Septembar 29, 2024, 01:17:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: 100% pomoc  (Pročitano 6220 puta)

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
100% pomoc
« poslato: Jul 25, 2007, 10:03:06 pre podne »
prvo bi sve da vas pozdravim i da podrzim ovakav nacin pomoci na forumu
Imam 23god, visina 182, tezina 72. po gradji mi ljudi daju uvek preko 80kg jer imam lake kosti i dosta misicne mase, ali opet nije dovoljno...
po samoj konstituciji sma lepo gradjen ali me ubijaju noge... imam jako mrsave noge i ni traga od listova :)
poceo sam da idem u teretanu pre 3-4 dana... i vec se dosta toga vidi...
meni je potrebna ogromna pomoc oko svega... pravilnih vezbi, ishrane, koje vezbe, kolike kilaze.... bas mi treba dosta saveta jer ne zelim da se napumpam, nego da odradim bas savrseno telo... hocu da se isforsiram koliko god treba, i da uzimam sta god treba ali da se lepo odradim, a posto sam nestrpljiv, kako doci do najbrzih rezultata?
sad kad pogledam ovde ima previse pitanja i trazim previse pomoci, ali nadam se da ce mi neko izaci u susret
sad kad gledam ovaj svoj text sebi licim na nekog narcisa :) a nisam :)
ovim putem bi zamolio sve koji mogu da mi pomognu! potrebna mi je pomoc oko svega, tako da ce svaki vas savet moze samo dobro da mi dodje...
a ja cu vama pomoci kako god budem mogao...
hvala vam unapred
veliki pozdrav za ekipu

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2007, 10:28:59 pre podne »
E pa tintore,ti mora da si brate fenomen ako zapažaš promene na svom telu posle 3-4 dana ako sam dobro razumeo,moj savet ti je prijatelju da malo više vremena posvetiš u isčitavanju ovog foruma i tek nakon nekog vremena ćeš saznati koliko neznaš a koliko ovde ima bogatih informacija.
pozz
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2007, 11:09:17 pre podne »
E pa tintore,ti mora da si brate fenomen ako zapažaš promene na svom telu posle 3-4 dana ako sam dobro razumeo,moj savet ti je prijatelju da malo više vremena posvetiš u isčitavanju ovog foruma i tek nakon nekog vremena ćeš saznati koliko neznaš a koliko ovde ima bogatih informacija.
pozz
e odlicno :) onda cu se smatrati fenomenom hehehhehe
nego sto se foruma tice, citao sam ali nikako da nadjem nesto za pocetnike i to... sve neki vec iskusni bilderi :)

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2007, 11:18:09 pre podne »
evo recimo ovo mi je slika posle prvog treninga u teretani!
a s obzirom da nikad pre toga nisam isao u teretanu, niti vezbao kod kuce, mislim da je ok...

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2007, 02:15:25 posle podne »
PRIJATELJU NEMA MNOGO RAZLIKE IZMEĐU TRENINGA PROFESIONALACA I POČETNIKA,U PITANJU JE  RAZLIKA U PRISTUPU SAMOM SPORTU,TVOJA FOTOGRFIJA I NEPOKAZUJE MNOGO TVOJE KVALITETE SEM DA SI SE POSLE TRENINGA DOBRO OZNOJIO  I DOBIO DOBAR PUMP,TO JE EXTRA STVAR ZA LIČNU SATISFAKCIJU ALI  DA  BI DOŠAO DO REZULTATA KOJI ĆE PRIMETITI TVOJA OKOLINA MORAĆEŠ JOŠ DOSTA VREMENA PREDANO DA RADIŠ I BEZ IMALO POSTNEŠ DOBAR KUVAR NORMALNO ZDRAVE ISHRANE.AKO TE NEŠTO POSEBNO INTERESUJE SAMO PITAJ A SVE OSTALO MOŽEŠ NAĆI OVDE.LJUDI KOJI SU OVDE DUGO VREMENA PROVELI SU SE ZAISTA POTRUDILI DA SVAKOME BUDE JASNA OVA MATERIJA.
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #5 poslato: Jul 25, 2007, 02:42:05 posle podne »
e pa meni sad treba pomoc, kako najbrze da dodjem do dobrih rezultata...
znam da se do toga ne dolazi brzo i da treba vremena, ali sam spreman da uradim bilo sta kako bi bar malo ubrzao sve to...
postoji?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2007, 03:53:03 posle podne »
ne mozes ti nista da ubrzas...mozes samo da radis kako treba ili ne. Mozes da jedes kako treba, ili da izbegavas obroke, mozes da odes na svaki isplanirani trening i uradis ono sto si planirao ili ne. znaci nema nista brze ili sporije, samo pravilno ili nepravilno.
a to sto kazes neces previse da se napumpas....veruj mi da ne mozes i da hoces. tvoje telo ce rasti onako kako mu je predodredjeno i neces se probuditi jednog dana sa 10kg vise.
poz.

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2007, 04:09:42 posle podne »
za pocetak mi treba jedna vrsta pomoci... :)
red vezbi? koji dan sta?
planiram 6 dana u nedelji i ne znam koji dan na kojoj spravi  i sl.
jel moze pomoc oko toga za pocetak?
a hocu da radim celo telo... bukvalno celo...

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2007, 04:21:35 posle podne »
grudi biceps
noge
pauza
ledja
rame triceps
pauza
pa kreni otpocetka (mada bih ja vezao 2 dana pauze tu)
ishrana- min 200g proteina za tvoju tezinu + pokusaj da si obezbedis makar whey+ dex za posle treninga

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2007, 04:26:57 posle podne »
grudi biceps
noge
pauza
ledja
rame triceps
pauza
pa kreni otpocetka (mada bih ja vezao 2 dana pauze tu)
ishrana- min 200g proteina za tvoju tezinu + pokusaj da si obezbedis makar whey+ dex za posle treninga
e sad... treba mi malo opsirnije :)
sta na kojim spravama :)
jel kad kazes noge, radim ceo trening samo noge?
i koje tezine i sl...?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2007, 04:37:43 posle podne »
tezine- to moras sam da odredis, tu ti nikako ne mogu pomoci, uglavnom koncentrisi se na izvodjenje, i nemoj da mu ga das ritam 1s dizes 1s spustas, idi polako, nigde se ne zuri, idi na to da osetis misic i kontrakciju. ponavljanja neka ti budu u opsegu od 8-15 ( u poslednjoj seriji bi uradio na primer 8 ponavljanja). Tebi kao pocetniku trebace dosta manje stresa za misic da bi ga naterao da raste tako da samo polako.
vezbe- trening ne mora da ti bude isti svake nedelje, kombinuj vezbe, ali uvek imaj oko 2 osnovne i npr 1 izolacijsku vezbu (znaci na primer trening grudi bi bio 1.Bench 2.Propadanja 3. Ukrstanja sa kablovima). sto se serija tice, radi 3-4 po vezbi, i naravno dobro se zagrej pre pocetka treninga.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2007, 05:03:10 posle podne »
grudi biceps
noge
pauza
ledja
rame triceps
pauza
pa kreni otpocetka (mada bih ja vezao 2 dana pauze tu)
ishrana- min 200g proteina za tvoju tezinu + pokusaj da si obezbedis makar whey+ dex za posle treninga
e sad... treba mi malo opsirnije :)
sta na kojim spravama :)
jel kad kazes noge, radim ceo trening samo noge?
i koje tezine i sl...?

Kada se zagrijes manjim tezinama, onda izaberi radnu tezinu sa kojom ces pravilno da izvedes svaku vjezbu od 10-12 ponavljanja. Sa tim bi tezinama trebao eventualno da izbjegnes neku povredu.

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2007, 05:59:03 posle podne »
treci trening po redu (tj. juce) sam se zagrevao, ne tegovima vec pokretima ruku, istezanjem i sl.
radio 3 serije po 12 puta bench po 50kg, ona sprava sto vuchem sranje iza ledja (valjda lat?) isto 3x12 sa 50kg, i ona sprava (ne znam kako se zove) sto su mi savijene ruke pod uglom od 90stepeni na gore, i skupljam ih da mi se spoje laktovi ispred lica, na njoj sam isto radio 3x12 sa 50kg... jesam preterao? i hocu umoriti misice ako nastavim tako kao pocetnik?
i koliko je tesko razviti listove na nogama?

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2007, 06:08:46 posle podne »
Koliko vidim ti si radio samo po jednu vezbu za vise grupa misica-a to ti nije bas dobro
Ustvari uopste nij eodbro ako tako radis.
Znaci kao sto ti je Nick obajsnio gledaj da podelis misicne grupe po treninzima,a ne da radis sve po malo.
Tako ces slabo napredovati i nikakv efekat treninga nece biti vidljiv.
A sto se tice kilaza,nemoj preterivati.
Ja znam da te to sad vuce da dokazes sebi a i dugima pretpostavljam neke stvari,ali to ti nece doneti nista dobro(mozes samo da navuces neku povredu).
I vidi da ako vec ne znas kako se koja vezba zove tj sprava da je ne nazivas "sranjem",vec pitaj nekog u teretani ili se raspitaj na forumu o njoj.
Mislim da ce mnogo lepse zvucati a i bolje cemo se razumeti.
pozz
« Poslednja izmena: Jul 25, 2007, 06:10:58 posle podne natasha_bg »

Van mreže Tintor

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: 100% pomoc
« Odgovor #14 poslato: Jul 25, 2007, 06:13:12 posle podne »
mogu da kazem: ona "lepa" sprava ali ne znam kako se zove :)
a i recimo koliko razlicitih vezbi postoji za ledja, za grudi, za ramena...
stvar je u tome sto ne znam, i treba mi detaljna pomoc kako bi uradio bilo sta kako valja...