Septembar 23, 2024, 12:19:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Jiu Jitsa kod nas  (Pročitano 1664 puta)

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Jiu Jitsa kod nas
« poslato: Jun 27, 2007, 03:11:41 posle podne »

Posto i sam treniram jiu jitsu ovde u srbiji zelim da naglasimd da je JJ (mislim na ovu klasicnu) mnogo NE IZDEFINISAN sport. Zasto?
Sto se tice duo sistema sve je ok.Osvrnucemo se na borbe.
1)Udaracki deo:Sve zavisi da li si kadet,junior ili senior.Nisu dozvoljeni direktni udarci u glavu jbg ovo neko moze na razlicite nacine da protumaci.Znaci dozvoljen je uraken ali ne i djako ili oizuki.Zbog cega???Onda nisu dozvoljni NE KONTROLISANI udarci,sta sad to znaci?
Da li se to odnosi na snagu ili nesto drugo???Oni su to ovako protumacili:KADA UDARAS PROTIVNIKA NESMES DA GA PROMASIS tj AKO SI KRENUO URAKEN U GLAVU I PROMASIS dobijas kaznu za nekontrolisan udarac,boze sacuvaj ! ! ! !
2)Bodovanje udaraca:u karateu i drugim borilackim vestinama tacno se zna kako udarac mora biti izveden da bi se dobio poen.Ovde mozes onako ,,SELJACKI`` da mlataras i ako ga slucajno pogodis dobijas poen,gde to ima?
3)NEMA CISCENJA alo ali gde ces bez ciscenja to se zna  u karateu koliko je dobro i efikasno.
4)pazite sad ovu foru:na drzavno prvenstnu u aprilu nisu uopste bili dozvoljeni udarci u glavu ALI RUKOM,mogao si nogom.
itd mooguja jos stvari da nabrajam ali nemam zivaca.Ova vestina je ljudima predstavljena na foru karate+dzudo.
Ja je licno treniram i takmicim se jer ce mi biti dobra podloga za ultimate fight.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Jiu Jitsa kod nas
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2007, 01:30:50 posle podne »
Ja bih jako voleo da znam da li u Beogradu ima sportska JJ za civile, cuo sam da ima u vladimira nicovica u br.jerkovic, mislim u nekoj teretani, ali ne znam ulicu. Ne znam ni da li ima na nekom drugom mestu osim tog. Ljudi cesto brkaju sportsku JJ sa BJJ i sa Kudom, a meni se cini da je sportska JJ pandurski i vojvodjanski sport, tj. znam desetine ljudi na BJJ a za sportsku JJ i duo sistem cujem samo od pandura, ljudi kojima neko radi u MUP-u  i ljudi koji imaju rodbinu po Novom Sadu i okolini.

Da li neko zna za beogradske klubove JJ, kao i to koliko je OFP (opste fizicka priprema) u JJ na nivou one iz BJJ ili judo-a? Meni se cini da ljudi koji treniraju judo imaju izuzetnu misicnu snagu i kondiciju, nemerljivo bolju od sotokana ili Ljubinog RA.



Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Jiu Jitsa kod nas
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2007, 02:22:47 posle podne »
Imas na stadionu OFK Beograda, treninge vodi  Kameni.  http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,2795.0.html

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Odg: Jiu Jitsa kod nas
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2007, 09:00:09 pre podne »
kameni vodi bjj ovo je jj , tj japanska.
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Jiu Jitsa kod nas
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2007, 12:25:21 posle podne »
Kameni Manojlovic je SF borac, Kameni Nikolic je Dzudista koji je, valjda, blizak ODZK Beograd a ne klubovima za pandursku JJ.

Japanska JJ je ono u cetinjskoj, tj. nesto kao Ljubin RA ili pravi AI, rekreacija. Pandurska JJ, tj. sportska JJ ima poluge, davljenja, udarce, informacije za BG su na 064-89-09-11. Mislim da za ljude koji nemaju OFP za rvanje, judo ili tai-boks ovo i nije losa stvar- ali samo ako je opste-fizicka priprema Ok. Priznajem, osim raznih vidova boksa ( ubrajam i muay thai) i raznih vidova rvanja ( ubrajam i judo i BJJ) sve druge vestine su rekreacija a ne vestina, tj. tuca, neki cak kazu foliranje. Svaki pandur mi je dosad rekao da je JJ neupotrebljiva bez udaraca i bez fizicke snage. Ja u zivotu nisam privodjen, ali moje iskustvo dok sam bio mladji jeste da je snaga misica i jacina kostiju sake najbitnija, a bar ovo prvo moze da se razvije - ali samo ako trener insistira na OFP.