Jun 30, 2024, 08:27:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.952 članova - Poslednji član: admindebug
X3MShop banner

Autor Tema: Program za masu?  (Pročitano 34439 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu?
« Odgovor #15 poslato: Avgust 29, 2007, 12:35:30 posle podne »
od 3-4 serije po vezbi i isto toliko vezbi..sve ovisi od stanja utreniranosti u kojem se trenutno nlazaci.

z pocetak..uzmi 3 vezbe i radi ih kroz 4 serije.
kasnije ubacuj i stalno menjaj kako vezbe tako i broj serija

Van mreže Unspoken

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Program za masu?
« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2007, 01:36:27 posle podne »
hvala djapo mnogo!
aj samo ako imas neki dobar program za pocetnike baci ovde...ako ne, nema veze...ionako si mi mnogo pomogao! hvala puno!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu?
« Odgovor #17 poslato: Avgust 29, 2007, 01:39:39 posle podne »
dajapo....ohohhohho......hehe..ok..

ma nemam program te vrste..a da ti budem sikren nemam sada nesto vremena da kuckam...nadam se da ce cika vldar ili sale da kda dodju imati malo vise vremna da ti to odradti..

ali vidi..nema tu mnogo filozfije...

rekao sam ti u principu sve.

drzi se tog progrma kojeg si nasao....radi ga onako tj u onoliko serija i ponavljanj koliko sam ti rekao i to je to.

ili vidi..

aj ovako...ako imas vremna..probaj da ti sam na osnovu ovih smernica postavis ovde program koji ce mo zadjeno da korgujemo dok ne dodjes do pravog....tako je najbolje

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #18 poslato: Septembar 01, 2007, 05:24:59 posle podne »
greska 1--rad dva msicia na jednom treningu
greska 2....progresvino povecavanje opterecenja sa tendencijom samjivanja broja ponavljanja..gl;upost i odavno izbacena tehnika...PRICAM O OVOM SPORTU da neko drugi krvio ne protmaci.
_________________________________________

trening u teretani 3 puta nedljno..moze...ali nikako ovaj progar sa povecavanjem tzine i samnjenjem broja ponavljanja..pogtovo jer ti imas drugi cilj..bar ako ces da se drzis onoga sto sam ti aj rekao...

drzi se tog programa jedno vreme sa tim sto sve i jednu vebu ces da radis u 10-12 ponavljnja...

_____________________________________________

Nije mi jasno zasto?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Program za masu?
« Odgovor #19 poslato: Septembar 01, 2007, 09:27:35 posle podne »
Nikolans a zashto je to glupost? Ja to radim i chesto imam upale... mada opet meni nikad nije isti trening... Cilj je stimulistati mishicj na rast... Imash profi bildera koji rade i po 20 ponavljanja... ne vidim zashto ne bi radio potisak za grudi ako mu je prva vezba 10 -8-8-6 ili opet 8... Ali opet toje neko moje mishljenje... ja sam sa tim imao neki uspeh kao i moj drugar koji vezba isto kao i ja. I jatebe znam odnekle.. Najverovatnije iz FitPlusa  :D POz...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #20 poslato: Septembar 02, 2007, 03:51:03 pre podne »
Vexxx, nisu to moji postovi, ja sam to citirao Pedju, a na kraju svega (ispod linije) je moje pitanje za njega....
Moguce, u FitPlus sam ishao pre oko 1,5god

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.585
Odg: Program za masu?
« Odgovor #21 poslato: Septembar 02, 2007, 10:46:25 pre podne »

greska 2....progresvino povecavanje opterecenja sa tendencijom smajivanja broja ponavljanja..gl;upost i odavno izbacena tehnika...PRICAM O OVOM SPORTU da neko drugi krvio ne protmaci.

pa kako onda ? ne varirati broj ponavljanja?  nego pedja , nisam imao gde ovo da te pitam, pa reko ovde- poceo sam po teretani da cujem price starijih i iskusnih vezbaca (koji dobro izgledaju) i to uglavnom nama mladjima govore- da ne guramo velike tezine?! mislim kapirass, recimo da ako 110 kg mozes da gurness samo 4 puta-cemu svrha? bolje ti je i 90 kg da digness sa visse ponavljanja nego da idess na tu seriju od 4...( a ovo ti pissem jer sam video joss u nekom postu  da ti ne radiss uopste sa velikim tezinama- bench 90 kg cini mi se) e sada zar nije veca tezina=veci misic , misicna hipertrofija veca? mislim sta je bolje za izgradnju misisica? Sada neko kaze pusti njih vidi koliki su njima je sada samo da odrzavaju to postignuto, a u mladosti su i oni gurali sto visse... sta je tvoj savet?

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #22 poslato: Septembar 02, 2007, 12:42:45 posle podne »
postoji volumen i intenzitet tereta. intenzitet nije merodavan. 2 bildera dizu 100 kg svaki po 10x. Prema toj teoriji o intenzitetu, obojica rade praktichno istim naporom, ali to ne mora da znachi. prvi moze da dize duplo brze od drugog....probaj duplo usporiti dizanje-spushtanje....tako da intenzitet nije toliko merodavan.
Volumen koliko ja znam, mozda greshim, je ustvari taj isti intenzitet ali okarakterisan i sa brzinom izvodjenja i jos nekim faktorima.To je ono sto ja znam, a mislim da ima jos dosta shtosova na ovu temu....
Da dodam da postoje ova brzokontrakujuca i sporokontrakujuca vlakna tako da od brzine i broja ponavljanja zavisi koja ce biti vishe aktivirana.
Ja bih isto voleo da cujem od Pedje nesto na tu temu.poz
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2007, 12:45:01 posle podne Nikolans »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu?
« Odgovor #23 poslato: Septembar 02, 2007, 02:13:46 posle podne »
samo jedno..

na treningu je potrebno angazovati i jedna i druga vlakna....obavezno..samo tada moze da doje do hipertorfije a jos bolje hiperplazije..mmmmmmmmmmmmmmm

a trening sa tegovima sa malim brojem ponavljanja anguzje samo jednu vrstu valkna..ti pogodi koju

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #24 poslato: Septembar 02, 2007, 02:26:18 posle podne »
e a ovaj sistem naprimer 12-10-8-6 ponavljanja obuhvata onda sve ili naprimer jedan trening radimo sa 10 ponavljanja, a drugi trening isti mishic radimo sa recimo 6 ponavljanja?

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #25 poslato: Septembar 02, 2007, 04:05:22 posle podne »
gledao sam neki dvd kad Milos Sarcev radi ramena. Uglavnom zapamtio sam da neke vezbe izvodi exsplozivno i sto brze.
Interesuje me da li tako stimulishemo brza vlakna (brzim kontrakcijama) ili ih stimulisemo vishim brojem ponavljanja ili vecim brojem serija???....stvarno sam se dao u razmishljanje, nemogu jednostavno da pronadjem odgovor....evo gledam Pedja one linkove u temi "victor and kai greene train arms" ...Victor (na 1. filmu) progresivno povecava opterecenje, smanjuje broj ponavljanja, a brzina izvodjenja cini mi se ista....
Na drugim snimcima povecava tezinu, ali ponavljanja i brzina su gotovo isti. 10-11pon... Ne radi do maximuma svaku seriju, primeti se.
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2007, 04:23:58 posle podne Nikolans »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu?
« Odgovor #26 poslato: Septembar 02, 2007, 05:47:12 posle podne »
tebe oxcigledno interesujeu samo ruke..

vidi..svio ti filmovi su snimani u komerijcale svrhe...i u sustini samo onaj ko sa nhjima vezba zna kako oni u svari to i rade..

milosev dvd je nesto drugo...kao sto milos nema tajni tako ih nije imao ni na dvd ni o hrani a pogotvo o trenngu...

brza vlakna ne mozes stimulasti tako sto ces da se trazas kao da imas padavicu...isto tako ni spora..to je neka druga prica.

ulgavnom..idelana nacin za angazovnje ove dve vrste valkana je recimo trening koji milos zastupa..

i tu sigruno nece videti nekakvo znajcainnije povecanje tezina iz seta u set....

u stvari..desava se obratno..tezine se smanjaju..da bi se angazovao sto veci broj i onih valkna za koje i neznas da postoje...

tinikako da shvatis...trening gde imas 6 ponavljnja u seriji ne moze da ti dovede do nagzovanja velikog broja misicnih valkna.

takav tip treninga mozda moze da odgovra nekim ljudima da napreduju...to ne sporim....ali je isgruno vise onih koji nece regovati na to.

u stvari hoce....ali ce proci mnogo vise vremena nego da rade na sebi primern nacin..

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Program za masu?
« Odgovor #27 poslato: Septembar 02, 2007, 07:34:25 posle podne »
Nisu samo ruke u pitanju, celo telo me interesuje.
Ovo su neke nove stvari za mene i vrlo me zanimaju.

Mozda sam ti malo dosadan, zeleo bi sto vishe da nauchim.
Jel mozda to ovako izgleda ako sam te dobro razumeo.
Recimo radim 10 ponavljanja 4 serije. Svaka serija ista brzina izvodjenja (relativno sporo 4020 ili recimo 3020). Posto iz serije u seriju mishic je sve umorniji, smanjujemo tezine da bi ostali na 10 ponavljanja (ista brzina izvodjenja). Jel sam te dobro razumeo?
Koliko je optimalno napraviti ponavljanja u seriji?

 Imam pored sebe knjigu od Dragana Drache - Bodybuilding priruchnik. On ovde spominje od 55-85% max snage dolazi do najvece hipertrofije.zbog toga sam ja pomislio da ako radimo serije sa 10-8-6 ponavljanja cemo obuhvatiti taj opseg od 55%-85% snage i da je to cela pricha.
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2007, 07:37:58 posle podne Nikolans »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Program za masu?
« Odgovor #28 poslato: Septembar 03, 2007, 05:38:41 pre podne »
mislim da bi se manje trebalo da zamras sa glupostima,jer sto god vise pokusavas da sam sebi razjanjvas samo se gubis..sto je ocigledno...

to jednostavno tako ne radi....

ako ti se kaze nesto da je tako...i ako ti to kaze neko u koga kazes da ne sumnjas..cemu onda jos milijardu pod pitanja....zasto je to tako..zastoje to tako....

probas da radis..ako daje rezulatate nastavis..a ako ne..boze moj..uvek se moze vratiti na knjigu draganovu..droga je smrt-bavite se sprotom

Van mreže srle

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Program za masu?
« Odgovor #29 poslato: Septembar 05, 2007, 10:05:38 pre podne »
ako se vec bavis takmicarskim sportom izbor vezbi ti nije pravi,a kao ni program za hipertrofiju,u zavisnosti od toga kakav si vezbac,napredan,pocetni...program za hipertrofiju ne moze da se radi sam po sebi on ima svoju prethodnicu(u jednom slucaju to je program za razvoj misicne sile)napisi mi osnovne podatke pa cu ti pomoci!!Radio sam sa nekim bodi bilderima i dosta ljudi gresi,sta treba da znas prvo:recimo da si napredan vezbac ne uzimamo u obzir to da li se bavis nekim specificnim sportom onda se ovo menja..radi se tetivna sila(jacanje lig,zglobova,tetiva za treninge sa tegovima)pa sila misica(4-6 nedelja) pa hipertrofija 8-12 nedelja