Septembar 20, 2024, 03:33:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kombinacija suplemenata???????????????????  (Pročitano 14414 puta)

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2006, 08:58:24 posle podne »
Citat: Buki
Da sam na tvom mestu, umesto glutamina bi uzeo multivitamine, multimenaral, b kompleks, C i E vitamin.

Pozdrav



Hvala Buki, ali ako budem kupio kvalitetene minerale i vitamine, jakih firmi ode mi dosta kesa na to. Jebi ga. Ja nekako uvek dajem prednost kreatinu, wheyu i aminu. Mada si ti definitivno u pravu. Vitamini i minerali su mi neophodni. A sta mislis o onim sumecim tabletama sa kompleksima vitamina i minerala? Ili kupovina Beviplexa u apoteci, vitamina C i tako neke malo socijalnije varijante  :D Valjda i one vrse posao   :roll: Pozdrav

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2006, 09:05:29 posle podne »
Citat: sasacg
Umesto glutamina-NE!Sve ovo zajedno sa whey,crea,gluta...-DA!Nisu vitamini,minerali toliko skupi da bi se odrekao glutamina zbog toga

Hulk,razumem te u potpunosti :D klasicna trka sa vremenom :D 3 grama bi bila neka solidna vrednost za napredak.Jedini nacin da postignes ono sto zelis(povecani unos proteina) je da "podebljas" ishranu :D :D Mislim da bi ti Pedja najbolje odgovorio na ova pitanja-majstor za hranu :D :D


Uf...prokleta 3 grama  :D  Sto ne rece MA LAZU TE, DOSTA JE 1-1,5 gr. :D
Salim se naravno.  A sta znaci to PODEBLJAVANJE ISHRANE ? Samo ukratko ako te ne mrzi.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #17 poslato: Februar 27, 2006, 09:12:01 posle podne »
Citat: Hulk
Citat: sasacg
Umesto glutamina-NE!Sve ovo zajedno sa whey,crea,gluta...-DA!Nisu vitamini,minerali toliko skupi da bi se odrekao glutamina zbog toga

Hulk,razumem te u potpunosti :D klasicna trka sa vremenom :D 3 grama bi bila neka solidna vrednost za napredak.Jedini nacin da postignes ono sto zelis(povecani unos proteina) je da "podebljas" ishranu :D :D Mislim da bi ti Pedja najbolje odgovorio na ova pitanja-majstor za hranu :D :D


Uf...prokleta 3 grama  :D  Sto ne rece MA LAZU TE, DOSTA JE 1-1,5 gr. :D
Salim se naravno.  A sta znaci to PODEBLJAVANJE ISHRANE ? Samo ukratko ako te ne mrzi.


hahahaha to mi je izraz iz Pedjinih postova o hrani :D Podebljati-povecati kolicine :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #18 poslato: Februar 27, 2006, 09:17:10 posle podne »
haha Pedjine izraze pod sticky :)
Btw gde je Pedja , nesto ga nema

hmm ja znam , ali bolje da ne pricam , objasnice on jednog dana

Van mreže Vlada

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #19 poslato: Februar 27, 2006, 11:22:38 posle podne »
E pa Hulk,to tako ne ide!
Ti bi smućk'o 300g i gotovo,neću da filozofiram mnogo (i vrapci znaju :):
Ubrzati metaboliza tj. imati 6-8 obroka.
Konkretno,ja imam 7.
Uzimati do 3g/kg proteina jer je to maksimalna količina koju telo prosečnog rekreativca može ''potpuno'' da apsorbuje.
Doce kaže da je maksimalna zdrava količina 3.3g/kg mada se već vodila na forumu rasprava o tome i mišljenja se profesionalaca se razlikuju od doktorskih.Šarčev preporučuje do 5g (kao i Pedjos.Ista je to škola :D ).
Ipak,ti nisi profesionalac tako da je 3g taman.
Inače ja imam oko 192cm i 96kg(5kg masti,ipak radim masu :)) a uzimam 280g proteina na dan.
Toliko od mene...
Pozdrav

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2006, 01:41:54 pre podne »
Citat: gaudi
haha Pedjine izraze pod sticky :)
Btw gde je Pedja , nesto ga nema

hmm ja znam , ali bolje da ne pricam , objasnice on jednog dana


???? sale jesi mi ti odgovorio u mom postu . Ha ispalo je kao da pitam i odgovaram :)

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2006, 09:58:05 posle podne »
Citat: Vlada
E pa Hulk,to tako ne ide!
Ti bi smućk'o 300g i gotovo,neću da filozofiram mnogo (i vrapci znaju :):
Ubrzati metaboliza tj. imati 6-8 obroka.
Konkretno,ja imam 7.
Uzimati do 3g/kg proteina jer je to maksimalna količina koju telo prosečnog rekreativca može ''potpuno'' da apsorbuje.
Doce kaže da je maksimalna zdrava količina 3.3g/kg mada se već vodila na forumu rasprava o tome i mišljenja se profesionalaca se razlikuju od doktorskih.Šarčev preporučuje do 5g (kao i Pedjos.Ista je to škola :D ).
Ipak,ti nisi profesionalac tako da je 3g taman.
Inače ja imam oko 192cm i 96kg(5kg masti,ipak radim masu :)) a uzimam 280g proteina na dan.
Toliko od mene...
Pozdrav


E, super sto si se oglasio, jer si rekreativac a mene zanima savet nekog takvog. Bas bih voleo da vidim kako Sarcev uzima 5 grama po kilogramu na dan. U njegovom slucaju to bi bilo oko 600 grama na dan. Ako se ne varam. Veliki je to covek. Jedino ako ustane u 8 ujutru, i sedi kod kuce ceo dan i jede pa sejk, jede pa sejk, jede pa sejk.... i tako do treninga, a posle opet. I legne u 00h. Kako drugacije. Molim te, da mi napises jedan tvoj dan ishrane, sa treningom i da navedes sta jedes. Jako me zanima. Jer prakticno imamo slicnu visinu i tezinu. A ako imas 5 kg sala, to jest masti, onda si savrsen. Jer meni je poznato da vrhunske atlete, profesionalci, imaju oko 8-10 % masti, a Majkl Dzordan je bio fenomen sa 4%. A 6-8 obroka...Valjda si mislio na tri jaka ( dorucak, rucak i vecera ), i dve, tri uzine ili sejka ? A ja sam rekao da bih smuckao i popio 300 grama  KAD BI MOGLO. A posto znam da je nemoguce, ne radim to.

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #22 poslato: Februar 28, 2006, 11:01:09 posle podne »
Pozeljno je da svaki obrok bude obilan. Ne da imas 3 glavna vec da je svaki glavni :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #23 poslato: Februar 28, 2006, 11:08:42 posle podne »
Citat: gaudi
Citat: gaudi
haha Pedjine izraze pod sticky :)
Btw gde je Pedja , nesto ga nema

hmm ja znam , ali bolje da ne pricam , objasnice on jednog dana


???? sale jesi mi ti odgovorio u mom postu . Ha ispalo je kao da pitam i odgovaram :)


Nisam ja,neko drugi je,ali ne znam ko
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #24 poslato: Mart 01, 2006, 12:34:51 pre podne »
Citat: LUC1FER
Pozeljno je da svaki obrok bude obilan. Ne da imas 3 glavna vec da je svaki glavni :)



Koji si kralj  :D  Pa kako svaki glvni? podjem na fakultet i u kantisi tri pileta, 20 belanaca, kilo krompira i mladog sira i flasa sa jogurtom  :D Ovi moji mi i ovako kenjaju po kuci sto bacam zumanca i jedem ko stoka, po niima. A naravno da je malo. Ali stvarno ne znam kako da sibnem 8 jakih obroka ako sam veci deo dana van kuce? Eh, da postoji neka ANABOLIK BANKA pa da daju kredite za kupovinu suplemenata, gde bi mi bio kraj.  :lol:  :D  Bolelo bi me uvo da li sam na faksu ili u gradu, nosio bih kanister proteina i amino tableta i zdravo :D

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #25 poslato: Mart 01, 2006, 09:38:25 pre podne »
Citat: Hulk
Pa kako svaki glvni? podjem na fakultet i u kantisi tri pileta, 20 belanaca, kilo krompira i mladog sira i flasa sa jogurtom  :D Ali stvarno ne znam kako da sibnem 8 jakih obroka ako sam veci deo dana van kuce?


Eeee pa to mnogima od nas predstavlja jedan od vecih problema. Ali zaista je potrebno to sto  je Luc1fer napisao , tj da ti i uzine budu 'glavne'. Probaj nekako to da resis ;)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #26 poslato: Mart 01, 2006, 12:49:15 posle podne »
Kada ja mogu da nosim u skolu piletinu i tunjevinu mozes i ti na faks... :)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #27 poslato: Mart 09, 2006, 11:28:58 posle podne »
Postoji samo jedno pravilo: obroci na svaka 2.5 - 3 sata. Pod ovim obrocima naravno mislim na kvalitetne obroke (250- 300 gr mesa ili neceg drugog...) Znaci dnevno mora da se naprave makar 4 cvrsta obroka i 3 obroka od whey ili casein proteina.

Zasto je to nemoguce?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #28 poslato: Jul 06, 2007, 09:48:40 posle podne »
sta mislite o ovoj kombinaciji : ultimate kreatin i glutamin i ON whey gold standard  , Ultimate ZMA i Twinlabove Cher-amino
 5g pre treninga i 10g u PWM(50g whey-a, 10g glutamina, 10g kreatin) danima bez treninga kreatin 5 g ujutru i mozda jos 5 u toku dana... glutamin ujutru i uvece po 5g- stim sto kad je trening tu ide jos 10 u pwm
zma 3 pred spavanje
cher amino - 2 puta na dan po kasiku izmedju obroka ( inace ove cheramino su kao nesto jace od twinlab amino-fuel-a a razlika u ceni je nekih 200 dingera).
e sada bila je negde diskusija oko ovih tecnih amino... i konzumiranju... mislim da je sasacg rekao 3 kasike supene posle treninga ali sobzirom da se kombinuje sa whey-om moze ovako?
« Poslednja izmena: Jul 07, 2007, 01:00:41 pre podne pirat »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #29 poslato: Jul 07, 2007, 12:21:54 posle podne »
ajde neko  :?... sasacg , Pedjos, Lazic ,Manimal ekipo(da vas ne nabrajam) :)...konkretno me najvisse zanima ova upotreba amino u celoj kombinaciji...???? :!:
« Poslednja izmena: Jul 07, 2007, 12:26:32 posle podne pirat »