koje doba dana da radis...to je problem.

probaj da menjas..variraja...varaj....telo je cudna masina ali isto tako veoma lako mozes da ga prevaris i zbunis..

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2007, 09:17:35 posle podne »
da ne bih otvarao drugu temu, pitaću ovde...

prošlo je jedno mesec dana od kad sam počeo da treniram... malo se primećuje razlika, tj. imam više konticije, malo su mi se napumpale ruke... i to je to... a moj NAJVEĆI problem je stomak i struk!

znam da treba da radim kardio, i radim ga... ali nema šansi da se i jedan milimetar smanji struk... plašim se da mi je još i veći nego pre... trbušnjake radim, ali ne nešto preterano jer mislim da mi to neće ništa posebno pomoći dok prvo ne otklonim salo sa stomaka... ŠTA RADIM POGREŠNO?

a, da, unidyne sam skoro popio i posle toga prekidam sa burnerima, pijem samo whey i glutamin posle treninga (od skoro)

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2007, 09:22:07 posle podne »
Da nevaras ti malo sa slatkim,ili masnim(beli hleb margarin pa onda na to podrigusa,prste da polizes)? 'PEPSI' ili kokiska i ta sranja?

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2007, 09:25:11 posle podne »
Tek sad sam primetio,kako ti trbusnjaci nece pomoci?Pravilna ishrana plus kardio plus trbusnjaci ali moras da variras ,nesmes isto uvek a drugo nije ti organizam na dugme on sve pamti nemozes sad da ga iskljucis i kazes e sad hocu ovako a ne onako,mesec dana je premalo.

Van mreže petar90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2007, 11:45:16 posle podne »
Da nevaras ti malo sa slatkim,ili masnim(beli hleb margarin pa onda na to podrigusa,prste da polizes)? 'PEPSI' ili kokiska i ta sranja?

ne, ne, NE!!! ne varam! znaci, ovo je jedan od retkih slučajeva kad baš imam volju i želju da istrajem! znači 100% ne jedem ništa sa strane što ne bi smelo!

a i to što kažeš... mesec dana je baš malo vremena, ali ja baš baš nikakvo "poboljšanje" ne primećujem.. možda čak i blago pogoršanje situacije... :(

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2007, 03:04:21 pre podne »
a mjesec dana tek, sta si ti ocekivo sad, da se odma sasusis?
sto se tog jelovnika gore tice izbaci to mlijeko,sendvice i junk food pa se stanje nece pogorsavati. unos proteinske hrane da je visok i carbs rotation. to ti je to sva filozofija...
kakvi su ti treninzai i cardio?
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #12 poslato: Novembar 27, 2007, 03:16:08 pre podne »
a i to što kažeš... mesec dana je baš malo vremena, ali ja baš baš nikakvo "poboljšanje" ne primećujem.. možda čak i blago pogoršanje situacije... :(


mesec dana nije malo vremena....to je sasvim dovoljno da se naprave dobri rezultati,za 10 dana mozes svasta da uradis a kamoli za mesec.....a to sto ne primecujes nikakvo poboljsanje znaci da ne radis sve kako treba....

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #13 poslato: Novembar 27, 2007, 09:51:07 pre podne »
sa celnom i efom ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: pravilna ishrana - molim za pomoc
« Odgovor #14 poslato: Novembar 27, 2007, 02:46:12 posle podne »