Septembar 28, 2024, 09:24:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: moja hrana...  (Pročitano 5879 puta)

Van mreže Gospodin Mistical

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
moja hrana...
« poslato: Avgust 22, 2007, 07:38:14 posle podne »
pozdrav!

novi sam na forumu ali ne i u svijetu sporta...

od 9. mjeseca počinju treninzi, točnije plivanje s teretanom. treniram dva puta dnevno po 2 h u vodi i 3 puta po 1h tjedno u teretani. i sami vidite da tu ima dosta aktivnosti pa mi prehrana mora biti pojačana.trening u vodi je u principu hiit, 70%aerobnog 30%anaerobnog(otprilike 12 km dnevno) po građi sam ektomorf, znači dosta teško dobivam na masi ali bf mi je konstantno oko 8%... imam 68kg na 176 cm, 18 god. ovo je moja prehrana pa bih vas molio da je prokomentirate, što ubaciti što dodati.

6.30      70g cornflakes            
      300g jogurt      
      1-2 banane               

7.30   Trening
10      Pwm         
11.      165g konzerva tune   
      100g kruh               
      300 jogurta      

14:00      150g piletine      
           krumpir               

16.00Prije treninga  50gcornflakes            
      200g jogurt      
      1 banana      

17.00        trening
18.30.       pwm         

20.00      100g kruha      
      Pileća prsa salama 150g
      Mlijeko 0,5  1,5mm   

22.00      30 gram mega milka + 0,5mlijeka 1,5mm


 proteini: 210 grama      
ugljikohidrati: 540 grama   
masti: 35 grama   ?



uz ovu prehranu još uzimam daily one, neko izotnično piće za vrijeme treninga u koje ubacujem 15-20g bcaa,fish oil
također prije spavanja cink i magnezij...

mlijeko i jogurt mi pašu jer stvarno teško masu dobivam tak da  mi njihov inzulinski skok i nesmeta previše.
i masti... neznam dali sam dobro izračunao al njih izgleda premalo uzimam


hvala svima koji su pročitali sve ovo, znam da je dosadno ali dobro bi mi došao savjet :)
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2007, 07:43:04 posle podne Gospodin Mistical »

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: moja hrana...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2007, 07:55:09 posle podne »
cornflakes izbaci, ubaci ovsene, il psenicne...
u 6.30 ubaci jos proteina u 16.00 takodje, mozes neki posni tad...
salame i nisu bas pozeljne, mislim mozes ti da ih jedes,  al ne sad bas da ti to bude nesto sto jedes na dnevnoj bazi...
znaci generalno nije toliko lose, samo sto manjka mesa, a sto se UH tice to ti najbolje znas, koliko se trosis i to. Sto se masti tice, nema potrebe da nesto povecavas, mozda jaja malo ubaci, ali to je to..

Van mreže Gospodin Mistical

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: moja hrana...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2007, 09:51:27 posle podne »
zobene nemogu jednostavno smisliti, i zato sam kao alternativu uzeo cornflakes kao najednostavnije za ujutro...

a ovo za proteine.. a neznam nekak mi se čini čak da ih uzimam i previše, 3,5g po kg(u to nebrojim proteine iz biljnog podrijetla) kaj misliš?

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2007, 10:00:03 posle podne »
pozdrav i dobrodosao
potrebni su ti kvalitetniji izvori proteina tipa meso,jaja,tuna, posni sir, a to nalivanje jogurtom i mlijekom batali, nesretno resenje zbilja. ugljeni hidrati iz njih tj laktoza ne prozurokuje nikakvi inzulinski skok, nesto si pobrko. laktoza jedino moze da prozurokuje wc probleme koje valjda dobro podnosis ako si na to mislio :) i naravno laktoza je ugljeni hidrat sa niskim glikemijskim indeksom sto je idealno za dobijanje mase, ali kakve mase? nikakve tj talozenja sala jbg.
znaci potrebna je radikalna reorganizacija komplet jelovnika, pochevshi od tog prvog kritichnog (1h prije treninga) koji ti samo moze prouzrokovati da se ispovracas u bazenu, pa do ostalih ...
 
od suplemenata bi ti dobro doslo whey+dex+glm i tako to...
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2007, 10:04:16 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Gospodin Mistical

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: moja hrana...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2007, 10:42:34 posle podne »
ovo mi je prva informacija da mlijeko(tj. mliječni šećer) nema veliki inzulinski index :shock: gdje god sam čitao uvijek sam naišao na to da se mlijeko izbjegava zbog visokog inzulina nakon konzumacije...

pijem whey i glukozu u pwm-u, glutamin sam probao i nije mi "radio" tj. sad više ni sam neznam jer sam najvjerojatnije uzimao 10 grama dnevno što je malo ali više si jednostavno nemogu priuštiti tak da ga nekupujem više, rađe dam u whey i casein prije spavanja.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2007, 10:54:51 posle podne »
rekoh niski GI a za tzv inzulinski index nalij se mlijekom pa provjeravaj kako radi 8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: moja hrana...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2007, 05:47:25 pre podne »
ovo mi je prva informacija da mlijeko(tj. mliječni šećer) nema veliki inzulinski index :shock: gdje god sam čitao uvijek sam naišao na to da se mlijeko izbjegava zbog visokog inzulina nakon konzumacije...

pijem whey i glukozu u pwm-u, glutamin sam probao i nije mi "radio" tj. sad više ni sam neznam jer sam najvjerojatnije uzimao 10 grama dnevno što je malo ali više si jednostavno nemogu priuštiti tak da ga nekupujem više, rađe dam u whey i casein prije spavanja.

pa rpbaoj da expreimenitises sa tim..

uzmi 2 dcl melka i popij.

sledeci put uzmi 50 gr dextrozxe pomesane sa wheyom pa utvrdi sta bolje deluje na iritiranje pankerasa.

i enznam kako ti je logicno da laktoza izazvia podizanja insulina ili bilo sta drugo u mleku.

to je kao kada bi rekao da sa ovesnim iritiras pankreas..

da stabiluzujes oscijalcije insulina...to da...ali nikako irtiranje i naglo povecanje

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2007, 09:42:36 pre podne »
ovo mi je prva informacija da mlijeko(tj. mliječni šećer) nema veliki inzulinski index :shock: gdje god sam čitao uvijek sam naišao na to da se mlijeko izbjegava zbog visokog inzulina nakon konzumacije...
e pa zavisi dje si chito i koje to piso sve. taj inzulinski index je zbilja konfuzna stvar. pa meso i jaja imaju viosok 'inzulinski index' (i sta sad?treba li i njih izbjegavat? )a uz to su mnogo kvalitetniji izvori proteina od jogurta i mlijeka, znachi nece ti shkodit ni malo

matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: moja hrana...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2007, 12:22:59 posle podne »
nesto mi tu puno jogurta za ceo dan :)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2007, 09:53:44 posle podne »
ne ubijaju ni mlijeko niti jogurt,da neko pogresno ne shvati , nego jednostvno ne treba precerivat ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: moja hrana...
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2007, 10:34:16 posle podne »
A sto ce ti uopste jogurt !?
Bespotreban unos kalorija, ali ako vec ne mozes bez mlecnih proizvoda uzmi ella sir koji je oko 100 dinara 450g i to ce ti sigurno biti dovoljno ,,mleka'' tako da ce ti zelja za jogurtom biti manja, a uneces i koji gram potrebnih proteina.

Budi kreativan !!!
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2007, 10:41:23 posle podne Shumadinac »
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: moja hrana...
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2007, 10:45:41 posle podne »
tako je kolega Shumadinac, razredis ella s vodom i eto pravog super jogurta, pa mu jos evenutalno dodas malo zasladjivacha ili wheya i sreci nema kraja, oj la laa 8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: moja hrana...
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2007, 11:11:59 posle podne »
Pa i u ishrani treba biti kreativan... Ni tu se ne ide po nekom strogom sablonu...
Npr. u pakovanju Elle imas oko 60g proteina sto predstavlja nekih 20-25% proteina potrebnih rekreativcu u toku dana.

A ako osetis zelju za sladoledom, merica ili dve whey proteina u ellu i eto ti, kao Grandissimo.

P.S. Sada nemoj ovo za Ellu da ,,zloupotrebis'' i da ti ona bude primaran izvor belancevina.  8)
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže Gospodin Mistical

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: moja hrana...
« Odgovor #13 poslato: Avgust 24, 2007, 01:06:00 pre podne »
hvala svima na odgovorima. mislim da ću onda zamjeniti ove jogurte onda s posnim sirom, pošto to većina preporuća. dal da onda i povećam uh jer u posnom nema uh? malo više kruha( ne bjelog) i krumpira? nekak sam mišljenja da mi treba što više uh jer sam enkto a i potrošnja mi je ogromna

Spartak

  • Gost
Odg: moja hrana...
« Odgovor #14 poslato: Avgust 24, 2007, 01:18:49 pre podne »
ja kad sam pomjesao dukatov posni sir sa whey-om(choc) imao sam da se ispovracem.A inace nisam izbirljiv.