Oktobar 23, 2024, 12:19:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.763 tema - 20.969 članova - Poslednji član: ubita
X3MShop banner

Autor Tema: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!  (Pročitano 4028 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« poslato: Oktobar 18, 2007, 03:30:03 posle podne »
Na americkim bodybuilding forumima se kao i na nasem vodi prica o sudjenju, po meni vrlo zanimljivu i kostruktivnu, kao i uvijek ima gospodin Sarcev, stoga vam je i prenosim ovdje. U tekstu koji slijedi Milos se osvrnuo na plasmane na Mr O 2007. ali i dao zanimljive komentare i apostrofirao cemu bi sudije trebale da posvete paznju.

---------------------------

Pitanje: Milose da ste vi sudija kako bi izgledao vas TOP 10 Mr O 2007!?
 

MILOS SARCEV:

EVO KAKO JA VIDIM PLASMANE NA MR O 2007:

1/2/3- Dennis Wolf
1/2/3- Victor Martinez
1/2/3- Dexter Jackson

Zaista bih trebao da vidim ovu trojicu u direktnim komparacijama kako bi mogao biti siguran – ali ova trojica su TOP 3!

4/5 - Johnnie Jackson
4/5 - Melvin Anthony

6/7 - Gustavo Badell
6/7 - Jay Cutler

8 - Ronnie Coleman

9/10/11 - Hidetada Yamagishi
9/10/11 - Ronnie Rockel
9/10/11 - David Henry

12 - Darrem Charles

13- Silvio Samuel

itd...

Ove plasmane dajem samo prema izgledu tijela ovih takmicara, a ne uzimajuci u obzir politiku. I kada budem imao vremena spreman sam da elaboriram svakog takmicara i plasman koji sam mu dao.


Pitanje: Jedino sto mi strci u cijeloj prici je da je Hidetatada u opsegu 9/10/11 pozicije a Silvio skroz dolje na 13-toj poziciji. Da li mozete objasniti ovaj slucaj?

MILOS SARCEV:
Naravno, vrlo rado... i molim te da ne zaboravs da sam trenirao obojicu mjesecima na dnevnoj osnovi, i vidio sam ih jednog pored drugog nebrojeno puta...

Silvio je FENOMENALAN BODYBUILDER PO SVAKOM PITANJU, a time sto sam ga stavio NIZE apsolutno ne znaci da mu se zbog bilo cega svetim (sto neki mogu pomisliti...)

Vjerujem da je umnogome pokvario svoj balans – i da njegove noge sada zaista nadjacavaju gornji dio tijela u mnogim pozama...
Njegova ledja su takodje znacajno manja i u nekim mjestima meksa nego sto je to bio slucaj ranije ove godine... sto bi se moglo reci i za njegov citav gornji dio tijela.

Pogledajte njegove fotografije sa Ironmana, Sacramenta, Arnold Classica i poredite ih sa Europa show (koji je osvojio) i Olympie...

Kada podigne svoje ruke (prednji i zadnji dupli biceps)  jasno se vidi koliko je sitan njegov torzo u poredjenju sa nogama...+ sto je iznandjujuce njegove sjajne ruke ne izgledaju vise impresivno jednom kada ih podigne...
Ono sto se cini fenomenalna ruka (u donjoj poziciji) postaje ruka ispod prosjeka kada je u duploj biceps pozi.. (Potpuno obrnuto od Hidea - cije ruke postaju nevjerovatne)

Tako da je :
#1 – problemi sa balansom (prevelike noge za gornji dio tijela)
#2 – torzo prilicno mali i uzak
#3 – listovima potrebno mnogo rada
#4 – podignute ruke – nijesu impresivne
#5 – lat spread – nedovoljno sirok
#6 – u poziranju iako je napredovao jos uvijek NIJE na profesionalnom nivou
#7 – jos uvijek pravi «greske» dozvoljavajuci da mu se stomak opusti na bini (nekada dovoljno dugo da se to i fotografise... pogledaj slike komparacija)

Samo sam naveo neke...

Hide takodje nije savrsen (niko nije savrsen... osim mene naravno – ali to je neka druga prica) ali on je bio misicaviji, debljih misica, siri (da, siri iako ni Hide nije pretjerano sirok...), puniji... sa boljim prezentovanjem na bini, boljim pozingom....

Runda simetrije:
Prednja, obije strane i zadnja relax – Balans (Hide), oblik (Silvio), kondicija (nerjeseno), muskularnost (Hide), presentovanje (Hide)

Prednja dupla biceps: Hide

Zadnja dupla biceps: Hide

Prednji lat spread: neki daju prednost Silviu...neki Hideu (mogli bi dublje analizirati)

Zadnji lat spread: neki daju prednost Silviu...neki Hideu (mogli bi dublje analizirati)

Grudi bocno: Hide (Silvio je dobar u ovoj pozi – ali sveukupno impresije idu Hideu...i govorim o svakom aspektu bodybuildinga koji uzimam u obzir kada sudim)

Bocni triceps: jednak kod obojice

Stomak noge: Silvio

Najmisicavija: obojica su blizu

Pozing rutina: Hide


Sudjenje bi trebalo da obuhvati:

1- OBLIK, BALANS, ESTETICNOST, SIMETRIJU, EKSTREMNI V-OBLIK, RAVNI I DUBOKI TRBUSNJACI, LJEPOTA TIJELA, ZDRAVU KOZU... I ZDRAV SVEUKUPNI IZGLED... KAO JEDAN ASPEKT SUDJENJA

2- KONDICIJA, MUSKULARNOST, EKSTREMNO VITAK IZGLED, NEDOSTATAK VODE, SEPARCIJE, STRIACIJE, "TIE-INS", "GRAINY-NESS", CVRSTOCA, ZATEGNUTU KOZU, "SHREDDED-NESS", i ostale EKSTREME slicne prirode...
Ali ja bih uzeo u obzir i pohranjivanje misicnog glikogena – i PUNOCE kao dijela kondicije mnogo prije nego li aspekat miscne mase kod sudjenja.

3- MISICNA MASA, KRUPNOCA MISICA, SIRINA, OKRUGLOST MISICA (moglo bi da se uzima u obzir kao #1 takodje...)... i ostali ekstremi slicne prirode...

4- PREZENTACIJA, POZING, MOGUCNOST DA SE TIJELO PRIKAZE ONAKO KAKO BI TREBALO DA IZGLEDA (ne ostavljajuci prostora da neki RAZMISLJAJU o odredjenom tijelu kako bi ono moglo izgledati da se na pravi nacin prezentuje...), GRESKE TOKOM SLOBODNOG POZINGA (#1 – mnogi takmicari zaboravljaju da stisnu odredjene misice... i cesce ce sudije ici sa sledecom konstatacijom: "pa, da je Jay stisnuo svoje noge u petak vece tokom prejudginga – izgledao bi bolje tako da cu mu dati ovu pozu jer ja znam kako izgldaju njegove noge i njegovo tijelo kada on korektno pozira", #2 – mnogi takmicari imaju svoj trudnicki show... a to je veliko "no, no", #3 – takodje mnogi ne uspiju da pronadju najbolji nacin da izvode odredjene poze... itd ...itd), PREZENTOVANJE NA POZORNICI  (stojati u liniji PERFEKTNO U SVAKOM TRENUTKU), ODRADITI POZE SA AUTORITETOM I SAMOUVJERENOSCU, DOBRO KOREOGRAFIRANE RUTINE sa perfektnim tranzicijama, POKAZIVATI TIJELA KAKO BI SE ISTAKLA SNAGA TIJELA (a ne slabosti... Mnogi ne shvataju da se RUNDA POZINGA ne ocijenjuje zbog pozinga ili pokreta.. debeli, van forme baletani ili profesionalni plesaci van forme nebi trebali da osvajaju ovu rundu zbog svojih plesackih sposobnosti...)
Pozing runda je RUNDA TIJELA gdje takmicari trebaju da pokazu svoje kvalitete KORISTECI POZE KOJE NIJESU OSNOVNE i koje na njihova tijela bacaju novi izgled po kojima oni zele da budu prepoznati... Tako da, bodybuilderi SA DOBROM esteteikom ce naglasak baciti na ljepotu svojih tijela, esteticni izgled, savrsen oblik, simetriju i balans radeci TACNO ONE POZE koje bi naglasile TE KVALITETE.

Momci u dobroj kondiciji ce prezentovati svoja isjecena tijela pozama koje ce najbolje prikazati takvo nesto (ili mozda sakriti celulit?)... a izuzetno misicavi momci bi trebali raditi mnogo misicavih poza, momci sa krupnim misicima ce upravo prezentovati krupnocu istih, siroki momci ce forsitrati sirinu, V- tipovi ce naglasak u pozingu dati na svoj V-oblik itd... itd...

Ako neko uspije da prezentuje svoje jake strane TADA I SAMO TADA mozemo reci OK – on bi trebao da bude visocije plasiran ZGOG OVOG (esteticnost, balans, simetrija) ili ONOG RAZLOGA (dobra kondicija, misicavost, velicina, sirina, krupnoca...)..
Ali mnogo puta navijaci imaju sliku od svog favorita KAKO GA PAMTE OD RANIJE – iako je na bini samo "sijenka" ranijeg tijela – i ipak ta "sijenka" dobija onaj broj poena koji mu "sentimentalno raspolozene sudije" dodijele na racun "starih zasluga" tako da i sudije kao i navijaci uzimaju u obzir izgled koji bi mogao biti da je taj neko dosao potpuno pripremljen.

MORAMO POCETI OCIJENJIVATI TAKMICARE NA DAN TAKMICENJA BEZ OBZIRA NA IME, RANIJE USPJEHE... ITD... POLITIKE...


Malo sam u zurbi, ali naknadno cu se vratiti na ovu temu... ili jos bolje – MOZDA SVI ZAJEDNO MOZEMO ZAPOCETI TEMU OKO SUDJENJA – i NE raspravljati se sa sudijama i federacijom... Ne da bismo kritikovali, vec DA POCNEMO POMAGATI OFICIJALNIM LICIMA KAKO BI NASLI NAJBOLJI NACIN DA SE SUDI NATJECANJE...

Kako bi smo POTPUNO bili objektivni, ili subjektivnost sveli na minimum, svi mi (KOJI VOLIMO BODYBUILDING, TAKIMCARI I NAVIJACI) trebali bi da imamo ideju ZBOG CEGA su odredjeni takmicari bolje plasirani od drugih...

Sudije bi trebale da budu sposobne da objasne ZASTO su Jaya stavili ispred DRUGIH takmicara na Mr O 2007.

Da li su vidjeli da je on bolji u sledecem:

1- OBLIK, BALANS, ESTETICNOST, SIMETRIJU, EKSTREMNI V-OBLIK, RAVNI I DUBOKI TRBUSNJACI, LJEPOTA TIJELA, ZDRAVU KOZU... I ZDRAV SVEUKUPNI IZGLED!?

Mislim da nijesu... smatram da su mnogi pobjedili Jaya u ovom dijelu.


2- KONDICIJA, MUSKULARNOST, EKSTREMNO VITAK IZGLED, NEDOSTATAK VODE, SEPARCIJE, STRIACIJE, "TIE-INS", "GRAINY-NESS", CVRSTOCU, ZATEGNUTU KOZU, "SHREDDED-NESS", i ostale EKSTREME slicne prirode...
Ali ja bih uzeo u obzir i pohranjivanje misicnog glikogena – i PUNOCE kao dijela kondicije mnogo prije nego li aspekat miscne mase kod sudjenja.

Takodje ne vjerujem da je bio bolji ni u ovom dijelu – PONOVO...


3- MISICNA MASA, KRUPNOCA, SIRINA, OKRUGLOST MISICA (moglo bi da se uzima u obzir kao #1 takodje...)... i ostali ekstremi slicne prirode...

Mozda je ovo u pitanju? Mozda je ovo sveti gral bodybuildinga – VECE JE BOLJE I NISTA DRUGO NIJE VAZNO!?


4- PREZENTACIJA, POZING, MOGUCNOST DA SE TIJELO PRIKAZE ONAKO KAKO BI TREBALO DA IZGLEDA

Opet.. ne mislim da je ni ovdje bio najbolji...


Znaci, pomognimo sudijama... tako cemo ultimativno pomoci i nasem sportu.

Dajte vase misljenje... i mi cemo RIJESITI PROBLEM – vrlo lako...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2007, 03:34:33 posle podne »
Bravo Vladane, odlican si posao odradio sa ovim prevodom!

Way to go bro! :D :D :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2007, 06:21:31 posle podne »
Zanimljivo...Fantastican text :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.497
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2007, 09:46:11 posle podne »
Mislim da ce mnoogi u ovom textu saznati stvari o kojima treba razmisliti o buducim sudjenjima!
Vladar..kao i uvek pravi pogodak sa textom! Thanks! :wink:

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.859
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2007, 11:51:29 posle podne »
Vrlo temeljno.Bilo bi fantasticno videti jedan okrugli sto gde bi se vodio jedan ovakav razgovor,a akteri da budu Milos,Carls Glas,mozda Li Labrada(smatram da je uvek imao nesto argumentovano i pametno reci)i aktuelne sudije IFBB-a.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2007, 02:12:01 pre podne »
Bravo, svaka cast za tekst.

A bravo iza Milosev top ten. Sve je rekao.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.340
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: MIlos Sarcev - Sudjenje na takmicenjima!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2007, 05:47:18 pre podne »
Mislim da ce mnoogi u ovom textu saznati stvari o kojima treba razmisliti o buducim sudjenjima!
Vladar..kao i uvek pravi pogodak sa textom! Thanks! :wink:

ja i big vlad smo pricali o tome...i doslo se do zakljucka da ovaj text treba da se sredi..bas iz tih razloga brate sto si TI NAVEO....

e sada......neka se svako nadje.

U SVKOM SLUCAJU...MOZEMO I U HISTORIJU DA SE VRATIMO..NA NASSA TAKMICENJA...

GEM-SET.MEC !!!!!!!!!!!

thnx vladar