Septembar 19, 2024, 10:16:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....  (Pročitano 2568 puta)

Van mreže slaven

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« poslato: Jun 27, 2007, 09:03:06 pre podne »
Naime, neznam da li ova tema spada u ove rubrike ali molio bih iskusnije da mi pomognu.
Visok sam 1,96 cm, i imam 130 kg. Ali, evo u cemu je problem.
Imam stomak kao kakava trudnica, naravno i zadnjicu i butine. E sad, prsa i ruke su mi cista nula. Znaci kao u kakvog decacica a imam 26 god. Poceo sam da odlazim redovno u teretanu posle posla, i sad se razmisljam sa cim bih mogao da poboljsam i ubrzam skidanje stomaka i masnih naslaga a povecavanje obima ruku, i naravno grudi. Pare mi nisu veliki problem jer zivim na zapadu ali bih voleo savet iz prve ruke. Problem je i sto pusim kao turcin ali evo nekako gledam da bacim tio ili barem smanjim. Svestan sam da nemogu da skinem stomak za dva meseca ali bih zelio barem da ublazim izgled trudnice, tj da malo smanjim stomak a dignem grudi i ruke..  Mislio sam i o steroidima, i o proteinima i suplementima i posto sam tek pocetnik, jednostavno neznam sta da uzmem za pocetak a koga god da pitam svi odmahuju glavom kao oni to nikad nisu uzimali... I sta se podrazumeva pod pravilnom ishranom, tj sta da jedem??? A sta ne??? Hvala vam unapred.

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2007, 09:09:26 pre podne »
napisi sta jedes!

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2007, 09:36:29 pre podne »
Ja bi da sam na tvom mjestu nasao licnog trenera,on ti moze pomoci najbolje.Malo je to tesko da se napisu dvije ili  tri recenice i da ti se pomogne.Mora se mnogo toga vise saznat o tebi:kako sada jedes,treniras,spavas,radis,kolicina masnoce,misica,vode u tjelu,mnogo toga.Pomoci ima, 100% mozes da postignes to sto hoces ako imas volju.Za pocetak ti mogu reci samo  da je najbolje da bacis grickalice(cips,stapici,gazirana pica,slatkise,masnu hranu)jedi povrce,bijelo meso ribu i radi kardio 4-5 puta sedmicno 90 min,vidjeces da ces se osjecati bolje.Nemoras toliko da dizes tegove u pocetku.
Sretno!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2007, 12:49:08 posle podne »
POZDRAV SLAVEN.

KAO STO TIKICA RECE..MNOGO BIH NAM POMOGAO DA NAPISES KAKO SE HRANIS..MADA SE PRIBOJAVAM DA VEC ZNAM KAKO TO IZLGEDA..

ALI SUSTINA RESENJEA TVOG PROBLEMA JE JEDNA...A TO JE..

PRAVILNA ISHRANA ZANOSVANA NA BELANCEVINIMA U KOMBINACIJI SA STO VLANASTIM A STO SKROBASTIM UH TI JEDINO MOZE DATI REZULATATE....

PUSENJE KOJE SPOMINJES I NIJE TOLIKO VELEIKI RPOBEM U TVOM SLUCAJU..VERUJ MI.

PROBLEM JE NEPRAVILNA ISHRAN BOGATMA SA MASTIMA I VERUJEM SECERIMA

STO SE TICE PRERATA..

ZA PRVIH 20-AK DANA NE BIH TIO PREPRUCIO BILO STA DA RADIS..TEBI JE POTREBAN LAGANI ULAZAK U CELU PRICU..

DAKLE..PRVO DA SREDIS NAVIKE TRENINGA I PRAVLINE PREHRANE..

SAMO SA OVA 2 ELEMNTA CES DA IZGUBIS M,NOGO..VERUJ MI..MISLIM..MNOGO KG..

E ONDA NA RED DOLAZE RAZNO RAZNI PREPARATI..

U KOLIKO TI NIJE JASNO STA ZNACI PRAVLINA PREHRNA.

PREGLDAJ MALO DEO O ISHRANI..PA CES VIDETI STA GOVRIM.

DAKLE..PROTEINKSA ISHRNA ZASNOVNA NA ROTACIJA UH JE NAME OF THE GAME...

PA KADA TO POVEZES U CELINU..IDEMO DALJE..

URADI OKVRINI PROGRAM SA BIH MOGAO DA JEDES..POSTO KAZES DA TI LOVA NIJE PROBLEM.

ALI GLEDAJ DA TI SE HRANA ZANIVA DAKLE NA BELOM MESU,RIBI,JAJIMA,POSNIM SIREVIMA..STO SE TICE BELNACEVINA A STO SE TICE UH..PIRINAC,CRNI HLEB,TESTENINE..A OD SALATE STA GOD DOHVATIS,

Van mreže slaven

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #4 poslato: Jun 27, 2007, 07:37:29 posle podne »
hvala na pomoci i evo npr moj jedan dan kako izgleda.
Ustanem u 7:30 popijem kafu ili dve i 5-6 cigara pa na posao. Oko 10 sati pojedem nesto, hot-dog, ili piletina sa sunkaricom i majonezom, pa jedem opet kad se vratim sa posla oko 17-18 sati jedan sendvic (zdenka sir, sunkarica, tost) pa u 19 u teretanu na biciklo 10 min, na brzo hodanje 10 min, pa malo na tegove, i posle sauna, bazen i jakuzi. Oko 21 dodjem kuci, pa opalim biftek sa sosom od gljiva ili tako nesto. Da se pridrzavam nekih posebnih upustava za ishranu mogu, ali sta bi bilo najbolje i kako da jedem. Jedino sto nemogu kad radim, a radim kao vozac kombija, dostava voca i povrca..Kupio bih rado neke proteine i sta jos treba ali neznam sta je najbolje da uzimam i odakle da pocnem. sa teretanom sam poceo pre dve nedelje i idem svakim radnim danom osim subote i nedelje jer tad radim jos jedan nocni posao pa jednostavno nemogu sve da izguram. Spavam od 00 do 7:30. Ako zelite mogu vam uplodovati sliku da vidite. Stvarno mi je potrebna pomoc i jako sam vam zahvalan na savetima.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2007, 08:07:40 posle podne »
Katastrofa ishrana!!!

Procitaj deo nutrition,ima dosta dobrih saveta kako treba da ti izgleda jelovnik...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže slaven

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2007, 10:58:36 pre podne »
znam da se nista nemoze uraditi preko noci ali jednostavno sam toliko nov u svemu ovome da stv arno neznam odakle da pocnem, Sta znaci pravilna i redovna ishrana??
Sta je UH??
Sta je kardio??
Ima toliko nekih sportskih skracenica koje su za mene UHHHHHH ???
kako bi trebao da mi izgleda JEDAN DAN STO SE TICE HRANE?
Radim svaki dan od 8:00 do 17:00. Vozim kombi. Raznosim voce i povrce, tako ste se tice ishrane sa te strane stvarno imam povrca i voca u izobilju. Kojie bih supstance mogao poceti koristiti za pocetak. Vec sam svakodnevno u teretani i jednostavno nemam snage. Pocnem da radim neku vezbu i jednostavno nem,ogu. Nasao sam ovdje neki sajt
http://www.xsportsnutrition.com/index.html  sa svim mogucim suplementima , i fat burnerima, ali neznam odakle da pocnem.
Hvala vam na pomoci jer zaista mi je potrebna.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2007, 11:23:57 pre podne »
jedi 5,6,7 puta dnevno. Svaki obrok bi trebao da ti  ima 30g i vise proteina (iz kuvanog belog mesa, cureceg, kvarka, tuna...)
UH- karbohidrate pojacaj (tipa uzmi 100g pahuljica, ili rize) ujutru, i posle treninga ako ti trening nije previse kasno.
posle nekih mesec dva na niskim UH, pocni da variras UH, mada mozes i odmah da pocnes sa varijacijama.
masti drzi na sto nizem nivou, stavis maslinovo preko salate i plus sto dobijes iz zumanaca je i vise nego dovoljno.

ne znam sto si ti navalio na suplemente kad ti je ishrana kataklizma. prvo sredi ishranu, sto nece biti nimalo lako, a onda pocni da ramisljas da ubacis suplemente, ovako ces samo bacati pare i pljuvati po suplementima sto ne rade.


Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2007, 01:05:25 posle podne »
UH-ugljeni hirdati,kardio(aerobni) trening-trcanje,voznja bicikla...,anaerobni trening-trening sa tegovima...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže slaven

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2007, 07:22:36 posle podne »
hvala svima na odgovorima, ali kome bih trebao da se obratim da mi odredi ishranu??? Mislim da krenem sam ili da se javim doktoru ili nekom profesionalcu za te stvari da mi odredi sta kad i kako da jedem.

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Potrebna mi je pomoc oko suplemenata....
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2007, 08:01:20 posle podne »
Zasto da ne sam>Samo prelistaj malo Nutrition i shvatices sve...

"What's meant to be...will always find it's way...":)