Jul 07, 2024, 12:07:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.252 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: TERETANA &MRSAVLJENJE  (Pročitano 25931 puta)

laracroft

  • Gost
TERETANA &MRSAVLJENJE
« poslato: Februar 24, 2006, 09:25:08 pre podne »
HI svima!!!!!

Imam jedno pitanje i mislim da na osnovu mnogih stvari koje sam citala na forumu,da cu dobiti i korisne odgovore.

Naime,isla sam 4meseca u teretanu,sa namerom da se zategnem na pojedinim mestima i usput malo smrsam.obzirom da se stalno baviim nekim sportovima,problemi sa kg su gore dole par komada,ja sam htela da skinem 5.
Prvi put sam pocela ovakav za mene statican i ne-grupni sport,naime sta se desilo......
prvo su treninzi bili kruzni neka 2meseca,posle sam "prepodeljena"na gornji i donji deo,naravno trbusnjaci su bili MUST!!

jako sam lepo izdefinisala ruke i noge,stomak malo sporije ali se videlo...odeca je bivala veca i spoljni komentari pozitivni,no kad stadoh na vagu sokkirala sam se sa 3kg vise!!!!!

pitanje,da li je moguce da sam smanjila obime zatezanjem,ali su misici formiranjem uzeli svoje u masi?obzirom da izgleda kao da sam smrsala a vaga kaze suprotno?

ili je doslo do greske u treningu pa sam dobila na masi umesto da mrsavim?
da li zene u teretani mogu uopste da smrsaju ,naravno kad nije u pitanju 100i vise kila to se onda podrazumeva!
trening je po meni bio klasican,znaci 15ponavljanja pa do 20kad su prosle sve faze upala.
kardio 10minuta bike,1krug,5minuta steper na trojci,krug pa 10minuta easy glider i posle 15-20minuta traka ali ne trcanje vec brzi hod sa usponima.
pozz

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2006, 09:42:43 pre podne »
To ne treba da te cudi, veruj, mnogi profesionalci uopste ne koriste vagu nego prvenstveno i samo ogledalo, ono je najbolji pokazatelj.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2006, 10:13:35 pre podne »
ja ne znam zasto bi smanjivala obim , valjda mislis na misice , ako si se zategla . a stose tice mrsavljenja to ti je stvar ishrane

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2006, 11:25:47 pre podne »
Odgovor je vrlo jednostavan :)
Smrsala jesi, ogledalo (i odeca tako kazu), i zadovoljna si bila sve dok nisi stala na vagu, i sad se pitas "a kako sad ovo?" ;)
Gubis salo, masne naslage .... misici vise dolaze do izrazaja, radis na njima ... a misici su TEZI od sala. I to je to :)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2006, 11:34:15 pre podne »
pa to je valjda vas cilj , ili se mozda varam

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2006, 12:20:58 posle podne »
jedan rec...fenomenlan napredak

laracroft

  • Gost
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2006, 12:31:39 posle podne »
jos jedno pitanje....sad ste me malo vise motivisali,posto stvarno uz treninge kako smo mi zene zaludjene mrsavljenjem sam i regulisala ishranu tj.izbacila neke gluposti poput cipsa,tople cokolade i slatkog osim meda,tice se jedne vezbe a to je cucanj  ali ne u paralelnm stavu nogu vec sa tegom u ruci i skroz sirok v stav da li on siri kukove,posto sam to cula od nekog u teretani?ili je to glupost jer istu vezbu forsiraju i na taeboo,aerobiku....cucanj je meni jako prijao u smislu zadnje loze i spoljni deo butine tj.nema vise sindroma jahackih pantalonica:)

i js nesto,dugo sam se bavila plesom preko 10godina,latino dakle na stiklama,izuzetno su mi jaki listovi i sta da radim sa grcevima,da pijem mg?vise istezanja?da preskacem vezbe za taj deo!?

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2006, 12:56:54 posle podne »
Da cucnjevi sire kukove koji se rade u nekom od pomenutih stilova !!??
Glupost...
Sto se tice listova ako su u odnosu na butinu u disproporciji ja bi ih prestao direktno vezbati.
Pozdrav
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2006, 01:36:03 posle podne »
da draft je u pravu...to su notorne gluposti....

a za list...samo prestani da vezbas direktno list

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2006, 02:07:33 posle podne »
da, to je stvarno ...

larasroft probaj mrtvo dizanje sa pravim nogama to ti je super za zadnju lozu

a i med bi mogla da zaobidjes

sto se tice grceva , pogresan trening i losa ishrana


da li koristis suplemente , pre svega whey , bas me zanima da li konzumirate whey ?

laracroft

  • Gost
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2006, 03:54:25 posle podne »
ja ama bas nista ne koristim...ajmo ovako,mislim da sa teretanom imam toliko malo iskustva da vidis da nisam sigurna ni da cucnjevi sire kukove ili ne:)a jos sam studirala jedno vreme medicinu!!!!ne teretana mi sluzi da  sitnjicavim sa svojim telom,pre svega zato sto je meni aerobno islo sve ok,ali vezbe snage i snaga uopste je bila jedna velika nula,a i da kazem da je za zimsko vreme bas lepo resenje ovaj vid treninga.

mada za ovo je potrebna nevidjena disciplina,ipak posle 4meseca konstantno radis isto,manje vise variraju tezine i ponavljanja,i individualan je mada to je po meni bolje nnego da si satima tamo i cavrljas i nista ne radis.

ok suplementi su kao energetske zamene za obrok ili tako nesto?po meni finiji izraz za obicnu hemikaliju!!!!!

ubice me pedjos!!!!salim se,generalno,sam za to sta ti je priroda dala izvuci maximum,mane toga su:vise vremena treba,strpljenja,i nikad nisi zadovoljan.

podrzavam stvari koje pedjos pise i na svom sajtu,jednostavno zavisi jesi li profi ili rekreativac,sta zelis od sebe?i da li znas meru?
kad neko poseduje iskustva od nekoliko godina i vise,znace i da koristi te hemikalijice!!!!!mozda.....definitivno onoaj izgled sto vidimo po x fitnessu vec na oko je sumnjiv,tj.radilo je nesto u pozadini!!!!!dok god svako od vas ne ide na rizik po svoje zdravlje i zavisnost to je ok

ja licno ne,probala sam neki sejk za mrsavljenje sto kao zameni obok i ok je ali cista psihologija po meni.platila sam to dosta i sad da ne propadnu pare.....

u inostranstvu sam vidjala i da u teretanama promovisu varijatne,kako sve to mozes i u  hrani da nadjes,u smislu da karikiram:prvo je nastalo meso,a posle prah i tableta!!!!znaci to su po meni jednostavnije zamene za sve sto ima u prirodi tj.u bakinoj kuhinji!!!!!naravno to smara,ali moje misljenje je licno da sve ima kasnije neki post efekat ma sta pricali....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2006, 04:31:15 posle podne »
hahhahahhah..necu da te bijem...ali hocu da ti objasnim...

prirodni preparati nisu HEMIKALIJE i nema AMA BASNIKAKVIH STETNIH POSLDICA PO NIKOGA....u nijednom jedinom segmetu neces naci bilos to da je veznao za nesto u vezi nekog te3lesnog ostecenja,deformiteta,anomalije,bolesti ili tako nesto a da je direktan uzrocnik neki od priodnih suplementata..

lara.....na zalost mi zivmo u ovoj jadnoj zemlji gde i pomisao na drugaciju vrstu cokolade izaziva osudu...JER TO NE VLJA I MOZES DA DOBIJES RAK OD TOGA I DA OSTANES MALI...

ovo sta cu da kazem sada nemoj da shvatis kao LICNU UVREDU I NE OBRACAM SE TEBI JER VIDIM DA NE SPADASS U TU KAGTEGORIJU ali..si bar malo trebala da pa hajde da kazem aporbiras materiju pre nego si osudila sve sto ej veznao uz suplemente...

LJUDI SU KOD NAS NE OBRAZOVANI....tu je problem .......

pomisao ud uzimanja c vitamina je ravna letu na mesec..OISM AKO SI BOELSTAN I UMIRES OD GRIPA...tada moze al nemoj da preteras...hahhahahhahahah.....

ne daj boze da te neko vidi u apoteci akko kupujes OLIGOVIT.....vec si na korak od toga da budes narkoman......dalje necu da nastavljam....

a onda te jedan dan neko vidi kako pijes nesto sto taj komisja kao strucn jak pozudano zna da je veoma opasno po zivot i moze  da izazove rak..a zove se PROTEIN....!!!!!

tu se svaka prica zavrsava..

pricali smo na ovu temu vec zasta mnogo,pa necu da idem u sirinu....ali veruj mi na rec da u ni jednom slucaju natural saplements are not danger

pozdrav

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #12 poslato: Februar 24, 2006, 08:57:01 posle podne »
Samo da se nadovezem na ono za grceve-manjak kalijuma cesto zna da bude uzrok grcevima,probaj da uvecas unos kalijuma i vidi kako ti odgovara
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2006, 06:48:35 pre podne »
Citat: sasacg
Samo da se nadovezem na ono za grceve-manjak kalijuma cesto zna da bude uzrok grcevima,probaj da uvecas unos kalijuma i vidi kako ti odgovara
...da,samo sale,znas i sam da igra sa kalijumum moze iamti dosta osleica ako doza nije odmerena kako treba......

mnogi to mesaju sa kalicjumom pa kupuju u apoteci sumece tablete istog i akzu ne vredi...hahhaahha

ja takodjer imam strahivte grceve...mene kada grc uhvati bukvalno hocu da umrem od toga,...ja odsita to resavamao sa kesicom praska kalijuma,ali...ja to vec radim godinama i to mi je mera...sve dalje,mislim da bi i za mene vec bio rulet...

predlazem da pokusa sa sumecim tableta magnezijuma....mislim da kod nje to ce da odradi stvar

laracroft

  • Gost
Re: TERETANA &MRSAVLJENJE
« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2006, 10:08:17 posle podne »
mislim da ce magn.uciniti svoje!sto se tice mog odgovora o suplementima,tacno je da nisam apsorbovala materiju,zato svuda i pisem da dok god niko ne ide na stetu zdravlju ok je,i da za takvo rukovanje tim stvarima treba puno iskustva,moje misljenje je samo moje i ne pokusavam nikom da ga nametnem.nemam nameru da budem profi tako da me to i nne zanima,zato i ne ulazim u diskusiju na teme gde se o tome raspravlja jer ne znam pola imena i sta za sta sluzi,ali me je neko pitao sta mislim o tome i iznela sam ga.
pozdrav svima