Jul 07, 2024, 12:08:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.252 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savet  (Pročitano 12395 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Potreban savet
« Odgovor #15 poslato: Septembar 30, 2008, 02:13:38 posle podne »
Nije problem sto spajas HIIT, ne znam zasto bi bio?
Ali, i dalje mislim da onih dana kad imas i trening i kardio ujutru, da zaista nemas potrebe da kardio nakon treninga odradjujes tako dugo. Radije: kardio HIIT ujutru, pa kad dodjes poslepodne, na kraju treninga odradis jos 1 HIIT kardio. 20 minuta jutarnjeg kardia, i 20 minuta nakon treninga poslepodne.

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #16 poslato: Septembar 30, 2008, 02:26:51 posle podne »
Postovanje,
Evo i mene ,nova na forumu naravno a i nova u teretani.Imam 52 godine i vec drugi mesec treniram u teretani.Odusevljena sam :)Unazad nekoliko godina stalno nesto vezbam , aerobik, pilates, brzo hodanje, trcanje i sve me je to smorila sto bi mladi rekli, pa sam se odlucila za klasicne vezbe teretane.Naravno da imam licnog trenera jer ne zelim da rizikujem niti da improvizujem,a koliko je on dobar proverila sam na mnogim forumima, sajtovima i konacno kako on izgleda.Treniram 5-6 puta nedeljno,ja bih bez pauze ali kazu da se mora praviti pauza,sta vi kazete na to?
U poslednjih godinu dana nabacila sam silno salo,10 kg na moju visinu i godine to je mnogo.Da ne davim milion stvari se nakupilo,pa je to valjda bio ventil,lose opravdanje >:(
Bez obzira na sve zelim vase misljenje da li je dobra organizacija treninga-oko 45 min tegovi prema ustaljenom programu,grudi, ledja, ramena odnosno biceps,triceps i noge,a trbusnjaci nekolkio puta nedeljno.Nakon toga ide aerobni deo od 30 min i to u sali,trcanje,noge ispred, podignuta kolena, noge iza, stepovanje i na kraju 15-tak minuta na steperu.Cilj moj je skidanje mascine  ::) i odrzavanje kondicije koja meni mnooooogo znaci i poboljsanje opsteg stanja do koga je meni mnogo stalo.Naravno da sam donekle  :-\ korigovala ishranu.
Prvi put pa opsirna,necu vise, hvala.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Potreban savet
« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2008, 02:59:19 posle podne »
Pre svega, DOBRODOSLA :)

A kao drugo, moram da kazem da sam impresionirana. 52 godine, i ne samo da se ima zelja za vezbanjem, vec se vezba 5-6 puta sedmicno. Svaka cast!!!

Sto se pauze tice, da, mora se pauzirati, jer jedino tako se telu daje vremena da odreaguje na sve ono sto je "prezivelo" tokom vezbanja ;)
Raspored treninga mi se cini posve ok. Prvo rad sa tegovima, a onda kardio.
Ipak, volela bih, ako je moguce, da mi napises nesto vise o ishrani. Ishrana je 50% rezultata, to je sigurno.

A sto se tice opsirnosti, ma samo napred ;) pa kako drugacije da znamo sta neko zeli, odnosno sta je neciji problem, zar ne? :)

Veliki pozdrav od Tanje

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2008, 09:01:16 pre podne »
Hvala Tanja na brzom odgovoru,zaista si azurna,mozemo na ti?
Oko ishrane sam procitala milione stvari,jos malo pa bez preterivanja ali jos uvek tesko sprovodim.Ali svakako nisam od onih koji jedu
masna jela i piju pivo  :) Verovatno u skladu sa mojim goidnama odluke donosim postepeno ali oko hrane teze.Kritike trpim slobodno,mozda to bude inicijalna kapisla  :-\
Evo sta stvarno radim sa hranom,ne kako bi trebalo.Ustajem oko 7 am i prvi obrok mi je oko 9, pojedem jogurt sa o%masti 250 gr i integralnu kiflu po nekada sa sirom mladim sa 10% masnoce,ili nekoliko kasika ovsenih pahuljica sa malo suvog grozdja i koja kasika muslija zbog ukusa sa istim jogurtom.Ponekada pojedem i salatu bez ulja i soli.Posle 3-4 sata pojedem jabuke negde oko 12 h ,oko 3 pm (jos uvek sam na poslu) pojedem presovane zitarice,2 kom, bonzitu ili cerealie mix.Oko 5 pm mi je trening, sledeci obrok mi je posle treninga, tusiranja i konacnog opustanja oko 8 pm tada zasednem i pojedem veliku salatu,ponekada sa pecenom piletinom, mladim sirom .I to je sve oko moje hrane.Lezem relativno kasno i desava mi se da oko ponoci pojedem jabuku ili zitarice.Kada se setim popijem surutku zbog proteina,pijem dosta vode dnevno i do 3 litra, alkohol inace ne volim i  gazirane sokove takodje.Po matematici ako ne gresim moj BMR je 1400 kcal.Ja nisam tacno sabirala kcal koje pojedem ali je ocigledno da unesem vise.Mislim da mi je vecera, odnosno hrana posle treninga velika i nedovoljno dobra.Naravno da sam u godinama gde mi je moj inace spor metabolizam od kada znam za sebe jos usporeniji,ali tu sam da poslusam sve savete.
Ima jedan mali detaljcic  :-\ koji mozda kvari celu pricu.Ja sam bila dugogodisnji pusac  :-[ ,strasno, naravno da ne pusim nekoliko godina, i to je moja proslost, ali mi je od tada ostala jedna ruzna navika,mentol bombone.Jedna kesica sa 400 kcal mi traje 2-3 dana.Nisam ja pusenje zamenila ni sa cim nego sam ja ljubitelj slatkog.Izbacila sam sve kolace  i u mojoj kuci se to ne pravi godinama na zahtev svih ukucana i moje posebno.
E pa ja se raspricala, ali kako si i sama rekla tako treba.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Potreban savet
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2008, 10:43:14 pre podne »
Naravno da možemo na "ti", ja sam mrtva-hladna prestala da persiram već u prethodnom postu ;)
Što se moje ažurnosti tiče, to je kako kada ... Nekad odgovaram odmah, a nekad me nema po par dana na forumu, pa na žalost ne mogu odgovoriti na vreme. Srećom, tu su uvek moji drugari Peđa, Vladar, Polomac, itd, koji takođe mogu jako pomoći sa savetima...

E sad, da pričamo mi malo o klopici ;)

Ishrana ne zvuči loše... No plašim se da se tokom dana, onog dela pre treninga, unosi mozda i previše UH odnosno premalo proteina. Gde je tu meso? ;) Suvo grožđe, musli, jabuke, bonžite, itd, to je mnogo šećera čini mi se, i mislim da bi se to trebalo smanjiti ako je ikako moguće, a uvesti 1 obrok sa npr tunjevinom u sopstvenom soku i malo povrća, ili kuvano pileće belo i malo povrća.
Što se večere tiče, količinski to nije mnogo. Iskreno se nadam da ta piletina nije pržena u tavi na ulju ;)
Treba se uvek misliti na to da zadnji obrok treba da bude na 2-3 sata pre odlaska u krevet. Dakle, nije opasnost u toj večeri, već u svemu onom što se unelo u organizam pre treninga.

Mentol bombonice? Ma ništa strašno :) Osim toga, pa ne spremamo se sad za Olympiju, zar ne? :) Ne trebamo, i ne moramo se odreći ama baš svega da bismo izgledale fit. Bitno je da sve promene u ishrani koje uvodimo, da to radimo lagano, postepeno, tako ćemo se lakše navići na sve te promene, telo će ih lakše prihvatiti, manje su šanse da dobijemo "napade" za hranom (hehehehe)...

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 01, 2008, 11:04:16 pre podne »
Za Olimpiju, za dve godine, zakasnila sam za sledecu godinu,smao zaboravila sma da li primaju veterane, hehehehe
Naime, mozda se ponavljam (zena u godinama i dozvoljeno mi je he)ja smao zelim da se vratim na svoju kilazu,da odrzavam svoju vitalnost
i konacno da se borim na najzdraviji nacin protiv starosti i svega sto ona nosi.Po prirodi sam temperamentna,impulsivna i puna energije tako da mi potpuno odgovara teretana, pa HIIT pa steper.To je moja organizacija treninga uz nadzor trenera.
Da,potpuno si u pravu za UH preko dana, ali nisam najbolje razumela sta je to sto mi daju proteini?Znaci trebalo bi i dozvoljeno je dva puta dnevno jesti piletinu???Ja na zalost ne jedem nista iz vode pa ni tunjevinu,tako da mi je siromasan izbor proteina.
Jos bolje za mene,ako te ne mrzi ikada stignes daj mi predlog jelovnika koji se ukpala u moje radno vreme ivreme treninga.Radim do 15 i 30 min a trening mi je u 17 h.Svo voce i povrce volim i jedem.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Potreban savet
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 01, 2008, 11:17:53 pre podne »
Piletina se može jesti i 3 puta na dan :)
Proteini će izgraditi mišiće, telo ... a pošto treba da smanjimo unos UH, potrošićemo više nego smo uneli. Rezultat: zategnutije telo sa manje sala!!! :)

Mislim da je Pedja negde postavio jako dobar plan ishrane koji ne isključuje totalno UH (kad kažem UH, onda ne mislim na čokoladice, hehehee, već na kuvani krompir, kuvanu rižu....)
Aha, evo je: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 14, 2008, 10:31:57 pre podne »
Jedno lako pitanje a odgovor mi je potreban brzo,brzo....
Sta sa treninzima i bolesti??????
Ja sam prosle nedelje bila jako prehladjena, klasika, nos, grlo, klasicna kijavica
i uredno sam trenirala ali sa mnogo blazim aerobnim vezbama.Prvo, da li je to u redu???
Juce sam imala konacno trening sa aerobnim delom,nije bilo lose,
ali se jutros osecam jako umorno i iscrpljeno.Mislim da mi nije dobro, ali na nacin
koji ja ne volim,osecam se iscrpljeno i kao da nemam snage.
Generalno, kako je potrebno se ponasati za vreme prehlade,da li je potrebno uloziti dodatni napor kako se ne
bi izaslo iz forme,ili prosto poslusati telo sta ono kaze,kako sam ovo lepo rekla, hehehehe..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potreban savet
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 14, 2008, 11:58:04 pre podne »
Ozdraviti,pa krenuti ponovo sa treninzima,da se ne bi napravila jos veca streta,tj. da se ne bi produzio period ozdravljenja...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 14, 2008, 12:22:10 posle podne »
Verijem da znate, stari ste bilderasi, ups,
koliko je vremena postrebno posle pauze usled bolesti od nekoliko dana, ponovo uci u formu.Naime,
ja treniram 5-6 puta nedeljno, vec dva meseca, ali ako ste zaboravili imam 52 godine,i svesna sam da bi trebalo odlezati ovu prehladu.Samo ,posle toliko truda i rada naravno da sma uplasena da se ne vratim na pocetak, imam dosta kondicije,
a i sa tezinama sam dobra posle ovog vremena,cucanje radim sa 30 kg,i jednu seriju sa 40 kg, vrlo kordinisano,
triceps iza glave sa bucicama 6 kg, i tako dalje.Dakle, koliko se posle pauza vrzbac vraca unazad???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potreban savet
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 14, 2008, 01:27:21 posle podne »
Kad oseti da je dobro,tj. kad bolest prodje...Dok god oseca nemoc i malaksalost,trebalo bi da odmori kako bi ozdravio do kraja i bio spreman za treninge...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Potreban savet
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 14, 2008, 02:56:00 posle podne »
Upravo tako. Cak i kad je "klasicni" umor u pitanju, ali zaista pravi umor, ni tad se ne bi trebalo trenirati. Radije preskociti taj 1 trening (1 dan), odmoriti se, pa doci sutra.
A kondiciju je lako povratiti.
Osim toga, kad neko dugo i redovno trenira, ne moze kondicija tek tako nestati tokom samo par dana bolovanja :)

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #27 poslato: Februar 03, 2009, 01:27:19 posle podne »
Ako ste mislili da sam odustala, ....e nisam.I da vas podsetim,
ja sam ona mimi15 sa 52 godine i....znam da je ovo dovoljno.Pa bice da vec treniram 5 meseci i rezultati su faaaaaaantasticni.
Redovno verzbam 4-5 puta nedeljno, ranije je bilo 5-6 puta, ali su mi se obaveze povecale pa ne mogu isitim intenzitetom.
Konacno su svi u teretani shvatili da je jedna matorka napravila cudo,kako sebe hvalim, :) .
U poslednje vreme sam dodala i veliku korekciju ishrane i konacno na sve moje bicepse i tricepse izgubila i 5 kg.Jako sam zadovoljna a i
trener, ako se secate,drug moga sina me trenira.
E....sada sam u krizi, ili tako nesto.Necu da prestanem da vezbam ili ti da korigujem ishranu ali sam pogubila ideje.Za mene ni malo nij elako da korigujem ishranu posle 50 godina.
Molim vas konkretno da mi pomognete STA sada da jedem kako bih nastavila da gubim kg koje zarko zelim.Skupljajuci informacije sa net-a napravila sam nekakvu dijetu nesti izmedju ketonske dijete i Atkinsonove.Malo vise UH nego sto dozvoljava jedna i malo vise mladog sira nego sto dozvoljava druga.Ovaj nacin ishrane moram da prekinem jer mi je napravio problem sa opstipacijom i ne smem niti zelim vise njega da primenjujem bez obzira na rezultate.
Imala sam pre 5 meseci 70kg, sada imam vrloooo pristojne misice i 65 kg ali bih zelela jos 5 i DOSTA za visinu od 164 i 52 godine????
Molim vas za pomoc koju hranu konkretno mi predlazete a da i dalje gubim kg, HVALA.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet
« Odgovor #28 poslato: Februar 03, 2009, 02:02:22 posle podne »
pozdrav mimi...
prvo jedno pitanje,pa onda predlog....
dali si ikada imala probleme sa secerom u krvi....
a ako je odgovor ne...onda malo pogledaj CARB ROTATTION DIET..pa da svi skupa dodjemo nekako do cilja...

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Potreban savet
« Odgovor #29 poslato: Februar 04, 2009, 08:45:04 pre podne »
Hvala Pedja,
nisam nikada imala problema sa secerom,pa odoh ja da pogledam
o CARB RATATTION DIET, i svakako ocekujem dalje savete i prepisku.