Septembar 20, 2024, 12:24:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Trening sa tegovima za vreme definicije  (Pročitano 4180 puta)

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Trening sa tegovima za vreme definicije
« poslato: Mart 01, 2006, 08:35:50 posle podne »
Posto radim definiciju(Nisko kal,visoko proteinsk dijeta,kardio+trening sa tegovima) i radim trening sa tegovima svaki dan po jednu grupu misica sa 3-4do max 5 vezbi x5 serija u kojima radim od 20 -10 ,ponekada 8 ponavljanja ,Dali pravilno raadim ili mozda treba da smanjeim broj ponavljanja ili broj serija?unapred hvala
PS. bez potpisa:)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2006, 09:44:11 posle podne »
Ja kad sam  na definiciji ne smanjujem broj ponavljanja, to mi je skroz bezveze..  Definicija dolazi iz kuhinje i kardio treninzima..   i mislim da je bespotrebno da se ponavljanja povećaju na 20 !

Kako hocesh.. ovo je moje mishljenje  :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2006, 09:55:22 posle podne »
Kekka je u pravu-trening sa tegovima u masi i na definiciji nema razlike-tj.ne treba povecavati br. ponavljanja ili serija
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2006, 09:57:45 posle podne »
Mislim da treba da se nastavi sa 6-8 ponavljanja da bi se zadrzao tonus misica...

Iovako se smanjujesh od dijete i trcanja, samo ti josh fali da prestanesh da STIMULISHESH MISICE sa velikim brojem ponavljanja !

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2006, 02:26:23 posle podne »
Znaci mislite da bih trebao da smanjim broj ponavljanja?Ne znam bas sam prilicno lepo iskidao ramena i triceps prosto ne zelim da ih vise sakrivam pod kozu ali ok probacu vase metode ovo i ovako vec furam oko 4 meseca i polako mislim da gubim efekat i da bi mi prijala mala promena.
PS. bez potpisa:)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2006, 02:49:15 posle podne »
veci broj ponavljanja dovodi do sarkoplazmicne hipertrofije a od nje bas i ne dobijas na masi

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2006, 06:41:44 posle podne »
Citat: Markoni
veci broj ponavljanja dovodi do sarkoplazmicne hipertrofije a od nje bas i ne dobijas na masi

ok pa ja radim definisanje dali je to onda lose ili ne?Mislim da te nisam potpuno razumeo,u svakom slucaju gubim masu kao sto i zelim jer hocu da zadrzim samo kvalitet nije mi masa na prvom mestu.
PS. bez potpisa:)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2006, 08:14:33 posle podne »
sarkoplazmicna hipertrofija poboljsava cirkulaciju krvi u misicu i aktivira odredjna vlakna koja nemaju veliki potencijal za rast , smanjuju degradaciju proteina i povecavaju sintezu proteina , to nije lose ali time ne dobijas neku masu i ne treba stalno raditi vec varirati , menjaj broj ponavljanja jedan trening veci jedan trening manji broj ponavljanja , kod mog nacina treninranja to je lako uklopiti ali u srbiji skoro da niko ne radi treninge koje ja guram , tako da ne znam kako bi to izveli sa treninzima koji su zastupljeni kod nas

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2006, 02:56:32 posle podne »
ha u Srbij svi guraju masu iako imaju cesto po 20 kg viska koji se po najvise vide u guzicama i stomacima ,zaboravi to sto srbi rade ja radim ono sto mislim i osecam .Kako ti treniras Markoni?
PS. bez potpisa:)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trening sa tegovima za vreme definicije
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2006, 03:31:16 posle podne »
pa imas gomilu treninga koje sam ja ovde postovao i koje sam radio samo pogledaj na podforumu trening