Septembar 17, 2024, 04:33:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pauze izmedju treninga?!?  (Pročitano 7760 puta)

Van mreže Unspoken

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
pauze izmedju treninga?!?
« poslato: Jul 21, 2007, 06:39:43 posle podne »
Htedoh da priupitam sledece...
da li valja da se razdvoje skroz svi misici po danima (naravno ako imamo mogucnost da idemo tako cesto u mishicjanu)...znaci da se ne uparuju grudi i biceps, i ledja/triceps, nego svaki dan po jedna grupa? da li ako radim tako , kvarim te pauze izmedju treninga i da li onda misicji mogu da se odmaraju?

ako ne valja tako, aj onda mi ukratko recite kako je najoptimalnije da se radi...ja sam mislio da razdvojim misice, jer tako ih nekako najtemeljnije odradim...
hvala!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2007, 06:57:46 posle podne »
Htedoh da priupitam sledece...
da li valja da se razdvoje skroz svi misici po danima (naravno ako imamo mogucnost da idemo tako cesto u mishicjanu)...znaci da se ne uparuju grudi i biceps, i ledja/triceps, nego svaki dan po jedna grupa? da li ako radim tako , kvarim te pauze izmedju treninga i da li onda misicji mogu da se odmaraju?

ako ne valja tako, aj onda mi ukratko recite kako je najoptimalnije da se radi...ja sam mislio da razdvojim misice, jer tako ih nekako najtemeljnije odradim...
hvala!

Na taj nacin ne bi imao ni dana odmora. Treniraj ne vise od cetiri dana u sedmici. Odmor je itekako vazan za oporavak i napredak.
Noge na treningu radi same. Hoces li biceps i triceps raditi na jednom treningu, biceps raditi sa ledjima ili pak grudima, iskombinuj kako ti najvise odgovara.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2007, 07:06:40 posle podne »
Veliki broj ljudi smatra sistem treninga jedan dan jedna miscna partija kao izvaredan. Naravno to bi po meni recimo bilo 5 dana treninga na svakih 7-8 dana.

Na tj nacin fokusiras maksimalno intenzitet na jednu partiju i nakon dobre stimulacije pustis je da odmara do sljedeceg treninga za recimo 7 dana, nekome odgovaraju i koji dan vise pa ponovo vjezba istu misicnu partiju 8. ili cak 9.dana.

Ovaj sistem je u posljednjoj deceniji sistem koji se najvise koristi, pa ne vidim razloga zasto ga neko nebi probao, iako sigurno postoje i drugi sistemi koji daju rezultate.

Prva stvar koju bih ti preporucio ako se odlucis, na i po meni ovaj jako dobar sistem da neradis milion serija za tu partiju vec lijepo isplaniras efikasan i intezivan program koji ti u nikojem slucaju nece oduzeti vise od recimo 45-60 minuta.

Naravno ovo je trening koji bih preporucio nekome ko nije apsolutni pocetnik, vec ima recimo godinu dana staza sa zeljezom, takodje nebih preporucio nekom rekreativcu puko kopiranje programa koji se objavljuju po americkim casopisima u izvedbi profesionalaca, to su vrhunske atlete koje imaju izvarednu podrsku u prehrani, dodacima, dopingu, cesto i sjajnoj gentici i mnogo vecem znaju o svom tijelu i mogucnostima koje ono ima i koje moze da istrpi, zato bih preporucio svakome da dobro izvaga koliki je podnosljiv volumen treninga koji mogu da istrpe i da se uspjesno oporave do iduceg treninga.

Takodje bih jos jednom podsjetio da iako direktno vjezbas misicnu partiju jednom nedjeljno one su cesto djelimicno pogodjene i kroz neke druge treninge tako da je vjerujem sistem jedan trening jedna misicna partija u 7 dana odlican program.

Naravno ruke ce biti odvjezbane na jednom treningu, dok listove i stomak mozemo vjezbati nesto cesce, recimo 2-3 puta nedjeljno, mada su neki ljudi imali rezultate i sa cescim izvodjenjem ovih partija...

Naravno za egzaktni raspored misicnih partija ces morati malo da razmislis i procitas forum jer je o tome puno puta pisano.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2007, 07:22:30 posle podne »
Grudi, ledja, noge, listovi, biceps, triceps, ramena. To je sedam dana u sedmici ako listove radis odvojeno od nogu. Ako radis takvu rotaciju onda nemas odmora nikako, ili ces morati da uzmes dva-tri ili vise dana odmora poslije sedam dana uzastopnog treninga. Po meni to nije uopste dobro za pocetnike i naturalce koji treniraju godinama i kojima je zelja da grade misicnu masu. Ovdje ne ukljucujem rekreativce koji odu do teretane svaki dan da se malo izduvaju sa tegovima i kojima nije primarni cilj izgradjivanje misicne mase. Prije ili kasnije na ovaj nacin ce pocetnici i naturalci "izgorijeti" vrlo brzo.

Za advanced BB koji imaju godine i godine treninga i koji su na "preparatima" to je i prihvatljivo.
« Poslednja izmena: Jul 21, 2007, 07:25:50 posle podne Manimal »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2007, 07:29:48 posle podne »
Podjela grudi, ledja, noge, ramena, ruke, i kao sto sam gore rekao stomak i listovi 2-3 puta nedjeljno sa nekom od ovih gore partija, recimo ne sa nogaam i ledjima, to je kao sto rekoh 5 treninga u recimo 7-8 dana po meni dobra varijanta... znaci ja nidje nijesam pominjao ovo sto si ti naveo, nemam problem s tim sto se ti ili bilo ko ne slaze samnom ili gomili ljudi koji kroisti ovaj sistem, ali ne zelim da ostane da sam ja predlozio ovo sto si ti nabrojao..
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2007, 07:36:48 posle podne »
Podjela grudi, ledja, noge, ramena, ruke, i kao sto sam gore rekao stomak i listovi 2-3 puta nedjeljno sa nekom od ovih gore partija, recimo ne sa nogaam i ledjima, to je kao sto rekoh 5 treninga u recimo 7-8 dana po meni dobra varijanta... znaci ja nidje nijesam pominjao ovo sto si ti naveo, nemam problem s tim sto se ti ili bilo ko ne slaze samnom ili gomili ljudi koji kroisti ovaj sistem, ali ne zelim da ostane da sam ja predlozio ovo sto si ti nabrojao..

To nije ni bio direktan odgovor tebi niti sam prozivao ono sto si postavio u postu, nego sam samo htio nastaviti diskusiju na ovu temu i odgovoriti decku koji je pitao da radi svaku misicnu partiju posebno i ni sa jednom drugom, pa neka on i ostali koji ovo procitaju izvedu zakljucke iz ovoga.


« Poslednja izmena: Jul 21, 2007, 07:48:28 posle podne Manimal »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #6 poslato: Jul 21, 2007, 08:40:43 posle podne »
5 puta nedeljno po jedna grupa bi bilo ovako : grudi,noge,ruke,ledja,ramena razdvojeno naravno i to bi bilo to...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #7 poslato: Jul 21, 2007, 08:42:36 posle podne »
...

Van mreže Unspoken

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #8 poslato: Jul 22, 2007, 02:52:28 posle podne »
ok,posto smo skapirali da je 5 puta nedeljno ok...a jel moze neko da mi preporuci kako da tih pet dana razvucem u nedelji (samo bez nedelje, jer tad mi bilderana ne radi)...

fala za informacije :)

Van mreže Unspoken

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #9 poslato: Jul 22, 2007, 08:56:57 posle podne »
e da,i da li u tim "pauza-danima" smem da plivam, udaram vrecju,itd?

Van mreže ekstremna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 41
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2007, 02:58:14 pre podne »
ponedeljak- grudi
utorak- biceps
sreda- noge
cetvrtak- ramena
petak- triceps
subota- ledja
nedelja- odmor
                       ja tako vezbam i idealno je,a tu kombinaciju sam nasla u x-finess_u broj 25

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2007, 10:49:04 pre podne »
4 puta nedeljno je zakon za sve rekreativce

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2007, 11:20:38 pre podne »
4 puta nedeljno je zakon za sve rekreativce

Mozes li mi obrazloziti zasto posto ja imam slican trening a i rekreativac sam za sada.Moj trening ide ovako Pon-Grudi,Uto-Noge,Sreda-off,Cet-Ledja,Pet-Ramena trapez,Sub-Ruke,Ned-off. Kako bi od prilike islo to sa 4 puta nedeljno?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: pauze izmedju treninga?!?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 01, 2007, 04:09:48 posle podne »
mr. perfect, evo neceg slicnog tvom, samo sa 4 dana
grudi bic
noge
pauza
ledja
rame triceps
pauza
pauza