Septembar 28, 2024, 03:19:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc pocetniku !!!  (Pročitano 2736 puta)

Van mreže sasa86

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
pomoc pocetniku !!!
« poslato: Septembar 01, 2007, 08:13:42 posle podne »
E ovako, zeleo bih da se malo sredim ali sam u tom pravcu amater nevidjeni ... To jest , nikada me to nije zanimalo ... Ali sada kad sam dobio od burazera neke sprave za trening , sad bih hteo da ih malo iskoristim ... Dobio sam spravu gladiatro , neki bench (ako se tako uopshte i pishe) i neshto za zgibove i trbushnjake ... Ja sam na njima radio jedno 2 meseca ali kao da nisam ni radio ... Jer sam po prirodi slab ... Visok sam oko 170cm a tezak oko 64 kg !

Ewo i pitanja koja mene zanimaju :

1) Kupio bih neke preparate za masu ali ne znam ni kak ose zovu ni kako se koriste ! Cuo sam za kreatin , ali kazu da steti telu ... Pa bih hteo da od nekoga cujem neku preporuku ?!?!?!?!? onda, voleo bih da ti preparati budu cisti i provereni a ne neka sranja ....

2) Onda da mi neko pomogne oko jela, tj. oko mog kasnijeg jelovnika ... Shta smem a shta ne smem da jedem ? Dal da jedem masniju hranu ili ne ? Dal smem da pijem alkohol,gazirano ?!? ... ?!?

3) E da , cuo sam da je mnogo bolje da se trenira vishe puta u tok dana , nego da sav trening odradim od jednom !!!  Mislim da se rasporedi jedna serija oko 12 , druga oko 16 , treca oko 20 ... dal me razumete !!!

4) Ti preparati , koje mi predlozite , jer bi mogli da mi kazete priblizno cenu i kako se koriste !?!?!?!?

Unapred sam zahvalan svakom vasem odgovoru i svakoj pomoci

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2007, 08:28:40 posle podne »
1.Najbitniji od suplemenata je whey protein...Zatim su tu creatin i glutamin...Nijedan od njih ne steti telu-to su samo glupe price neobavestenih ljudi :wink:
Od proverenih proizvodjaca tu su Ultimate,Optimum,Labrada...
2.ne alkohol,ne gazirano,ne masno!!!Imas dosta o ishrani na forumu,ali evo ukratko:treba ti 5-6 obroka dnevno,hrana na kojoj bi trebalo da se bazira tvoj jelovnik je sledeca:ovsene pahuljice,belo meso,teletina,riba,tunjevina,povrce,pirinac,posni sir,jaja,obrano mleko ili jogurt u potrebnim kolicinama...
3.ne znam odakle ti to,ali dovoljno ti je jedan trening dnevno 3-4 ili 5 puta nedeljno...I o tome imas dosta na forumu...
4.whey je oko 50-60e za 2.3 kg koji mogu da ti traju i mesec i po dana,kreatin je oko 1000 din za 300g,glutamin oko 30e za 400g...

potrazi malo po forumu,koristi search,naci ces sve odgovore...Ukoliko ti nesto nije jasno-pitaj...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasa86

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2007, 11:40:59 posle podne »
druze,ewo shvrljao sam po forumu i nacitao se svega i svacega ... Treba mi malo vremena da mi sve to udje u glavu jer ima dosta novih pojmova za mene ... :)

Evo shta ja planiram , da pocnem da se hranim pravilno (da izbacim gzirano,alkohol mada i nisam neki alkoholicar i da jedem ovu hranu koju si mi gore naveo i josh neku za koju su na forumu rekli da je ok !) i da zxa pocetak kupim samo whey protein !!! Jel trebam josh neshto da kupim pored njega ?
Procitao sam negde da je jako bitno da unosish odredjen broj proteina i da taj broj zavisi od kilaze ! Ja imam 63 kg , pa koliki je taj broj proteina za moju kilazu ?!?

I josh me interesuje , shta su to ovsene pahuljice ?!?!? Jel su to one pahuljice koje jedem svakog dana s'mlekom , nescvic i te fore !?!? Ili su to neke specijalne pahuljice ?!?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2007, 12:15:30 pre podne »
Udjes u prodavnicu zdrave hrane i trazis ovsene pahuljice i oni ti daju:wink: Znaci nije nesquick ili cornflakes vec ovsene pahuljice :wink:
Trebalo bi da unosis bar 2-2.5 g proteina po kg svoje tezine,znaci u tvom slucaju 150g min,200 bi bilo pozeljno...
Pored wheya tu su o creatin i glutamin kao neki osnovi suplementacije za pocetak...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasa86

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2007, 11:34:03 pre podne »
taj rad ... :) Znam da su pitanja glupava ... al jbg ...   E hvala na odgovoru !!! Ako mi josh neshto ne bude jasno , ja cu te pitati ...

Ja sam mislio u pocetku da je ovo jeftin sport ... :) Zvao sam i pitao u vezi onog wheya labradov pro v 60 , koshta 4100 din 1,5 kg i traje u proseku oko 20-tak dana ... + svaki dan po nekih 300 dinara za klopu (minimum):) ... Znaci 200 e me ne krpi mesecno ...  ... :) :) :) A ima i neki protein koji koshta 3500 din 2,5 kg ... Kaze mi taj lick preko fona da je i taj protein OK ...

E , cuo sam da je dobro da se jede pasulj ! Jel to tacno ?!? A shto se tice yaya , ja sam alergican na zumance ... Znaci , samo belance mogu da pijem a koliko vidim na forumu , svi samo i piju belance ...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2007, 12:26:28 posle podne »
Nemoj da pijes,jedi kuvana belanca :wink:

Labrada je skup proizvodjac,probaj sa Optimum.Ultimate,Dymatize...za iste pare dobijes 2.3 kg wheya
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasa86

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2007, 12:33:57 posle podne »
Znaci slobodno mogu da jedem i kuvana belanca ?!? Ja cuo da kad se jaje skuva da gubi neke svoje vrednosti ...
E , a shto se tice meda , kakav je on ?!? Ja ga obozavam a i imam ga jako mnogo jer moj deda ga pravi ...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2007, 12:41:30 posle podne »
Preskoci med u velikim kolicinama!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasa86

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 05, 2007, 06:44:04 posle podne »
Druze, a kad su u pitanju mesni narezak,salame,pastete,pizza ?!?! Jel smem neshto od toga da jedem ?!?
Shto se tice mleka, pijem Moja Kravica , 2.8 % mlecne masti ! Jel i to smeta ?!? Da kupujem ono sa manje masnoce ?!?

Znam da su mi pitanja glupava :):):) ali bash me interesuje ... Ako te smaram , ti mi slobodno reci !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pomoc pocetniku !!!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 05, 2007, 06:51:24 posle podne »
Smes ti sve da jedes...Druga stvar je sta vredi od svega toga :wink:
Pastete,salame,pice...nisu bas sjajne za ovaj sport i uspeh u postizanju rezultata koji se odnose na izgled tvog tela...Mleko sa 2.8%mm je previse.Imas ono sa 0.5% ili bar 1.6%mm...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!