Septembar 23, 2024, 06:23:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: mirkov ponovni poraz  (Pročitano 2883 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
mirkov ponovni poraz
« poslato: Septembar 08, 2007, 11:37:19 posle podne »
Nakon što ga je u travnju ove godine brutalno nokautirao Brazilac Gabriel Gonzaga, Filipović je najavio veliki povratak i osvajanje UFC-ove titule. No, čini se da od toga neće biti ništa. Umjesto pobjede, hrvatski je borac upisao drugi uzastopni poraz, a u takvoj situaciji nije bio nikada u karijeri.

Od samog početka borbe Cro Copu je nedostajalo agresivnosti. Osim jednog direkta i dva mid-kicka u rebra francuskog protivnika, malo smo toga vidjeli od Filipovića u prvoj rundi. Doduše, Mirko je srušio Cheick Konga na parter, ali u hrvanju na tlu nije postigao značajnu prednost.

U drugih pet minuta Francuz je imao incijativu, bio je puno agresivniji i zadao je Filipoviću par nezgodnih udaraca. Već pred kraj te runde vidjelo se da su oba borca pomalo umorna, a ista je slika ponovila i u trećoj.

U toj posljednjoj rundi je 32-godišnji Francuz u klinču na rubu oktogona nesportski udario Filipovića u genitalije zbog čega ga je sudac upozorio. Niti prisilna stanka nije pomogla hrvatskom borcu da se pribere i krene u odlučniji napad.

Čini se da je viši i teži francuski kickboxer jednostavno imao više snage jer je Mirko pred kraj borbe jedva stajao na nogama i disao na škrge. Kongu je veća agilnost u kavezu i više preciznih udarac donijelo pobjedu jednoglasnom odlukom sudaca.

WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2007, 12:24:53 pre podne »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2007, 12:26:07 pre podne »
Mirko je očito sit svega, na žalost svih koji ga poštuju (recimo ja osobno)...mislim da bi bilo puno bolje da se povuče lagano, da ne dobije neku zvijer zadnja 3 meča UFC-a...jer kako se sad bori to je strašno...
Neaktivan, pasivan, neagresivan i nekako preoprezan...(2 i 3 runda)
Jako mi je žao ali i ja više ne znam što Mirko traži?! Da ovaj naleti na high kick ?! Uglavnom non-stop mu je falilo zraka, a kad ga je kongo pritisnuo uz žicu djelovalo je kao da ga onih 5kg viška davi i iscrpljuje, mislim da su i komentatoti u UFC-iu spomenuli kilažu Mirka i impozantne dimenzije proteklih boraca, a ako ne zaboravimo i Silva je digao kilazu za samog Mirka, doduše tad je Mirko bio pravi Mirko...
Kilaža može da bude teret, ali mislim da je to više važilo za ring u PRIDE-u ovde u oktagonu sve ide nekako explozivnije i na silu, manje je tehnike kickboxinga...tako da bi Mirko ako se misli vracat trebao itekako mijeanjat tehniku tipa ludog Silve ili objesit rukavice o klin, jer ove pasivne borbe su muka za nas koji ga obožavamo.

A što mislite je li presudio i onaj udarac u jaja? Ili možda u butine sa koljenima koje Kongo ima usavršeno baš me zanima je li to možda Mirka usporilo ili disanje? Pogledajte sliku....




« Poslednja izmena: Septembar 09, 2007, 12:31:46 pre podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2007, 01:03:03 pre podne »
Stvarno zalosno.Gledao sam borbu i ne znam sta je u pitanju?Ocekivao sam dosta vise od njega.Nisam gledao posle meca kad prikazuju borce.Kakvi su Mirkovi komentari na sve ovo.

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2007, 01:08:45 pre podne »
Stvarno zalosno.Gledao sam borbu i ne znam sta je u pitanju?Ocekivao sam dosta vise od njega.Nisam gledao posle meca kad prikazuju borce.Kakvi su Mirkovi komentari na sve ovo.
Otišao je odma u svlačionu a Konga nisam slušao jer sam bio ljut...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2007, 03:19:16 pre podne »
A evo kako mec vide na www.profightstore.com

Je li ovo kraj?

Cheick Kongo vs Mirko Cro Cop
Pobjednik: Kongo, jednoglasnom odlukom sudaca

Vrhunske pripreme, najbolji suvježbači, top treneri, oktagon u podrumu obiteljske kuće, sve to nije vrijedilo ništa.

U 1. rundi nakon dobrog početka gdje Mirko boksačkim tehnikama kontrolira Konga, kako runda odmiče Cro Cop biva sve pasivniji, ipak krajem runde Mirko dolazi u gornju mounth poziciju, no bez većeg učinka, u zadnjim sekundama Kongo čak okreće poziciju i dolazi u gornji položaj.

U 2. rundi u oktagon umjesto Mirka Cro Copa ulazi Mirko Manchesterski, i od toga trenutka u borbi postoji samo jedan čovjek Cheick Kongo. Francuz lako privodi borbu kraju dominirajući nad Mirkom tijekom 2. i 3 runde, i u stojci, i u borbi na parteru.

I ovoga puta kao i protiv Napaa Gonzage bilo je tužno gledati ovakvog Mirka. Pojas prvaka danas izgleda kao nemoguća misija, a poznavajući Cro Copa kao borca - njega teško mogu zadovoljiti i motivirati borbe za popunjavanje fightcarda.

Po svemu sudeći ova borba; Mirkov nastup i njen krajnji ishod postavljaju samo jedno pitanje: Je li ovo kraj?
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2007, 04:08:48 pre podne »
 :(
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže reninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2007, 11:12:50 pre podne »
pozdrav svima na ovom forumu,
veliki sam fan Mirka, ali ono sto smo sinoc vidjeli ne lici na top borca, fizicka sprema slaba, parter jadan, imao je polugu na ruci, traljavo pao pored Konga, neznam u cemu je problem, toliki strucnjaci i sparing partneri , imam osjecaj da kod Mirka psiha i bojazan od nokauta je najveci problem :( , mada vjerujem da jos nije rekao svoju zadnju

Van mreže Ichabod

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2007, 12:48:47 posle podne »
Nekad jednostavno izgorite zeljeci previse..

Gledajuci emotivnost koju je iskazivao u intervjuu prije meca gdje je, svjestan svoje teske situacije, rekao da je nebitno protiv koga se bori jer ce izaci nepobijedjen i sam sam pomislio da je svaki drugi scenarij nemoguc, ali..

Katastrofalna izvedba!
Svu snagu,  misao, motoriku i tehniku Mirko je usmjerio u lijevu nogu kao da je to jedini postojeci udov.
Bio je tako predvidljiv i dosadan konstantno se namjestavajuci kako bi nogom "upecao" Kongovu glavu koju je bilo nemoguce dohvatiti zbog fizickih predispozicija i odlicne pripremljenosti koji su mu omogucili nedohvatljivu distancu.

Kongo je zasluzeno pobijedio, a s obzirom na stupanj tjelesne spreme mogao bi osvojiti i Olympiju kad' bi mu se dala propusnica. :mrgreen:

Naravno, Mirko nece odsutati ali je pitanje sto jos moze uciniti po pitanju pripreme jer ova je ukljucivala i kavez i krvolocne lavove koje je iznajmio da se s njime bore.

Covjek je jednostavno rob svog lijevog high-kicka, sve podredjuje tom jednom udarcu...

Ne moram napominjati da mi je nakon meca cijela vecer bila usrana jer s velikim zarom i fanatizmom pratim njegove meceve, koliko sam puta samo htio ugasiti jebeni televizor jer nisam mogao gledati to konstantno Mirkovo ukopavanje i namjestanje te nesretne lijeve noge...
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2007, 12:51:47 posle podne Ichabod »

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2007, 01:53:20 posle podne »
Poludeo sam!!!
Ma da nekom nije palo na pamet da je protao meč ?
Koja je kvota bila na onog crnju...pa puno je para kad se podeli sa 3.5....
Neznam... navijali smo i ja i žena i ceo dan sam zbog njega besan...
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #10 poslato: Septembar 09, 2007, 02:29:42 posle podne »
tuga :( :( :(

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #11 poslato: Septembar 09, 2007, 04:15:42 posle podne »
sramota :-(.....bit ce bolje jednog dana

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #12 poslato: Septembar 09, 2007, 04:17:56 posle podne »



Izjava nakon dolaska u zračnu luku Zagreb:

ZAGREB - Hrvatski borac Mirko Filipović Cro Cop vratio se u nedjelju u Zagreb iz Londona gdje je u subotu navečer doživio bodovni poraz od francuskog borca Cheicka Konga. Najbolji hrvatski “fighter” svih vremena nije bio previše raspoložen po dolasku u Zagreb te je tek u kratkim crtama iznio dojmove nakon borbe, a otvorenom je ponudio i mogućnost prestanka bavljenja ovim sportom:

- Jedino o čemu sada razmišljam je da se dobro odmorim u krugu obitelji, a dobro ću razmisliti i o tome hoću li uopće nastaviti karijeru. Možda sam i ostario pa je vrijeme da lagano počnem razmišljati o povlačenju - uz sjetni je osmijeh rekao Cro Cop.

Tek u prolazu i u kratkim crtama Filipović je opisao tijek borbe tijekom koje se nije osjećao najbolje. Nije to bio  ponovno jedan od njegovih dana:

- Polomljeno mi je jedno rebro, primio sam težak udarac, na žalost dobio sam i dva vrlo nezgodna udarca u genitalije pa sam posljedice toga osjećao tijekom cijele borbe. To mi je odnosilo dosta snage i nisam bio u najboljem izdanju, pa je i ishod borbe logičan.

Filipović se nakon toga zahvalio svim fanovima koji su ga došli podržati na borbu u Londonu. Ton njegovog glasa odavao je pomalo utučenu osobu i njegova najava o prestanku aktivnim bavljenjem ovim sportom možda zaista ima i težinu. No, poznavajući Filipovića, on je vrlo često nakon loših izdanja i poraza ispoljavao slično stanje, tako da je moguće da se ipak u dogledno vrijeme predomisli i nastavi s nastupima.



Jutarnji.Hr

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: mirkov ponovni poraz
« Odgovor #13 poslato: Septembar 09, 2007, 04:31:49 posle podne »
Totalni nedostatak agresivnosti i hrabrosti. 1 rundu je kolko tolko dobro krenuo i nametnuo borbu po njemu. Ostatak meca se zasnivalo na povlacenju i cekanju idealnog udarca (high kick) sa kojim je mislio da ce resiti mec. Nije mi ni jasan zasto nije usao u razmenu udaraca rukama... Delovao mi je samo da ne dobijem udarac i da me opet nakoutiraju. A u 3 rundi je izgledao daj samo da se zavrsi mec, sve jedno mi je, dosta mi je svega...
Ne znam cemu tolko pripreme, tolka ekipa oko njega da na kraju nista ne pokaze. U Pridu je zasnivao borbu u razmenu udaraca, parter mu nikako nije isao. U periodu protiv Fedora je pokazao da je usavrsio kolko tolko parter i da se snalazi ako nista bar u odbrani. Dolaskom u UFC gubi totalno smisao za borbu na nogama i sa mnogo "meksim" srcem, izgleda, da na zalost, postaje malo jaci prosecan borac. Dobro je prosao i prvi mec u UFC-eu. Da je malo bolje bio pripremljen onaj borac (zaboravih ime) izgubio bi i od njega...
Ocekujem da ce mu sledeci borac biti neki iz geta koji ce dobiti par hiljada dolara, malo lupaj u dzak, malo trci pa da se pegleda sa Mirkom da bi covek sebi vratio moral.
Nema on vise "pokretac" u sebi da bude onaj stari, jbg.