Septembar 24, 2024, 05:25:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: BOL U LAKTOVIMA  (Pročitano 18219 puta)

Van mreže solmi

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
BOL U LAKTOVIMA
« poslato: Jul 16, 2007, 04:07:46 pre podne »
ZNAM DA VECINA IMA SLICAN PROBLEM.... RADITI TRICEPS POSTALA MI JE PRAVA NOCNA MORA !!!!
TREBA MI JE DESETAK SERIJA DA ZAGREJEM LAKTOVE A NA POTISAK SA CELA NE SMEM NI DA POMISLIM :)
ZEZAM SE NIJE BAS TOLIKO STRASNO ALI BOLI VEC MESECIMA.... KOJA SU VASA ISKUSTVA... KAKO PREVAZIDJI TAJ PROBLEM A NE PRAVITI PAUZU U VEZBANJU

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2007, 07:31:16 pre podne »
JEDINA TI JE OPCIJA DA RADIS VEZBE PRI KOJIMA NE OSECAS NIKAKVU BOL..SVE DRUGO MOZE DA TE ODVEDE SAMO U DUBLJU POVREDU..

A PRE SVEGA..TREBALO BI DA VIDIS TJ LEKAR DA TI KAZE ILI DA SNIMIS STA JE TACNO UZROK TOM BOLU..PA TEK ONDA....

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2007, 10:33:16 pre podne »
mene je isto uzasno bolelo pre oko godinu dana, a sve je to zbog ne pravilnog izvodjenja vezbi.
kada radis, bench, potisak, triceps extenziju, french, nikad ne idi da ti krajnja pozicija bude kada su ti ruke skroz ispruzene, jer tad se preveliki stres stavlja na lakat i moz se sjebes ako tako konstantno ponavljas mesecima. pre svega ovoga napravi pauzu barem nedelju dana.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2007, 12:10:33 posle podne »
PAUZA U REHABILITICJA JE GLUPOST..

TREBA DA SE RADE VEZBE KOJE MOZES DA RADIS..TJ UJEDNO DA NE PRAVIS PAUZU I RADIS NEKI VID REHABILITACIJE.

NAJLAKSE JE PAZUIRATI I GUTATI TABLETE ZA BOLBOVE.
TAKVE VRSTE POVREDE SE SAMO MOGU SANIRATI SA PRAVLINOM REHABLITACIJOM A NE SA LEZANJEM..

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2007, 01:19:11 posle podne »
Ja imam isti problem. Laktovi te bole najvise kada radis potisak sa cela? To ti je zato sto si preterivao sa kilazama, na potisku. Ti imas snage da izbacis odredjenu kilazu, ali laktovi ne mogu da istrpe toliki pritisak. Nemoj to da radis da se zagrevas u pedeset serija, pa da onda radis potisak!!! Kao sto ti je Pedja rekao docices u situaciju da necesmoci da se naslonis nigde koliko ce te laktovi boleti. Nemoj da radis potisak sa cela bar sest meseci i kada laktovi prestanu da bole nemoj da zaboravljas da te to ceka cim prvi put "pretovaris" sipku! Mislim da je najbolja preventiva raditi sa korena nosa....tako niko ne pretovara!  :wink:

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2007, 01:07:43 pre podne »
Ja imam malene bolove kad radim potisak  (cross) na triceps...ali ako se brutalno zagrijem problema nema, dakle NAJBITNIJE je dobro se zagrijat prije ičega jer tu leže 90% ozljeda, a bolje je spriječit nego liječit, i VOLTAREN i slični gelovi su dobri za antibolove, ali NE OTKLANJAJU ozljedu i doslovno možemo napravit samo gore i potrošit gore ozljedjeno područje...

Van mreže NEXT

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
  • Volja je stvar jakih, a zelja stvar slabih!!!
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2007, 10:08:25 posle podne »
imao sam isti problem dok sam radio potisak sa cela, laktovi su me boleli (pogotovo levi). Najgore sto mozes da uradis je da nastavis sa tom vezbom ili jos gore da povecavas kilaze sto sam ja uradio, pa posle sam se tako sj**o da su me laktovi boleli kad radim skoro bilo koju vezbu!
jbg, to je greska, onda sam potisak sa cela skroz izbacio i vise ga i ne radim imas milion vezbi za triceps umesto te, sada je sve ok, na to sam i zaboravio nego eto ti me podseti...
obavezno se zagrej pre treniranja
Pozz
666 & 999
zlo i naopako

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2007, 10:18:33 posle podne »
kupi no dol u apoteci i pij 3 kapsule dnevno dokle god ne prestane bol,posle nastavi po 1-2 tablete dnevno!
ja sam za sebe mislio da sam beznadezan slucaj sto se bola tice,tesko sam nocu zaspivao od bola a kamoli ozbiljan trening za triceps ili grudi i ramena...
ubijao me lakat mesecima,ali malo po malo,za mesec dana sam osetio poboljsanje i sad sam da kucnem u drvo zdrav mesecima...
u pravu je general,u ovom periodu izbegavaj bilo kakve vezbe gde te boli lakat,ako postoji makar jedna vezba u kojoj te ne boli,radi samo nju,bice vremena za potiske kad ponovo budes fit!
srecno!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2007, 08:22:53 pre podne »
SLIČAN PROBLEM SAM IMAO DO SKORA I  POČEO SAM DA UZIMAM GLUKOZAMIN SULFAT 300MG 3X DNEVNO.OSETIO SAM  PROMENU VEĆ POSLE PRVE TABLE.
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže srle

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2007, 05:41:35 posle podne »
sto se tice bola u zglobu lakta takve povrede se nazivaju epicondylitisi ili ti kako ga nazivaju jos teniski lakat!!obicno se javljaju kod visegodisnjeg pokreta ili hronicnih povreda ali i u drugim situacijama!!slazem se sa pedjom pauza u rehabilitaciji je cista glupost,ako postoje vidljivi otoci ,promene boje koze izbocina u vidu kuglice obavezno se javi lekaru sve samoinicijativno mozes da dovedes sebe ne mozda sada nego za 5-6-7 godina u mnogo vece probleme a to naravno neces!!Postoje mnoge metode za uklanjanje bola kao i metode hirurskim putem koje problem resavaju otklanjaju!!najgore sto mozes je da ga ignorises

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2007, 07:15:48 posle podne »
@srle
Sta mozes o povredi ramena da napises?Konkretno,meni je otislo u stranu na odbojci-sad se osecam kao da mi nije na svom mestu,skljoca non-stop-boli me kad radim ravni bench i propadanja....U ponedeljak idem kod doktora,ali zanimaju me iskustva....Izvinjavam se za off...
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2007, 07:18:50 posle podne kikko »

Van mreže srle

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2007, 11:15:35 posle podne »
posto vecina povreda koja nastaje u dizanju tegova javlja se kod deltastih misica.Povrede su uglavnom kod loseg tehniockog izvodjenja vezbi ili preopterecenje tetiva!!ali u tvo slucaju kazes odbojka prilikom kog pokreta to je bitno da napomenes??????abdukcije??....?...?Kad se vrsi pokret podizanja nadlaktica tetiva nadgrbenog mnisica se trlja i utiskuje izmedju glave ramene kosti i kostano vezivnog krova>POjavljuje se zapaljenjska reakcija!!Ako se izostavi terapija pravovremena zapaljenje se siri pozadi na tetivu podgrebenog misica i napred na dugu glavu misica nadlakta dvoglavog.POdizanje nadlaktice postaje veoma bolno!!!!drugi razlog za pojavu bola u ramenu   moze biti disbalans  misica koji okruzuju zglobnu cauru.sada da ti ne opisujem sve!!a ja sam imao povredu tetive suprespinatusa i terapeut mi je preporucio 60 etrapija i opet nije siguarn da li bih se oporavio!!i naravno ja odustanem od svega toga i pocnem vezbe rehabilitacije prvo vezbe elogancije..za jacanjem uglavnom izometrijeke kontrakcije!!u raznim polozajima ,postoji taj splet vezbi koji je meni pomogao za mesec dana mukotrpnog rada radim sada sve normalno!!a nism mogao da podignem ruku !!bila mi je kao oduzeta ali kao sto si rekao doktor ce ti sve objasniti!!ne brini se!!

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2007, 11:23:08 posle podne »
posto vecina povreda koja nastaje u dizanju tegova javlja se kod deltastih misica.Povrede su uglavnom kod loseg tehniockog izvodjenja vezbi ili preopterecenje tetiva!!ali u tvo slucaju kazes odbojka prilikom kog pokreta to je bitno da napomenes??????abdukcije??....?...?Kad se vrsi pokret podizanja nadlaktica tetiva nadgrbenog mnisica se trlja i utiskuje izmedju glave ramene kosti i kostano vezivnog krova>POjavljuje se zapaljenjska reakcija!!Ako se izostavi terapija pravovremena zapaljenje se siri pozadi na tetivu podgrebenog misica i napred na dugu glavu misica nadlakta dvoglavog.POdizanje nadlaktice postaje veoma bolno!!!!drugi razlog za pojavu bola u ramenu   moze biti disbalans  misica koji okruzuju zglobnu cauru.sada da ti ne opisujem sve!!a ja sam imao povredu tetive suprespinatusa i terapeut mi je preporucio 60 etrapija i opet nije siguarn da li bih se oporavio!!i naravno ja odustanem od svega toga i pocnem vezbe rehabilitacije prvo vezbe elogancije..za jacanjem uglavnom izometrijeke kontrakcije!!u raznim polozajima ,postoji taj splet vezbi koji je meni pomogao za mesec dana mukotrpnog rada radim sada sve normalno!!a nism mogao da podignem ruku !!bila mi je kao oduzeta ali kao sto si rekao doktor ce ti sve objasniti!!ne brini se!!
OK,hvala lepo...Samo jos da kazem da je pokret bio na smecu-znaci visoko izdignuta ruka ali dok je bila izdignuta visoko iznad glave zakacio sam neciju ruku i ruka je otisla neprirodno na spolja-i sad kad pipnem prstom osecam kako postoji razmak na spoju ruke i tela-dok na drugom ramenu toga nema...Neki mi predlazu da idem kod "kostolomca" da mi namesti-ali ja sam pre da prvo idem kod doktora na pregled i na snimak,pa cu videti sta posle...

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2007, 11:28:53 posle podne »
za Saleta kostolomca nikad nije kasno ....;)

Ali pre svega snimak NMR (magnetna rezonanca)
Mora da se tačno lokalizuje mesto traume ... u tvom slučaju delujemi kao povreda prednjih stabilizatora zgloba ramena !

Rehabilitacija povredjenog zgloba i pridruženih mišića koji ga stabilizuju zavisi isključivo tačnog mesta povrede ... sem toga,snimkom se može utvrditi i tačan stepen povrede pa samim tim odrediti i tok rehabilitacije (vrsta terapije i dužina trajanja)



 
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2007, 11:30:50 posle podne dr_Jelena »
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže srle

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: BOL U LAKTOVIMA
« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2007, 11:39:24 posle podne »
hvala doktorice na dopuni:) i podrobnom objasnjenju!!!!:):):)jednio ovako moze da se nauci nesto:):)