Septembar 23, 2024, 12:24:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin  (Pročitano 5202 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« poslato: Jun 07, 2007, 10:11:32 posle podne »
Pred veliku kik boks manifestaciju u Budvi
Sudar šampiona


PODGORICA - Prema tvdnji organizatora Budva će, u četvrtak, 5. jula, biti poprište na ovim prostorima neviđenog spektakla u kik boksu. U toj vrućoj julskoj noći, vjerovatno na prepunom, preuređenom stadionu Mogrena na "Lugovima" naš šampion Ivan Strugar po četvrti put braniće šampionski pojas, odnosno titulu profesionalnog prvaka svijeta u kategoriji do 81,4 kg u WAKO federaciji.
Njegov protivnik je ništa manje poznat, veoma kvalitetan, iskusan i snažan borac, pravi fajter, koji je takođe okićen nizom evropskih i svjetskih titula, a trenutno je profesionalni šampion svijeta u WBKF federaciji. Dolazi iz Rusije, a zove se Oleg Utenjin. Uostalom, ova dva borca srela su se prije sedam godina kada su se u Veneciji borili za titulu amaterskog prvaka Evrope, ali kada je Strugar izašao kao pobjednik.
 Da će to biti okršaj nad okršajima, nešto što se odavno nije vidjelo na ringovima, potvrdile su i njihove riječi na današnjoj konferenciji za štampu na kojoj su pored dva istinska šampiona bili još Boban Nikić, predstavnik organizatora iz Crne Gore, Dragan Drobnjak, pomoćnik ministra za kulturu, sport i medije, Saša Ivančević, sekretar Sekretarijata za sport Budve, Dmitrij Ivanov predstavnik organizatora iz Rusije, kao i Tatjana Vujisić i Božidar Lopičić, predstavnici firme "Mik Mont".
 U glavnoj borbi večeri Ivan Strugar će po četvrti put u svojoj karijeri braniti šampionski pojas a predviđeno je da meč traje pet rundi po tri minuta.
- Pripremao sam se kao i za svaki drugi meč, dakle maksimalno  kvalitetno - rekao je Ivan Strugar. - Želim da ovaj meč dočekam apsolutno spreman, jer nemam namjeru da šampionski pojas predam nekom drugom protivniku. Marljivo radim sa trenerom Predragom Nikićem, a uskoro će nam se pridružiti i Ismet Methadžević, koji je zbog zdravstvenog stanja za sada na kućno liječenje. Poznajem protivnika, znam kakav je borac, ali dobro poznajem i sebe i vjerujem da ću ostvariti još jednu značajnu pobjedu.
 Koliko se značaja pridaje ovoj borbi, najbolje potvrđuje podatak da je izazivač Strugara Oleg Utenjin, sa svojim stručnim štabom, ali i povećom grupom novinara i tv snimatelja stigao iz Rusije samo da bi prisustvovao ovoj konferenciji za štampu. Njegov trener navodi da su dugo čekali ovu šansu, pa je to i razlog što sa velikom pažnjom očekuju meč i nadaju se pobjedi.
Međutim, ono što je posebno interesantno, a kako je naglasio Boban Nikić, pored glavne borbe, predviđena su još četiri izuzetno značajna meča, koja su takođe u žiži interesovanja publike.
 - Prvi put na prostorima bivše Jugoslavije a i šire u jednom gradu i na jednom ringu naći će se, čak, deset svjetskih juniorskih amaterskih i profesionalnih prvaka svijeta - istakao je Nikić. - Petorica od njih su sa prostora eks Jugoslavije, a petorica iz Rusije, a pored borbe Strugara održaće se i meč za titulu profesionalnog šampiona svijeta u verziji WBKF između Hrvata Radića i ruskog takmičara Konstantina Sbjotova. Sem toga, predviđen je i kulturno-zabavni program, sa velikom i bogatom lutrijom, a dolazi i folklorni ansambl i pjevači iz Rusije.
 - Budva nije samo turistička i kulturna prijestonica Crne Gore, već postaje i značajna sportska destinacija na Mediteranu - rekao je Saša Ivančević, sekretar Sekretarijata opštine Budva. - Zbog toga smo u zajednici sa Ministarstvom kulture, sporta i medija ušli u ovaj značajan projekat, jer će tog dana naš grad i Crna Gora biti u žiži svjetske javnosti.   

Utenjin: Sanjam revanš

 - Kada sam prije sedam godina, na amaterskom ringu, poražen od Ivana Strugara od toga dana nemam miran san - rekao je  na konferenciji za štampu ruski šampion Oleg Utenjin. - Punih sedam godina priželjkujem ovaj revanš. Bilo je priče prije tri godine da će doći do našeg novog susreta, ali se to tada nije obistinilo. Evo, sada mi se pruža prilika da se revanširam Strugaru. Mislim da sam i tada u Veneciji nezasluženo poražen.
Na te riječi Strugar se samo nasmiješio i rekao:
 - Ne znam kako moj protivnik gleda na tu borbu, ali ja imam kasetu i snimak tog susreta, pa je možemo pogledati. Baš ću obratiti pažnju na tu desetu rundu o kojoj on govori.

Spektakl u Budvi počinje u 20 časova

Spektakl na stadionu Mogrena počeće u  20 sati kulturno-zabravnim programom u kojem će nastupiti mnoga poznata imena naše i ruske estrade. Prve borbe  počeće u 21 čas, a na ringu će se naći Hrvat Mario Princ, bivši šampion svijeta i Vladimir Tjurin, amaterski šampion svijeta u kategoriji do 75 kg.
Poslije njih na programu su Milisav Ilić iz Srbije, amaterski šampion svijeta i Evgenij Gričiškin iz Rusije, profesionalni šampion svijeta u kategoriji do 69 kg.
U trećoj borbi, u meču za titulu profesionalnog šampiona svijeta u verziji WBKF, sastaju se Frane Radnić iz Hrvatske, amaterski šampion svijeta, i Konstantin Sbjtov iz Rusije u kategoriji 71,8 kg i konačno prije borbe Ivana Strugara na redu je meč između Draženka Ninića iz BiH, amaterski šampion svijeta, i Mihaila Čalika iz Rusije, profesionalni šampion svijeta.
Dakle, program kakav odavno nije sastavljen i koji će, prema mišljenju organizatora, privući nekoliko hiljada gledalaca. Već ima najava da iz Rusije dolaze tri čarter aviona.

Napisao: D. PEROVIĆ
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2007, 10:20:39 posle podne »
Ivan je jedan od sportista koji me odusevljavaju i svojim postignucem u ringu i ponasanjem van njega...Jednom recju-legenda :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Stefan

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2007, 02:55:42 pre podne »
S obzirom da sumnjam da cu imati prilike da odem, zanima me da li postoji neka televizija u Srbiji koja ce ovo pratiti... Ne dolazim bas cesto do ovakvih informacija, ali mislim da ovaj sport na domacoj sceni prosto nije dovoljno medijski propracen... S obzirom da Vladar uglavnom prati ove stvari, stvarno bi bilo lepo da ako dodje do informacija o TV prenosu obavesti i ostale forumase.... Pozdrav i hvala

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2007, 07:11:56 posle podne »
Ivan Strugar spreman za odbranu titule profesionalnog prvaka svijeta

Meč za pojas i publiku


PODGORICA - Prema obećanju organizatora, stadion "Lugovi" u Budvi 5. jula imaće sasvim drugačiji izgled. Sprema se neviđeni spektakl, a oni ljubitelji borilačkih vještina koji budu došli da posmataraju izuzetno zanimljive borbe, a prije svega meč za titulu profesionalnog prvaka svijeta između Ivana Strugara i Olega Utenjina iz Rusije, zaista će imati rijetku priliku da dožive nešto o čemu će se dugo pričati.
 Naime, u glavnoj borbi večeri Strugar brani šampionski pojas, koji želi iz Budve da odnese Oleg Utenjin, profesionalni šampion svijeta, ali u drugoj asocijaciji. Ova borba predviđena je da traje pet rundi po tri minuta u kategorji do 81,400 kilograma.
- Jedva sam čekao  šansu, da se sretnem sa Strugarom - rekao je Utenjin. - Mislim da ću mu se revanširati za poraz od prije desetak godina u Italiji, odnosno  da ću iz Budve odnijeti šampionski pojas.
 Slušajući ga Ivan Strugar se samo osmjehnuo.
- Odmah poslije nastupa u  "Morači", kada je moj prijatelj Predrag Radošević branio svjetsku titulu u boksu, počeo sam sa pripremama za meč koji me  očekuje u Budvi - rekao nam je Strugar. - Sve je išlo po planu, a onda su došle paklene vrućine, kada je zaista teško bilo raditi. Mogu reći da sam potpuno spreman za meč. Znam da će to biti težak okršaj i žestoka borba, ali šampionska titula se teško osvaja, a još teže brani.
- Sve organizacione pripreme su već pri kraju i bićemo sasvim spremni da 5. jula uveče napravimo izuzetnu atmosferu i veliki šou na fudbalskom stadionu u Budvi - kaže Boban Nikić, menadžer Kik- boks saveza Crne Gore.
 - Pored nekoliko kvalitetnih borbi, predvidjeli smo i bogat kulturno-umjetnički i zabavni program, kao i impozantan vatromet.
Program u Budvi počeće u  20 časova, a prve borbe su na programu sat kasnije..       D. PEROVIĆ

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2007, 01:04:59 pre podne »
SJAJNA KIK BOKS PRIREDBA U BUDVI
Velika Ivanova noć


BUDVA - Ivan Strugar, aktuelni prvak svijeta u kik boksu, sačuvao je šampionski pojas, jer je sinoć, u dramatičnoj borbi, pred više od 4000 gledalaca, savladao izazivača Olega Utenjina iz Rusije. Bio je to okršaj u pet rundi, ali svaki sekund ovog duela bio je dramatičan, a pobjeda našeg šampiona ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.
Od prve runde, sa nekoliko preciznih udaraca, Strugar je jasno stavio do znanja da šampionski pojas neće iz Crne Gore. Sa nekoliko udaraca propisno je uzdrmao veoma čvrstog Rusa, ali se Uteljin pokazao kao veoma dobar i spreman borac.
U drugoj rundi Rus se, ipak, našao na podu. Jedan precizan udarac desnom nogom pogodio je glavu ruskog šampiona i ovaj se kao pokošen našao na podu. Mnogi su mislili da je to kraj borbe, ali se izazivač veoma brzo oporavio i onda krenuo na sve ili ništa. Međutim, da Strugar za sobom ima veliko iskustvo pokazao je finiš ovog meča. Vješto je izbjegavao sve napade protivnika, a onda uzvraćao udarce i rukama i nogama, što mu je, na kraju, donijelo ubjedljivu i jednoglasnu pobjedu.
Prije ove borbe održana su još četiri veoma kvalitetna meča u kojima su dominirali bokseri iz Rusije. Prije početka priredbe poklone gostima uručio je Derviš - Beli Selhanović, predsjednik Kik boks saveza Crne Gore.

Izvor: www.arenacg.net
« Poslednja izmena: Jul 06, 2007, 01:07:08 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #5 poslato: Jul 06, 2007, 01:19:51 pre podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2007, 10:32:15 pre podne »
Bravo za majstora :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2007, 09:18:56 posle podne »
Utenjin:
"Nemam za čim da žalim. Tri godine sam očekivao revanš protiv Strugara. Temeljito sam se pripremao i bio uvjeren ne samo da ću mu se revanširati za poraz od prije sedam godina u Veneciji, već da ću mu preoteti šampionski pojas. Ali, poslije ovog meča vidim da je on zaista sjajan borac. Najbolji na planeti".

Strugar:
Na rignu se pokazalo ko je ko. Poznajem Olega Utenjina, pa su mi njegove prijetnje prije meča pomalo bile i smiješnje. Ali, bio sam čvrsto ubijeđen da će šampionski pojas ostati u Crnoj Gori. Da nije bilo "klizavice" na ringu, sasvim sigurno bi bio još bolji i ubjedljiviji. Ali, zadovoljan sam pobjedom, a mislim da sam zadovoljio i brojnu publiku koja je jednostavno napunila stadion u Budvi - ističe Ivan Strugar



Ostali rezultati

Kategorija do 75 kg:
Mario Princ (Hrvatska) - Vladimir Tjurin (Rusija) KO u 2.r.
Kateogorija do 69 kg:
Milisav Ilić (Srbija) - Evgenij Gričiškin (Rusija) KO u 3.r.
Kategorija do  71,8 kg:
Frane Radnić (Hrvatska) - Konstantin Sbjotov (Rusija) 0:2 odluka sudija
Kategorija do 81,4 kg:
Draženko Ninić (BiH) - Mihael Čalik (Rusija) 0:2 odluka sudija
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2007, 09:21:16 posle podne »
I jos jedna fotka sampiona.... Zasluzio je  8)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže MAKSIM

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
    • Создание и продвижение сайтов в Армавире
Odg: Sudar šampiona u Budvi - Strugar vs Utenjin
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2007, 12:08:43 pre podne »
treca borba je bila veliko razocarenje i jedno uzasno lose izdanje hrvatskog borca.
ostale borbe su bile manje vise OK.
NARAVNO finalni mec kao sto se i ocekivalo je bio pravi spektakal i jos jedna potvrda da je Strugar zaista jedan od najboljih kik boksera.
ono sto je bilo najljepse za oci su djevojke koje su najavljivale runde u pauzi ! 
labweb.pro - Создание и продвижение сайтов в Армавире