Septembar 27, 2024, 12:47:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede  (Pročitano 9939 puta)

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« poslato: Septembar 14, 2007, 02:20:51 posle podne »
Evo morao sam novu temu otvoriti jer me od skora muči problem koji se  zove trajno oštećenje cervical 5,6,7 odnosno korena nerva na njima.Povreda se desila iz gluposti i neznanja pre nekih 6 meseci i  prošla je sa dvonedeljnim ušinućem ali od pre 7 dana primetio sam trnjenje u ruci koja se završava u palcu,kažiprstu i srednjem prstu a kad popusti taj osećaj onda nastupa osećaj umora ramenih,vratnih mišića sličan  onom kao kad je mišić dugo u kontrakciji.Naravno otišao sam kod odličnog privatnog terapeuta koji mi je objasnio o čemu se radi i malo mi olakšava stvar masažom,izvlačenjem i ultra zvukom...Rekla mi je da sam nesvesno bežao od rotiranja glave i ruke u desnu stranu tako da su mi rotatori osušeni a što i jeste tačno ali to sam tek na kraju primetio jer sam se uvek budio na jednoj strani kreveta,uvek telefonirao levom rukom i ako sam dešnjak ....itd
Za Peđu svi znamo kako je uspeo i nastavio svoj život koliko toliko normalno i pronašao način da i dalje trenira  i osvaja nove granice ali u takvoj situaciji kad nešto zakaže potreebno je imati nekoga ko će da te digne i da ti stručno objasni kako treba dalje i to bez greške i stvaranja nekih velikih rizika za  nastanak nove povrede.Verujem da nisam jedini koji se nalazi u ovoj situaciji ili sličnoj pa tako da bih voleo u ovoj temi saznam dali trebam nešto menjati u pogledu  treninga,inteziteta,tehnike izvođenja ...verujem da i drugi imaju slična pitanja
Takođe imam u vidu da za ove duge godine trajanja foruma skupljeno je dosta iskusnih ljudi i dosta učenih za  odgonetanje ovakvih problema.
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #1 poslato: Septembar 14, 2007, 03:38:03 posle podne »
pozdrabv stari...

drago mi je da znas kroz sta sam ja prosao..

ali da ne duljim..da se bacimo an tvoj problem.

ja bih ti savetovao sledece....

sa svim duznim postovanjem tvog doktora,ipak mislim da bi trebalo da odes da uradis magentnu rezonancu...

jeste da je skupo..ali veruj da simpotimi koje si nabrojao mi lice na nesto mnogo gore od usinuca kako ti kazes...nadam se da se varam....ali ovo je jedini nacin da saznas..

dalje...mora da ti bude jedna stvar jasna..ovde je jedino jelena sa titulom doktora i ona sme i ovako javno da ti pruza savete,daje strucna misljenja i analazie..

svi drugi..mogu samo da ti rpicaju o slicnim ili istim probleliemima..a svaki savet od moje strane moze da bude okrakterisan kao nadrilekrastvo sto neki sa velikom zeblnjom ocekuju i da usledi tuzba za nesavaseno poansanje..davanje lekarskih saveta odnosno bavljenje andrilekarstvom i ko zna sta sve bolesni umovi ne mogu da smisle...

nemoj ovo molim te da shvatis kao neko dobijanje ili slicno..ali kao sto rekoh....ja ti recimo mogu da kazm ono sto sam ja radio i na koji nacin,a ti onda mozes imedju redova da citas neke stvari

mislim da je bolest ako je tako mogu da nazovem tj te i takve vrste oboljenja na zalost trajna i nema tu lekova inekcija i sotalih cuda koja mogu da ti pomognu..samo fizikalne terpaije i vezbe rehabilitacije...

na zalost to je tako..mene kada neko videi...rekao bih..ma sta bre..moze magrateu rep da iscupa...a niko u stvari nezna da ljudi sa ovakim ostecenjm spadaju u kategoriju invalida 100%...

na zalost...neki od njih i jesu u kolicima...ali opet kazem..kada mene neko pogleda i recimo nekoga u kolcima sa istom diganozom...ko bi rekao..zar ne??..

it is your turn my brother.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2007, 03:45:59 posle podne »
Imamo mi jos ljudi sa doktorskom titulom na forumu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2007, 03:53:16 posle podne »
Imamo mi jos ljudi sa doktorskom titulom na forumu.
..jel????....ko brate

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2007, 04:00:15 posle podne »
Imamo mi jos ljudi sa doktorskom titulom na forumu.
..jel????....ko brate

Dr.Cu!
Nije stavila titulu ispred Cu, ali je doktorka.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2007, 04:00:45 posle podne »
e pa ovo mi je stvarno drago da cujem.....

BRAVO CU!!!!!!

Van mreže srle

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2007, 05:34:36 posle podne »
evo da i ja kazem nesto o ovoj temi!!Moja titula nije dr:)ali sam trener za oporavak i rehbailitaciju sportista pored kondicije!!Imao sam vec iskustva sa tom povredom ne bas kao kod tebe fudbalski sudija Jovan Borovic ima slicnu povredu i moj savet ti je isti kao i pedjin MAGNETNA REZONANCA nikakve masaze,bioenergije ti nece pomoci!!ako na vreme ne uradis potrebne korake,situacija moze da se pogorsa znatno!!Jer nijedna terapija niti masaza niti bilo sta drugo ti nece pomoci !!Postoji jednostavan razlog za to za pravo vise njih  i ako ne uradis snimak ti ne mozes da znas sta je od toga!!Ovo sve govorim iz iskustva imao sam 10 tak sportista sa ovakvom povredom i ja sam ovde da ti predocim sta moze da se desi tj da ti bar pomognem!!1.DEGENERATIVNE PROMENE DISKA(HERNIJA,NESTABILNOST DVA SUSEDNA PRSLJENA.....)
2.URODJENE NEPRAVILNOSTI KICMENOG STUBA
3.TUMORI(BENIGNI KOJI POGADJAJU KORENE ZIVACA I TUMORI KOJI NAPADAJU KICMENI STUB)
 MALIGNI(ZLOCUDNI)
4.POVREDE(ISTEGNUCE.PRELOMI,DELIMICNO ISCASENJE)
5SPONDILOLIZA
6.POREMECAJI METABILIZMA
7.UPALE(AKUTNE I HRONICNE)
8.MEHANICKI UZROCI
A)UNUTRASNJI NPR SLAB MISICNI TONUS,LOSE DRZANJE
B)SPOLJNJI
9.BOLESTI KRVNIH ZILA(TJ IZBOCENJE TRBUSNE AORTE
Ovo su sve uzroci zbok kojih se moze pojavit bol \(ako sam neki propustio doktorice na sajtu ce me ispraviti jer ipak one to bolje znaju.
pogotovo kod ovakve bolesti psiha je ta koja strada dosta i dosta se obraca paznja na psihicko stanje!!U mom iskustvu svaki od njih je dobio preporuku lekara ali tek sa uradjenom MAGNETNOM REZONANCOM jacanje istezanje i to nikako putem vezbanja!!jer ti nikako ne znas koja kontrakcija ti je dozvoljena dali koncentricna ili ekscentricna dok ne uradis M.R. ja sam te momke oporavio sa 90% uspesnosti ali zbog aparata sa elektricnom stimulacijom misica Doktorice verovatno znaju koji su to aparati ali jedan od njih je compex u njegovom  slucaju misic koji se jaca ne prepoznaje da su inmpulsi iz u ovom slucajau aparata  vec ih registruje kao mozdane  tako  na taj nacin se cuva srce!!dobra varijanta zato sto se misici angazuju u izometrijskom rezimu i nikako sa programima za snagu vec postoj medicinski odobren program LOW BACK REINFORCMENT zato uradi magnetnu pa tek onda posecuj fizioterapeute malo je slucaja nesavesih istih!!!Nikoga ne potcenjujem ali u svakom poslu ima ovakivh s;lucajeva zato uzmi stvar u svoje ruke!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #7 poslato: Septembar 15, 2007, 07:07:29 pre podne »
samo jos da dodam dznam coveka  koji je imao dijganozu..okostavanje kicmenog stuba...

trpio je bolove..trodonei..diklofenaci...tenaprost....i sva ostala sranja koja idu uz to......

nista.

na nagovr mnogih drugara..otisao je kod nekog "rusa".....na istzanje..ili sta vec...

krajnji rezulatat...covek mu je izbio dva gornja prsljenja...jel je kasnije radjnea magnetna rezonaonca..

covek nije u stanju sada ni da uzme pusku i da uradi nesto sa cim se nosi od tog trenunkta....

nekako se podgiao na noge..posle ko zna koliko meseci....i krenuli smo lagano da radimo....

nakon 20-ak dana..smesnih vezbi..covek kaze da se oseca fenomenalno..e sada...ja ne verujem da je to i blizu bilo cega a kamoli znakova oproavka.ali eto..covek ej sretan sto moze da hoda duze vremena..ide na wc..itd..itd..itd

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #8 poslato: Septembar 15, 2007, 08:30:09 posle podne »
 Ja se malo izvinjavam na zakasnjenju,pedja,srle,jeco...HVALA! Sta da vam kazem evo vec sam prosao sam vec drugu terapiju i mogu samo da vam kazem da  se stanje nije promenilo nesto mnogo,upela je da mi opusti misice masazom i isvlacenjem ali pri nekim pzama kao sto su okretanje glave u desnu stranu sa podignutom rukom i naprimer pogureno sedenje onako sa  spustenim ramenima ja  i dalje osecam to jbeno trnjenje.Srle upravu si da je jedna stvar najzlokobnija a to je psiha utoj situaciji.Ne idem u teretanu vec drugu nedelju i to mi samo povecava jos vise nervozu a taman sam kupio svu potrebnu klopu i suplemente za narednih 3 meseca.Voleo bih samo jos da nagovestim da ja nikakav bol neosecam  vec samo to trnjenje u nekim trenucima.Terapeut mi je zena koja je inace i profesor  a i zena koju je moju sestru spasila posle preloma dva vratna prsljenje posle saobracajke i imam poverenja u nju ali kao sto znamo svi telo je cudna ulica sa mnogo raskrsnica tako da neki put  moze i da zavara.Voleo bih samo  ako bi mogli da mi kazete samo kako bih mogao doci do magnetne rezonance i kolika je cena te provere jer vidim da stvar nije za neko odlaganje i cekanje.Ja za sad imam terapiju od 3x po 2 beviplexa dnevno i  sutra imam jos jednu terapiju. Na prosloj seansi cak mi je i pokazala tacku iz koje mi ta struja ide  i pritiskom na nju zaista me je ko na dugme prostrujali ti zmarci kroz celu ruku i zavrsili na istom mestu  ko svaki put.hvala jos jednom na paznji i strpljenju.

Iskreno bih voleo neko da me ohrabri da cu moci da se uskoro vratiti treninzima ali  vidim da je ipak sve na meni pa tako da nadam se da ce biti sve ok.
Hvala
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #9 poslato: Septembar 15, 2007, 08:41:15 posle podne »
pozdrabv stari...

drago mi je da znas kroz sta sam ja prosao..

ali da ne duljim..da se bacimo an tvoj problem.

ja bih ti savetovao sledece....

sa svim duznim postovanjem tvog doktora,ipak mislim da bi trebalo da odes da uradis magentnu rezonancu...

jeste da je skupo..ali veruj da simpotimi koje si nabrojao mi lice na nesto mnogo gore od usinuca kako ti kazes...nadam se da se varam....ali ovo je jedini nacin da saznas..

dalje...mora da ti bude jedna stvar jasna..ovde je jedino jelena sa titulom doktora i ona sme i ovako javno da ti pruza savete,daje strucna misljenja i analazie..

svi drugi..mogu samo da ti rpicaju o slicnim ili istim probleliemima..a svaki savet od moje strane moze da bude okrakterisan kao nadrilekrastvo sto neki sa velikom zeblnjom ocekuju i da usledi tuzba za nesavaseno poansanje..davanje lekarskih saveta odnosno bavljenje andrilekarstvom i ko zna sta sve bolesni umovi ne mogu da smisle...

nemoj ovo molim te da shvatis kao neko dobijanje ili slicno..ali kao sto rekoh....ja ti recimo mogu da kazm ono sto sam ja radio i na koji nacin,a ti onda mozes imedju redova da citas neke stvari

mislim da je bolest ako je tako mogu da nazovem tj te i takve vrste oboljenja na zalost trajna i nema tu lekova inekcija i sotalih cuda koja mogu da ti pomognu..samo fizikalne terpaije i vezbe rehabilitacije...

na zalost to je tako..mene kada neko videi...rekao bih..ma sta bre..moze magrateu rep da iscupa...a niko u stvari nezna da ljudi sa ovakim ostecenjm spadaju u kategoriju invalida 100%...

na zalost...neki od njih i jesu u kolicima...ali opet kazem..kada mene neko pogleda i recimo nekoga u kolcima sa istom diganozom...ko bi rekao..zar ne??..

it is your turn my brother.


Pedja neznam tacno kako je kod tebe pocela agonija oko povrede ali vidim  po tvojoj poruci da je nesto slicno i da sluts na nesto,ako je tako voleo bih da mi bar predocis taj osecaj koji imas za moj slucaj.jbg maler ne bira ali moram da budem spreman na sve ...razumes me.hvala ti
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #10 poslato: Septembar 15, 2007, 08:50:51 posle podne »
 
Prvi korak u oporavku je da ti to ŽELIŠ ... i svesnost koliko jako ŽELIŠ !!!

Popričaj sam sa sobom i ubedi sebe da ti to možeš, hoćeš i stremiš ka tome ... nema odustajanja ...

Mi smo uz tebe !!!
  :D
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #11 poslato: Septembar 15, 2007, 08:57:45 posle podne »
Ma Jeco nema mesta  razmisljanju ja sam  vec krenuo samo nezelim da trosim vreme  u prazne price nego pravac  na resenje,Bilo bi mi zaista od pomoci da mi kazes ako znas kako se dolazi do magnetne rezonance i koliko  treba da izdvojim za taj pregled.BtW  moram da udjem malo u off i da ti kazem da si bre najzgodnija doktorka za koju ja znam ... bez preterivanja.A i momci ce se sloze samnom pogotovo ovi van BG ko ja...
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #12 poslato: Septembar 15, 2007, 09:06:26 posle podne »

Hvala,hvala ... ja to rekla jednom na forumu ali mi nisu verovali ... xexexe (pozz za Manimala)
 

U Bgdu ima nekoliko pvt klinika koji snimaju NMR ali ne znam tvoju lokaciju, da bih te eventualno uputila van Beograda ...
Naravno u Kliničkom Centru Srbije postoji  ... ali se čeka do beskonačnosti ... ;)
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #13 poslato: Septembar 15, 2007, 09:08:27 posle podne »
Ma ja sam od  od Beograda udaljen 45min autobusom tako da to nijeproblem neki.Inace iz Mladenovca
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nastaviti treninge i pored trajne povrede
« Odgovor #14 poslato: Septembar 16, 2007, 08:25:07 pre podne »
mrki..

iste simptome trnja ruku i desne noge sam imao i ja......

nekada cak nisam ni kola mogao da vozim koliko mi je oduzimalo desnu nogu,.uzas jedan.....

a i kada nema tih trnjanjea..imao sam neki glupi i nelagodni osecaj kao da me cela desna strna,pa ajde da kazem svrbi...ili sta ja znam...

sve je to bilo tako i nisam ni obrcao bukvlano paznju na to..iskreno...to trenutka kada mi je oduzelo moc da hodam.

jednostavno su me noge izdale pored kola....tada je moj sin bio samnom...jeda covek je prisao...i mislio da sam pijan ili tako nesto..medjutim..kada mi se obratio..shvatio je da nema price o tome..i ja mu rekoh da neznam koji mi q...c...i da ne mogu da hodam...a posao samo colu da kupim na benz pumpi....

i posto mi je taj covek pomogao da sedne u kola...ond aje nastla agonija..

trebalo je da predjem 150km do kuce...svka promena brzine bukvalno sa stinustim kvacilom do pola..je bila agonija..bolivi su bili tkavi da sam misllio da cu poldueti....put je trjao sigurno nekih 3-4 sata.vise i neznam..ali sam morao da dodjem kuci zbog deteta kojemu nista nije bilo jasno.......

i uspoe sam....dosao sam kuci..ali iz kola nisam mogao da izadjem...inzeli su me...durgi dan su me kola hitne pomoci odvezla u ns na magnetnu rezonacnu..naravno privatnu jer se ova ceka do beskonacnosti..kosta 16 000 dinara....i to je bilo to..

trosutka diskus hernija....

da ti dalje ne pricam sta su lekari govrili kada su videli snimak sa mg