Avgust 02, 2024, 12:15:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: GORNJI DEO GRUDI  (Pročitano 9029 puta)

Van mreže ivanko-k

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
  • NO STEROIDS!!!
GORNJI DEO GRUDI
« poslato: Jun 04, 2007, 03:51:55 pre podne »
KO IMA DOBAR SAVET NA OVU TEMU?
Celi zivot se uci...

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2007, 03:55:57 pre podne »
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže ramsi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2007, 02:02:37 posle podne »
Uhvati se kosog bencha i to je to.Greska je kod svih nas sto forsiramo ravni bench znaci kad pocnemo da radimo prsa idemo prvo na ravni i tu gubimo dosta snage za nastavak treninga i onda na kosom nemozemo dati sve od sebe znaci moj ti je savjet prvo kosi bench raditi , raditi potisak s kosog,razvlacenje s kosog

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2007, 01:16:15 pre podne »
Mozda nije lepo sto u tudjoj temi postavljam pitanje ali reko da ne otvaram novu posto je i ovo o grudima. Naime imam problem sa simetrijom grudi tj. levi grudni misic mi je primetno veci od desnog tj, levi se sasvim lepo razvija dok desni mi deluje nesto "zakrzljalo". E sad, pitao sam vec dosta ljudi o ovom problemu i dobio sam razne odgovore, od koje sam vecinu i probao a to je umesto sipke koriscenje bucica, male tezine i koncentrisan pokret ali mi nista ne pomaze i cini mi se da se ta razlika sve vise povecava. I za vreme treninga imam veci "pump" levog grudnog misica, tj bolje ga osetim da sam ga radio. Dali je jos neko imao takav problem i kako ga je resio?  :(

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2007, 02:20:58 pre podne »
@Johnn1e

JEbo te kao da sam ja napisao. :|
Isti problem, samo sto mi je pump kompletnih grudi. Extra mi se razvijaju ali mi desna strana zaostaje. KAda nastavim sa masom probacu malo drugacije da pristupim tom problemu. Kontao sam da radim samo sa bucicama pa cu videti kako ide...
Ne verujem da cemo ikada imati ideticnu jednu i drugu stranu jer je na neki nacin nemoguce. Ali bar da se ne primecuje.



KO IMA DOBAR SAVET NA OVU TEMU?


Ja sam uvek imao bolji pokret i pogadjanje na smitovoj masini ili sa bucicama. Kad god sam radio na klupi sa zivim tegom uvek sam pogadjao vise prednje rame nego gornji deo grudi. Na smitovoj ili bucicama skoro u potpunosti izolujem gornji deo grudi.
Gledaj da ti koso vezbanje bude prva vezba, posle odradis ravni... Vise serija za koso (npr 5) nego za ravni (npr 3). Jer prepostavljam da ti zaostaje gornji deo.
Mozda cak da neko vreme radis ravni svaki drugi trening pa onda taj trening kada radis ravni da ubacis da bude prva vezba sa vise serije od kosog vezbanja... Kasnije vratis sve po starom. Samo jedan od primera.

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2007, 11:08:45 pre podne »
Ne verujem da cemo ikada imati ideticnu jednu i drugu stranu jer je na neki nacin nemoguce. Ali bar da se ne primecuje.
E sad me ubi u pojam :D Ne znam, svasta mi je padalo na pamet zbog cega mi to nastaje, desno rame mi je dosta jace nego levo pa kontam mozda desnu stranu vise guram ramenom a levu grudima ili s obzirom da imam blagu skoliozu kicme (ne primecuje se bez detaljnog pregleda) mozda nesvesno "uvrnem" telo na neku stranu dok radim, mada drug me je gledao kako radim i kaze da je sve simetricno :-(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2007, 11:12:21 pre podne »
imas neku sliku ????

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2007, 08:32:20 posle podne »
Neka neko sa strane gleda dok radis vezbu i verovatno ce primetiti da ti polozajaj ili pokret jedne ruke nije isti kao kod druge pa neka ti ukaze na gresku koju pravis kako bi je ispravio...Ili je genetski jedan misic veci od drugog.U tom slucaju tesko sta mozes da popravis...Ipak pretpostavljam da je ovo prvo u pitanju :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2007, 11:42:43 posle podne »
Evo napravio sam nekoliko slicica. Na prvoj se najbolje vidi kako mi je "cudan" sternalni pripoj desnog grudnog misica tj nije "ravan" kao levi.

Na 2. 3. i 4. sam se trudio da budem "neutralan" u odnosu na svetlo da bi se lepo videla razlika



Izvinjavam se na losem kvalitetu slika jer slikano je telefonom. Sve slike su u 640x480 rezoluciji ali su u formi thumbnaila da ne bi pravilo problema oko ucitavanja stranice.Hostovane su preko imageshacka jer sam imao problema oko postavljanja direktno na forum.
Treniram u kontinuitetu tek oko 10 meseci i grudi su tek pocele da mi poprimaju oblik ali imam osecaja da mi se stvara sve veca i veca razlika. (evo juce sam bas radio grudi i dobio sam jacu upalu levog nego desnog pectoralisa  :(). Cini mi se da sam malo "zakacio" i blazi oblik ginekomastije u pubertetu (sto se nije primecivalo dok nisam poceo da treniram) ali moguce je i da je od veceg % bf-a.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2007, 11:55:32 posle podne »
Ja ovde ne vidim razlog za zabrinutost...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže KoRn-90

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 343
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2007, 12:16:01 pre podne »
Ja ne vidim ovde neku razliku.Samo me zanima sto su ti ispupcena rebra na zadnje 3 slike  :lol: ?

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2007, 12:51:13 pre podne »
Ako mislis da sam uvukao stomak, nisam, izbacena su mi ta rebra prirodno... Veruj mi ne zelis da vidis kako bi izgledalo kad bi stvarno uvukao stomak  :P
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2007, 12:53:14 pre podne Johnn1e »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #12 poslato: Avgust 17, 2007, 06:28:03 pre podne »
priajtelju...

kao i sto si sam rekao,u pubertetu koji te jos uvek verovatno drzi u  blazim oblicima JESI zakacaio gino i to se vidi iz aviona i sada..

ali to nije razlog za zabrunutost,tu nece biti nikakvih problema..

sto se tice oblika grudi...ovo je savrseno normlan izgled,cak sto vise..
u onosu na tvoj vrsnjake pogledaj pa ces da vidis o cemu rpicam.

sto se tice samog pripoja o kome ti pricas...to ti jeste od povecanog bf kojeg si verovatno imao,koza se razbvukla tada...sada si sikuno visak masnog tkiva a ona je ostala na istom nivoiu jel se koza ne moze vracati.utezati,stezati itd..moze ali hirurskim putem.

dakle...kada nabacis 4-5 kg cistog misica a da nije vodruina i salo videti ce ti se lepo obikovan grudini misici koji su savrsnih i normalnih obika,

"pripoji"ce da nestanu..to ti obecavam.

keep pumping.

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2007, 10:40:34 pre podne »
Hvala pedja na odgovoru, nastavljam sa treningom naravno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GORNJI DEO GRUDI
« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2007, 12:07:51 posle podne »
nema na cemu..

zato smo tu....