Septembar 30, 2024, 09:18:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Koji monitor???  (Pročitano 12901 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Koji monitor???
« poslato: Septembar 17, 2007, 03:38:27 posle podne »
Treba da uzmem neki 19" TFT wide monitor,pa se razmisljam sta bi moglo da uleti...Nesto sam gledao izmedju sledecih:

Samsung 920NW
LG L192WS
Belinea 1925 WS
Asus VW193S

Ako neko ima iskustva,dajte predloge...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže B.M.F

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2007, 03:40:12 posle podne »
Samsung na prvom mestu,pa onda LG
Definitivno

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2007, 03:43:04 posle podne »
Dodaj malo love i uzmi SAMSUN Sync Master 226BW 22' ja sam ga kupio prije 5 dana, monitor ima 2ms Gt o G HDCP tehnologiju, Ditalni i Analogni mod, izgleda sminkerski da je to strava, razlika je nekih 60-70€ stisni i neces POZALIT!!!! Cuvat ce ti oci a mozes i filmove gledat komodno!!!

Evo slican ovome samo je moj Black Glossy strasno dobro izgleda i ima samo 4.9kg!!! Za tako velik monitor BEST BUY!!!

« Poslednja izmena: Septembar 17, 2007, 03:45:22 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2007, 03:49:27 posle podne »
Da je razlika 60-70e pa i 100 nije problem,ali je razlika 200e... SAMSUNG Sync Master 226BW je u Srbiji oko 400 eura!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2007, 04:00:47 posle podne »
Da je razlika 60-70e pa i 100 nije problem,ali je razlika 200e... SAMSUNG Sync Master 226BW je u Srbiji oko 400 eura!!!
Ups ja sam se zajebao, ja sam ga platio 397€

Pardon, ali definitivno uzmi Samsunga sa sto manjim odzivom ja ti preporucam 2ms !!!

Vojislav

  • Gost
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2007, 04:05:50 posle podne »
Ja imam Acer AL1915W i prezadovoljan sam njim - svima ga preporucujem, jer je jako jeftin i super radi!
http://www.acer-srbija.com/tft/6.html

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2007, 04:10:20 posle podne »
Ja imam Acer AL1915W i prezadovoljan sam njim - svima ga preporucujem, jer je jako jeftin i super radi!
http://www.acer-srbija.com/tft/6.html
Da ovo je solidan monitor ali definitivno nije vrhunski...

Vojislav

  • Gost
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2007, 04:13:47 posle podne »
Ja imam Acer AL1915W i prezadovoljan sam njim - svima ga preporucujem, jer je jako jeftin i super radi!
http://www.acer-srbija.com/tft/6.html
Da ovo je solidan monitor ali definitivno nije vrhunski...

Ma nisam ni rekao da je vrhunski, ali je prejeftin i dovoljno veliki da mozes svasta na njemu da radis, a za te pare ne verujem da ima boljih.

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2007, 04:15:27 posle podne »
Ja imam Acer AL1915W i prezadovoljan sam njim - svima ga preporucujem, jer je jako jeftin i super radi!
http://www.acer-srbija.com/tft/6.html
Da ovo je solidan monitor ali definitivno nije vrhunski...

Ma nisam ni rekao da je vrhunski, ali je prejeftin i dovoljno veliki da mozes svasta na njemu da radis, a za te pare ne verujem da ima boljih.
Slažem se!!!

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2007, 04:29:23 posle podne »
Belineu bih zaobisao. Ostali su tu nedje, s tim sto bih ja uzeo samsung ili sony, jer vecina ostalih proizvodjaca mnoge komponente u monitoru kupuje bas od njih... Nekad sam kupovao graficke kartice koje kostaju kao pola kompa... sad kupujem monitor tako da mi bude 1/2 cijene kompa.. pare ulozene u monitor se definitivno isplate... licno i dalje vozim vrhunski crt monitor, bar dok ne spuste cijene tft-ovima koje zelim..
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2007, 04:31:01 posle podne »
Belineu bih zaobisao. Ostali su tu nedje, s tim sto bih ja uzeo samsung ili sony, jer vecina ostalih proizvodjaca mnoge komponente u monitoru kupuje bas od njih... Nekad sam kupovao graficke kartice koje kostaju kao pola kompa... sad kupujem monitor tako da mi bude 1/2 cijene kompa.. pare ulozene u monitor se definitivno isplate... licno i dalje vozim vrhunski crt monitor, bar dok ne spuste cijene tft-ovima koje zelim..
Crt i TFT je kao da usporedjujes auto od prije 20 godina i sadasnji najnovji po tehnologiji, vjeruj ja sam picio na 19'' CRT i 100 Refresh rate, pa kad sam presao na ovo prije par dana je sa magarca na trkaceg konja ....hehehe

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #11 poslato: Septembar 17, 2007, 05:23:21 posle podne »
Belineu bih zaobisao. Ostali su tu nedje, s tim sto bih ja uzeo samsung ili sony, jer vecina ostalih proizvodjaca mnoge komponente u monitoru kupuje bas od njih... Nekad sam kupovao graficke kartice koje kostaju kao pola kompa... sad kupujem monitor tako da mi bude 1/2 cijene kompa.. pare ulozene u monitor se definitivno isplate... licno i dalje vozim vrhunski crt monitor, bar dok ne spuste cijene tft-ovima koje zelim..
Crt i TFT je kao da usporedjujes auto od prije 20 godina i sadasnji najnovji po tehnologiji, vjeruj ja sam picio na 19'' CRT i 100 Refresh rate, pa kad sam presao na ovo prije par dana je sa magarca na trkaceg konja ....hehehe

Slazem se, kad je u pitanju srednja klasa... ali vrhunski crt je vec nesto drugo. Geometrija minimalno zaostaje za tft monitorima a ostalo je "savrseno". TFT postoji vec dugo vremena, ali rijetko ko od profesionalaca koji se bave grafikom i pripremom za stampu ih koristi. Naravno, ne savjetujem Sasu da kupi crt:), naprotiv, savjetujem da kupi tft. Pricom sam samo zelio da kazem da dobar monitor vrijedi svake pare. Ja licno cekam da tft monitoru dobiju led osvjetljenje iza svakog piksela, i da isti ne kostaju extremno mnogo...
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #12 poslato: Septembar 17, 2007, 06:24:00 posle podne »
Ubise me oci od ovog CRT-a,bacam ga u smece cim uzmem TFT...

Belineu bih zaobisao.

I ja sam imao predrasude o Bilinei,ali citam dosta dobrih komentara o ovim monitorima...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #13 poslato: Septembar 17, 2007, 06:47:55 posle podne »
Ubise me oci od ovog CRT-a,bacam ga u smece cim uzmem TFT...

Belineu bih zaobisao.
Stari vjeruj mi da ti bolje ovo sto ti mi sugeriramo:

- Samsung
- Eizo
- AG
- Neovo
- Philips
- Sony
- Acer
- LG
dalje od ovog ne idi!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Koji monitor???
« Odgovor #14 poslato: Septembar 17, 2007, 06:59:58 posle podne »
OK...I'll keep lookin' :wink:

Znace mi ovi komentari iz prve ruke od ljudi koji imaju pomenute monitore...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!