Septembar 23, 2024, 08:28:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI  (Pročitano 5233 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« poslato: Oktobar 31, 2007, 11:24:41 posle podne »
MILORAD GAJOVIĆ ZABILJEŽIO TREĆU POBJEDU NA SVJETSKOM PRVENSTVU U BOKSU

Sad za medalju i OI

Boško Drašković pokraden u meču sa Marokancem Saidom Rašidijem


PODGORICA - Milorad Gajović, naš predstavnik u teškoj kategoriji, u noći između utorka i srijede, zabilježio je i treću uzastopnu pobjedu na amaterskom prvenstvu svijeta u boksu, koje se održava u Čikagu. U dramatičnoj borbi on je eliminisao Stefana Simonsa iz Škotske, nokautom pri kraju četvrte runde.
- Bio je to strahovit meč, pun obrta, jakih udaraca i prave drame među konopcima - rekao nam je u telefonskom razgovoru Dragan Đuričković, selektor  reprezentacije Crne Gore. - Međutim, u samoj završnici Svjetskog prvenstva, baš kao i na drugim velikim takmičenjima, počele su sudijske kalkulacije. Iako je Gajović bio bolji, on je po bodovima gubio ovaj meč, pa sam mu između treće i četvrte runde rekao da ide na sve ili ništa. Čim je krenuo iz ugla Gajović je posljednjim atomima snage prosto rešetao protivnika i samo četrnaest sekundi prije isteka četvrte runde, konačno, ga nakautirao.
Iako se plasirao među osam najboljih teškaša na svijetu, Milorad Gajović još nije izborio olimpijsku vizu. Naime, baš na ovom šampionatu Komitet AIBA donio je odluku da u teškoj, super teškoj kategoriji na Olimpijadu putuju samo po četvorica prvoplasiranih, jer je domaćin Olimpijade tražio da u ovim kategorijama ima svoje predstavnike, što je udovoljeno.
Sljedeću borbu, koja će u stvari biti borba za medalju i odlazak za Peking Gajović će imati u noći između četvrtka i petka, a njegov novi protivnik zove se Klemente Ruso. To je Italijan koji je do sada takođe zabilježio tri pobjede. Prvo je savladao Engleza Danijela Pricu, zatim Viktora Lukasa iz Češke i na kraju Aleksandra Poverkova, Rusa koji brane boje Njemačke.
- Gledali smo taj meč i vidjeli da je Italijan mnogo bolji nego što se pretpostavljalo - nastavlja Đuričković. - U normalnim okolnostima bio bih siguran da će se Gajović kvalifikovati za polufinale. Ali, ovdje se ne boksuje samo u ringu već mnogo više pored ringa. Bojim se italijanskog sudijskog lobija, a to znači da i u narednom susretu naš takmičar mora ići na nokaut.
Da su sudije počele veliku igru, odnosno da već određuju ko će doći do medalje pokazao je i meč između Boška Draškovića i Marokanca Saida Rašidija, u srednjoj kategoriji. Nikšićanin je bio ubjedljivo bolji tri runde i očekivala se njegova sigurna pobjeda. Ali, umjesto da mirno privede meč kraju, u posljednja dva minuta, odnosno četvrtoj rundi, sudije su samo dodavale poene njegovom protivniku i uspjele da dovedu rezultat na 16:12 u korist Marokanca.
- To je bila prava krađa na ringu - rekao nam je u telefonskom razgovoru Rašo Radusinović, čovjek koji je mnogo mečeva imao i u amaterskoj i profesionalnoj konkurenciji. - Drašković je pružio borbu života. Nikada ga nijesam vidio bolje. Ali, šta to vrijedi kada su sudije pokvarile slavlje ne samo u redovina naše bokserske ekspedicije već i među brojnim navijačima koji su bili u dvorani u Čikagu.
Ipak, Boško Drašković, koji je pokazao da je izuzetan talenat, imaće priliku da obezbijedi odlazak na Olimpijadu poslije turnira koji će se početkom naredne godine održati u Italiji.

Napisao: D.PEROVIĆ
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2007, 11:25:20 posle podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2007, 11:32:21 posle podne »
Svaka cast! :D :D :D


Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2007, 11:44:46 pre podne »
jel zna neko sta su uradili Zoran Mitrovic i Marceta?Nocas su imali meceve bas me zanima sta su uradili.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2007, 12:09:26 posle podne »
Mitrovic je izgubio od Jacka Culcay-Ketha koji se bori za Njemacku, cini se ubjdljivo, 39:12.

Marceta je takodje porazen od Daniela Beahana iz Austrije sa 23:10.

Nazalost na SP lobiji i politika igraju vaznu ulogu, male federacije cim udju u konkurenciju za dobre plasmane su cesto na meti sudija, i malo je reci, i njihovog lopovskog bodovanja, naravno ne tvrdim da je to u pitanju kod ove dvojice srpskih boraca bio slucaj, ali da se desava, desava se sigurno, i jedini nacin da neko iz malih federacija dodje do medalje je da dobija sa KO, kao sto je to uradio Gajovic...

 :evil: :evil: :evil:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2007, 12:24:14 posle podne »
e steta:-(.mada koliko sam upucena mislim da je Mitrovic obezbedio ucesce na olimpijskim igrama u Pekingu.

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2007, 12:25:02 posle podne »
p.s. Vladar hvala na informacijama:)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2007, 01:15:13 posle podne »
Nazalost, vjerujem da Srpski bokseri nijesu uspijeli da obezbjede ucesce na OI.

Da bi to ostvarili morali su da se plasiraju medju 4 najbolja.

Do ove godine je uvijek bio dovoljan plasman u 8 najboljih, ali izgleda da su Kinezi kao domacini igara trazili posebne uslove za svoje borce i u tome im je udovoljeno, sto je van pameti, ali kao sto rekoh politika i snaga pojedinih federacija igra mnogo vecu ulogu od vjestine i snage ovih boraca.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #8 poslato: Novembar 01, 2007, 02:21:36 posle podne »
Srbija bez boksera u Pekingu


Srpski bokseri Zoran Mitrović i Mane Marčeta nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Svetskog šampionata u Čikagu, pa samim tim ni da obezbede vizu za Olimpijske igre koje će se naredne godine održati u Pekingu.

Zoran Mitrović je u osmini finala velter kategorije poražen od Nemca Džeka Kulčaja Keta na poene 39:12 (5:2, 7:5, 11:3, 16:2). Naš predstavnik bio je ravnopravan protivnik u prve dve runde, međutim u trećoj i četvrtoj ga je sustigao umor, pa je Nemac stigao do ubedljivog trijumfa.

Mane Marčeta je boksovao u superteškoj kategoriji i bolji od njega bio je prvak Australije Danijel Beahan sa 23:10 (3:2, 4:6, 12:0, 4:2). Poput Mitrovića, i Marčeta je u prve dve runde prikazao sjajnu borbu, ali je u ključnoj trećoj dozvolio Australijancu da ostvari veliku prednost pomoću koje je stigao do četvrtfinala.

Porazima Mitrovića i Marčete, Srbija je ostala bez predstavnika na Svetskom šampionatu u Čikagu, a samim tim i bez mesta na Olimpijskim igrama u Pekingu sledećeg leta.


izvor: B92
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: SP u Boksu - Gajovic za medalju i put na OI
« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2007, 12:57:41 pre podne »
Gajović poražen

Naš reprezentativac izgubio na poene od Italijana Rusa


Milorad Gajović, naš jedini reprezentativac koji je ostao na ringu u Čikagu, na Svjetskom amaterskom prvenstvu u boksu, nije uspio da se domogne polufinala. U meču sa Klementeom Rusom iz Italije Gajović je poražen na poene, tako da je ostao i bez medalje, a nije se kvalifikovao ni za Olimpijske igre iduće godine u Kini. Istina, stameni Nikšićanin, koji je nastupao u teškoj kategoriji, šansu da se domogne Pekinga imaće početkom iduće godine, na dva kvalifikaciona turnira.

Poslije tri izvanredne borbe, očekivalo se da će Gajović u meču protiv italijanskog reprezentativca, takođe, pružiti dobru partiju i uspjeti da preskoči još jednu prepreku. Ali, ispostavilo se da je Ruso, ipak, mnogo bolji bokser nego što se mislilo. Uostalom, nije slučajno što je i on, prije borbe sa našim takmičarom, preskočio tri prepreke, a savladao je i jednog ruskog boksera, koji je branio boje Njemačke.

U prvoj rundi, očigledno su protivnici ispitivali jedan drugog, pa je elektronika zabilježila samo jedan udarac i to u korist italijanskog boksera. U drugoj rundi razlika se povećala na 5:0, da bi u 3. rundi Klemente Ruso, bio mnogo bolji i uspio da povede sa 12:0. Prosto nevjerovatno da naš bokser u prve tri runde nije zadao ni jedan udarac. Njemu je preostalo da u posljednjoj, 4. rundi, ide na nokaut, ali mu to nije uspjelo, jer se Ruso vješto izvlačio iz neugodnih situacija, da bi na kraju slavio ubjedljivu pobjedu sa 15:3 u poenima.
   
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me