Jul 03, 2024, 12:47:54 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Treninzi kucni i u teretani moguca kombinacija  (Pročitano 3292 puta)

Van mreže AngelForce

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Treninzi kucni i u teretani moguca kombinacija
« poslato: Avgust 06, 2007, 10:45:36 posle podne »
Kod kuce imam  klupu na koju mogu da radim grudi: ravni bench, kosi bench i noge: prednju i zadnju  lozu i  ostale vezbe koje ja trenutno izvlacim su: biceps, prednja ramena srednja ramena  listovi i cucnjevi ne znam da li je dovoljno.
 Klupu sam morao uzeti zbog stednje para na teretanu da bih te pare mogao da usmerim sto vise ka pravilnoj ishrani
a sad:

Kako mogu da iskombinujem kucne treninge sa treninge u teretani  sa odgovarajucim  radosledom vezbi  koji dan koje vezbe i gde  da ih radim
koje vezbe su mi dovoljne da radim kuci a koje u teretani i da  to zadovoljava izgradnju misicne mase
(napomena za neke lat masine ne znam tacan naziv ali uskoro cu znati zasigurno)
Trenutno ovaj mesec radim sa tegovima do 50kg i ne zurim sa preveliko tezinom za sada

a ovako izgleda trenutno moj program: svaki drugi dan radim vezbe (sto ce biti promenjeno u 2-1, 1-1, 1-1 pripremio
MikiVELIKI)

I--grudi, ramena, biceps
II-- U teretani--- na lat masinama  ledja, triceps,  lepezni deo(!) 
III-- Noge --  prednja zadnja loza, cucnjevi i listovi (tim redosledom a neki put  listovi pa  cucnjevi......) 

A imam problem ili se meni samo cinio: vezbam  3-4 meseca  uvideo sam da napredujem u grudi a da u sirini ostajem isti pa kad se pogledam u ogledalu vidim kod sebe grudi a  u sirini se  ne vidim  ostao sam isti a posto sam visok 195cm i tezak 85kg  malo mi izgleda cudno ali u cemu je problem

Hvala vam na  trudu
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2007, 10:52:33 posle podne AngelForce »

Van mreže AngelForce

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Treninzi kucni i u teretani moguca kombinacija
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2007, 11:07:03 posle podne »
Da ne pitujem drugde iskoristit cu priliku da pitam ovde:
I Jos samo pitanje koja hrana moze da mi bude kao rezervna na poslu za vreme osam sata rada kao jedan obrok koristim 2snicle i hleba od jecma dok drugi obrok mi bude  litar mleka  pod znakom pitanja da li je dobro popiti samo mleko( u toku rada)  a  treci obrok neznam mozda bonzita ili neka druga cokoladica u toku rada

Hvala jos jednom
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2007, 11:08:54 posle podne AngelForce »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Treninzi kucni i u teretani moguca kombinacija
« Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2007, 12:00:56 pre podne »
Po meni ako zelis da vjezbas kako treba uplatio bih tu clanarinu od par hiljada dinara koliko to kosta gore jer mi ta cifra nece spasiti budzet za hranu, a kvalitetna oprema, ambijent i ako imas srece neko pametan i voljan da ti pokaze kako se izvode vjezbe i malo te uputi je sigurno vrijedno tog novca.

Taj sistem sto si naveo nije los, ali ako bih isao na neku od tih varijanti isao bih prije 2 dana rada- 1 dan odmora - 2 dana rada -2 dana odmora, gdje bih cijelo tijelo odvjezbao tacno jednom u nedjelju dana.
Takvih programa ima dosta u ovom podforumu pa vidi da li ti nesto odgovara.

Ako bih bas vjezbao kuci onda bih bio malo kreativniji u vjezbama, ne vidim zasto recimo ne mozes da radis potiske za ramena (1ruc/2ruc) podizanje 2-ruc tega do brade, razne vrste vucenja u pretklonu, recimo dvorucno vucenje (s pravim i obrnutim hvatom), vucenje iz coska, 1-rucno vucenje... za noge razne vrste cucnjeva, iskorak, deadliftove sa krutim koljenima etc etc...

Generalno, za mozda i najbolje vjezbe za pocetnike ti ne treba ne znam kakva oprema, ali treniranje u pravom gymu, medju ljudima koji znaju sta rade je mnogo bolje nego vjezbanje i ucenje na svojim greskama, a sigurno ce ih i biti ako se zatvoris nedje sam...

Sto se tice hrane, ti obroci na poslu nijesu nikakava rezerva vec vrlo vazna stavka ukoliko zelis da nabacis misice, ja bih spremio piletinu (kuvanu ili u onim spec. kesama - znaci bez ulja), moze i neko drugo meso, tunjevinu (isprana od ulja), posni sir, bjelanca...
A od uh standardno... kuvani pirinac na vodi, kuvani krompir, takodje salate... znaci nesto vec puno puta pomenuto...

Mlijeko i cokoladice ti nece donijeti vece i bolje pektoralise, mozes da treniras po ne znam kakvom dobrom planu, ako ne unosis pravu hranu dzabe ti je sav trud...
Na tu visinu ti treba jos dosta kilograma zato samo navali na kvalitetnu hranu, vremenom ces nauciti da ekonomises sa istom i shvatiti da za nekoliko cokoladica mozes da kupis dosta pilecih fileta ili jaja a od njih se mnogo bolje pakuju misici!

Eto nadam se da ces pronaci nesto interesantno u mojoj prici, a i pozvao bih te da malo bolje prelistas podforume ishrane i treninga, vjerujem da ce ti biti vrlo korisno!

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me