Septembar 23, 2024, 01:16:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Gilbert Yvel - MMA borac u Zagrebu  (Pročitano 2329 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Gilbert Yvel - MMA borac u Zagrebu
« poslato: Septembar 01, 2007, 10:49:21 posle podne »
Gilbert Yvel - MMA borac u Zagrebu

Gilbert Yvel i Remy Bonjasky proveli su dva tjedna u Zagrebu na pripremama Mirka Filipovića za meč protiv Cheicka Konga u UFC-u. Bonjasky je dvostruki K-1 šampion i zasigurno među najboljim udaračima na svijetu. Gilbert Yvel je kontroverzni i temperamentni borac koji je u svojoj živopisnoj karijeri porazio borce poput Garya Goodrigea, Magomedova, Schrijbera, Konga, Schilta, te Valentijna Overeema.
U zanimljivom razgovoru su osim diskusije o Mirku i pripremama otkrili neke ne baš poznate detalje o sebi i o svom životu. U prvom dijelu donosimo vam intervju sa Gilbertom Yvelom.

Gilbert, mnogi ljudi su imali priliku vidjeti te u PRIDE-u, no ti imaš preko 40 borbi iza sebe. Kako si se počeo baviti slobodnom borbom?

Bilo je to sasvim slučajno. Živio sam u malom farmerskom gradiću i jedan dan sam rekao svima, idem u Amsterdam postati šampion u kickboksu.

Jesu li ti vjerovali?

Ne, ali to mi nije bilo važno.
I tako sam došao u Amsterdam i tamo je bio jedan čovjek koji je živio blizu moga oca. Njegovo ime je Lucien Carbin. On je sada trener Golden Glory-a, Alistara Overeema, Rodney Faverusa. Pozvao me je u svoj klub da treniram. Nakon dva mjeseca treniranja imao sam prvu borbu koju sam pobjedio. Nakon borbe, svi su bili impresionirani samnom.
Nakon toga se sve počelo dešavati vrlo brzo. Znam da mnogi ljudi prvo treniraju jednu ili dvije godine, ali ja sam nakon samo dva mjeseca krenuo se boriti.

Zanima me kakav si bio tada kao osoba? To je bilo prije preko deset godina. Koliko si imao godina tada?

20.

Dakle, bio si vrlo mlad. Kakav si bio kao osoba? Agresivan, temperamentan, miroljubiv?

Ha ha...
Pa... Ja sam najljubaznija osoba koju ćeš ikada upoznati. Mnogi koji me ne poznaju nemaju takvo mišljenje. Bio sam vrlo opušten, i uvijek sam bio izravan, govorio ljudima ono što mi je na umu. Mnogi ljudi nisu bili spremni na takvo nešto.
Oduvijek sam živio svoj život i radio što sam htio.


Smatran si poprilično agresivnim i divljim borcem. Imao si nekoliko kontroverznih borbi tijekom svoje karijere. Misliš li da si se promijenio u ovih deset godina što se boriš, ne samo kao borac nego kao i osoba?

Više sam opušten.
Svijet, i okolina jesu utjecali na mene, ali ljudi nisu spremni na nekog poput mene. Nameću ti puno pravila, moraš se ovako odijevati, ovako ponašati, ovako hodati, ali ja nisam takav, ja sam ovakav kakav jesam i ako ne hodaš na način kako svi žele, si u krivu.
Sada, ipak hodam malo više na način kako drugi žele. Konformiram se, i to nije u redu, to nije dobro. Moj stil borbe je zaista drugačiji od drugih, no zadnjih nekoliko godina, se više borim kao i svi drugi. Prošle godine sam rekao sam sebi, znaš šta, zaebi sve druge, nije me briga što misle o meni, biti ću svoj i raditi ću što želim.
Pa što ako sam najomraženiji borac i što me mnogi ne vole?

Jedan si od boraca koji izražavaju svoju osobnost u ringu. Pod time ne mislim na ove diskvalifikacije ili kontroverze već na tvoj način borbe. Postoji mnogo boraca, no malo tko od njih ima tu osobnost i sposobnost da ju demonstrira u ringu. Po tvom mišljenju, koje borce bi izdvojio koje iznimno cijeniš. Pritom ne mislim na ljestvicu naboljih na svijetu, nije bitno da li su ti borci živi ili se više ne bore ili su umirovljeni. Izdvoji pet boraca koje najviše cijeniš?

Mike Tyson
Bruce Lee (Remy se smije na spomen Bruce Leea)
On ne zna ništa, on je samo ljepotan (Pretty boy, kaže Gilbert za Remya). On nema pojma o Tysonu ili Bruce Leeu.
Fedor, naravno.

Zašto Fedor? Koje je tvoje mišljenje o njemu?

Upoznao sam ga, i vidjeli smo se nekoliko puta. On je stvarno drag momak.
Tarick El Eldrisi. Vjerojatno ga ne znaš, on je Nizozemac, i po mome mišljenju je jedan od najboljih Muay Thai boksača na svijetu.
Joe Lewis.

Jako dobra lista. Impresioniran sam jer nisam očekivao da ćeš je sastaviti od ovih ljudi i na ovaj način. Ovdje si zbog Cro Cop-a. Možeš li nam reći nešo više o toj suradnji sa Mirkom i o treniranju?

Mirko se bori uskoro sa Cheickom Kongom. Ja sam se već borio protiv njega. Mi smo stand up borci, i nas dvoje smo među najboljim udaračima na svijetu. Možda nismo tehnički najbolji u načinu borbe, ali Mirko trenira s dečkima koji su jako dobri na parteru. Za neke ljude koji treniraju sa njim, high kick je znanstvena fantastika.
Mirko nikad nije trenirao Thai boxing na našem nivou. Remy je dvostruki šampion K-1. Moj stil je stand up i ground and pound, i sve ostalo. Mislim da je to za Mirka dobar način pripreme i treninga.

Mnogi ljudi su se iznenadili kada su vidjeli da se Cro Cop zapravo fokusira na stand up aspekt borbe, dok svi govore kako treba naučiti ground‘npound, obranu na tlu i obranu od laktova. Mnogi imaju mišljenje da posvećivanje više pažnje borbi na nogama bi moglo zanemariti aspekt borbe na tlu. Čini se da ste tu da uvjerite svih u suprotno.Da li mislite da je Mirkov nivo udaračkih tehnika se smanjio od kada je prešao u slobodnu borbu iz K-1?

Mirko ima vrlo dobre dečke sa kojima trenira borbu na parteru. Dean Lister, Igor (Pokrajac), oni su zaista dobri na parteru. Mirko je dosta jak u obrani na tlu.
Mislim da Mirko može skinuti svakoga sa high kickom sa lakoćom. Ali, ako svih rušiš sa high kickom, je li to sve za što ćeš trenirati? Zaboraviti ćeš na obranu ili na druge stvari. Mislim da je to bila jedna od njegovih grešaka. Ne njegova borba na tlu koliko fokusiranje toliko na taj jedan udarac.

S druge strane, što ste ti i Remy dobili iz treniranja sa Mirkom? Sigurno ste i vi profitirali na neki način od ove suradnje. Što bi izdvojili kao bitnu stvar pri treningu sa njim?

Remy: Radimo sa Mirkom i pomažemo mu, ali siguran sam da i on pomaže nama jer treniramo i nisam to vidio puno, ali čini mi se da je Mirko dugo trenirao samo jednu stvar i dobar je u njoj. Zamalo me je iznenadio na prvom treningu sa high kickom. Zamalo. Čak i kada sam znao da će ga ispucati. Ali trenirao je samo na jednoj stvari. Napada desnom rukom i ubija sa lijevim high kickom.
Za mene je ovo prvi put da sam na ovakvom režimu treniranja. Ovo mi je prvi put da treniram izvan svoga kluba. Biti zajedno sa Gilbertom i Mirkom i njegovim kolegama i mojim trenerom, mi je nešto potpuno drugačije. Ovdje treniramo, jedemo i spavamo, pa treniramo, jedemo i spavamo. Izlazim jedino subotom, a nedjeljom ne moramo trenirati.

Gilbert, ti si MMA borac, Remy je K-1 legenda, kako ti profitiraš u aspektu slobodne borbe?

Oh, čovječe. Ima puno stvari ovdje. Mi smo ovdje da učinimo stvari što težima za Mirka. Bori se protiv Remyja, pa protiv mene, pa opet protiv njega pa protiv mene. Mi smo ovdje da mu otežamo trening što više. Remy je stand up borac pa ne uči toliko puno trenirajući sa MMA borcima, ali Mirko ima nekoliko dobrih parteraša sa sobom i oni su me naučili mnogim stvarima. Igor (Pokrajac) mi je pokazao vrlo dobre stvari na parteru. Vrlo je dobar.
S druge strane, Mirko je jedan od najboljih boraca na svijetu i ja se borim i treniram sa njim i je to dobro za moje samopouzdanje. Treniramo, borimo se na podu... To je dobar test za mene.

Ivan Hyppolite je cijenjen od mnogih kao jedan od najvećih legenda u svoje vrijeme. Hoće li on pratiti Mirka na UFC ili je ovdje samo za pripreme?

Vjerojatno će i on biti sa njim na slijedećoj borbi.

OK, obratimo pažnju malo na druge stvari. Mnogi ljudi su u stanju demonizirati slobodnu borbu, pa čak i K-1 kao brutalni sport pun krvi i nasilja, izjednačavaju to sa uličnim borbama. Kada bi uzeli prosječnog uličnog huligana koji se tuče po ulicama i utakmicama, i stavili ga u borilački ring, koliko dugo bi trajao?

Gilbert: Oh, ne znam, minutu? Trideset sekundi? OK, recimo čak i da pobijedi jednu borbu, ali postoji jedna velika razlika. Ne možeš se samo ušetati u borbu i pobijediti, moraš biti profesionalni borac. Ovo je sport. Ljudi treniraju kao ludi, dva puta na dan jer hoće pobijediti najbolje.

Što čini profi borca borcem a ne uličnim huliganom?

Remy: Trening, disciplina, vještina, tehnika.

U slijedećem nastavku: Razgovor sa Bonjaskyjem, kako je počeo trenirati, mišljenje o K-1 sceni, Bob Sappu, Mirku, te kako je Gilbert izgubio nevinost....

Gordan Balenović & PFS team

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me