Septembar 29, 2024, 11:18:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Konfiguracija  (Pročitano 13934 puta)

Van mreže blacki..

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 19, 2007, 04:57:58 posle podne »
gle samo sam rekao,ako ce vec da kupuje 5000+ amd,da mu se vise isplati intel kuzis :)
ja iznad 4000+ amd max 4400+ nebih isao jer nije isplativ
To odaziv memorije i to,gle moj intel ide sa bilo kojom memorijom do 3gh bez ikakvih problema,naravno njemu nema potrebe da overclokira,ako sam slusa glazbu,gleda filmove i net
ja bi za to jednostavno kupio celerona ili semprona s 2gige rama i nekom grafickom koja ima digitalni izlaz za lcd njemu nista vise netreba

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 19, 2007, 05:31:11 posle podne »
Rashoo Rashoo Rashooo.. WuuuW go rasha.. :D :lol:

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 20, 2007, 01:49:00 posle podne »
Citat
To odaziv memorije i to,gle moj intel ide sa bilo kojom memorijom do 3gh bez ikakvih problema
Pa ko kaze da ti procesor ne radi na 3 GHz... Problem je sto memorija ti radi na 400MHz... A procesor uzima podatke iz memorije... Pa koliko procesor ceka RAM??? 8 puta, znaci brzina mu je 8 puta manja, jer samo jedan taktni ciklus vrsi obradu, a ostalo ceka na podatke...  Naravno zbog toga postoji kes memorija koja cita iz RAM-a i vrsi pretpostavke koji je sledeci podatak koji treba za CPU... Kes je brzi, recimo da radi na 800 MHz... Naravno sad ti pitas, pa sto nije ceo ram napravljen kao kes... Pa zato sto je kes 10 puta skuplji... To tako radi... Tehnologija je takva da memorija trenutno radi na toj frekvenciji... I dok se to ne poboljsa, nema potrebe za brzim procesorom...

Van mreže blacki..

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 20, 2007, 08:23:19 posle podne »
a jesi cuo za overclok memorije,

gle rasho sve ja kuzim,samo sam rekao ako ce vec da ide na athlona 5000+ da kupi intela 4400 jer je on jaci i na normalnim postavkama
po meni iznad 4400+ amd se ne isplati


evo ja imam kingston 2 gige koja radi na 533mhz i prezadovoljan sam s njima,a mogu ih digniti na 800mhz bez problema

Spartak

  • Gost
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 20, 2007, 11:27:45 posle podne »
ne smaraj :)

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 21, 2007, 03:16:44 posle podne »
za
Citat
To odaziv memorije i to,gle moj intel ide sa bilo kojom memorijom do 3gh bez ikakvih problema
Pa ko kaze da ti procesor ne radi na 3 GHz... Problem je sto memorija ti radi na 400MHz... A procesor uzima podatke iz memorije... Pa koliko procesor ceka RAM??? 8 puta, znaci brzina mu je 8 puta manja, jer samo jedan taktni ciklus vrsi obradu, a ostalo ceka na podatke...  Naravno zbog toga postoji kes memorija koja cita iz RAM-a i vrsi pretpostavke koji je sledeci podatak koji treba za CPU... Kes je brzi, recimo da radi na 800 MHz... Naravno sad ti pitas, pa sto nije ceo ram napravljen kao kes... Pa zato sto je kes 10 puta skuplji... To tako radi... Tehnologija je takva da memorija trenutno radi na toj frekvenciji... I dok se to ne poboljsa, nema potrebe za brzim procesorom...
zasto bi memorija radila na 400 ttt
For me , life is continously being hungry.

Van mreže blacki..

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 21, 2007, 09:17:22 posle podne »

Van mreže blacki..

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 21, 2007, 09:18:55 posle podne »
weasel zato sto kada se overcloka procesor ako nije dobra memorija onda ona pada s mhz

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 22, 2007, 01:36:12 posle podne »
Citat
weasel zato sto kada se overcloka procesor ako nije dobra memorija onda ona pada s mhz
Ne laprndaj... Sve mi se cini da ti pricas o necemu o cemu pojma nemas i ne znas kako u stvari racunar radi... Cujes.. Ako nije dobra memorija, onda joj opada frekvencija...

Citat
zasto bi memorija radila na 400 ttt
Pa zato sto brze ne moze... Iz prostog razloga, sto se u pc masinama koriste dinamicka ram memorija za operativnu iz razloga jer je za jedan bit potreban samo jedan tranzistor... To ima i svoju manu, posto se informacija cuva na jako malom kondenzatoru, a on sa vodovima stvara kapacitivni razdelnik, informacija bi se posle nekog vremena izgubila, za to se te memorije moraju osvezavati... A do ogranicenja frekvencije mozes i sam zakljuciti, ako pogledas kako se kondenzator puni i prazni, ma koliko bio mali to nikako nije trenutno...
Citat
evo ja imam kingston 2 gige koja radi na 533mhz i prezadovoljan sam s njima,a mogu ih digniti na 800mhz bez problema
Bez problema?? Gle, proizvodjac ti garantuje da to radi na koliko pise... Ti radi sa njom sta hoces... To da bi overklokovao moras pojacati i napon napajanja=> grejanje, veca potrosnja, psmanjen rok trajanja... Uz to i sigurno povecanje broja gresaka, a sto je i vrlo verovatno do uistenja podataka... Sretno...

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 22, 2007, 02:42:59 posle podne »
Nisam pratio ceo topic ali ako ti kazes da neka memorija ne znam koja radi na 400 ok
ali ako kazes da je najbrza memorija 400mhz onda si zasotajes vise godina
For me , life is continously being hungry.

Van mreže blacki..

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 22, 2007, 05:42:45 posle podne »
necu se svadjati vidim ti si kao neki naucnik jbt

nasta sam mislio da memorije mhz opadaju jer procesor nemoze izvuci vise mhz pa onda sam smanjis memoriju da podignes procesor na jos vecu mhz
naravno mora se imati dobra ploca i napajanje,a memorija smanjen vijek trajana svasta ti ce naravno grije se kada se overclokira,a da je to nesto previse opasno nije lol



ali e4400 ide na 3.0ghz bez ikakvog problema i to na stock kuleru

a to da memorija radi na 400mhz neznam bas

i nemam vise namjere da pisem,kao sto sam objasnio amd 5000+ je govno za intel e4400 a intel je svega malo skuplji,a s tim da se lako overclokira itd
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2007, 05:46:15 posle podne blacki.. »

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 23, 2007, 01:43:05 posle podne »
Citat
amd 5000+ je govno

Toliko o ovoj temi....

Van mreže BladesEyeZ

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 24, 2007, 08:43:39 pre podne »
A covek je samo hteo novu konfiguraciju ....sale sta si uzeo do kraja

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:26:57 pre podne »
A covek je samo hteo novu konfiguraciju ....sale sta si uzeo do kraja

Sale jos nista nije uzeo :lol:

Mozda ostavim ovo sto imam vec 4 god da mi obavlja osnovno:AMD Athlon 2200+,MSI KT4AV,512 Ram,80Gb hard,GeForce 4... i uzmem neki notebook,npr. Acer Aspire 7720G-302G32Mi :lol: :lol:


ili mozda ipak ne... :twisted: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Spartak

  • Gost
Odg: Konfiguracija
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:46:44 pre podne »
odradi jedan dobar ciklus i to je to,yebes komp...:)